Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 Benimde yaş 43 ama sadece bir numara olarak 43, yaşın artmasını, yaşlanmayı düşünmüyorum, zaten yaşımı gösteren bir insan hiç olmadım, hem kişilik olarak hem fiziksel olarak, o yüzden genel olarak Türk insanı gibi, “ yaş yetmiş iş bitmiş “ gibi düşünmüyorum 🙂 10 senedir de GC ye başvuruyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Malkoc bizler çalışan insanlarız ondan dolayı oraya gidince zaten çalışmaktan korkmuyoruz ki yaşımız kaç olursa olsun. Sıkıntı gidememek.

• Bazı insanlara tek sefrede çıkarken bazılarına nasıl bukadar uzun süre çıkmıyor bu şey aklım almıyor ya, keşke biraz daha az şans faktörü olsa, hakedenler daha hızlı gide bilse çok iyi olurdu

• @Gürkan-1 Bu yıl 27.başvurusunda tutturan var. Azimle her yıl denemiş

• @Malkoc Ruh önemli, harikasınız

• @Kramer 27 yıl sonra çıkması da enteresan, bu kadar zaman sonra çıksa ne olur çıkmasa ne olur 🤣

• @Uçan-hollandalı yaw aman züğürt tesellisi işte, vazgeçmezsen başarırsın 50 yaşındada gitsen bişey olmaz bilmem ney.

• @Murat-4 Avrupa standartları için 50 yaş yine sorun olmaz da, Amerika gibi bir yer için sıkıntılı durumlar çünkü orada hayat çok hızlı ve durmadan para yapman gereken bir yer. Bir defa düşersen kalkman zor olacağı için dinamik olmak zorunda kalıyor insan. Şahsen 27 yıl sonra bu şekilde çıkmasını istemem 😀

• @Uçan-hollandalı haklısın işte o yüzden erken yaşlarda gidip biraz bişeyler yapmak, biriktirmek lazım, kimisinin buradan mesleği oluyor veya birikimi oluyor sıfırdan başlamıyor fakat sıfırdan başlayan için sıkıntılı.

• @Murat-4 Kesinlikle öyle çünkü bütün hayat Türkiye'de kalıyor ve orada tamamen sıfırdan hayat kurmak sağlam mental kapasite ve atiklik gerektiriyor. Bazen çevremde görüyorum aile olarak başvuran tanıdıklarım var ancak onlar için bu durum daha da zor, hem maddi hem de manevi olarak. Oraya giden aile gidipte oda kiralayamaz mesela bir ev şart bunu da geçtim ev kiralamak için bile kredi skoruna bakıyorlar onun içinde birinin kefil gibi bir şey olması gerekecek. Bu yalnızca bir örnekti daha niceleri var, herkes bu cehennemden kurtulmak istiyor ama bunun için çok fazla şeyden feragat etmek gerekiyor. Ben bekarım aynı zamanda yaşım da genç olduğu için bu işi tırmalarım fakat evli ve yaşı olan insan için zor yanı öyle gözüktüğü gibi olmuyor. Ya iyi bir maddi imkan olacak ya da iyi bir dinamiklik bunlardan biri şart.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Murat-4 @Uçan-hollandalı dedikleriniz de çok haklısınız zaten en baştan beri bunu söylüyoruz. belli bir yaşta gidiyorsan elinde bir mesleğin olacak direk işe başlayacağın bir meslek olacak. Oraya gidip delivery yada kurslara gidip ben meslek öğrenirim kafası ile gitmeyeceksin. Mesela @redsat2000 her zaman örneği veririm. Sen gider gitmez wallmart yönetim kadrosuna giremezsin yada manager yardımcısı olamazsın. Bu sebepten dolayı yaşı 40 yaş üstü gidenler para kazanmaya başlaması gerekiyor.

• @ayvalik10 Aynen öyle yaşı olan insanlar için iyi bir meslek şart, kuryelik uber şoförlüğü gibi işler ile ancak kendini yıpratır. Şu Gc bir çıksa birkaç sene sonra orduya başvurmayı da düşünüyorum, mükemmel ayrıcalıkları da var daha ne olsun. Bir sene içinde vatandaşlık + vergi indirimi + çocuk varsa özel okullarda ücretsiz eğitim + ücretsiz sağlıktan yararlanma... Şimdi bazı arkadaşlar diyebilir Türkiye Cumhuriyeti'nin ordusu varken neden oraya başvurmak istiyorsun diye, şöyle açıklık getireyim. En basit uzman çavuşların bile özlük hakları tam değil burada, beylik silahlarını bile kendi ceplerinden para vererek alınıyor, ne tam kadroda ne de tam sözleşmeli işler çok karışık

• Yaşım 53. Aslında mesleğim de var. Ama tamamen çocuklarım için başvuruyordum. Bu sene de olmadı. Zaten artık çıksa da büyük çocuk 21 i geçtiği için onu da goturemem. Bundan sonra kendileri başvuracak. Benim nasılsa vizem var. Giderlerse yanlarına gidip gelebilirim.

• dv2024 ilk başvurumdu sonuç olmadı ama iş yerimdne birine son gün başvurdum bilmiyordu bile kıza çıktı ama kız nişanlısı ile ayrıldığı için anneside tek gitmesine izin vermedi sonuç ben çok istememe rağmen gidemedim iş yerimdenki kıza çıktığı halde gitmiyor

• @Kramer Bu senede başvurursam 25 olacak 2009 dan beri çift başvuru üstelik; Emekli bile oldum, buradaki evimi kiraya versem, emekli maaşımla 30 bin yapıyor (1.500 dolar anca)! Eşim artık boşanalım, orada evlen GC al bir süre sonra beni aldırırsın kıvamına geldi, ABD de dul akrabamda var ama, aması işte bizim yaşımıza geldiğinizde evlilik öyle oynanacak bir oyun olmaktan çıkıyor, gençken ne yaptıysanız o...

• @yasvedev Yengenin "boşanalım, orada evlen GC al bir süre sonra beni aldırırsın" demesi bile Türkiye'den nasıl soğuduğunu gösteriyor. Bu psikolojiyi anlayabiliyorum. 25 yaşında kendi ülkemden nefret edecek konuma getirdiler beni de, bu saatten sonra yorumsuz... Ayrıca bizi bu hale getiren şahısların kulaklarınıda bol bol çınlatıyorum

• @T-C-Kubilay-Dikici işte ilk başvuru sırasında iyi düşünmek lazım, insanlar pek önemsemiyor istemezsem gitmem nolcak kafasında çoğu kişi, ama bizim içinde hayat meselesi olmuş durumda, o hakkını satabilse bir dünya para verecek insanlar var.

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı Öyle demeyin her yaşın ayrı güzelliği var. Ruh yaşlanmıyor, 50 yaşından sonra gitmek de çok güzel olur bence

• @Serap-2 Elbette çok güzel olur ancak orta yaşlarda olan insanların oraya gittiğinde yapacağı işin de çok büyük önemi var, @ayvalik10 dediği gibi bir abimizi örnek gösterdi kendisi 50 küsur yaşında ABD ye gitmiş fakat gider gitmez walmartta müdür yardımcılığı konumunda başlamış. İyi bir işi olan her orta yaşlı kesim yine rahat yaşar. Yoksa ABD de yaşama imkanı bana 60 yaşımda da verilse yaşarım tabii o ayrı mesele 🤣

• uzaktan akrabamın 18 yaşındaki kızının gc kazandığını öğrendim ve mutlu oldum. aklıma takılan nokta 18 yaşındaki gc kazanınca anne baba da faydalanabiliyor mu acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

127

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |