Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Öncelikle herkese merhaba, @denizci10 Bey'e ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum.
    Bugün saat 08.00 da Ankara'da görüşmeye girdim. Maalesef red aldım. Profil olarak 3.5 yıldır devlet memuruyum, bekarım ve yakın zamanda Almanya seyahatim mevcut.
    Aşırı bir soru gelmedi açıkcası. Klasik nereye gideceksiniz, kaç gün kalacaksınız, evlimisiniz, ne iş yapıyorsunuz dedi ve maalesef vizenizi onaylayamıyorum bunu okuyun diyerek pasaportumu iade etti.
    Kısa bir bekleme süresi içerisinde 1 onay 2 redde denk geldim. 9 numaralı bankodaki beyfendi sanki daha sıcak kanlı ve soruları daha tatmin edici cevaplar verebilecek düzeydeydi diye düşünüyorum. 6 numaralı banko yeni açıldı ve ilk ben girdim 🙂 9 numaralı bankoya göre daha resmiydi. Üzgünüz ama Gc umutlarıyla yola devam.

• @Oradaki bekar erkek olmak artık çok büyük bir eksi oluyor sanırım. Yakın tarihteki Almanya seyahati bile etkilememiş demekki görevliyi.
    Adınıza üzüldüm, umarım toteminiz tutar ve GC ile ABD kapıları açılır adınıza.

• @Oradaki devlet memuru olmanin eski prestiji kalmadi ne yazik ki.
    Birkac tane Schengen+UK alip tekrar deneyin derim. Net bir seyahat plani da olsun

• Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim @Bberturk
    @charon tabiki deneyeceğim tekrar ama malum red yediğimizde 2 yıldan önce randevu vermiyorlar. Ayrıca konsolosların fikirlerinin vize onaylama konusunda değişiklik gösterdiğini düşünüyorum. 2. Soru evlimisin, sonrasındaki sorular formalite gibi geldi nedense.

• Ankara Büyükelçilikte mülakatımız - 02/05/2023 - 10:15… Saat 09:00 da elçilik önündeydik. Vaktimiz vardı fakat fazla beklemeden içeriyi girmeyi tercih ettik. İlk etapta güvenlik görevlisi pasaportlarımızı aldı. Giriş kapısında pasaportlarımızdan eşim ve beni çağırdılar. İçeri girişlerde araba anahtarı hariç herhangi bir şey kabul edilmiyor. Mülakat alanına geldiğimizde ilk etapta DS160 formumuzun güncellenmesini rica ettik, mülakat numarası ve parmak izi için işlem sırasına girdik. Sıramızı beklerken onaylar, retler bazı görüşmelerdeki kısa konuşmalara kulak misafiri olduk. Genellikle sorular aynıydı. Biz görüşmeye 10:30 gibi girdik.
    Görüşmemiz,
    Görevli:
    Merhaba,
    Biz:
    Merhaba,
    Görevli:
    Nereye gidiyorsunuz
    Biz:
    Miami
    Görevli:
    Kaç gün kalacaksınız
    Biz:
    10 gün
    Görevli:
    Amerika’da tanıdığınız var mı?
    Biz:
    Hayır
    Görevli:
    Daha önce yurt dışına çıktınız mı?
    Biz:
    Evet, İtalya
    Eşimin eski pasaportunda vize olduğu için, pasaportu verebilirim isterseniz dedi.
    Görevli:
    Gerek olmadığını söyledi
    Ne iş yaptığımızı sordu
    Biz:
    Mesleklerimizi söyledik
    Görevli:
    Vizeniz onaylandı tebrik ederim 🙂

Görüşmemiz 1 dk. sürmedi.
    Öncesinde bir çok ret alana şahit olduk, erkek / kadın fark etmeksizin.
    Genelde 25-35 yaş aralığı ret aldı. Tek olanlar ret aldı.
    Çocuklu aileye gelirlerini sordu ve ret ettiğini söyleyerek pasaportları ile sarı kağıdı teslim etti.

Biz, Amerikalı orta yaşlarda (saçlı) bey ile gerçekleştirdik ve çok keyifli geçti rahat olmak çok önemli.

@tolgasatir @dytmelek @tufank a sorularımı üşenmeden yanıtladıkları için teşekkür ederim. 🙏

• ⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz tebrikler, vizeniz hayırlı olsun 🎉

• @tufank, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

@Rüştü-Gürbüz tebrikler, vizeniz hayırlı olsun 🎉

Teşekkür ederiz 🙂

• @Rüştü-Gürbüz Tebrik ediyorum . İyi yolculuklar 🤗

• @Rushvisasnow, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

@Rüştü-Gürbüz Tebrik ediyorum . İyi yolculuklar 🤗

Sizin desteğinizi atlamışım, ayrıca desteğiniz içinde teşekkür ederim. İstediğim tarihte mülakata girme fırsatımı yarattığınız için 🙂 🙏

• Bana hiç böyle sorular sorulmadı sadece önündeki pc de ds 160 formu açıktı

karşısındaki pc ye baktı bana baktı approved dedi

herşey yaklaşık 1 dk sürdü 10 senelik B vizesi geldi

Benim daha önce gittiğim 20 ülke vardı pasaportta

geçen ay avrupaya gidip gelmiştim ( 10 /20 Shengen bölgesi )

20 ülke içinde en zor vize alınan ülkeler mevcut ( Japonya Singapore , İsrail , Hong Kong , İngiltere )

Pasaportu da yenilemiştim yeni pasaportum da 10 senelik

• ⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz Harika.. tebrikler, iyi yolculuklar

• @Rüştü-Gürbüz tebrik ederim. Çok sevindim adınıza. Hayırlı olsun.

• @Serap-2 Teşekkür ederim 🙂

• @EasternStar Çok teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz tebrikler. Vizeniz hayırlı olsun. İyi tatiller.

• @selamibasaran Teşekkür ederim 🙏

• @ertevl japonya,Singapur,hong Konga vize gerekmiyor 🙂

• @Rüştü-Gürbüz çok sevindim sizin için tebrik ediyorum🙏🏻 ne mutlu yardımcı olabildiysem ☺

• @charon 2022 yılının son çeyreğinde kalktı bu ülkelere vizeler ve öncesinde maalesef vize rejimine tabii ülkelerdi 🙂

• @denizci10 Hayırlı olsun mutluluk verici bir haber. Bizim de eşimle 15 mayısta görüşmemiz var. Kardeşim Amerika'da şu an work and travel ile gitmişti, öğrenci vizesi başvurusunun sonucunu bekliyor. Biz bir festivale gitmek istiyoruz ekim ayında, kardeşimin yaşadığı eyalette değil. Kardeşimin durumu bizim vize başvurumuzu etkiler mi diye endişeleniyoruz. Annenize sizinle ilgili detaylı soru sormuşlar mı? Mümkünse mülakatın detaylarından bahsedebilir misiniz, bizler için faydalı olabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |