Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Eğer pasaport zorunluluğu devam ederse pasaportu kısa sürede hallederim diyenlere geçmiş olsun. Ankara da 1 ila 3 ay arası gibi süre veriyorlar.

• @mehmet090 maalesef başvuru yapan gitmesek de olur diyen kesim bizim şansımızı azalttıktan sonra neye yarar onların gidememesi ☹

• @hasnotben cidden öyle cok uyuz bir sey... parasi olmayan orada ne yapacagini bilmeyen insanlar basvuru yapiyor ... bazilarina oyun bazilarinin hayali...

• İzmir de olup pasaportla sorun yaşayan var mı?

• @nilfersev ekşi sözlükte okuduğum kadarıyla İzmir de problem yok 8 iş günü içerisinde ulaşmış

• @Abaliena bende 7 kez başvuru yapıcam.bol şanslar diliyorum sana

• @nilfersev hocam şuan tam olarak sizin umudunuzdan istiyorum 🙂

• @Ranje, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@okanatan Benim de tecil olayı var ama bakalım napıcaz , bir bakarsın gc çıkarsa kaçıp para biriktirip ülkeye dönüp bedelli yapıyoruz. Hemen senaryo yazdım 😆

Hocam tecil yaparsınız oldu ki çıktı gidersiniz. Dövizle askerlik olayı var onu araştırın isterseniz belki işinize yarabilir.

• @mehmet090 benim arkadaşımın 2 günde geldi istanbul da

• @yenihayaletadam evet hocam o da var aklımdan çıkmış. Pasaport şartı da kalkacak büyük ihtimal. %2'den %0.2'ye düşer şans 😃 bizim hayalleri siyah poşete saralım.

• @Ranje henüz net olan bir şey yok. hep birlikte 15 eylülde öğrenicez. Yerel mahkemece alınmış bir karar. En net bilgiyi dış işleri bakanlığı yönergeyi açıkladığında öğrenicez. Umutlarınızı diri tutun 🙂

• Dularımız umutlarımız şimdilik başvuru formunda U ile başlayan numaranın girilme zorunluluğu

• @Ranje umut iyidir hocam, umutsuz olmayalım 🙂 sadece fazlası zarar verir şahsi düşüncem 🙂

• @hasnotben, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@nicky kazanma ihtimalinin her yıl düştüğü ve bu yılki mevcut ülke durumları ayrıca pasaport olayı dikkate alınacak olursa başvurup unutmak ve ileriye dönük ufaktan birikim yapmak en iyisi olacaktır.

inanın ilk basvuruda garip bir şekilde büyük oranda çıkacağı hissi hasıl oluyor. bunu dizginlemeye çalışsan da seni ele geçiriyor. sonra gün gelip dümdüz "has not been selected" sayfasını görünce, puff balon patlıyor. bu arada "has not been.." sayfasında da insan bir teselli mesajı filan koyar. "tamam bu sefer olmadı ama bir daki sefere kralsın be oğlum" tesellesi bekliyor insan 😁 dümdüz de çat diye "kazanamadın" denmez yani. bir avut bir teselli ver eyyy amerika (burası tayyip tonlaması ile yapıldı) 😀

ama şu an başvuruyu yap. unut gitsin düşüncesi hakim. hem eşim, hem benim için. ilk tokattan sonra ayaklar yere daha sağlam basıyor. tabi yine green card ile gidip 2. yılında şahane bir ev alan arkadaşım ile görüştüğümde hisler ve düşler tavan yapsa da dinginlik daha hakim. üstelik bu dinginliği kazanıp, mülakat tarihi alamayan arkadaşların örneklerini de görünce heves ve çok fazla beklentiye girmeden bekleme düşüncesi daha çok ağır basıyor.

• Yerel mahkemenin kararına uymak durumunda mı bilmiyorum ama zaten çıktıktan sonra yüklü bir mali belge istiyorsun vizeyi onaylamak için bence başvuruya pasaport + 20$ gibi bir zorunluluk gelse hem ilgili birimlerin iş yükü hafifler hem gitmeyecek olup başvuran olmayacağı için gerçekten isteyenler arasında bir çekiliş yapılır.

• @nicky cevap hayallerimi dizginlemeye yetti. Sanırım biraz hasnotbeen yazısı insanı olgunlaştırıyor. Arkadaş her şeyde olgunlaştık bi bu kalmıştı ahahah 😀

• @hasnotben bayagı olgunlaştırıyor. fazla kaptırmamak gerek. hayatın olağan akışında hareket etmek gerek. sonuçta bu bir piyango

• Herkese merhaba iyi forumlar, bu sene ilk defa başvuracağım gc ye. Bir müddettir forumda okuyorum inanılmaz bilgiler var bilgiler için herkese çok teşekkürler öncelik ile. bir sorum olacaktı öğrenciliğim yeni bitti ve 2023 ocakta da öğrenci pasaportumun süresi doluyor. Başvuru sırasında öğrenci pasaportumu kullansam sorun olur mu ekimde başvuruların olacağın var sayacak olursak 2-3 ay gibi bir süresi olacaktır pasaportumun. Eğer kazanırsam sonrasında mülakata giderken yeni pasaport çıkartıp mülakata onunla gidebileceğimi forumdan öğrendim ama başvurma aşamasında da pasaportun minimum geçerlilik süresine bakıyorlar veya bu bilgiyi soruyorlar mı bilen forumdaşlara sormak istedim. şimdiden cevaplayanlara teşekkür ederim. Umarım başvuran herkes istediği sonucu görebilir 🙂

• ⭐⭐

@nicky Valla hocam ben de her seferinde bu sefer üzülmeyeceğim diyorum ama çıkmadığını görünce içim ister istemez gene de bir buruluyor. İnsanlar gidiyorlar orada hayatlarını kuruyorlar. Biz de bu orta doğu cehenneminde ömrümüzü harcıyoruz. YouTube videolarına bakıyorum gidenlerin yerleşenlerin çektiği. Onların adına mutlu olurken kendi adıma üzülüyorum.

İnşallah bu sene yüzümüz güler başvuru zamanı gelsin bir bakalım.

• ⭐⭐

@Chromium
    ┌─── •✧✧• ───┐
    INSALLAH UMARIM
    └─── •✧✧• ───┘

😅

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

47

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |