DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy bu konuda yanlış bir izlenim var gençler. "bankada şu kadar paran olmalı", "mal varlığın şu kadar olmalı" diye hiçbir kanun, kural ya da yönetmelik yok. hatta ve hatta bizim gibi 3.dünya ülkeleri dışında, hiçbir konsolosluk mülakatında da banka dökümü istenmiyor (duruma göre istenilen olmuyor değil).
    geçen yıl da bu konu üzerinde çokça konuşuldu, ben de denk geldikçe yazdım. GC başvurusu sonrası kazananlar, her şeyi ile bir bütün olarak değerlendiriliyor. mal varlığın hiçbir zaman TEK kıstas değil. 2-3 bin dolar varlıkla da kabul görebilirsin (ki örnekleri var), 30-40K olsa dahi ret alabilirsin. Konu tamamen Federal Hükümete yük olup olmayacağın ki başvuruda en son bunu da taahhüt ediyorsun.
    geçen yıl da bu örneği vermiştim. Gençsin, orada da geçerli bir mesleğin var, ne bilim mühendissin, yanında ingilizcen de var, cebinde paran olmasa da onayı alırsın (muhtemelen). tersi olarak da, gelmişsin 50-60 yaşına, orada geçerli bir mesleğin yok ama bankada 30-40 hatta 50K gösteriyorsun, yine de ret alma durumun var. Zira mantık şu, genç adam her şekilde tutunur, mesleği de var vs vs ama diğeri parası var ama bu para bitince ne yapacağı belirsiz, yük olabilir...
    durum bundan ibaret. kısacası maddiyat tek başına kabul ya da ret sebebi olmaz.

bu noktaya bir açıklık getirelim iş mektubu, geçerli okul denkliği veya meslek özellikle maddiyatı çok etkiliyor. benim söylediğim rakamlar ve genel olarak bahsi geçen rakamlar iş teklifi veya geçerli bir mesleği olmayan kişiler için geçerli. yazılımcılar doktorlar hemşireler gibi sağlık çalışanları yada el işçiliği konusunda belli bir noktaya gelmiş kişiler özellikle çok rahat vize alan kişiler diye bir genelleme bile yapabiliriz.

• Yasaklı

Pasaport durumu nedir takip eden varmı?

• ⭐⭐

@tolgasatir ben yırttım mı o zaman mis gibi ekmek pasta börek çörek efsane kruvasan yapıyorum olur mu:?:)))))

• ⭐⭐

@Ozkan-aksan valla yok diyolar bu sene

• ⭐⭐

@debbieLA77 ama ben daha klavuzdan bir bölüm görmedim

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir ben yırttım mı o zaman mis gibi ekmek pasta börek çörek efsane kruvasan yapıyorum olur mu:?:)))))

bence giderin var 😃 mutfak deneyimi olan kişiler de sıkıntı çok yaşamıyor gibiydi okuduklarımdan gördüğüm, youtube da izlediğim kadarı ile

• ⭐⭐

@debbieLA77 hahahahaha kendime mi yazdfım onu artık delirdim kendi kendime konuşuyorum

• @Ozkan-aksan resmi ağızdan yok dedi KKC

• ⭐⭐

@tolgasatir ay hadi inşallah yetti artık bir sonu gelse keşke böyle mayıs kadar ne yapılır yaw

• ⭐⭐

bu sitenin bu sene vizeye başvuran katılımcı sayısı kaç acaba? görsek bir hepsini biz kaç kişiyiz acaba:)

• Yasaklı

Bu Pasaport şartı yakacak bizi hayat boyu gelmez neyse hadi bakalım hayırlısı

• ⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir sağolun Tolga bey. ister özelden ister başka yerden sorulara yardımcı olabilirim sayın @debbieLA77

• Kılavuz nerde acaba. Yarın son gün değil mi?

• ⭐⭐

@denizci10 merhaba benim için fark etmez ... bir bakery açmak istesem... artisan bakery tartine bakery kadar büyük olmasa da onun ilk halleri gibi kruvasan ekmek kahvaltı bagel pretzel simit mimit işte çeşitli tatlılar pastries işte buradaki gibi düşündüğümde inşaatı yani içinin dizaynı elektirik ve su tesishatı ne kadar tutar ruhsat alınıyor mu buradaki gibi kiralar stopaj nasıl vergiler nasıl vs binbir sorum var... yeni açmış biri varsa şuna minik bi yer örnek alabilirim mesela cost konusunda...

• Forumda 1.yılım(az önce tesadüfen farkettim) foruma pek bir katkımız yok aslında ama buda konular hakkında bilgimiz olmadığındandır,forumu özelliklede 2024 sohbet odasını takip etmeye çalışıyorum.iyiki bu forum var emeği geçenlerden Allah razı olsun.

Çok isteyenlere çıkması dileğiyle...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Furkan-Aydın yarın son derken 15 -20 dediğimiz için diyorsan genellemedir kesin diye bir şey yok ay sonuna kadar vakti var çünkü ekim de başlıyor ondan bu kadar stres yapmayın

• ⭐⭐

@tolgasatir sağlam, resmi bir iş mektubun olsun, banka hesabında 5 dolar olsa bile kabul edeceklerdir...
    dediğim gibi ortada bir rakam zorunluluğu yok, bir bütün olarak değerlendirilip, yük olur musun, olmaz mısın bunun kararıdır önemli olan.

son dediklerinizden farklı değil yani. lakin bir konu daha var, mesleğinin ne olduğundan çok, orada geçerliliği. hem nitelik olarak, hem yasal olarak.

• ⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 size 1 sene önce böyle bir işe başlamış birisinden bahsedeceğim. Burada değil ondan dolayı referans veremeyeceğim ama tahminen ne kadar tutacağını söyleyeyim. bunun yeri aslında burası değil ama sonrasında ben E2 başlığına link atarım. Hocam önce kiradan başlayayım sizin ilk başta ssn veya kredi skorunuz olmadığından sizden 6 aylık kirayı peşin alacaklardır. bu hangi 6 ay şöyle söyleyeyim. ilk kira ve ilk yılın son 4 kirası kalan 1 kira da depozito olacaktır. Sıfır bir yer için maliyet büyüklükle doğru orantılıdır ama her şehrin kuralları farklıdır. Her şey için izin almalısınız. İtfaiye izni ayrı, sağlık izni ayrı, gıda izni ayrı belediye ruhsatı ayrı. Anladığım kadarıyla fırın olacak işin içinde bakery dediğiniz için bunun içinde hood yani aspiratör lazım o en masraflısı büyüklüğüne göre değişir ama çok tuzludur. Kısacası size tahminen söylemem gerekirse yaklaşık 250-300 bin dolar civarı tutar sıfırdan yer açarsanız. Abartıyor diyebilirsiniz ama ben abd de iken 3 kişi ile tanıştım sıfırdan dükkan açan hepsi de aynı şeyi söyledi keşke önce olan bir dükkanı alsaydık da sonra sıfırdan kursaydık veya tadilat yapsaydık. 100 bin bütçe ile yola çıkan 300 bin dolar ile 300 bin dolar ile yola çıkan 1 milyon dolar ile çıkabilmiş. Bana özelden ulaşırsanız size daha detaylı bilgiler de veririm. Gözünüzde büyütmeyin ama öyle çocuk oyuncağı da değil maalesef.

• ⭐⭐

@denizci10 E2 için bütçe az ise, devir edilen işyerlerine bakmak en doğrusu. atıyorum bir bakery devir ediyor, onu alarak kurulu düzende E2 için başvuru daha kolay bir yol. ya da ufak franchise almak. bunun için siteler var.
    benim E2 ile giden tanıdıklarımın çoğu bu şekilde yaptılar. turist vizesi ile gittiler, firma kurdular ve kimi franchise aldı kimi devredilen bir dükkanı, onun üzerinden yürüdüler.

• ⭐⭐

ama elbette yorucu bir süreç. yine de 6 ay ile 1 yıl arasında çözüme kavuşuyor genelde. E2'de tek sorun başka iş yapamamak, o yüzden evli iseniz, eşinizin üstüne yapmanız daha akıllıca bir durum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.7k

| | | |