DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @slngn erkek arkadaşınızın hali hazırda ABD için geçerli bir turistik vizesi var mı? Erkek arkadaşınız henüz evli olmadığınız için çekiliş sonrası kendisi için doldurduğu DS260’da henüz sizi eklemedi forma add applicant yaparak.

Ağustos ayındaki turistik vize mülakatınıza bence katılın. Profiliniz, geri döneceğinize dair sunacağınız ifadeler/kanıtlar ve sunacağınız seyahat planı konsolosu ikna etmeye yeterli olursa vizenizi alacaksınızdır. Erkek arkadaşınızın dosya numarasını bilmiyoruz, DV2025 mali yılı içerisinde belki Ankara’dan mülakat alamayacaksınız, alacağınız bu turistik vize ile (erkek arkadaşınızın hali hazırda ABD turistik vizesi varsa) AOS yapma ihtimaliniz doğar veya olası bir dosya taşıma esnasında Schengen vizesi almanızda referans olabilir.

Turistik vize mülakatınızdan red alsanız bile göçmen olmayan ve göçmen vize mülakatları birbirinden bağımsız süreçlerdir, birbirini etkilemeyecektir.

Tercih sizin, bol şans ve şimdiden tebrikler evliliğiniz için 🍀

• @ATS16 merhaba, detaylı görüşleriniz ve nazik tebrikleriniz için çok teşekkür ediyorum. Peki sizce DS-160 tekrar doldurup bu sefer seyahat edeceğim kişilerden kendisini çıkarsam daha mantıklı olur mu?

• Merhabalar, adli sicil belgesi ikametgah gibi belgeri e devletten cikti alsak sorun olur mu?

• @slngn konu ile ilgili deneyimli @tufank yanıt vermesi daha doğru ve yönlendirici olacaktır 👍 soruyu tekrar soracağım, müstakbel eşinizin geçerli bir ABD turistik vizesi var mı? Sorma sebebim konsolos sistemden adı ve soyadını girince kayıtlarında görebilecektir geçerli vizesinin olup olmadığını, bu da sorduğunuz asıl sorunuzun cevabını etkileyen bir husus…

• @ATS16 merhaba, evet ona cevap vermemişim, kendisinin şu an turist mevzusu mevcut 2026ya kadar geçerli

• ⭐⭐

@slngn turist vizesi başvurusundan ret veya kabul almanız göçmen vize başvurunuzu etkilemez. ( adli sicil veya sağlık raporu haricinde). Yeni bir DS-160 formu doldurabilirsiniz ve seyahat yapacağınız kişiler listesinden erkek arkadaşınızı çıkarabilirsiniz. AIS üzerinden görüşmeye gireceğiniz DS-160 form id'sini güncelleyebilirsiniz. Görüşmeye girdiğinizde evli de değilseniz zaten belirtmenize gerek yok. Green card mülakatında evlilik öncesi ile ilgili kanıtlar talep edilebilir, bunları sağladığınız sürece sorun olmaz. Yani aslında bir sıkıntı görünmüyor, DS-160 formunda belirttiğiniz bilgiler de geçerli ise vize alma şansınız var, bunu değerlendirebilirsiniz. Ret alsanız da size olumsuz bir etkisi olmayacak.

• @slngn görüşmenize bir önceki mesajda @tufank'nın belirttiği şekilde katılmanız iyi olacaktır. Şimdiden bol şans, mülakat sonrası deneyiminizi de yazarsanız gelecekte benzer durumda olanlara yardımcı olacaktır.

• merhaba.

vizesi olan anne babanın çocuğu için başvuru yaptık. konsolokluk onaylayıp gerekli evrakları mail gönderdi. Bunun bir deadline' ı var mı?
    evrakları 1 hafta sonra göndersek sorun olur mu?

• Arkadaşlar selam

Şimdi ben Greencard2024 talihlisiyim ve bildiğiniz üzere işlemlerimi tamamlamak için bir kaç ayım kaldı. Belli ki Ankara'dan bana görüşme sırası gelmeyecek dolayısıyla ben şartları zorlayıp direkt amerikada mülakatıma girmeyi düşünüyorum. Bunun için b2 vize almam gerekiyor önce, dolayısıyla ben bu vize için başvurduğumda görevliye de "görüşme yapmak için gidiyorum" demem halinde red alır mıyım? Bir kaç arkadaş bu yüzden reddedildiklerinden bahsetmiş çünkü eğer durum buysa amerikada değil de başka bir yere dosyamı taşıyarak mülakata girmem daha mı mantıklı sizce?

Bir de bu ziyaretçi vizesinin çıkış süreci ne kadar olur başvurudan itibaren sizce? Eylüle yetişebilir miyim?

• Merhabalar, Nisan ayında 15 Haziran'da Miami'den giriş yapacağımı bildirerek turist vizesi aldım. Ancak ablamın işi sebebiyle planımız iptal oldu Eylül gibi New York'a gitmek istiyorum. New York'ta yaşayan bir arkadaşım var formda US point of contact olarak bildirmiştim onun yanına gideceğim. Seyahat planı gibi bilgilere havaalanındakilerin erişimleri oluyor mu ve girişte bir problem yaşar mıyım bilgisi olan var mıdır? Teşekkür ederimm

• ⭐⭐⭐⭐

@oyku-onen B1B2 Vize suresinin uzun olması nedeniyle oluşan değişiklikten dolayı sorun yaşamazsınız . Sadece hava alanında güncel adres , kalış süresi ve geliş sebebini bildirmeniz yeterli .

• Merhaba arkadaşlar,

Benim 2012 yılında aldığım B1/B2 vizem var ve 2022'de süresi bitti. Ben şimdi hem kendime hemde eşim ve 2 çocuğuma (14 yaşından küçük ikiside) turist vizesi almak istiyorum.

Eger hepimize grup olarak başvuruda bulunursam, interview waiver olma durumu olabilir mi eşim ve çocuklar için?

Forumda baya bir okudum ve araştırmaya çalıştım ama çocukların 14 yaş altı olduğu için olabilecegini yazıyordu birçok kişi. Ama peki eşim'de aynı zamanda seyahat edeceği için interview waiver den yararlanabilir mi? Teşekkürler.

• ⭐⭐

@oyku-onen planlar değişebilir. DS-160 formunda turistik bir gezi için tatil planı oluşturduysanız mutlaka bu tarihte gitme zorunluluğunuz yok. vizeyi almadan zaten kesin uçak ve konaklama rezervasyonu olmaması gerekiyor. dolayısıyla isterseniz 2 sene sonra giriş yapın, kimse bu konu yüzünden girişinize engel çıkarmaz. konaklayacağınız yer bilgisini TR'den çıkarken gözen security talep ediyor ve bunu muhtemelen CBP ile paylaşıyorlar. giriş yaptığınızda size sorulursa kalacağınız adresi ve kalış sürenizi belirtebilirsiniz. Giriş hakkı her zaman CBP görevlisinin insiyatifinde ancak bu bahsettiğiniz durum bir sorun değil, hayatın doğal akışı.

• ⭐⭐

@Jonni turist vizesi sadece amacına uygun olarak kullanılacaksa verilir. Change of Status veya AOS niyeti ile turist vizesi alamazsınız, doğrudan ret sebebidir. DS-260 formunu doldurmuş olmanız potansiyel göçmen durumuna sokuyor sizi. İmkansız değil ama vize almanız bu aşamadan sonra biraz daha zor. Şansınızı deneyebilirsiniz buna bir engel yok, ancak seyahat amacınız AOS yapmak olmamalı. Ret alırsanız green card mülakatına bir dezavantaj sağlamaz, sadece vize ücreti için masraf yapmış olacaksınız. Randevu bulmak epey zor oluyor, takip edip geri çekmeniz gerekecek, ya da buna yönelik servisleri kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐

@Lagos 14 yaş altı için mülakata ihtiyaç yok genelde. Ama eşinizin daha önce vizesi yok ise mülakata girmesi gerekecek. Her aile bireyi için ayrı ayrı DS-160 formu doldurup AIS üzerinden işlemleri başlatmanız gerekiyor. Dilerseniz önce kendi vizenizi posta yoluyla yenilemek için işlemleri başlatın. Sonrasında eşiniz ve çocuklarınız için başvuru yapabilirsiniz. Hatta önce sadece eşiniz için randevu alıp sonrasında çocuklarınız için posta yoluyla vize talep edebilirsiniz, eğer uygun görülürse mülakata girmeden vizelerini alabilirler. Eşiniz görüşmede çocuklar için posta yoluyla başvuracağınızı söyleyebilir eğer görevli sorarsa. Ya da eşinizle birlikte çocuklar da görüşmeye gidebilir ama gruptaki kişi ne kadar çok olursa randevu bulmak o kadar zor oluyor.

• O zaman doğru strateji, ilk önce benim başvurup posta ile vizemi aldıktan sonra çocuklara posta yoluyla başvurmak mi olur? Bu işlemi yaparken de eşimin ayridan tekten mülakatli olarak başvurması. Doğru olur mu bu yol sizce?

• ⭐⭐

@Lagos öncelikle sizin vize yenilemeniz gerekiyor. sonrasında önünüzde 2 seçenek olacak. ya önce eşiniz görüşmeye girecek ve sizin vizenizin olduğunu belirtecek ve çocuklar için de posta yoluyla başvuracağını görevliye iletecek. ya da çocuklar için de aynı anda randevu alıp vize talep edecek. çocukların görüşmeye katılma zorunlulukları yok ama dilerlerse katılabilirler. bu seçenek dediğim gibi randevu bulma açısından zor olabilir sadece.

• merhabalar..

ara ara turist vizesi için olan randevumu öne çekmek için kontrol ederdim. birkaç gündür kontrol etmiyordum ve dün bir mail geldi [email protected] adresinden.. "randevunuzu öne çekebilirsiniz " diye. normalde hiç boşluk bulamazken her ay için beşer sekizer gün boşluk görünce şaşırdım. en yakın tarih olan 23 temmuza aldım randevumu. tecrübeli arkadaşlara bazı sorularım olacak yanıtlarlarsa sevinirim.

ailem için değil sadece kendim için vize randevusuna gideceğim. yeşil pasaportum var 15 yıllık kamu personeliyim. üzerime bir araba var sadece.

nasıl giyinmek gerekir, bir önemi var mı?
    ingilizce mülakat yapmak avantajlı mıdır?
    10 ülke gezdim şimdiye kadar, ama pasaporta 6 ülke işlendi bir önemi var mı? (isveç- norveç-danimarka-almanya-avusturya-çekya-slovakya-macaristan-yunanistan-polonya)
    bankada para göstermek avantajlı mıdır?
    hangi belgeleri yanımda getirmem avantaj olacak?
    hangi soruya ne şekilde cevap vermek gerekiyor?

şimdiden teşekkürler.

• Randevu ile ilgili bir sorum olacaktı.
    Ben ve 13 yaşındaki oğlum için randevu aldım. Grup olarak ekle yaparak devam ettim ama tek hesapta iki ayrı randevu oldu. Sonuçta aynı gün ve saate ikimiz için randevu aldım.
    Buraya kadar sorun yok gibi ama. Oğlumu eklerken ilk sayfada

DS-160 Vize başvuru formunda yer alan ‘Tıbbi ve Sağlık', 'Sabıka', 'Güvenlik' veya 'Göçmenlik Yasası İhlali' sorularının tamamına 'HAYIR' cevabı verdi.

Sorusuna da hayır dedim.
    Bunda bir sıkıntı olur mu.

• ⭐⭐

@özgür-Tanır hangi soruya hayır dediğinizi yazmamışsınız. bu bilgiyi verirseniz cevaplama şansımız olur.

Benzer Başlıklar

• 7
  • 5
  • 1
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

157

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.2k

| | | |