DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@ktur ayni seyi ben de merak ediyorum. Boyle bi durumda expedite etmek mumkun mu acaba randevuyu?

Sürekli aklım burda acaba bir randevu alan varmıdır diye beklemek ne zor şey daha dogrusu belirsizlik, expedition için işe yarıyorsa iş başvurularıma devam edeyim, bu umutsuzluktan bu ara ara vermiştim

• @u2rem ben avukatima sormustum hangi durumlarda alabiliyorum ornek bir case var mi gibi aldigim cevabin sonunda cok net bir sekilde “ the State Department states that expedite requests are for life or death medical emergencies or urgent humanitarian reasons.” Yazmislar.

Ayrica ben bu konsolosluklardaki backlogu paylasan avukata da mail attim. Kategori bazinda backlog bilgisi elde edebiliyor muyuz diye. Yani eb2 icin nedir bu durum. Boyle bir bilgiye ulasabiliyorlar mi falan.Donerler mi emin degilim. Ama paylasicam cevap alirsam burdan.

• Ben USCIS den dosyamın 11 ay sonra NVC ye transfer edildiğinden dolayı mağdur olduğumu ve vize randevusu için expedition talebinde bulundum ama olumsuz dönüş aldım acaba iş teklifi alsak değişir mi diye düşünmüştüm ama o da hayati bir durum değil tabii, umarım bir yanıt alırsınız.

• @u2rem sizin durumda uzucu olmus. 11 ay cok. Bakalim umarim cevap alabilirim.

• Cevap veren arkadaslara tesekkurler. Wegreened yayinlara takilmis durumda. Bu cidden bu kadar etkili mi? Master degree ile cok rahat basvurulabilir diye okumustum. Phd degree mevcut ucak sanayide muhendisim ama durup durup google akademikten soru sordular. Bilemedim. Aslinda sanayi tecrubemin daha one cikmasi gerektigini dusunuyordum

• Arkadaslar bir sorum daha olacak. Postdoc ile abd de bir universiteye gidip 2 yillik surecte eb2 yi oradan yurutmek daha mi etkili olur acaba? Bir de postdocta verilen vize turu nedir?

• @new_life yayin ve citation kesinlikle onemli cunku yaptiginiz isin alana etkisini en iyi bu sekilde ispatlayabiliyorsunuz. Ama daha oncede konusulmustu bu bazi alanlarda citation almak kolay olmuyor ama alana etkisi cok oluyor makalenin. Bu durumda da avukatin nasil pazarlagina bagli durumu.

Baska avukatlik firmalari da var ucretsiz degerlendirme yapan, fikir almakta fayda olabilir.

• Benim avukatım da citationa ekstra önem veriyordu dava alırken bazı kişilere daha sonra başvurmasını önerirken bazı davaları(güçlü yayın ve atıfı olan) hemen almak İstiyor.

• Hindistandan( mumbai konsooosluğu) EB2 NIW randevusu bekleyen biriyle görüştüm. Nisan 2023 de DQ oldu o da, konsolosluk Eylül 2023 e kadar backlogu bitireceğini duyurmuş ki ordaki backlogu düşünemiyorum sayı olarak çok fazladır Ankaradan, o yüzden en geç Ağustosta randevu almayı bekliyor. Ankara da bir duyuru yapsa son durumları ile ilgili ne iyi olurdu.

• @u2rem Mart 2023 tarihi itibari ile EB için backlog yaklaşık 750 kişi. Aylık istatistiklerden her ay EB için kaç kişinin dosyası incelenmiş görebilirsiniz. Son aylarda aylık ortalama 25-30 dosya işlendiği düşünülürse sizin bekleme süreniz yaklaşık 2 yıl. Bence kendinizi buna hazırlayın. Eğer aylık işlenen dosya sayısı 50 veya 100ün üzerine çıkarsa, o zaman bir hızlanma oldu diyebiliriz.

• Merhabalar arkadaşlar, yeni bu forum'u buldum. DQ: 01.10.2021 ve hala randevu bekliyorum. Yeni DQ'lar bence kendinizi 2 yıllık bir süre için hazırlayın yoksa çok sıkılırsınız.

• Merhabalar arkadaşlar, bu forum'u yeni buldum. Bende NIW başvurdum ve DQ: 01.10.2021 ama hala randevu alamadım. Yeni DQ'lar kendinizi 2 yıllık bir süre için hazırlayın yoksa çok sıkılırsınız.

• @steve2021, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Merhabalar arkadaşlar, bu forum'u yeni buldum. Bende NIW başvurdum ve DQ: 01.10.2021 ama hala randevu alamadım. Yeni DQ'lar kendinizi 2 yıllık bir süre için hazırlayın yoksa çok sıkılırsınız.

Merhaba, büyük ihtimalle gelecek ay size Ağustos sonu için randevu verilecek. Bizi de bilgilendirirseniz seviniriz.

• @steve2021 priority date iniz ne zamandı? Listede düzenleyelim

Kişi/Priority date/DQ/ Kategori [interview date]

@steve2021 /. /01.10.2021/ EB2 NIW []
    @Muratkalender /05.10.2021/28.07.2022/EB 2 NIW[]
    @kelle / 08.2020 / 06.2022 / EB1 []
    @niwss / 11.21 / 01.23 / EB2 NIW []
    @TOK / 01.08.2022 / 04.04.2023 / EB2 NIW []
    @adedammy009 / 18.11.2022 / 05.04.2023 / EB2-NIW []
    @u2rem / 30.08.2021 / 21.04.2023 / EB2 NIW []
    @dil /02.2022/01.23/EB2 NIW []

• Forum haricinde tanıdığınız EB-2 NIW vizeye başvuran var mı? Sayımız backlog içinde kaç kişidir acaba fikri olan var mı?

• @u2rem benim yok malesef

• @u2rem, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Forum haricinde tanıdığınız EB-2 NIW vizeye başvuran var mı? Sayımız backlog içinde kaç kişidir acaba fikri olan var mı?

I think people foreigners (like Iraqis) that process NIW through Ankara receives interview on time, although they still have to go through very long administrative processing. I know someone who DQ Nov 2021, interviewed in Ankara July 2022 but received visa March 2023. That's 16 months after DQ.

• Arkadaşlar merhabalar. Konuda çoğu kişi wegreened firmasını önermiş ama bu süreçte Türk bir avukatlık firmasından hizmet almanın avantajları olabilir mi sizce? Meramınızı daha iyi anlatmak vb. için? Belki süreç başarılı olursa ABD'de de bu şekilde bir çevre de edinilmiş olur diye düşünüyorum.

• @emraltunusa wegreen ve ellis cok tecrubeli oldugu icin akademik personellerle tercih ediliyor, bir de geri odeme garantisi verdikleri icin

• Ustad ellis dediginiz firmanin linkini atabilirmisiniz bir de onlara inceleteyim

Benzer Başlıklar

• 2
  • 1
  • 970
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

155

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.6k

| | | |