Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba, gecen hafta vatandaşlık mülakatına girdim. Ingilizce ve Amerikan tarihi-hukumeti testlerinden geçtim. N-400'deki soruları cevapladım. Ardından officer bana baglilik yeminini imzalattıktan sonra isimden, esimden konuşmaya başladık, derken yan sandalyede duran dosyama bakıp neler var onda dedi? Ben de saydım, zaten interview kagidinda istenilenleri bir de istenmediği halde vergi beyannamesini ve ortak banka hesap hareketlerini getirmiştim. Kredi kartı ve mortgage dokumanlarini sordu ben de istenmediği icin getirmediğimi söyledim. Bunun uzerine esimle ne zaman ve nasıl tanistigimi sordu, anlattım. Sonra elime bir kagit verip beni gönderdi. Kağıtta testlerden gecmeme ragmen başvurumun onaylanmadigi ve onlardan haber beklemem gerektiği yazıyordu. 24 saat sonra online hesabıma bildirim geldi: benden evlilikle ilgili ve adresimde gerçekten oturup oturmadigimla ilgili ek kanıtlar yüklemem gerektiği yazıyordu. Ardından hiç gelmeyen ve 1 seneden fazladır "Case was received" yazılı yeşil kartımin iptal edildiği bilgisi yüklendi.
    Bir suru kanıt zaten dosyamda yüklü, evliliğim gercek ve geldigimden beri hep ayni adreste yaşadım.

Bu neden olmuş olabilir?

• @ayvalik10 , Can Colpan Gc lottery ile gitmisti bildigim kadariyla benim sordugum Us citizen ile evlenen Gc sahiplerinin 3 seneyi doldurmadan basvurup basvuramadigini. Lottery ile kazanan 5 senenin dolmasina 3 ay kala muracaat edebiliyor diye biliyorum ayni kural Us citizen ile evlenen Gc sahioleri icinde gecerli mi ?

• @AE123 3 seneye 3 ay kala müracaat edebilirsiniz. Ben öyle yaptım ve süreç çok hızlı ilerledi ama yukarıda anlattigim gibi mülakatta takıldım.

• ⭐⭐⭐

@Redblue green cardı evlilik yolu ile mi almıştınız? Muhtemelen onaylanacak başvurunuz eğer evlilik yolu ile green card aldıysanız muhtemelen evliliğin gerçek olup olmadığı hakkında ufak çaplı bi araştırma istiyor olabilirler

• @waterman
    Yani durum öyle ama evlilik zaten green card aşamasında kontrol ediliyor. Her seyden geçtikten sonra tekrar bir soruşturmaya tabi tutulmam tuhaf geldi ki hesabımda bir suru kanıt yüklü hali hazırda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123 sonuçta çekilişte olsa evlilikte olsa greenkart aynı değil mi ondan bu şeklde yazmıştım. Kart aynı olunca şartlar kurallar aynı olması gerekiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@AE123 sonuçta çekilişte olsa evlilikte olsa greenkart aynı değil mi ondan bu şeklde yazmıştım. Kart aynı olunca şartlar kurallar aynı olması gerekiyor

Evet, 3 ay önce başvuru kuralı tüm green card türleri için aynı şekilde geçerli.

• @ayvalik10, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@cancolpan vatandaşlık almış Amerika ile ilgili ilk video çekenlerden birisi olduğu için forum ailesi olarak kendilerini tebrik etmek düşer. Tebrikler yeni statünüz hayırlı olsun.

Tesekkur ederim.

• @AE123 USCIS resmi sitesinde Naturalization Eligibility Tool bulunmaktadir. Lutfen linkten adim adim sorulara cevap verip kendi durumunuza gore sonucu gorunuz.

• @Redblue Eger her konuda hakli oldugunuza inaniyorsaniz, beyanlarinizda ve evraklariniza en ufak bir problem olmadigina inaniyorsaniz USCIS de yasal suresi icinde donus yapmadiysa geciktiyse lutfen adresinzie bagli Representative ofisine basvurunuz. House.gov adresinde sag ust kosede "Find your representative" uygulamasindan bulabilirsiniz. Herhangi bir Federal ofisle bir problem yasiyorsaniz cok yardimci oluyorlar.

• @cancolpan
    Tebrikler ve hayirli olsun!

• @cancolpan videonu izledim ve olan saçmalığa anlam vermeye çalıştım, sistem resmen çuvallamış. Bir çok arkadaşım 3-6 ayda vatandaşlığı aldı. Neyse hakkınızda hayırlısı buymuş diyelim

• @AE123 Esiniz green cardli mi vatandas mi ? O da etkiliyor olabilir sureyi, tam emin olmamakla birlikte bir goz atmaninizi oneririm.

• @bjkamil3365 , tamam bakarım sağolun.

• Biz bugun esimle N-400 formumuzu submit ettik, girisimiz 21.05.2018deydi. bakalim Seattle icin sureler nasil olacak, tarihleri guncelleyecegim.

• @damladav Hayırlı olsun.Demek vakit geldi .

• @damladav, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Biz bugun esimle N-400 formumuzu submit ettik, girisimiz 21.05.2018deydi. bakalim Seattle icin sureler nasil olacak, tarihleri guncelleyecegim.

N-400u doldurduktan 1 hafta sonra bana ve esime biometrik randevusu verildi. ayni anda doldurmamiza ragmen esimin randevusu 20 mart 2023, benim ki 22 mart 2023de olacak. simdilik hizli ilerliyor gibi gorunuyor.

• Merhaba, benim 5 nisanda vatandaşlık görüşmem var. Ve aynı zamanda da remove of condition hala pending 2021 hazirandan beri. n400 e başvuru yaparken isim değişikliği bölümüne tik atmıştım. Newark office in de olacak görüşme. Okuduğum yorumlara göre isim değişikliği istediysem oath ceremony i aynı güne veya yakın tarihe vermiyorlarmış. Benim mayisin sonunda Avrupa seyahatim olacak. Vatandaşlık görüşmesinde yeşil kartımı elimden alacakları için eğer seyahat edersem abd ye geri dönemem Gc olmayacagi için.
    Aslında sorum su; ben isim değişikliğinden vazgeçtiğimi söylesem aynı güne oath ceremony schedule yaparlar mı? Ya da seyahat planımı söylesem Gc yi benden alırlarsa belki pasaportuma stamp basmalarını sorsam yaparlarmı? 551 stampi gibi. Bu konuda nasıl bir yol izleyebilirim? Teşekkürler 🙏🏼

• Merhaba,
    N400 için interview tarihim 5 Nisan 2023 Newark office olarak belirlendi. Ve benim hala 10 yıllık GC gelmedi 48 months extension Letter ile seyahat edebiliyorum, çalışabiliyorum.
    Sorum aslında şu, Ben ve eşim mayıs sonunda Avrupa’ya gitmeyi planlıyoruz. Schengen vizem var. İsim değişikliği kısmını işaretlemiştim N400 e başvuru esnasında. İnterview sırasında GC i benden alacaklar, ve oath ceremony düzenlemezler ise aynı gün ben yurtdışına çıkabilirim ama geri giremem GC siz.
    1-Görüşme gününde durumu anlatsam stamp vs koyarlar mi pasaportuma?
    2- eğer aynı gün oath ceremony düzenlenmez ise isim değişikliğinden vazgeçersem direkt oath ceremony ayarlarlar mı?
    3- ya da GC kaybettim desem ve vermesem oath ceremony düzenlenene kadar yine Gc kullanıp yurtdışına çıkıp girebilir miyim?
    Teşekkür ederim 🙏🏼

• herkese merhaba sormak istediğim konu abd vatandaşlığına geçerken isim soyisim değişikliği bekleme süresi hakkında eşim 2022 eylül ayında sınavı geçti ve biz hala yemin töreni için bekliyoruz 6 ay oldu henüz geri dönüş yok nj eyaletinde yaşıyoruz bu konu hakkında başvuru yapabilecegimiz yada ulasabilecegimiz bir yer bir kurum var mi?
    simdiden tesekkur ederim

Benzer Başlıklar

• 9
  • 3
  • 80
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |