Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 17 kasım 2023 başvuru 18 mart 2024 sonuç. geldi arkadaşlar. geri döneceğinizden emin olamadığımız için başvurunuzu red ediyoruz dediler. reddimizi aldık. an itibariyle yeni bir danışmana ihtiyacım olacak sanırım.

• Selamlar .ben ilk defa 20 october apply etmisdim visitor vize icin .ama documetlerin hepsini uploded etmemisdim diye onu cancel etmek icin forum doldurdum gonderdim(biometric olmadi) ama cancel olmasi ile bagli bir email almadim..ve sonra march 6 yeni accountla yeni bir vize bas vuruda bulundum visitor vize yene .ben biometrice gitdim .bakdigimda benim once apply etdiyim applicationdede benim biometric gorunuyor.nasil oluyor o ..onlar benim fee geri vereceklerimi ve onlar onu cancel gibi goruyorlarmi?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 
  • ⭐⭐

@emirhan1 tebrikler, hayırlı olsun. Başvurudan başvuruya değişir ama ben pasaportlarımızı 11 Mart 2024 tarihinde PTT APS kargo ile kargoladım. 13 Martta VFS Ankara’ya ulaştı. Az önce (21 Mart 2024) vizenin basıldığı ve teslim almaya uygun olduğu yönünde bir bildirim aldım. Bizzat kendimiz teslim alacağız.

• Herkese merhaba, ABD F1 vizesine başvurunca, oraya gitmişken Kanada ya da bir gezi planlayım diye 20 Aralıkta bir vize başvurusu yaptım. F1 vizem malesef olumlu sonuçlanmadı. Abd vize görüşmesine gittiğimde bana Kanada vizemi sormuşlardı. Yukarıda ki sebebi onlara da söylemiştim. Şimdi Abd den vize reddi aldığım için Kanada bu vize reddini görüp abd gibi vizemi reddeder mi?

Diğer sorum ise şu, ya yakın zamanda kimlerin vize sonucu geldi ? Ne zaman başvurdu. Başvuru ile sonuç arasındaki geçen süre şu an güncel olarak nedir? Bir topic kursak, başvuru ve bitiş tarihlerimizi yazsak yararlı olsa olmaz mı? Forum moderetörlerinden bu konuda bir aksiyon rica edebilir miyiz : )

• @XFatihX Amerikan vizesinden red almış olmanızın doğrudan Kanada vizesine olumsuz bir etki edeceğini sanmıyorum, sonuçta her ülke bağımsız bir şekilde kendi değerlendirmesini yapıyor. Bu sohbet odasında halihazırda vize başvuru-sonuç tarihleri paylaşılıyor, bu konuda daha fazla bilgi için sizden önceki yorumları okumanızı tavsiye ediyorum. Ancak resmi bir bilgi isterseniz Kanada'nın kendi devlet sitesinde "process time" adı altında haftalık olarak güncellenen ortalama vize sonuçlanma sürelerini bulabilirsiniz. Bu hafta Türkiye için turist vizesinde güncellenen süre başvurudan itibaren 126 gün olarak gözüküyor.

• @korki Galiba amerika vizeniz varsa veya son 10 yıl içerisinde kanada'ya seyahat etmişseniz canplus diye adlandırılan kolaylık var. Bu durumda kanada turist - visitor vizesi başvurusunda ekstra belge talep edilmiyor. ( finans bilgileri,maaş bordrosu v.b. dokumanlar istenmiyor ). Zaten başvuru yaparken abd vizesiniz var mı diye veya daha önce kanadaya seyahat ettiniz mi ile ilgili soru var. Ona göre sizi yönlendiriyor sistem.

• Bilgilendirme için teşekkür ederim. Duyarlı bir forum üyesi olarak bende başvuru ve sonuç tarihlerimi paylaşayım
    20 aralık 2023 başvuru
    25 mart 2024 sonuç geldi.
    Başvuru yaparken kontrol ettiğim 97 gün süresine yakın bir zmanda sonuçlandığını söylemeliyim.

• @XFatihX turist visitor vize mi yoksa çalışma izni mi onaylandı ? Planınız nedir bundan sonra peki ?

• @lorenZo, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@XFatihX turist visitor vize mi yoksa çalışma izni mi onaylandı ? Planınız nedir bundan sonra peki ?

Onaylanan turist vizesiysi...
    Aslında dediğim gibi Abd de 6 aylık dil eğitimi planım var. Dönüşte te bir daha bu kıtaya gelemem diye torontoyu gezmek istedim. Bir vize başvurusu yaptım.

Gitmişken oturum başvurusu varsa yapabilirirm ama hem planlarım arasında değil, hemde başvuru zamanını kaçırdım diue biliyorum.

• Merhabalar, ircc üzerinden turistik vize başvurusunda bulunacağım. Formu doldurdum, döküman yükleme kısmındayım. Ayrıca formu doldururken geçerli bir US vizemin olduğunu belirttim. Döküman yükleme kısmında ise supporting documents altında sadece US non-immigrant vize, kimlik ve pasaport ID sayfasını pdf olarak talep ediyor. Başka hiçbir şey yok.

Optional documents altında ise rıza formu, Kanada’daki işverenden mektup gibi şeyler talep ediyor. Yani tamamıyla alakasız. Çünkü işverenim Türkiye’de.

Sormak istediğim ise sadece supporting documents altında istenilenleri yüklemek yeterli mi oluyor benim durumumda?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tembeltosbaa eğer abd vizeniz varsa zaten supporting dökümanlar istemiyor.
    abd vizeniz olması onlar için ziyadesiyle yetiyor yani..

• @XFatihX TS2023 diye adlandırılan özel bir destek programı vardı

@XFatihX TS2023 diye adlandırılan özel bir destek programı vardı

3 ocakta sonlandığını biliyorum. Çok ta önemli değil. Şu an için Kanada ya yerleşme gibi bir fikrim yok. Ama böyle bir şansım olsaydı başvururdum. Kolumda bilezik hesabı 🙂

@XFatihX TS2023 diye adlandırılan özel bir destek programı vardı

Maalesef 3 ocakta bitti. O zamanlar vizesi olup Kanada'dan başvuran çoğu kişi 3 yıllık oturum ve çalışma iznini aldı. İnşallah tekrar bu tarz bir kolaylık çıkartırlar.

• @tufank, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@emirhan1 tebrikler, hayırlı olsun. Başvurudan başvuruya değişir ama ben pasaportlarımızı 11 Mart 2024 tarihinde PTT APS kargo ile kargoladım. 13 Martta VFS Ankara’ya ulaştı. Az önce (21 Mart 2024) vizenin basıldığı ve teslim almaya uygun olduğu yönünde bir bildirim aldım. Bizzat kendimiz teslim alacağız.

Pasaport talep mektubunun ertesi günü ups kargo ile ankaraya kargoladım. Cuma günü kargoya verdim pazartesi teslim edildi, işleme alınması vizenin basılması falan perşembeye kadar sürdü, perşembe kargoya verildi cuma elime ulaştı. Tam 7 gün sonra teslim aldık pasaportları.

• @emirhan1 turist visitor vizen varsa istedigin zaman gidersin. galiba 6 ay kalış hakkın oluyor her gittiginde.

• @tufank hayırlı olsun Tufan bey. Kaç yıllık vize aldınız acaba?

• ⭐⭐

@aslanaslan teşekkürler. pasaportun geçerlilik süresi kadar vize veriyorlar. 9 yıla yakın olması lazım. pasaportun süresi az kalmışsa yenilemekte fayda var.

• 2026 yılına kadar içinde abd vizesi olan yeşil pasaportum var. O halde şu anda başvurmak pek mantıklı değil. En azından ABD'ye ilk girişimi de yapmış olurum o vakte kadar. Teşekkür ederim.

@emirhan1 turist visitor vizen varsa istedigin zaman gidersin. galiba 6 ay kalış hakkın oluyor her gittiginde.

Gidip 6 ay kalın Türkiyeye gelin, sonra tekrar Kanadaya gittiğinizde deport edileceksiniz. Buna emin olabilirsiniz

Benzer Başlıklar

• 2
  • 26
  • 12
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |