DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @demir_fl Geçmiş olsun atlattınız, vizeniz hayırlı olsun. Umarım sonraki süreç de gönlünüzce olur.

• @demir_fl Hayirli, ugurlu olsun. Yolunuz acik olsun.

• ⭐⭐

@demir_fl Hayırlı olsun hocam. Hangi EB kategorisindeydiniz acaba?

• ⭐⭐

@demir_fl hayırlı olsun.Süreciniz hakkında detay verebilir misiniz.Hangi kategori? PD tarihi ? Görüşmenizi türkçe mi yaptınız.

• ⭐⭐

@demir_fl Tebrikler vizeniz hayırlı olsun

• @Riethian
    Kategori EB3 professioanl
    Priority date 13.03.2020

• @demir_fl Hayirli olsun. Darisi basimiza artik. Bugun aciklanan Ekim bulteni buyuk bir hayal kirikligi yasatti. Umarim hizlica Current olur yakin zamanda.

• Merhaba, mülakatı geçip ABD'ye giriş yapan biri varsa, deneyimlerini paylaşabilir mi?
    ABD'ye girişten ne kadar süre sonra Green Card geliyor, orda da işlem yapmak gerekiyor mu yoksa ücreti ödedikten sonra adrese mi gönderiyorlar?
    Ehliyet için tekrar sınava girmek gerekiyor mu?

• @demir_fl Bunlarla ilgili forumda soyle bir baslik var :
    ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmenlerin İlk Aylardaki Deneyimleri

• @demir_fl Size girişte tekrar adres soracaklar. Eğer değişiklik yapacaksanız girişte memura adres değişikliğinizi belirtirsiniz. Belirttiğiniz adrese green card’ınız postalanıyor. Eşimin ve oğlumun kartları girişten 21 gün sonra ulaştı. SSN card’ları girişten 15 gün sonra geldi. Green card fee’yi ödediyseniz başka bir işlem gerekmiyor. Ehliyet için de, evet yine sınava gireceksiniz. Önce teorik sinav oluyor. 20 sorudan 16’sına doğru cevap vermek gerekiyordu geçebilmek için. Ben 2016’da aldığımda öyleydi, NY eyaleti için. Sonrasında direksiyon sınavı oluyor.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   serel serel 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   D deckerloki 

• @Riethian @tufank bısey aklıma takıldı . pwd surecı net ap ye takılmazsa 6 ay mı? ayrıca pwd den sonra 1-2 ay ıs ılanına cıkması beklenmıyormu. ben glassdoor ve ındeed den bakıyorum halı hazırda bızım ısveren fırmanın ılanları mevcut.bu durumda ılan safhasını hızlıca atlacakmıyız. yoksa 1-2 ay ılan safhasını bekleyıp mı LC surecıne mı gececegız?

• ⭐⭐

@deckerloki Bizde PWD 6 ay sürdü ve 2 aylık ilan süreci de bu ay bitti. LC başvurusu da bu ay içinde yapılacak. Benim sponsor MCDonald's ve onların da halihazırda ilanları vardı. Ama yine de Çalışma Bakanlığı 2 aylık bir süre talep ediyor diye belirtmişti firma yetklisi.

• ⭐⭐

@deckerloki ilanların mutlaka PWD süreci tamamlandıktan sonra başlatılması gerekmiyor, vakit kazanmak adına PWD pending sürecinde de başlatılabiliyor. Onaylanan PWD’nin geçerlilik süresi 90 gün ile 1 yıl arasında değişiyor. 2 Nisan ile 30 haziran arasında onaylanan PWD ler 90 gün, 30 hazirandan sonra onaylanan PWD ler sonraki yıl 30 hazirana kadar geçerli. Tamamlanan iş ilanları / reklamlarının geçerlilik süresi ise 180 gün.

Eğer işveren PWD pending yani bekleme sürecinde ilan vermeye başlarsa, ilanlar PWD onaylanmadan süresi dolarsa tekrardan masraf yapıp ilan vermesi gerekiyor. İlanların hafta sonu dahil en az 30 gün yayında kalması gerekiyor.

Peki LC yani ETA 9089 formu ne zamana kadar doldurulabiliyor? Onaylanan PWD’nin veya ilanın expire / süresinin dolduğu güne kadar submit edilmeli.( hangisi erken bitiyorsa o son tarih olarak baz alınır )

Biraz karmaşık ve teknik bir konu ama bizden çok işverenin ilgilenmesi gereken detaylar. İnternette aratırsanız PWD ve ilan süreçlerine ait çok fazla örnek zaman planlarını görebilirsiniz. Kendi süreciniz ile ilgili PWD süreci hangi tarihte tamamlanırsa, ilan süreci de başlatılmışsa buna uygun olarak LC başvurusu başlalatılabilir. Bu işlemlerin hangi aşamada olduğunu firmanıza sorabilirsiniz. Ayrıca PWD sürecini aşağıdaki başlığın ilk iletisinde verdiğim detaylara bakarak sorgulayabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/6765/eb-3c-ew-other-workers-vizesi-aşamaları/1?_=1697389600943

• @tufank sormamın sebebı suydu sızın surecınızı yazdıgınızda gordum sonradan dahıl oldugunuzu yazmıssınız pwd surecı bıtmıs ve basvuruyu yapınca lc surecının ıcerısınde dahıl olmussunuz. onu okurken hıc ılan kısmından bahsetmemıstınız . sızın sırket de bahsettıgınız gıbı pwd surecınde ıken ılan vermıs olmalı dıye dusundum.

• ⭐⭐

@deckerloki PWD süreci ile pek işimiz olmadı. BDV de yer alan iş ilanları, PWD ve ilan süreci bitmiş veya bitmeye yakın işleri içeriyor. İlanların yanında “Estimated LC Filing Date” bilgisi mevcut. Bu sponsorun tahmini olarak en erken LC başvurularına başlayacağı tarihi gösteriyor. Bu tarih geçmiş bir tarihi gösteriyorsa zaten LC girişlerine çoktan başladığını gösterir.

• @tufank ben de bu sebepten sormak ıstedım.acaba pwd basladıgındamı bazı sırketler yapıyor yoksa ayrıca ılan surecını ayrımı tutuyorlar dıye? pwd surecı ıcınde kabul edıyorsa dol cok buyuk avantaj 2 ay ıkı aydır.zaten surec uzun ve lc tarıhı 1-2 ay onceye ceker bu da buyuk avantaj. tesekkurler bılgılendırme ıcın

• ⭐⭐

@deckerloki evet zaman kazanmak adına PWD süreci beklemedeyken , onaylanmasına 1-2 ay kala ilan veriyor olabilirler. Bazı firmalar da masraf etmemek için ve ilan süresi daha uzun geçerli olabilmesi adına PWD onayından sonra ilan vermeyi tercih ediyor olabilir. Tabi PWD onay tarihine ve geçerlilik süresine göre değişkenlik gösterebilir bu durum.

• Genel backlog Ekim için açıklanmış. Bir hareketlilik yok gibi.

• H1B petition onaylandiktan sonra vize randevusu alacagim. Istanbul yerine Ankara'dan randevu alsam daha yakin bir tarihe verme ihtimalleri var mi?

• @dpdemir ABD'ye girişte seyahat sağlığı sigortası yaptırmak zorunlu mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

207

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.5k

| | | |