DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Detroit2222 inşallah 🙏

• @mehmetizmirli aynı zamanda azerbaycan vatandaşlığım var oraya taşımayı düşünüyorum

• @Karakutu Yeni yıl ne getirir bilinmez ama siz dosya taşıma ile ilgili bilgileri şimdiden edinmeye başlayın. Fazla bilgi göz çıkarmaz 🙂

• @myna Yurt dışına taşımak zorunda olursam taşırım.Bizim dv2024 mülakatları başlayınca Ankaranın hizli gidip gitmediğini..Daha doğrusu bana mulakat sirasi gelip gelmeyeceğini hangi tarihlerde anlayabilirim ? Bir fikriniz var mı?

• ⭐⭐

@Arda-Kaymaz, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@myna Yurt dışına taşımak zorunda olursam taşırım.Bizim dv2024 mülakatları başlayınca Ankaranın hizli gidip gitmediğini..Daha doğrusu bana mulakat sirasi gelip gelmeyeceğini hangi tarihlerde anlayabilirim ? Bir fikriniz var mı?

Ankara'nın işi belli olmaz, anlamanız zor ama yine de Aralık ayına kadar gidişata bakarsınız, az çok belli olur.

• @Karakutu Tekrar merhaba, bir güncelleme yapayım bugün mülakat mail’i aldım çok şükür. 😌 Sizlerin de şansı açık olsun güzel haberlerinizi alabilmek dileğiyle.

• @Arda-Kaymaz Aralık - Ocak gibi dağıtılacak mülakatlar sonrası ortaya çıkacak verileri takip ederseniz sürecin gidişatı hakkında az çok bilginiz olur. Tercih sizin tabi ama dosya taşımak için gerekli ön hazırlığı yapmanızı tavsiye ederim. ( Kons. performansları, mail adresleri vs)

• @deep_blue tebrik ederim hangi ülke acaba inşallah mülakatnizda sorunsuz geçer

• @Arda-Kaymaz arkadaşların da dediği gibi Aralık ayı gibi değerlendirebilirsiniz Ankaranın hızını

• @mrt-gkce Teşekkür ederim Mayısta Muscat’a taşımıştım ama CN’ım Temmuz’da current oldu. Bugün de mülakat maili aldım.

• @deep_blue yolunuz açık olsun bol şanslar

• @mrt-gkce Teşekkür ederim size de iyi şanslar. 🙏

• Forumdaki ilk yazı deneyimim, DV2024 için öncelikle kazanan arkadaşları tebrik ederim. Bir DV2023 talihlisi ve mülakat almış kişi olarak sizlere bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum. İşler öyle sandığınız kadar iyi gitmiyor. İlk kazandigimi ogrendigim zaman çok sevinmistim ve o sevinçle her samimi gördüğüm insana bu olaydan bahsettim, sonuçları bir sürü dost (dost sandıklarımız) kaybettim ve bir sürü cekemeyen kişi gordim. Mesele burada çekememeleri değil. Sonuçta çekemeyen insanlar olduysa bile bu benim gitmeme ya da mulakat almama engel olamadı. Ama şunu söyleyebilirim ki mental olarak sizi o kadar yoracaklardır ki, biliyorsunuzdur takip edenleriniz Ankara bu sene çok ağır ilerledi, bu yüzden her gordugunde: Ne oldu senin is ? Hani gidiyordun, sen gidemezsin, sen zırt atıyorsun, hatta bir adım ileri gidip inşallah gidemezsin diyenler oldu evet yanlış duymadınız. Bunlar dost dediğim kişilerdi. Yani bunlar sizin moralinizi ister istemez bozacak seyler, enerjinizi düşürecek şeyler, o yüzden sizlere tavsiyem sıkı dostunuz yoksa bunları söylememek. Onun dışında kazandıktan sonra forumu çok iyi takop etmek, ki bu sene telegram grubu da olmadığı için işler biraz daha forumda olacak. O yüzden forumu sıkı takip etmeniz ve en önemlisi Uğur beyin tavsiyesi olan "Ankara'ya güvenmeyin" uyarısını dikkate almanizdir. Biraz uzun bir yazı oldu, kusura bakmayın. Sağlıcakla kalın.

• @Arda-Kaymaz o konuda kararı siz verin mesela bu dv2023de Ankara 15klara geldi çok ütopik bişey olmazsa 2023 sezonunu böyle kapatacak. Size naçizane önerim önünüzdeki süreçte @gucarslan ve diğer adminlerin dediklerine fazlasıyla kulak asmanızı tavsiye ederim.

• @ozdemirorhan Cevredekilerin benzer tepkileri tahmin ettiğim için 3-5 kişiden fazlasına söylemedim. O kişilerede kimseye söylemeyin henüz netşesin ondan sora söylicem herkese dedim.
    Vizemi aldıktan sonra ben gidiyorum diye herkese haber verip vedalaşıp gidicem. Anlattığınız tecrübelerden de iyi bir karar verdiğimi düşünüyorum.

• @ozdemirorhan Orhan bey merhaba,
    Sürecinizi imzanıza taşırsanız arkadaşlar daha da faydalanabilir ( cn kaç , ne zaman ds göndermiş ne zaman mülakat almış veya dosya taşımış mı vsvs ) ... 🙂

• @Arda-Kaymaz adminlerin en başından itibaren dile getirdikleri "Ankara'ya güvenmeyin" cümlesi o kadar anlamlıydı ki. Bizler de bu süreçte edindiğimiz tecrübeyle Ankara'ya güvenilmeyeceğini gördük. Şu an bu deneyim ve bilgiyle kazanmış olsam, dosya numaram current olana kadar tüm maillerimi ve göndereceğim konsoloslukları hazırlarım. Ardından dosya taşıma sürecine odaklanırım. Belirsizliğin içinde sıranın ne zaman geleceğini beklemektense bu uğurda biraz daha masraf yapmayı göze alırdım.

• @Tahsin-Sav Umarım olmuştur Tahsin Bey :))

• @bozyuruk Ben o kadar nefret ettim ki mülakat aldığımı bilmiyorlar zaten, gittiğimde de vedalaşmayacagim, direkt sosyal medyadan görsünler. :))

• @ozdemirorhan olmaz mı hiç çok yakışıklı olmuş hatta :)) umarım su gibi geçer zaman da alırsınız vizenizi 🤙

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.1k

| | | |