DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@serhank UK vizesinde GC'yi belirtmeniz muhtemelen "Ben ABD'ye gidicem, sizin ülkenizle alakam yok, görüp çıkıcam vizeyi verin" için. Ki bence de doğru hareket zira ülkeden geri döneceğinize dair güçlü bir sav.

ama bir o kadar da tehlikeli sanki. zira kesinleşmemiş bir durum, elinizde kazandığınıza dair ispat da olsa vize alacağınızın garantisinin olmadığını onlar da biliyor. bu ters tepebilir mi diye düşünmeden edemiyorum. ne bilim "bu şahsın ülke dışında yaşama planı var, ABD olmazsa burada kalır mı acep?" diye teoriler üretilmeyecek teoriler değil.
    yatırım yapıcam derseniz olay tamamen farklı yere çekilir, bence o topa plansız girmeyin.

ben şahsen GC'yi karıştırmazdım hiç. eldeki tüm mevduatı da sağlam bir travel plan, rezervasyonlar ile UK üzerine kurardım. Haa geri dönme garantisi maddesinden ret yerseniz ki UK de ABD gibidir genelde ya siyah ya beyaz, o zaman GC olayını anlatabilirsiniz. (ret vizeye itiraz durumlarının son halini bilemiyorum)
    sonuç olarak iki ucu pohlu değnek.

• @serhank

Merhaba,

Vize başvurunuzda Green Card'dan bahsetmeniz bence gereksiz olur. Göçmenlik niyetinde olduğunuz algısı da negatif tepebilir, yani her ihtimal vardır. Ayrıca para kaynağı olarak araç satışından bahsetmek bile ters tepebilir. Yapabiliyorsanız Türkiye'ye geri döneceğinize ikna edici bir şekilde turistik bir seyahat başvurusu mektubu oluşturmanızı tavsiye ederim. Ayrıca Green Card'dan da bahsederseniz açık açık samimi bir mektup oluşturup durumunuzu anlatabilirsiniz, olumlu etkisi de olabilir tabii. Belge olarak eklediğiniz sayfada tabii ki bir yerleri sansürlemeyin, sorun olmaz. 🙂

• ⭐⭐⭐

@Kadir_10 arkadaşınız türk mü? ekim cutoffu 4500 çünkü 6000 numarası ile ekime mülakat almış olması olanaksız biraz. Ortada bir karışıklık olabilir. Diğer noktaya gelirsek evlilik üzerinden K1 vizesini araştırabilirsiniz forumda ama biraz uzun bir süreç

• @Emre-Kurtulmuş kendisi türk 30 Eylül 2024 e kadar beni de dahil edebiliyor filan dediler usa ya giris yaptiktan sonra böyle birşey var mı acaba

• @Kadir_10 yanlış bilgi vermek istemem ama gc talihlileri mülakat öncesinde evlenirse evlendiği kişiyde ds260 formunu açtırıp ekleyebiliyor böylelikle direk 2 side vizeyi alabiliyorlar diye biliyorum, sizin usa da olmanız bu evlilik olayını sıkıntıya sokuyor sanırım bu durumda arkadaşınız oraya geldikden sonra evlenip evlilik yolu ile farklı bir yol izlemeniz gerekiyor.

• @Emre-Kurtulmuş K1 icin vatandas olduktan sonra basvuru yapiliyor diye biliyorum.

• ⭐⭐⭐

@datanist evet onun için çok uzun bir süreç. Ama ortada biraz zaten karmaşalar durumu var anladığım kadarıyla 6K üzeri bir numaradan bahsetti EU dosyası aktif değil ki ekime nasıl mülakat almış anlamadım

• ⭐⭐⭐

@Kadir_10 kendi greencardını aldıktan sonra ülkeye giriş yapmazsa konsolosluktan sizin için vize randevusu talep edebiliyor ama verip vermemek konsolosluğun takdiri

• @ATS16 Şimdi ekledim tabloya, hatırlatma için teşekkürler.

• dostlar selam. dosya taşımak için kcc’ye mail atanlarınız oldu mu? dosya taşımak için özellikle ne düşünüyorsunuz şu sıralar. ben hiçbir şey yapmıyorum. motivasyonumu da kaybettim. turist vizem olmadığından aos ihtimali de yok… sizler ne durumdasınız. biraz dertleşelim istedim 🙂

• @fyrnaa Motivasyonunuzu çok erken kaybetmişsiniz. Süreç sonuna kadar şansınızı denemekten vazgeçmeyin! Ne zaman ne olacağını bilemezsiniz.

• @fyrnaa 30 Eylül 2024 e kadar mücadelenize devam edin lütfen. Forumda her zaman aktif olun insanlarla tanışın kaynaşın yol arkadaşı edinin ama kimseye güvenmeyin. Bu süreç uzun bir yol ve biraz da yıpratıcı kabul ediyorum. Bu satırları size Maryland den yazıyorum, buraya geldiğinizde iyi ki mücadele etmişim diyeceksiniz.

• @ramsen18 Girişinizi yapmışsınız, tebrikler. Bol şans dilerim, umarım hayallerinizden bile güzel günler sizi bekliyordur. Deneyimlerinizi aktarırsanız seviniriz.

• @phenex Teşekkür ederim darısı size ve gönülden isteyen mücadele eden arkadaşlarımıza olsun. Gün içerisinde mülakat deneyimimi paylaşacağım. Daha önce part 1-2-3 şeklinde dosya taşıma sağlık muayenesi deneyimlerimi paylaştım sayfama giriş yapıp okuyabilirsiniz.

• @ramsen18 Amerika'da yaşam konusundaki önünüzdeki yeni deneyimlerinizi kast etmiştim 🙂 zevkle okuruz tabii.

• ⭐⭐⭐

@fyrnaa süreciniz başlayalı daha 1 ay oldu şimdiden umudunuzu kaybetmeyin. Herhangi bir oturumunuz yoksa yapıcak bir şey yok kccden değil konsolosluklardan şans bulmaya çalışacaksınız.

• @phenex umut verici bir dosyanız var gerçek hem numara hem mülakat yeri olarak. hiçbir ilerleme olmayınca insan ne yapacağını şaşırıyor. teşekkür ederim

• @ramsen18 umarım seneye ben de sizler gibi satırlarımı amerikadan yazarım. teşekkür ederim ☺

• @fyrnaa Rica ederim yolunuz açık olsun. Bol şanslar diliyorum.

• @Emre-Kurtulmuş evet oturumum yok ne yazık ki 😞 konsolosluklara mail atmak için cut off olmak lazımdı değil mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.4k

| | | |