DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@serkanylmz ilgili şahsın linklerin forumda paylaşmıyoruz.
    eğer kendisinden destek almak gibi bir talebiniz varsa lütfen direkt olunla iletişime geçin.
    diplomasını cosco'daki indirimden almış kişilerin göçmenlik tavsiyelerini dinleyecek vaktimiz yok.

• @Hakkı-Alkan sizin bahsi geçen durumunuzda bir güncelleme veya gelişme var mı?

• @sefa238 Güncelleme, Pasaportum sarı kağıtla beraber gönderildi, vize basılmamış ama reddedildiğide yazmıyor. Acaba tekrar evrak mı isteyecekler?

• @gucarslan "bu tip link paylaşmayı uygun bulmuyoruz" diyebilirdiniz. sakin lütfen !
    ben sadece bir bilgi paylaşılmış kaynak bilginiz var mıdır? diye bir soru sordum .
    sizin vaktinizin olup olmaması beni pek ilgilendirmiyor !!!
    ayrıca; istediğim kişiden de bilgi alırım, kimseye de sormam emin ol !
    burayı kamu kurumuna çevirmeye meraklısınız , yoksa askeriye mi demeliydim ??
    ne yapalım istersiniz ; herşeye ve herkese gözlerimizi kapatalım ,kulaklarımızı tıkayalım mı?
    "doğru" tek midir? bu doğruyu sadece siz mi biliyorsunuz da anlatıyorsunuz ?
    birisi çıkıp dese ki ; "kel'in ilacı olsa başına sürermiş" hoş mu olur ?

allahtan ; burada insanlar tecrübelerini paylaşıyor da geriden gelenler biraz olsun kendilerine yol haritası çiziyorlar.
    parmak sallamak kimsenin haddine değil , düzgün bir şekilde ifade edersiniz "yasaktır" diye biz de hatamızı düzeltiriz.
    bir daha da size özel bir soru soran o klavyenin tuşunu da kırar atarım.
    hadi selametle ...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serkanylmz "birisi çıkıp dese ki; "kel'in ilacı olsa başına sürermiş" hoş mu olur ?"
    kendi mali yılımda vize alamadığımı bir kere daha hatırlattığınız için teşekkürler.. 🙂
    işin garibi, yazdığınız bu başlığı oluşturan da benim.. hani sağlık muayenesinden balgam testine kaldığınızda özelden mesajla sorduğunuz ne yapacağız diye..

forumda bazen böyledir ama; insanlar mülakatını / vizesini aldığında hep değişir.
    hatta geçenlerde vizesini alan bir arkadaş "beni telegram grubundan attığın için seni bulup geberteceğim" demişti 🙂 hala bulmasını bekliyorum..

siz bence sürecinize odaklanın serkan bey.
    iletimdeki ince detayı farklı algılayarak bununla zaman kaybetmeyin.
    bol şans..

• Merhaba kimsede herhangi bir gelişme mevcutmu acaba ? Maillere hic geri dönüş yapılmıyor konsolosluk tarafından bu normalmi acaba ?

• @MyLife-0 bende de aynı şekilde, ne bir dönüş ne de güncelleme 😞

• @hulyarslan 29 ay oldu 2-3 ay aralıklarla emaille soruyorum işlemleriniz devam ediyor şeklinde klasik cevap veriyorlar.

• 25 Mayis’ta tam 1 yili doldurdum. Maillerime cevap verilmiyor. Bu ara sonuclanan veya cevap verilen kimseye rastlamadim. Sessizlik hakim. Buradan cikabilecek miyiz? Bilmiyorum. Sistem coktu sanki. Her gun bir umut bir hareket bekleyip, gun sonunda husrana ugramak ve her gununu boyle gecirmek… Cok yorucu. Hepimize kolayliklar ve sabir diliyorum.

• Benim de 1 Haziran 1 yılım doluyor. Biz dava açmaya karar verdik, şu anda avukatımız dosya üzerinde çalışıyor. Bir iki haftaya şikayetimizi gerçekleştirmiş oluruz. Gelişmelerden sizleri haberdar ederim. Hepimize kolaylıklar ve sabır diliyorum.

• Az once Ankara Buyukelcilik’ten 3,5 aydan sonra bir cevap maili aldim. Sizlere de bilgi olmasi acisindan paylasmak istedim. Bekledigim maili almak ne zaman nasip olacak acaba?

Dear Sir/Madam,

We understand your frustration and your concerns, however, the case is undergoing the required administrative processing. Every case is unique, and some cases require much longer time to be processed compared to others. Unfortunately, we don't have any updates or additional information. We recognize that individual applicants may experience inconvenience and hardship if their application takes longer to process than they expected. We are doing everything possible to meet the legitimate needs of prospective travelers consistent with our security and legal responsibilities. We will contact you by email if we need any additional information or documentation that could expedite or finalize the processing.

Sincerely,
    Immigrant Visa Unit
    U.S. Embassy, Ankara

• @dpdemir umarım Deniz Hanım 🙏 aynı emaili geçmiş zamanda bende almıştım 😞

• @hulyarslan bir yildan sonra bekledigimiz mail bu degil elbette.

• Konsoloslukta bizim gibi NVC den gelecek cevabı bekliyor (NVC de ilgili güvenlik birimlerinden cevap bekliyor, aslından her kurumun birbirinden cevap beklediği ve gecikme olunca da ben sana bir dosya göndermiştim nedir durumu şeklinde soru sorma durumu olmadığı garip bir süreç).
    Sonuç olarak konsolosluğun gönderdiğimiz e-postalara verecek bir cevabı olmuyor ve klasik dönüşler yapıyorlar. Turist vizelerinde mahkemeye vermek çözüm olmuyor. ancak diğer vize türlerinde özellikle göçmen vize türlerinde mahkeme bakanlığa iki ayda sonuçlandır diyebiliyor.

• Dün konsolosluğun sitesinde güncelleme alan varmı?

• @ysmguller Evet, dun konsoloslugun sitesi guncellendi. Buyukelciligin IV Status Check sayfasinda herkeste ayni tarihte guncelleme oluyor.

• @dpdemir arka arkaya 21.22,24 ve 28 mayısta güncelleme alınca insan ne oluyor diyor.umut fakirin ekmeği 😂

• @ysmguller Sizi cok iyi anliyorum 😊

• @hulyarslan ne davası açmayı planlıyorsunuz? Benim de Temmuz’da 1 yıl olacak. Biz de mi düşünsek acaba?

• @smyrna16 mandamus davası. Sizin de çok uzun olmuş gerçekten çok yıprandık hepimiz. 😞

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.1k

| | | |