Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 17 kasım başvuru. 5 mart henüz bir sonuç yok. aynı durumda olan var mı.

• @KurtarKendini Benim bir yakınım ocak sonlarına doğru başvurdu, CAN+ programı dahilinde(Amerika vizesi vardı.) hala onunki de sonuçlanmadı. Tahmini varış tarihinize 3 aydan daha fazla süre varsa belki ondan gecikmiş olabilir sizinki.

• ⭐⭐

Ben, eşim ve çocuğumuza ait vize başvuruları bugün onaylandı. Hepimizin geçerli ABD vizesi ve 4-5 tane eski schengen vizesi vardı. Başvuru formlarını ve belgeleri kendim hazırlayıp doldurdum. Biraz uzun sürdü ama çok zor değildi. Finansal duruma ait belge talep edilmedi, opsiyonel belgelere de bir ekleme yapmadım. Zorunlu belgeler ne ise onları girdim ( güncel ve eski pasaportlar, eski vizeler, vs.)

Sürece ait takvim aşağıda gibi ( biometrics'i biraz geç verdik işlerden dolayı) :

Submission Confirmation January 8, 2024
    Biometrics Collection Letter January 8, 2024
    Biometrics January 19, 2024
    Correspondence Letter March 7, 2024
    Original Passport Request: March 7, 2024

edit: 11 Mart 2024 tarihinde PTT APS kargo ile kargoladık pasaportları. 13 Martta VFS Ankara’ya ulaştı. 21 Martta vizenin basıldığı ve teslim almaya hazır olduğu mesajını aldık. 25 Martta vize basılı pasaportlarımızı Ankara'ya giderek teslim aldık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tufank tebrikler, güzel günlerde kullanmanızı dilerim.

• @tufank tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun

• Merhabalar ben eşim ve 19 aylik oglumla birlikte bir vize merkeziyle calisirak evraklarimizi 2024 subat ayin da verdik danisman basvurumuzu yapti eşime 1 hafta icinde vfs global parmak izi onayi geldi ama benim icin hala onay gelmedi yaklasik 15 gun oldu danisman merak etmeyin diyor bazen olaliyor boyle seyler diyor sizce normal mi?

• @Yusuf-Demir normal değil. maksimum 1 hafta içinde bio için gitmeniz gerekir. danışman biraz sallıyor gibi.

• Merhabalar, 28 kasım eşimle birlikte bio verdik, 14 mart sonuç geldi. Onay aldık çok şükür. 2017 de abd vize reddim var, mevcut pasaportumda (bordo) hiç bir damga yok. Eski pasaportumda (yeşil pasaport) da 2 defa Hollanda'ya giriş çıkış vardı. Vize bekleyen herkesin güzel sonuçlar alması dileğiyle.

Benim sorum daha önce kanada vizesi alan kişilere. Yarın kargo ile pasaportları Ankara vfs ye göndereceğiz. Vize basılıp kargo ile tekrar geri gelmesi sizce ne kadar sürer? Daha önceden bu şekilde pasaportlarını kargoyla gönderip kargo ile geri alanların gönderdiklerinden itibaren pasaportlarını geri alma süreleri ne kadardı? Tam 30 gün sonra yurtdışına çıkacağım için pasaportumun yetişmemesinden korkuyorum. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

• @emirhan1 Vizeniz için tebrikler. Hayırlı yolculuklar.

• @emirhan1 1 maks 2 hafta sürer

• @emirhan1 tebrikler hayırlı olsun. ama ts2023 son basvuru tarihi bitti diye biliyorum. Yani bundan sonra turist olarak kanadaya gitseniz bile 3 yıllık oturum ve çalışma izni basvurusu yapma hakkı yok.

• 17 kasım 15 mart halen beklemedeyim. henüz sonuç yok.

• @korki güzel dilekleriniz için teşekkür ederim darısı vize bekleyen arkadaşların başına.

• @KurtarKendini bilgilendirme için teşekkür ederim, sizin de sonucunuz olumlu bir şekilde en kısa zamanda gelir inşallah.

• @lorenZo evet maalesef bitti, başvururken bitmesine 1 ay vardı bir umut başvurduk ama olmadı yetişmedi. Turist olarak gideceğiz artık.

• @emirhan1 çoğu kişi turist olarak kanadaya gidip ts2023 ile çalışma izni aldı ama beklentilerini çok bulamadılar. Geri döndüler ve halende geriye dönenler var. Pr kalıcı oturum almak artık çok zor. Yani aslında çok birşey kaçırmış değilsin.
    Kanada içinde eğitime kayıt gibi alternatifler ile belki bir gelecek planı yapabilirsin diye düşünüyorum. En doğrusunu elbette sen kendin daha iyi bilirsin. Herşey gönlünüzce olsun

• @lorenZo güzel yorumlarınız için teşekkür ederim, turist vizesi ile gidip oradayken dil okuluna kayıt yaptırabiliyor muyum? Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar fikirlerini söylerse çok sevinirim.

• @emirhan1 quebec de fransızca kursları ücretsiz . kayıt oluşturup kabul süresi 4-5 ayı buluyor.

• @emirhan1 detaylı olarak sormak en yararlı olacaktır.

• @Seda-Uysal-Avcı Evet göçmenler için ücretsiz fransızca kursları varmış. Gidenler oluyormuş

Benzer Başlıklar

• 8
  • 87
  • 8
  • 26
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |