Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Lenore, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@Lenore kendi kendimi cevaplayayım.

Sanırım bu konu çok aktif değil:)

ilginç bir şekilde bu konuyla ilgili ne Yeşilkart Forum fb sayfasında ne burada pek bir bilgiye ulaşamadım (bir kişi reuse bildirimi almış bu konu altında gördüm). FB grubunda eski bir post’ta yine bu bildirimi alan bir kişinin yorumlarına sordum ama orada da cevaplayan çıkmadı.

Yabancı forumlarda bu konu ile ilgili daha fazla detay vardı sanıyorum bir çok kişiye aynı bildirim gelmiş. Yine de tam olarak neye göre reuse bildirimi oluyor, genel olarak greencardlıların hepsine mi geliyor bunu öğrenemedim.

Merhaba ben vatandaşlık başvurumu 1 Mayısta gerçekleştirdim.Bugün 9 Mayıs itibariyle biometric için reuse bildirimi aldım.

Ben green kartımı Amerikalı eşim vasıtasıyla aldım.En son biometric talep ettikleri tarih 2 yıllık geçici gren kartımı almak için Aos başvurusunda bulunduğum 2018 yılındaydı.
    Daha sonra 10 yıllık Green karta başvuru yaptığım 2021 yılında da biometric talep etmediler.

Açıkçası sebebini bilmiyorum lakin @Ryback in açıklaması gayet mantıklı.

• @Rookie teşekkürler. Çok ilginç aslında biz de biometric greencard sırasında verdik. Benim 2017 greencard’ım siz de 2018’de vermişsiniz. Aslında çok önemli değil ama başvurudan sonra Türkiye’ye gideceğim ve ne kadar çabuk gidebilirsem o kadar iyi:) biometric isterlerse de umarım başvuru tarihimden kısa süre sonra olur:)

• @Lenore, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@Rookie teşekkürler. Çok ilginç aslında biz de biometric greencard sırasında verdik. Benim 2017 greencard’ım siz de 2018’de vermişsiniz. Aslında çok önemli değil ama başvurudan sonra Türkiye’ye gideceğim ve ne kadar çabuk gidebilirsem o kadar iyi:) biometric isterlerse de umarım başvuru tarihimden kısa süre sonra olur:)

Biometric randevusu genelde 1 ay sonda falan. Başvurumdan 34 gün sonrasına verilmişti.

• Islemleri tamamlamis arkadaslar. Turkiyede yaptiginiz mecburi askerlik gorevini "Were you EVER a member of, or did you EVER serve in, help, or otherwise participate in, a military unit?" sorusuna cevaben evet diyerek doldurdugunuzu teyit eder misiniz? Aciklama kismina da "21-day mandatory military duty in the Turkish Army." seklinde bir giris yaptim. Zira bedelli askerlik yaptim.
    Selamlar, sevgiler.

• @sadriabi abi bende senin gibi kısa dönem için mandatory olarak yaptığımı belirttim.Ben green kartımı alırken Aos başvurusunda da aynı soruya aynı şekilde cevap vermiştim herhangi bir sorun çıkmamıştı.

• @Rookie, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@sadriabi abi bende senin gibi kısa dönem için mandatory olarak yaptığımı belirttim.Ben green kartımı alırken Aos başvurusunda da aynı soruya aynı şekilde cevap vermiştim herhangi bir sorun çıkmamıştı.

Tesekkurler sevgili kardesim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sadriabi Evet, ben de kısa dönem askerlik yaptım şeklinde yazdım. Görüşme sırasında silah, patlayıcı vs eğitimleri aldın mı diye sordu, onlara da evet dedim.

• @sadriabi, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Islemleri tamamlamis arkadaslar. Turkiyede yaptiginiz mecburi askerlik gorevini "Were you EVER a member of, or did you EVER serve in, help, or otherwise participate in, a military unit?" sorusuna cevaben evet diyerek doldurdugunuzu teyit eder misiniz? Aciklama kismina da "21-day mandatory military duty in the Turkish Army." seklinde bir giris yaptim. Zira bedelli askerlik yaptim.
    Selamlar, sevgiler.

Bende evet dedim. "Compulsory military service" yazdim aciklamasina. Mulakat esnasinda birsey sormadi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Dün eşimin vatandaşlık testi de başarıyla geçti. Bugün yemin töreni randevusunun 15 Haziran'a verildiğine dair bildirim geldi. Toplam süreç bir yıl civarında olmuş. N-400 formunu benimle aynı tarihlerde doldurmuştuk.
    Görüşme sırasında ad ve soyad değişikliği talebi oldu. Çok basit ve kolay bir şekilde o da halloldu. Tabii bu değişikliği kurumlara bildirmek biraz zahmetli olacak.

• @knnrn, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Dün eşimin vatandaşlık testi de başarıyla geçti. Bugün yemin töreni randevusunun 15 Haziran'a verildiğine dair bildirim geldi. Toplam süreç bir yıl civarında olmuş. N-400 formunu benimle aynı tarihlerde doldurmuştuk.
    Görüşme sırasında ad ve soyad değişikliği talebi oldu. Çok basit ve kolay bir şekilde o da halloldu. Tabii bu değişikliği kurumlara bildirmek biraz zahmetli olacak.

Esler ayri ayri basvuruyorlar anladigim kadariyla. Ayri ayri form dolduruyorlar oyle mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sadriabi, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@knnrn, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Esler ayri ayri basvuruyorlar anladigim kadariyla. Ayri ayri form dolduruyorlar oyle mi?

Evet, tabii. Ayrı USCIS hesapları altında ayrı form doldurmak gerekiyor. Şimdi çocuk için de ayrı hesap açtım, N-600 formunu dolduruyorum.

• @knnrn, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@sadriabi, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@knnrn, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Evet, tabii. Ayrı USCIS hesapları altında ayrı form doldurmak gerekiyor. Şimdi çocuk için de ayrı hesap açtım, N-600 formunu dolduruyorum.

Anlasildi. Tesekkurler.

• @Tugba teşekkürler. Umarım bana da en geç 4-5 hafta içinde gelir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sertas Bildiğim kadarıyla çocuklar Amerikan vatandaşı biyolojik anne-baba üzerinden vatandaşlık başvurusu yapabiliyor. Bahsettiğiniz durumda eşiniz kızınızı evlat edindikten sonra mümkün olabilir. Yada siz vatandaş olduktan sonra kızınız için başvuru yapabilirsiniz.

• @knnrn N-400 formunda evlilik cuzdani evrakini nasil yaptiniz? Bizim ilgili sayfa Turkce ve Fransizca. Tercume falan diyor. Nereye nasil tercume yaptirmak icab eder.
    Simdiden tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sadriabi Biz daha önce başka bir iş için çevirisini yaptırmıştık, aynı belgeyi yükledik. Houston'da bir tercüman kullandık. Online hizmet verenler de var.

• @iceice Merhaba,forumda okudum bizde sizin gibi 2 defa reentry vize aldık sonra 2019 yılından beri ikamet etmekteyiz Vatandaslik için başvuru yaptınız mı cevap verirseniz sevinirim selamlar...

• @myfnwy ,selam vatandaşlık için başvuru yaptınız mı, bizde sizin gibi aynı durumdayız cevab verirseniz sevinirim.

• Sayın crazycell,vatandaşlık başvurusu için son 5 yılın son 3 yılını ABD de geçiren bir arkadaş başvuru yaptığını vatandaşlığı aldığını söyledi bu konu hakkında sizin bilgilerinizi ve bu şekilde olup başvuru yapanlar varsa bizleri bilgilendirirseniz çok sevinirim selamlar......

• @ardaumut, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Sayın crazycell,vatandaşlık başvurusu için son 5 yılın son 3 yılını ABD de geçiren bir arkadaş başvuru yaptığını vatandaşlığı aldığını söyledi bu konu hakkında sizin bilgilerinizi ve bu şekilde olup başvuru yapanlar varsa bizleri bilgilendirirseniz çok sevinirim selamlar......

Son 5 yilin 30 ayini Amerika'da gecirmis olmalisiniz. Ayrica son 5 yil icerisinde 6 aydan fazla Amerika disinda kalmamis olmalisiniz. Sanirim bu ikinci madde size uymuyor. Bu durumda kesintisiz Amerika'da kaldiginiz sureyi yani 2019'u baslangic alarak, 5 yil dolmasina 90 gun kala basvurunuzu yapabilirisiniz.

Benzer Başlıklar

• 80
  • 9
  • 3
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |