DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@Yıldırım-Özcan

Ya indeed de ne kadar LMIA iş ilanı var bir bilseniz.

İstedikten sonra Dünya kadar yolu var. Biz mesela bir arkadaşımıza aranan meslekler listesinde bir iş yerinden (arkadaşımızın şirketi) 1 yıl sigortasını cepten yatırdık. Bu arada kendisini geliştirdi o meslekte ve başvuru yaptı. Şu an Kanada’ da. PR ı almak olay gerisi çerez 🙃

• ⭐⭐

@OrlandoGücü ekleme yapayım, ilk girişi asıl talihli yapmalı. yani GC kime çıktıysa o ilk giden olmalı. eşi ve çocuğu ile ya da yalnız. yalnız giderse de, ailesi vize süresi dolmadan ABD'ye girmeli. dediğin gibi de Unganlar kontrolü ile başlıyor 6 aylık vizenin süresi...

• ⭐⭐

@wisconsin92 hayır DS 260 kalkmadı. DS260 doldurduktan sonra belgeler isteniyordu, o belgelerin gönderilmesi ve kontrolü sonrası mülakat süreci başlıyordu her şey tamam ise. Bu senenin yarısında, KCC belge istememeye, istenilen belgelerin konsolosluk mülakatına getirilmesi uygulamasına geçildi. 2023 için aynı uygulama yapılacak mı, yani DS 260 gönderilecek, belgeler mülakata mı götürülecek, yoksa eskisi gibi belgeler yine mail aracılığıyla DS 260 doldurumu ve onayı sonrası KCC'ye mi gönderilecek, bildiğim kadarı ile net değil. Ama öyle ya da böyle DS 260 doldurumu GC kazandıktan sonra yapılacak ilk ve en önemli adımlardan biri.

• Merhaba ben 19 yaşındayım green card cıksa 6 7 bin dolar ile bana vize verirlermi.

• @SUAT-GUNAY KCC'nin evrak talebi ve onayıni kaldırması şu an DV-2022 için geçerli. Bunu bir nevi deneme olarak yapıyorlar. Eğer başarılı bulurlar ise devam ettirecekler. https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-2022-update.html

• @Murat-Arslan bana göre şans işi dostum. 15k gösterirsin vize reddi alırsın, 6k gösterirsin kabul ederler. Sanırım zamanında biri 4k gösterip vizeyi almış.

• @gariban inşallah 🙏

• 40 günden az bir süre kaldı,bir çoğumuz biliyor ki ramazanın nasıl geçtiğini anlamayız, inşallah ramazan bayramından 3 gün sonra tekrardan bayram havası yaşarız

• @SUAT-GUNAY Anladım. Peki formu doldurduktan sonra konsolosluğa götürmemiz gereken belgelerin listesi bize yine kentucky'den mail olarak iletilecek mi? Bununla ilgili detaylı bir mail atacaklardır diye düşünüyorum doğru mudur?

• ⭐⭐

@Cycraft benim için 3 bayram olacak.
    Bayram
    GC
    Şampiyonluk
    🙂

• ⭐⭐

@wisconsin92 eğer KCC eski usul belge talep edecekse zaten mail ile istiyor ve belgeleri belirtiyor şunu şunu yolla diye.
    zaten standart belgeler aksi bir durum olmadıkça. bu belgeler sonrası tatmin olmazlarsa ek bilgi/belge talep edebiliyor KCC. aynı belgeleri zaten her durumda konsolosluğa da götüreceksiniz. haliyle her iki durumda da ek belge dışında belgeler aynı isteyecekleri.

• @SchoField zamaninda biri hesabinda 1400$ ile vize aldi 😉 bu is mantik isi,oraya gidince sifirdanmi basliyorsun yoksa hazir kurulu duzende birinin yanina akrabanin yaninami gidiyosun,is davetimi aldin gibi gibi diye uzar gider ..

• ⭐⭐

@mstktlb, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Yıldırım-Özcan Yıldırım-Özcan merhaba. Soyledikleriniz kismen dogru olsada size kesinlikle katılmıyorum. Yaklasik 7 yildir Kanada da yasiyorum. Tr de yuksek lisansim oldugu halde koleje bir programa kayit olarak geldim yasim 39 idi ve ingilizcem 6 seviseyinde bile degildi ama burada kalici oturum alabildik. Bu sure icinde yuzlerce insan ile tanistim. Ozellikle etrafimda 40- 50 yasindan sonra buraya gelip suan gocmenligini almis bir suru tanidigim kisi var. Evet Kanada hukumeti burada gocmen ya da vatandaşlık sahibi olabilmek icin once biraz para harcaminizi istiyor ama gitmek isteyeceginiz sehir ve eyalete gore gocmenlik yolunda bir cok avantaj sagliyor. Ayrica bazi kolejlerde oyle programlar var ki sizi cok zorlamadan size gocmenligin yolunu aciyor.

Merhaba, Kanada ile ilgili bir bilgilendirme tarzı yazınız var mı acaba? Varsa okumak isterim. Yoksa da eğer müsait bir zamanda nasıl gittiğinizi anlatabilirseniz çok sevinirim. Tecrübelerinizden, forumda benim gibi yararlanmak isteyen çokça kişi olduğuna eminim 🙂

• @mstktlb bu konu hakkında bende bilgi almak isterim, bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim.

• ⭐⭐

@SchoField Forumdan bir arkadaş 1400$ ve bir motosiklet sahibi olduğuna dair belge gösterip vize onayı aldı

• ⭐⭐

@SUAT-GUNAY abi inşallah KCC mail muhabbetti kalkar , çünkü süreç daha hızlı olur diye düşünüyorum, mail çok geç geliyordu ve o süreçte beklemekten başka birşey yapılmıyordu en azından şimdi direk mülakat tarihi verilip konsolosluğun yolunu tutarsak çok daha güzel olur

• KCC kalkarsa 6 aydan daha kısa zamanda ABD giriş yapmış mı olacağız

• ⭐⭐

Merhaba forumdaşlar,

Bugün günlerden Denver (Colarado).

1522.png

Colorado Eyaleti’nin başkenti ve en büyük şehri olan Denver, Güney Platte Nehri ve Cherry Deresi’nin kavşağında yer alır. Rocky Dağları’nın eteklerinde yer alan kent deniz seviyesinden 1636 metre yüksektedir. Denver’in diğer adı “Mile High City”dir. Şehir adını Colorado’nun bazı bölgelerini içine alan Kansas Bölgesi’nin valisi James W. Denver’dan almıştır. Buraya ilk yerleşimler 1858 yılında Cherry Deresi’nin kıyılarında altın keşfine çıkan maden avcıları tarafından yapılmıştır. 1870’lerde ve 1880’lerde altın ve gümüş madenlerinin bulunması bu büyüyen şehre refah getirmiştir. 2. Dünya Savaşı’ndan sonra bölgede askerî üslerin kurulması hızlı bir büyümeyi de beraberinde getirmiştir.

indir (7).jpeg

Denver şehri, Amerika’nın merkezinde bulunan Colorado Eyaleti sınırları içinde yer alır. Rocky Dağı’nın eteklerinde bulunan kent deniz seviyesinden 1.636 metre yüksektedir. Güney Platte Nehri ile Cherry Deresi’nin kesiştiği bir konumdadır.
    Denver’a gelen ziyaretçiler için en büyük sürpriz iklimidir. Kurak bir iklime sahip olan kent yıl boyunca çok az miktarda yağış alır. Miami’den daha fazla güneş alan Denver’da bir yılda 300’den fazla gün güneşlidir. En sıcak aylar haziran, temmuz ve ağustos aylarıdır. Kış sporları için en uygun dönem ocak, şubat ve mart aylarıdır. Mart ayında ortalama kar kalınlığı 28 santimetredir.
    Denver, sakinleri ve ziyaretçileri için dinlenme olanakları sağlayan pek çok parka sahiptir. Bunlardan bazıları Evans Park, Washington Park, Red Rocks Park, manzarası ve Red Rocks Amfitiyatrosu ile ünlü bir dağ parkıdır. Aynı zamanda Denver Botanik Bahçesi de bütün gününüzü geçirebileceğiniz güzel bir bahçedir. Denver’daki kültürel yaşam Denver Sanat Müzesi, Kirkland Dekoratif ve Güzel Sanatlar Müzesi, Ellie Caulkins Opera Binası ve LoDogibi sanat galerilerinin yanı sıra çok sayıdaki kültürel etkinlikleriyle öne çıkmaktadır. Denver Hayvanat Bahçesi, Denver Union Station, Denver Doğa ve Bilim Müzesi ile Clyfford Still Museum da buraya gittiğinizde mutlaka gezmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır.

• @gokhanbagatur @hdemircanusa evet haklısınız bende onu demek istemiştim ama miktarı tam hatırlayamadım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karakaya numaran current ne zaman olacağını bilemezsin. Hiçbir şeyi kesin bir olaymış gibi düşünmeyin. Şu anda işlerin yolunda gitmemesi nedeni var ama bu nedeni kimse bilmiyor numarası aralık - ocakta current olup hala mülakat tarihi alamayan insanlar var. Kaldı ki bu sene ilk defa belge olayını deniyorlar deneme yani ekim ayında istatistiklere bakacaklar. 2023 için kimsenin ne dediğine bakma kesin hiçbir şey yok. İlerleme de bir değişiklik var yine. Sadece izlemeni öneririm.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.1k

| | | |