DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @chemistrysen Ben Diplomamın ve transcriptimin pdf halini firmanın sitesine yükledim. Eğer transcriptininz yoksa bunu üniversiteden almanız gerekecek. Diplomam türkçe olduğu için kendisine tercüme ve aslının adresime gönderilmesi için ilave ücret ödedim. Yanılmıyorsam denklik onayı 100 usd, çeviri 50 usd ve aslının adrese yollanması için de 60 usd ödedim. Benden bu belgelerin dışında birşey istemediler. Aslında sonuçları doğrudan Chen e yolluyorlar. Chen bu denlik belgesini kabul etti. Ama ben aslının da bende olmasını istedim. Eğer chen ile çalışıyorsanız size 8-10 adet güvenilir denklik yapacak firma bilgisi veriyorlar.

• Ellis porter'la calisan arkadaslara bir sorum olacak. Hangi avukatla devam etmemi onerirsiniz? Bana 30 dakika ucretsiz telefon gorusmesi icin bir link yolladilar ve orada 10 kadar farkli avukat secenegi var. Iyi/kotu tecrubeleriniz varsa benimle buradan ya da ozelden paylasabilir misiniz? Tesekkurler.

• @mutlu234 ilk görüşmeyi hangi avukatla yaptınız? John ve David önerebilirim. Zaten avukata karar verdiğiniz zaman başka bir avukatla beraber iki kişi ile iletişime geçtiğiniz mycase hesabına yönlendirileceksiniz.

• merhaba benim avukatım diploma denkliği istemedi. Diplomamın ingilizce versiyonunu gönderdim sadece.

• Haberler kötü. Haziran vize bülteninde değişiklik yok. Gelecek ay retrogression var. Ya sabır.

• Bu ileti silindi!

• Herkese merhaba, mevcutta B1/B2 vizesine sahibim. mühendisim 13 yıldan fazla mühendislik alanında iş tecrübem var. Mühendislik alanında da Yüksek lisans mezunuyum aynı zamanda yine mühendislik alanında doktora öğrencisiyim 2. sınıftayım.

EB-2 NIW vizesine başvurma aşamasındayım, Hayman woodward isimli firma ile bayağı yol ilerledim ve onlarla calışacak gibi görünüyorum.

Bu EB2 NIW yolculuğunun adımları nelerdir. I-140 Bşvurusu, I-140 onayı alma ve sonra ki süreç nasıl ilerliyor.

Bu yolda tavsiyeleriniz nedir ? aşağı yukarı bu işlem ne kadar sürüyor. Hali hazıra türkiyedeyim, statü değişikliği yapmayacağım

• @egor86 Hocam hayırlı olsun öncelikle. Benim bu yolda tek tavsiyem sabır 🙂 Gerisi bir şekilde halloluyor zaten.

İşlemler sırasıyla;
    -> I-140 file edilmesi (duruma göre bir kaç ay)
    -> I-140 onayı (expedite ise 1 ay, değilse bir kaç ay)
    -> Dosyanın USCIS'ten NVC'ye transferi(bir kaç hafta)
    -> NVC nin ücretleri ve belgeleri sizden toplaması (bir kaç hafta)
    -> Konsolosluk randevusu beklemek (bir ömür 🙂 )

Genel toplam olarak en az 2 hatta 3 yılı gözden çıkarırsanız bu süreçte kafanız rahat olur.

• @Tracy Aynen YA SABIR...

• @justmansam herşey tamam, konsolosluktan randevuyu nasıl alıyoruz. yani onlar bize bir tarih mi söylüyor. misal 2026 haziranın 11'i gibi mi, yoksa normal B1/B2 vizesinde randevu alırken boş randevu gününü biz mi kovalıyoruz?

• @egor86 Konsolosluk NVC ile koordine oluyor randevu için. Yani konsolosluk elimde şu tarihler müsait diye NVC'ye haber veriyor, NVC de elindeki dosyalardan DQ tarihi önce olanı mülakat tarihi ile eşleştiriyor ve dosya sahibine haber veriyor.

• @justmansam Anladım, o halde herşey tamamlandıktan NVC'den mail gelmesini bekleyeceğiz. Hergün mailleri kontrol edeceğiz gibi. gerçekten sabır gerektiren bir işmiş

• Merhaba, ben 12.02.24 de basvurumu yaptim ve 16.02.24 de i-140'ım onaylandı, gelen giden mail yok henüz, visa bulletin e baktığımda " DATES FOR FILING OF EMPLOYMENT-BASED VISA APPLICATIONS" sekmesinde priority date 15.feb.23 olarak görünüyor. Bu tarih nedir?

Kafam bu konuda karıştı, I 140 tan sonra yıllık vize kotasını beklememiz gerekmiyor mu? Bu sekilde bir bilgi vermişti zamanında birisi kotalar da Eylül ayında açılıyor diye. Bu bilgi doğru mu yoksa şuanda mail gelmesini mi beklemem gerekiyor sadece? Yol haritası cok bulanık. Teşekkürler.

• @hakanfire
    Visa bulletinde yer alan tarih sizin PD tarihiniz veya daha ileri bir tarih olduğunda randevu şansınız oluyor.
    I-140 onayından sonra normalde bir kaç ay içerisinde welcome mail geliyor ve istenilen dokümanları gönderip DQ oluyorsunuz, fakat şuan sanırım kota dolmuş durumda ve 1 ekim tarihine kadar beklemek gerekecek.

• @chemistontheroad Bu durumda PP hizmeti almanın bir anlamı kalmıyor sanırım. Örneğin hakanfire ile aynı tarihte PD olan bir kişi I-140 onayını temmuz ayında alsa sanırım sonuçta interview tarihlerinde çok büyük bir zaman farkı olmayacak. Ya da ben yanlış yorumluyorum.

• @Feridun-Boylu bence haklısınız ben de avantaj sağlamak için 2500$ verdim PP için sonuç yine interview tarihi bekliyorum kim bilir ne zamana evet tabi ki normal de pp vermeseydim en fazla bir kaç ay geriden gelirdim ama sonuç yine beklemek oluyor

• ben de PP ile 6 gün içinde onay aldım. bu PD tarihini değişmiyor ama DQ tarihini değiştiriyor diye biliyorum.yanlışım var ise düzeltin lütfen. 3 ay oldu I 140 onaylanalı. Henüz wellcome letter gelmedi. avukatım NVC ye mail atacak . Çünkü 3 aydan sonra mail atılabiliyormuş wellcome letter gelmedi diye. Bakalım cevap ne gelecek.

• Bence PP almanın avantajı çok belirli olmayan 3-10 ay gibi bir onay sürecinin stresini çekmiyorsunuz (ben şahsen beklemekten hoşlanmıyorum ama ücret biraz fazla geldi). Normalde erken DQ açısından avantaj sağlıyor diye okudum reddit Uscis başlığında. Bu yıl içerisinde sanırım forumda DQ olan olmadı. Ekim ayından sonra süreç nasıl ilerleyecek bu kısımda biraz belirsiz, anlık kotanın dolması ve bir kısımın sonraki yıla kalması gibi birşey olur mu acaba.
    Bu belirsizlikten dolayı H1b vize bulmaya çalışacağız şansımız yaver giderse.

• @niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@mutlu234 ilk görüşmeyi hangi avukatla yaptınız? John ve David önerebilirim. Zaten avukata karar verdiğiniz zaman başka bir avukatla beraber iki kişi ile iletişime geçtiğiniz mycase hesabına yönlendirileceksiniz.

Hocam bir gorusme olmadi henuz. Ilk 30 dklik ucretsiz gorusme icin randevu alacagim o yuzden sordum. John randevu listesinde yok ama David A. listede. Randevuyu ondan alayim o halde. Tesekkurler cevabiniz icin.

• @mutlu234 wegreened en iyisi para iadesi de var onunla çalışın Victoria Chen firması ama CV ye bakıp kabul etmeme durumları da var sizi. CV atın e-mail ile dönerler size ücretsiz evaluation var

Benzer Başlıklar

• 1520
  • 2
  • 37
  • 54
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.9k

| | | |