Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• birisi, waterman, bdiler61, Erkan Gürsoy, A.Samoglu, meli, denizci10 iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. ahsen hanım size de geçmiş olsun. memleketten bu kadar uzakta evim diyebileceğiniz yerin sürekli değişmesinin ne kadar yıpratıcı olabileceğini bunu yaşayanlar bilir. 4 kez bavul toplayıp açmak, bir yere ait olmayı isterken orayı bırakıp başka yere uyum sağlamak kolay değil. ama bunlara doğum sancısı diyelim, sonunda umut doğacak.

• @Alper-Bayram Alper bey bütün yazılarınızı keyifle okuyorum, devamını da merakla bekliyorum. Yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum ve bizim de deneyimlerimizi yazacağımız günlerin hayalini kuruyorum. Burada her gün yeni bir olay, yeni bir hayal kırıklığı yaşıyoruz maalesef. 2 çocuğumuzla akşam bir araya gelince anca keyfimiz yerine geliyor. Umarım en kısa zamanda bizler de oralara ayak basmış oluruz...

• @ahsenaydgdu Ahsencim çok üzücü bu yaşadıkların, umarım en kısa sürede çözüme kavuşur bütün sorunlar. Bir de şu 'dağına göre kar' olayı var ya tam sizin bu durumunuza uygun. Sizin bunun da altından kalkacağınıza inancım tam, sen de kendine güvenini kaybetme lütfen.
    Bu arada geçmiş doğumgünün kutlu olsun, bir sonraki doğumgününde bu yazdıklarını gülerek anımsarsın umarım🙏🏻

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu ahsencim üzüldüm yaşadıklarına yıpratıcı ama az kaldı yavaştan kredi puanın oluşuyor içine sinen kendi yuvanı kuracaksın

• @ahsenaydgdu Airbnb cancel policy malesef cok sert kurallara sahip. Ama yine de sanirim itiraz edip, belki bir miktarini geri alabilirsiniz. Asagidaki linki inceleyin.

• @ahsenaydgdu çok geçmiş olsun ahsen abla sizin adınıza çok üzüldüm umarım inşallah en kısa süre de yoluna girer ev konusu
    geçmiş doğum günün de kutlu olsun sanırım unutamayacağınız bir yaşa girdin 🙂

• ⭐⭐⭐

Teşekkür ederim herkese 🫶🏼 söz verdim kendime evsiz kaldığımız gün.. buralardan ev almadan dönmek yok..
    @dytmelek @Zelene @yenihayaletadam burda en ihtiyac olan şey pozitif düşünce, biz bi negatife denk geldik oda bizi çok olumsu etkiledi.. ama neyseki şuan önümüze bakıyoruz

• ⭐⭐⭐

@Alper-Bayram aynen alper bey varoluş mücadelemiz diyoruz eşimle geçecek bu günlerde inşallah hayırlısıyla I20 alıp bi başvuru yapayım. Sonra ev tutmak biraz daha kolaylaşacak gibi görünüyor ama daha ocağa kadar vakti var. Sabredeceğiz..

• @Alper-Bayram Paylaşımınız için teşekkür ederiz. Devamını bekliyoruz.

• @ahsenaydgdu Ahsencim canım umarım en kısa sürede çözülür ev işin. Umudunu yitirme. Yeni yaşın tüm güzellikleri sana getirsin.

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu her şey düz gitse şaşarım zaten illa bir şey çıkacak sorun stres yakamıza yapışmış Ahsen😄ama üzülme eminim bununda üstesinden geleceksiniz ve iyi olacaksınız her şey güzel olacak bir dahaki doğum gününde bunları gülerek hatırlayacaksın. Nice senelere 🍻

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@ahsenaydgdu edit kazın ayağı öyle değilmiş 😂 evinizi odanızı ayarlamadan kimse californiaya gelmesin airbnbden falan uzak durulsun.. 4000$ gitti evden çıkarıldık, yanlışlıkla cancel yaptım yani okadar sorun olmaz zannettim ama çok büyük bi hataymış. Siz siz olun airbnbde asla cancel yapmayın aşırı berbat iptal politikaları müşteri hizmetleri aç gözlü hostlarıyla berbat bi platform. Bu yüzden bütün planlarım alt üst oldu..

Airbnb parayı vermiyor ev sahibi iptal ettin evden çık diyor yeni yaşıma hüngür şangır ağlaya ağlaya girdim. Los angelesta biraz iyi bir muhitte gerçekten ev bulmak şartları karşılamak evi sana vermeleri için ev sahibine dil dökmekler 2 depozit bir kira ödemek vs vs bir sürü şey.. bu konu gerçekten zormuş,
    e senin zaten kaldığın bi ev vardı noldu ne bu şimdi derseniz. Ev sahibimiz eve geri dönmesi gerekti o gelince biz mecbur çıktık ve kasımın 6 sı geldiğimizden beri 4. Ev 🥹 artık cocuğa tatildeyiz falan diyorum ne diyeceğimida şaşırdım..

İleride anlatıp gülünecek hatıralar oluşturuyorsun diyelim. Ufak tefek çakıl taşlarının seni yolundan etmesine tabi ki izin vermeyeceksin 💪

( ne güzel yazdım be 😂)

• ⭐⭐⭐

@Alper-Bayram Yazınızı okudum, biraz hikaye tadında ve de güzel olmuş. Güzel tespitler. Tabi hiç bir şey toz pembe değil ama bahsettiğiniz sırtınızdan inen o yük yok mu, işte yok memleketteki herkesi ezmeye devam ediyor. Evet her meslek grubunu içine aldı o durum. Dediğiniz gibi tek isteğimiz insanca yaşamak.

• ⭐⭐⭐

@bidünya tabi tabii hamgi işimiz düz gittiki 😂 sağlık olsunda bi şekilde halledeceğiz inanıyorum modumu yüksek tutmaya çalışıyorum.

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@bidünya tabi tabii hamgi işimiz düz gittiki 😂 sağlık olsunda bi şekilde halledeceğiz inanıyorum modumu yüksek tutmaya çalışıyorum.

En önemlisi sağlık aynı zamanda en pahalısı da 😂🤣

• ⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu canım arkadaşım. vallahi günlerdir sinirimden kuduruyorum. Atlayıp oraya gelip birkaç kişiyi üzmemek için kendimi zor tutuyorum. Ne olursun kendinize dikkat edin. Sabredin gelip geçer bunlar. Güzel günler yakındır. Merak etmeyin. Sağlıcakla kalın. Candaş a da selamlarımı ilet lütfen.

• ⭐⭐⭐

@denizci10 abicim sakin ol sende bizde bi yolunu bulmaya çalışıyoruz. Siz gelene kadar oturtururz heralde düzeni 🙏🏼

• ⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu inşallah. Bizim iş belli olmaz halen soru işaretleri var kafamızda. Ama elbette bi yere geliriz

• Herkese Merhaba,
    Bu konu altında yazan hepimizin amacı uzun vadede Amerika'da ki vize türümüzü değiştirerek oraya yerleşmek. Başlangıç aşamasında hepimiz turist vizeysiyle orada olacağımız için kısa süreli olarak elden maaş alarak çalışabileceğimiz işlere ihtiyacımız olacaktır. Sormak istediğim şu an orada bulunan, gidip geri dönmüş olanlar ve benim gibi şu anda araştırma yapanlar bu ihtimali nasıl görüyor? Türk Toplulukları dışında bu şekilde iş bulunabilir mi ve hangi şehirlerde fırsat daha fazla? Sürdürülebilir bir durum olmadığı açık ama başlangıçta ihtiyaç olabileceğinden böyle bi araştırma içerisindeyim. Umarım hepimiz çabalarımızın sonucunu alırız ve istediğimiz hayata ulaşırız.

• @bdiler61
    15.sayfada konuyla ilgili bir yazım var. Bazı sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

53

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |