Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @goyro666 texas mı olur başka bir yer mi bilmiyorum 🤷♂️ Çıksında gidecek yer cok, düşünürüz 😀

• Herkese merhabalar,
    Uzun bir aranın ardından tekrar forumdayım.

4.Başvurum olacak ve artık yeterince deneyimliyim.Farklı yolları tercih edecek gücü kendimde görmediğim için çekilişe katılmaya devam edeceğim ama çekilişin çıkma ihtimalinin düşüklüğü bir tarafa çıkanların mülakat dahi alamadığını gördüğüm için hayatımda hiçbir planı ertelemiyorum, hayallere kapılmıyorum.
    İlk defa katılacak arkadaşlara yegane tavsiyem budur.

Herkese değil; sadece gerçekten gitmek ve yaşamak isteyen, maddi anlamda yeterli, kendinden emin arkadaşlara başarılar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TheJedi aynen ekim - kasım ayında geçerli bir pasaport olması yeterli ondan dediğin gibi eski ile başvuru yap ama sakın geri verme mülakat zamanı ilk olan eski pasaportu da görmek istiyorlar

• @ayvalik10 Teşekkür ederim cevap için 🙂

• @Chromium, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@nicky Valla hocam ben de her seferinde bu sefer üzülmeyeceğim diyorum ama çıkmadığını görünce içim ister istemez gene de bir buruluyor. İnsanlar gidiyorlar orada hayatlarını kuruyorlar. Biz de bu orta doğu cehenneminde ömrümüzü harcıyoruz. YouTube videolarına bakıyorum gidenlerin yerleşenlerin çektiği. Onların adına mutlu olurken kendi adıma üzülüyorum.

İnşallah bu sene yüzümüz güler başvuru zamanı gelsin bir bakalım.

mutlaka bir imrenme söz konusu. dediğim gibi arkadaşımdan biliyorum sohbetleri, yaşadıkları bir de heveslendiriyor "sen gel gerisi kolay" diye. çıkarsa öyle karambole de gitmeyeceğim yani. hayırlısı demekten başka birşey gelmez elden. yaşayıp göreceğiz ama ne kadar kendini fazla kaptırırsan, olumsuz bir durumda yıkım ve üzüntü de o derece oluyor.

• ⭐⭐

bu sene şansımız diğer yıllara göre daha mı az acaba kimi görsem amerikaya gidicem diyor. geçen sene katılım ve kazanan listesini nerden görebiliriz acaba bu sene x2 yapsak aşağı yukarı tablo çıkar herhalde... konuyla ilgili bilgisi olan da söyleyebilir:)

• ⭐⭐

@cy86 farklı yollar derken mesela çalışma vizesi yada yatırımcı vizesi mi demek istediniz merak ettim ben arıyorum da farklı yol 🙂 fikir alış verişi yapabilir miyiz

• ⭐⭐

green card çekilişini kazanıp mülakat tarihi verilmeyen yada yetişmediği için gidemeyen oluyor mu? hakkımız mı yanıyor o zaman yoksa kazanan herkese mutlaka mülakat sırası geliyor mu? bir de amerika şimdi normal turisttik vize için bile mırın kırın yapıyor diyorlar doğrumu bizde gri listelerde miyiz acaba kara demek istemedim

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 Çekilişi kazanmış olmanız vize alacağınız anlamına gelmez. kazanıp mülakat alamayan bir çok arkadaşımız var forumda. Mali yıl bitene kadar mülakatlarını alamazlarsa haklarını kaybetmiş olacaklar maalesef

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş oran nedir peki belirli bir şey var mı? random mı bu olay? neden alamıyorlar peki yetiştiremiyorlarsa yetişebilecekleri kadar kişi alsınlar... kusura bakmayın bilmiyordum bu detayı yeni öğrendim o yüzden şoktayım ben kazanan bir şekilde gidiyor sanıyordum hep... acaba kendi içlerinde yedek liste falan mı var... belgeleri yollayanlar eksikler sorunlu olanlar, yanlış olanlar vs mi acaba?

• ⭐⭐⭐

Hayır mesela geçen yıllarda ds260 formunu submit tarihini baz aldılar. Önümüzde ki yıllar ne olur bilemeyiz. Her yıl dinamikler değişiyor bizde cok anlam veremiyoruz. Numaranın current olması mülakat alabilmek vs hepsi şans işi yüksek numaralar için. Forumda case numarası 5k olan daha mülakat almamış mesela en can alıcı örnek bu. @debbieLA77

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 ne kadar yetiştirebileceklerini bilemezler öncelikle her konsolosluğun çalışma potansiyeli farkldırı. 55bin kadar kişiye DV vizesi verilir bir mali yılda genelde fakat çekilişten 110-120bin kişi arası seçerler genelde. Çünkü kazandıktan sonra gitmekten vazgeçenler, red alanlar vs hesaba katılarak verebilecekleri vize sayısından fazla kişi seçerler. Asıl talihli ve yedek talihli mantığı gibi düşünebilirsiniz

• Arkadaşlar iyi akşamlar. Bir şey duydum şehir efsanesi olabilir. Güneyde bulunan birkaç eyaletlerin (texas florida vb ) 2025 yılında ABD den ayrılacakları yönünde bir haber duydum. bu yönde bir çalışma yapıyorlarmış. Bana pek mantıklı gelmedi. böyle bir şey olursa bu eyaletlerin statüleri nasıl olur?gidenleri nasıl etkiler?Bilgisi olan arkadaşımız bizleri bilgilendirirse sevinirim.

• ⭐⭐

@waterman çok üzülüyorum ya... ben başka hayal etmiştim hep inşallah kazanan herkesin tüm işleri rast gider demekten başka çaremiz yok herhalde...

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş hmmmm o zaman mantıklı gibi... çok alakasız asla gidemeyecek insanlarda başvuruyor bir hevesle ondan tabi, biraz da onları ayıklamak ve gerçek gidebilecek orada bir hayat kurabilecek, sistemi tanıyan orada yapabilecek tahmini kişileri bulmakta zaman alıyor... ben zaten bunun lottery den bir tık ötede olduğunu düşünüyorum... mülakat tarihi verdikleri de seçilmiş kişiler olabilir... her ne kadar lottery olsa da bir şeyler dönüyordur araştırma vs... amerika pek baltayı taşa vuracak bir ülke değil... bilgiler için teşekkür ederim saolun...

• @yenihayaletadam hayaller olmazsa nasıl yaşayacağız her şey ortada malum 😀

• 2018 yılından beri burda olan var mı acaba ? Hala buralarda mı

• ⭐⭐

@simurg9492 şimdi amsterdamda orası da mükemmel bir yer düşünülebilir bence

• @debbieLA77 evet, yasal olan her yoldan bahsettim.Bu öğrenci vizesi olur, yatırımcı vizesi olur, çalışma vizesi olur farketmez.
    Yasadışı her türlü işe karşıyım.
    İltica olayına yasal dışı her türlü yol kadar uzağım.

• ⭐⭐

@cy86 ya onlar çok büyük sıkıntı zaten kartında veriliş nedeni hep iltica yazıyor zaten o sıkıntı, o zamana kadar ki süreç sıkıntı ne kadar çalışmayacağın belli değil sağlık mağlık sıkıntı... aman aman allah o yollara başvurtmasın kimseyi... evli değilseniz evlenede bilirsiniz biriyle:)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

41

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |