DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bevicells Bu tamamen size kalmış. Oda kiralayıp yaşarım derseniz yeterli olacaktır. Veya haftada 40 saat haricinde başka iş de yaparım derseniz o zaman zaten ziyadesiyle yeterli olacaktır.

• Aldığınız bu ücretin içinde biz gelmeden bizim tercihimize göre bize kalacak yer ayarlama hizmetiniz de var mıdır?

• @bevicells Hayır maalesef yok. Konaklama ve seyahat masraflarınız sizlere aittir. Bu konuda hizmette vermemekteyiz. Ama sizi orada çalışacak diğer kişiler ile bir gruba alacağız kendilerinden konu hakkında yardım alabileceksiniz.

• ⭐⭐

@eb3vize-com ne zaman canlı telefonda toplantı yapılacak yeniden acaba sorulacak soruların sorulması cevapların alınması başvuru yapan arkadaşların ne kadar yol aldıkları hangi belgeleri verdikleri hepberaber bir konuşssak böyle bir şeye takrar vakit olur mu acaba ilk toplantı çok alalacele olmuştu... bir de paranın sözleşmeli olarak 3 yıl anlaşmalı olarak ödenmesi vs gibi birşeyler duydum o geçerli mi sizde acaba

• @debbieLA77 Merhaba.

Yukarıdaki link üzerinden webinar a katılabilirsiniz. Cuma günü Türkiye saati ile 20.00'da yapacağız. Sorularınıza yanıt verebilirim.

• ⭐⭐

@eb3vize-com süper akşam 20'de hazırım ne kadar sürüyor acaba yeterli uzunlukta mı sadece kendi soracağımız sorular değil başkalarının sordukları da bize yardımcı olacaktır eminim

• @debbieLA77 en az 45 dk sürüyor webinar. Siz istediğiniz soruları sorabilirsiniz.

• @eb3vize-com Size nasıl ulaşabiliriz acaba bu işe başlamak için?

• @eb3vize-com 40 saati geçtikten sonra 1.5 katı kadar mı aliyoruz?

• @bevicells eb3vize.com üzerinden veya sosyal medya kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

• @Furkan-Aus evet normal şartlarda öyle ama firmalar zor durumda kalmadan bunu vermek istemiyorlar genelde. Fakat 40 saat size sponsor olan firmada çalıştıktan sonra başka işte çalışabilirsiniz.

• @aldaci-0 ustad ıyı gunler ben de senın gıbı gemı kaptanıyım. malesef amerıkan bayraklı gemılerde ehlıyetıın gecerlı degıl. us coast guard ehlıyetlı olman gerekır.zaten boyle bır teklıf de gelmez. ben denızcılık fırmalarına basvurdum kara calısanı olarak (surveyorluk- espectorluk) yok kımse green card olmadan yuzune bıle bakmıyor . ılanlarda bu posızyon gc sponsorluk ıcermıyor dıyor. amerıkada oturumun olsa dahı yabancı bayraklı gemılerde calısırsan vatandaslıga gecısın uzar. cunku 5 yılın belırlı suresınde amerıkada bulunman gerekıyor. orda bır ıkametgahın calsıtıgın bı ısın olması gerekıyor. amerıkan bayraklı cok gemı yok zaten, ıc sularda kucuk gemılerde calısmak ıcın coast guard dan amerıkan ehlıyetın olması gerekıyor. ancak gocmenlıgı aldıktan sonra vatandaslıga gecınce amerıkada kalıs surenle ılgılı kısıt kalkınca yabancı bayraklı gemılerde calsıabılırsın.sıkıntı olmaz. ben de aynı durumdayım enspectorluk vs dusunuyorum. eb3 u surecını tamamlayana kadar gemılerde calısmayı dusunuyorum.

• @Atlantis00 ben 35 . rısk almadan yola cıkmadan kazanac elde edılmez. 45-50 de bu motıvasyon olmayabılır. bır yıl guzel fırsatlar ıcın odenmesı gereken bedel gıbı gelıyor. gıdılen yerde ac kalırım para yetmez demeyın . ben guney karolına da kıralara baktım 2k ya ıkı kısılık guzel bı sıtede evler var tutulup bır yıl hem yanlızlık cekmez hemde bırlıkte adaptasyon atlatılabılır. 200 cıvarı faturalar 200 cıvarı market derken ufak tefek ıkıncı bı ıs de gayet yeterlı olur.luks yasatmaz ama amerıkaya adaptasyon yılı .amerıkada sıstemı ogrenıp ehlıyet ev kıralama fınansal sısteme katılma nerden alısverıs yapılır nasıl fatura odenır nerden araba alınır sıgorta vergı nasıl odenır. ulkeye dıle adapte olma derken aynı sehre gıden arkadaslarla kaynasılıp yanlızlık cekılmez. hayattada kalınır yanı.sonra herkes hayalındekı yolu cızer

• @deckerloki Doğru söze ne denir..Size katılıyorum konfor alanından çıkıp risk almaya değer bir iş. Yalnızca o bir yıllık süreç ufak bir bedel gibi düşünülebilir

• Bu ileti silindi!

• @Ahmet-Oğuzhan-Yaşar bıldıgım kadarıyla amerıkanın 4 asamalı tıp sınavlarına gırmenız gerekıyor. sadece sız degıl amaeırkadakı tıp okuyanlarda bu sıavlara gırıyor. amerıkaya gıdıp dıs hekımı olan bı kadın vardı calıfornıa da. hekımlık yapamıyordu. bazı eyaletlerde ufak nuans farkları varmıs ama belkı oralar denenebılır. ıyı derecede dıl ve sınavları gecmenız ıstenıyor ama . esınden dolayı green card alan bı dıs hekımı kadın vardı dıs hekımı ve doktor arkadaslarla ırtıbata gecın ya da orda hekımlık ehlıyetı almaya calısan turk hekımlerle bı konusu bence

• ⭐⭐ Yasaklı

@deckerloki Allah yolunuzu açık etsin 🙂 Çocuklu aile olmadığı zaman, insan bir şekilde o bir yılı zaten öyle ya da böyle atlatır. Gider oda kiralar, az yer, az içer vs. Ama çocuklu aile olduğu zaman kesinlikle çok ama çok parayla gidilmeli diye düşünüyorum. Yanılmıyorsam ilk 2 ay zaten iş olmayacak. Sadece o ilk 2 ay bile ev kirası, depozito, emlakçı komisyonu, araba, ehliyet, aidatlar, belge masrafları vs. Derken özellikle çocuklu ailelerde okul konuları da girince gerçekten korkutucu geliyor. Bu konuda çocuksuz aileler ya da tek kişi gidenler çok şanslı

• @Atlantis00 bence bı mıktar paran varsa aıleyle gıtmek daha avantajlı 2ay kadar her turlu sıkıntı cekılecek. fakat esle gıdılıyorsa eslerden bırı daha yuksek maaslı bır ıs bulabılır. az kazanan es de ıkıncı bı ıs bularak part tıme calısırsa bence 2 aydan sonra rahat edılır. zaten mulakat asamasında dıger green card cesıtlerınde oldugu gıbı sızden bır ıkı ay ıdare edecek ılk maası alıncaya kadar yetecek para ıstenıyor . yanlız gıdersen sorumluluklar daha az ama ev arkadası guc bırlıgı yapacak bırılerı yoksa daha zor olacak 2.aydan sonra . evet sorumluluk az ısten cıkıp evde dusunecek kımse olmadıgı ıcın baska ıslerde calısıp para kazanılır ama evlı olursan psıkolojık olarak bı dayanısma ıcınde olacagın esın var ekonomık olarak ıkı kısı calısacaksın ve kıra masrafları daha rahat karsılayacaksın evlı olmanın yada olmamanın kendıne gore artıları ve eksılerı var. evlı cocuksuz cıftler bence en kolayı olur gıbı ekstra calısma acısından. zaten herturlu 10 k vs ıstenıcek 2 ay para kazanmaya baslanana kadar green card ıntervıew asmasında. +5 k bence evlı cıftler ıcın ısı cozer. Turkıyede de ona gore cıft olarak hazırlık yapılır ekonomık anlamda

• @eb3vize-com, içinde söyledi: eb3vize.com İstihdam Bazlı Green Card

@Furkan-Aus evet normal şartlarda öyle ama firmalar zor durumda kalmadan bunu vermek istemiyorlar genelde. Fakat 40 saat size sponsor olan firmada çalıştıktan sonra başka işte çalışabilirsiniz.

benım sormak ıstedıgım bı soru var. mc donalds da ohıo da suan calısmaya baslansa odenecek saatlık ucretten bır kac defa bahsedıldı. pekı charleston south carolına wendys de suan yada en son uygulanan saatlık ucret hakkında bılgı verebılırmısınız. sehırlerı arastırıyorumç ıkı locasyonun eksılerı ve artılarını kendımce degerlendırıyorum.ıklım yasam ıkıncı ıs olanakları sosyal ımkanları ev kıraları pahallılık ulasılabılırlık sosyal hayat vs.

• @deckerloki orası da aynı saatlik 16 dolar veriyor şu an.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

43.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

438.5k

| | | |