Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Burcu-Boz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bu heyecanlı günlerde çok kötü bir haber aldım.. Babamın 4. Evre 4 farklı yerinde kanser olduğunu öğrendik. 😔 Artık bir şeyler için sevinemeyeceğim..

Çok geçmiş olsun, acil şifalar dilerim...

• Başvuru sayısı ile kazanma oranı arasındaki ters yönlü ilişki oldukça dikkat çekici görünüyor.
    Bu çalışmayı yapanlar son bir kaç yıl gibi yakın geçmişte ABD'de doğum yapmış bayanların kazanma oranını da içerecek şekilde çalışmalarını şimdiden dizayn ederlerse çok ilginç sonuçla karşılaşabileceklerini düşünüyorum.
    ABD'deki öğrenciliğimizde 1997 yılında doğum yapan eşim 1998 yılındaki çekilişi kazanmıştı, o dönem çevremizde eşi doğum yapan başka arkadaşların da eşlerinin kazandığını öğrenince bu bir tesadüf olamaz diye düşünmüştüm. Son yıllarda bu forumda yapılan paylaşımlarda çekilişle kazananlar arasında yine ABD'de son yıllarda doğum yapmış kişilerin bulunması dikkatimi çekti.
    Çekilişle kazananlara yönelik anket tarzı çalışmalarınızda bu durumu tespite yönelik aşağıdakine benzer bir soruya da yer verilebilir.
    Örneğin; "Çekilişle kazanan bayan iseniz çekiliş sonucunun açıklandığı tarihten önceki son 3 yıllık dönem içinde ABD'de doğum yaptınız mı?"

• @blindmanthe Ben ilk defa bu sene başvurdum

• Umarım gercekten isteyen herkes kazanır 🙏 bir de şu zaman geçse sonuçları görebilsek 😩

• @Don-t-Worry-Be-Happy, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@istanbuladami, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hsnnzknn Güzel bir çalışma ancak ben bu duruma yalnızca tesadüf diyebiliyorum şu anda Özellikle ilk başvuranların alınmasının ne gibi bir artısı olabilir ABD için? Eğer gerçekten böyle bir şey yapılıyorsa lottery mantığı ile alakası olmayan garip bir sistem var demektir.

Bence 1 kez başvurup da çıkmayanların çoğu ikinci başvuruyu yapmıyordur. Dolayısıyla her sene başvuruların büyük çoğunluğunun 1. başvurusu oluyordur. Büyük gruptan kazananların çok olması da haliyle normal. Bilmem düşündüğümü anlatabildim mi. Bir an Devlet Bahçeli’ye dönüşecektim 10 kişi başvurdu 6sının ilk başvurusu ikinci senede bunların 2si başvursa filan yazasım geldi.

İşte 40. yılı 🙂

• Eve gidip erkenden yatıp uyuyacağım yoksa zaman geçmiyor 😒

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut-arda-adıgüzel ben dahil herkesin dediklerini unut şimdi olayı anlatıyım sen karar verirsin.

ilk ekim - kasım ayında biz başvuru yaparken pasaport numarası girdik. Başvuru tarihleri içinde geçerli olan pasaport gerekiyordu. Başvurumuzu yaptık. 7 mayısta kazandın. Daha sonra DS260 formuna senin vizenin basılacağı pasaport bilgileri isteniyor. Mülakatın ekim ayında olacak. İlk senden başvuru yaparken yazdığın pasaportu istiyorlar çünkü sen başvuru da pasaport numarasını kafadan mı attın yoksa gerçek pasaportun mu var diye onu isteyecekler. DS260 formuna 9 temmuzda 2022 tarihinde biten pasaportunu yazdın geçerli olmayan bir pasaporta vize basılır mı vizenin basılması için istenilen pasaport süresi 30 eylül 2023 ten sonra bitecek olanlar içindir. Çünkü son mülakat tarihi 30 eylül 2023 tarihinde bitecektir.

• @elma, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Başvuru sayısı ile kazanma oranı arasındaki ters yönlü ilişki oldukça dikkat çekici görünüyor.
    Bu çalışmayı yapanlar son bir kaç yıl gibi yakın geçmişte ABD'de doğum yapmış bayanların kazanma oranını da içerecek şekilde çalışmalarını şimdiden dizayn ederlerse çok ilginç sonuçla karşılaşabileceklerini düşünüyorum.
    ABD'deki öğrenciliğimizde 1997 yılında doğum yapan eşim 1998 yılındaki çekilişi kazanmıştı, o dönem çevremizde eşi doğum yapan başka arkadaşların da eşlerinin kazandığını öğrenince bu bir tesadüf olamaz diye düşünmüştüm. Son yıllarda bu forumda yapılan paylaşımlarda çekilişle kazananlar arasında yine ABD'de son yıllarda doğum yapmış kişilerin bulunması dikkatimi çekti.
    Çekilişle kazananlara yönelik anket tarzı çalışmalarınızda bu durumu tespite yönelik aşağıdakine benzer bir soruya da yer verilebilir.
    Örneğin; "Çekilişle kazanan bayan iseniz çekiliş sonucunun açıklandığı tarihten önceki son 3 yıllık dönem içinde ABD'de doğum yaptınız mı?"

Bu tespit dogrulanirsa hepimiz ABD’de dogum yapmadigimiza pisman oluruz😳

• @ayvalik10 hocam çok teşekkür ederim yeni pasaport çıkartıp ds-260 formunu dolduracağım eski pasaportu da kanıt için yanımda götürürüm

• ⭐⭐

@elma, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Başvuru sayısı ile kazanma oranı arasındaki ters yönlü ilişki oldukça dikkat çekici görünüyor.

Abd'li bir çocuk evlat edinirsek de alabiliriz o zaman 🤔

• Yasaklı

@gariban, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@elma, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Abd'li bir çocuk evlat edinirsek de alabiliriz o zaman 🤔

Bahsedilen şey olayı çekiliş olmaktanda çıkarıyor.

• Herkese selam.
    İşlerin yoğunluğundan eskisi kadar girip, geyik yapamıyorum ama fırsatını bulmuşken yazayım.
    Yarın akşam dananın kuyruğu kopuyor. Tanrı, Allah, Kozmoz, Put vs vs her neye inanıyorsan ya da inanmıyorsan, herkes için hayırlısını, gönlündekine sahip olmasını diliyorum.

Bu yıl ya da sonraki yıllar, bir şekilde Orlando'ya yola düşenlerle görüşeceğiz nasılsa...

1. Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum inşallah isteyen herkes hayallerine kavuşur😊 Ben Eylül ayı sonunda iki ismimden birisini kaldırıyorum, başvuru yaparken kullandığım pasaportumun süresi Nisanda bitti yani kazanırsam yeni pasaport alacağım ama bir de ismim değiştikten sonra ds-260'a girdiğim pasaport yerine tekrar yeni pasaport almış olacağım. Toplamda 3 tane pasaport falan götürmem gerekiyor mülakata. Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

• @muratersoy, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

1. Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum inşallah isteyen herkes hayallerine kavuşur😊 Ben Eylül ayı sonunda iki ismimden birisini kaldırıyorum, başvuru yaparken kullandığım pasaportumun süresi Nisanda bitti yani kazanırsam yeni pasaport alacağım ama bir de ismim değiştikten sonra ds-260'a girdiğim pasaport yerine tekrar yeni pasaport almış olacağım. Toplamda 3 tane pasaport falan götürmem gerekiyor mülakata. Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

napalım pasaportları taşımana yardımcı mı olalım 🙂 🙂
    mülakata giderken, değişikliklere ait ilgili tüm resmi belgeleriniz elinizde olduktan sonra hiç sorun yok. şu an elinizde geçerli olan pasaportla, şayet kazanırsanız, ds 260'ı doldurmanız yeterli olacaktır.
    bir önceki yıl olduğu gibi KCC evrak talep ederse, 2.pasaportunuzu vereceksiniz muhtemelen. Size en fazla başvuru yaptığınız pasaport bu değil diye geri dönüş yaparlar. Onda da durumu anlatır, her iki pasaportu tarar ve isim değiştirme resmi yazınızı da tercümesi ile yollarsınız. Konu böylelikle kapanır. Konsolosluk mülakatı daha kolay olur, eski pasaportları ve isim değişikliği resmi yazınızı gösterirsiniz.

• ⭐⭐

@Burcu-Boz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bu heyecanlı günlerde çok kötü bir haber aldım.. Babamın 4. Evre 4 farklı yerinde kanser olduğunu öğrendik. 😔 Artık bir şeyler için sevinemeyeceğim..

Allah acil şifa versin çok geçmiş olsun.

• @SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

napalım pasaportları taşımana yardımcı mı olalım 🙂 🙂

😁 😁

• Merhaba. Bir sorum olacak. Benim eşim hamile ve temmuz gibi inşallah kavuşacağız bebeğe. Bu durumda ben greencard çıkarsa eşimle kendim için dolduracagim ds 260 faka mülakatta çocuk da olacak. Nasıl bir yol izlenecek

• ⭐⭐⭐

@İsa-Göktaş, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba. Bir sorum olacak. Benim eşim hamile ve temmuz gibi inşallah kavuşacağız bebeğe. Bu durumda ben greencard çıkarsa eşimle kendim için dolduracagim ds 260 faka mülakatta çocuk da olacak. Nasıl bir yol izlenecek

Merhaba, eğer kazanırsanız ds260 forumunu şuanki halini le dolduracaksınız, doğumdan sonra da Formu açtırıp yeni üye ekleyeceksiniz.

• @ayvalik10 peki 3 yaşındaki oğlumun pasaportu henüz yok çekilişe basvururken de istenmedi. Yarın hak kazandığımız zaman onun pasaportunu çıkartmadan ds260 formunu doldurabilir miyim? Yoksa pasaportu çıkartıp öyle mi başvuru yapmam gerekir? Teşekkürler

• şarabımı açtım keyifle bekliyorum umarım sonuçlar da keyifli olur

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |