Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@esember ben meksikadan geldim türk hava yolları aşı kartım olduğu için pcr yada antijen test istemedi ama çift doz aşı kartın yok ise pcr veya antijen test istiyor yoksa uçağa almıyorlar ve maksimum 72 saat önce olabilir 72 saati geçmemeli bilgin olsun

• @emirgenco cevap için teşekkür ederim. evet aşı kartım var; iki doz biontech. Çok daha hesaplı olduğu için Doha üzerinden gitmeyi planlıyorum. Sanırım aşı kartı yeterli gibi şimdilik.

• ⭐⭐

Türkiye'ye mi geleceksiniz ?

• @emirgenco evet Türkiyeye dönmem lazım bazı yasal işlemler için, sonra geri döneceğim kısa süre içinde USAya.

• @esember, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

"Amerika'dan Türkiye'ye aktarmalı dönenler oldu mu yakın zamanda? Biontech çift aşı kartı olanlardan PCR testi isteniyor mu veya herhangi bir uygulama var mı, direk uçuşlardan farklı?"

Dün Boston-Doha-İstanbul yaptım Qatar Airways ile (parıltılı ama yolcuyu sallamayan kötü bir şirket, tecrübemi ayrıca anlatacağım), mobilde ürettiğim çift biontech aşı kartımın çıktısını almıştım, Boston'daki firma yetkilisi telefonuyla fotosunu çekti, okeyledi, o kadar. Transit olduğu için Doha'da ve İstanbul'da ayrıca kontrol olmadı.

• @Gezzio , Qatar Airlines tecrubenizi yazarzaniz sevinirim, Ist"da Sabiha Gokcene mi geliyor Doha ucuslari?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@esember, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Merhaba,
    Amerika'dan Türkiye'ye aktarmalı dönenler oldu mu yakın zamanda?

Biontech çift aşı kartı olanlardan PCR testi isteniyor mu veya herhangi bir uygulama var mı, direk uçuşlardan farklı?

havayolu sirketine bagli...

Gideceginiz ve aktarma yapacaginiz ulkenin yanisira, havayolu sirketleri de kendi kurallarini belirleyebiliyorlar, dikkatinize! O nedenle hangi sirketi kullaniyorsaniz onun sitesinden direkt bilgi alirsaniz iyi olur. Eger THY'i kullanacaksaniz, THY gerektirmiyor...

• @AE123 şu linkte tecrübemi paylaştım az önce: https://yesilkartforum.com/forum/post/226512

• @crazycells anladigim kadari ile asi olunduguna dair asi karti gibi bir kanit isteniyor. Turist olarak gelen yabanci ulke vatandaslari icin bu kanit dokumaninin ozel bir formati var mi? Turkiye ye giris vizesi gumrukte duzenlenebiliyormus diye duydum. Bu dogru mu? Sizin tavsiyeniz bu konuda nedir? Vize yolculuktan once mi alinsin? yoksa Turkiye gumrugunde mi alinsin (sayet boyle birsey varsa)? Bilginiz olcusunde yardimci olursaniz sevinirim. Selamlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasbelkader, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@crazycells anladigim kadari ile asi olunduguna dair asi karti gibi bir kanit isteniyor. Turist olarak gelen yabanci ulke vatandaslari icin bu kanit dokumaninin ozel bir formati var mi? Turkiye ye giris vizesi gumrukte duzenlenebiliyormus diye duydum. Bu dogru mu? Sizin tavsiyeniz bu konuda nedir? Vize yolculuktan once mi alinsin? yoksa Turkiye gumrugunde mi alinsin (sayet boyle birsey varsa)? Bilginiz olcusunde yardimci olursaniz sevinirim. Selamlar.

e-visa almanizi tavsiye ederim:

https://www.evisa.gov.tr/en/

Kendi ulkenizde alinan ve dili ingilizce olan bir belgeyi kabul edeceklerdir diye dusunuyorum. Henuz bu asi kanitlarinin bir standarti yok maalesef, ama eger ulkesinde kabul edilen dijital vaccine passport'lar varsa onu da kullanabilirsiniz...

• ⭐⭐

Merhabalar,
    Ben 2 doz aşıyı da ABD de oldum. Normal olarak burada aşılı görünmüyoruz. Şimdi yurt içi uçuşlarda aşısız vatandaşlardan PCR testi istenecek. Bu sorun ile karşılaşan oldu mu? Bakanlığın sayfasında ilgili dokümanlarla birlikte İl Sağlık Müdürlüğü'ne dilekçe verin incelemeden sonra e-Nabız sistemine işlenir gibi bir ifade var ama pratiği nasıl olacak bilmiyorum.
    Selamlar

• @arnblt belki antikor testi yaptirarak pozitif sonucu kanit olarak kullanabilirsin. Dilekcende bunu belirtip ilgili pozitif sonuc belgesini ek olarak sunabilirsin. Sadece bir fikir vermek amaciyla yaziyorum. Selamlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt amerika da sizler aşı olunca elinize karne yada karekodlu bir belge vermeleri gerekiyor. Amcamlar mayısta geldiler onlarda vardı. İşte bu evrağı uçakta binerken göstermen yeterli.

• ⭐⭐

6 Eylülden sonra genelge yayınlanacak. Orada belirtmezler ise e-Nabız tek seçenek oluyor maalesef.
    Yada 3 ve 4 üncü dozu burada olacağız. Çip hafif kalır Server oluruz artık. Bit coin bile üretiriz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt e nabızda 3yada 4. aşı için bir ibare var. Bu ibare senin için kural değilse 3-4 aşı olmana gerek yok. Aynen o yazıyı aşağıya koyuyorum. 2 sinovac 1 biontech olan bir kişi için çıkan yazı.

"Seyahat edilecek ülkenin düzenlemesi sebebiyle 2. doz mRNA aşı hakkı tanımlanmasını talep ediyorum.

• @arnblt esim ve oglum da ABD de asi oldular, biontech. Her ikisine de CVSte oldu. Uzerinde CDC damgasi olan, asi tarihlerinin yazılı oldugu bir kart verildi. Size vermediler mi ?

• ⭐⭐

@cnpist o kart bende var. Orada bir sıkıntı yok. Bu kartların burada geçerli olup olmadığını henüz bilmiyoruz. 6 Eylül den sonra yurt içi seyahatlerinde aşı olmayanlardan PCR testi istenecek. Türkiye de aşı kartı e-nabız sistemi üzerinden oluşturuluyor. Ben orada haliylen aşısız görünüyorum. Bu durumu nasıl aşacağımızı merak ediyorum. İl Sağlık Müdürlüğüne gidip dilekçe verilmesi gerekiyormuş. Bakanlık sitesinde yazıyor. Ayrıca dilekçeyi verirken dokümanlarında konulması isteniyor. Yani aşı kartını da ek olarak vereceksiniz.
    Acaba yurtdışında yerleşik olanlardan istenmeme durumu olabilir mi e-nabız kaydının bilemiyorum.

Selamlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt yurtiçi uçuşlarında sen hangi havayolu ile yapacaksan onlarla görüşürsün ayrıca şimdi 182 danışmanı aradım sen şu anda hangi il ilçe de isen ilçe sağlık müdürlüğü oluyor il sağlık gitmene gerek yok. Bu arada e nabız inceledim aşağıdaki programı bir dener misin uluslararası aşı karnesi oluşturma ozaman senin amerikada ki aşılar gözükür.

Untitled.jpg

• @arnblt anladim. Bir ara THY ile yurtdısında asi turlari duzenlediler, Turkiyede asi Sinovac varken, yurtdisinda baska asi olup gelenler oldu. Bir yolu vardır ama bilemedim su an. Kolay gelsin size. Saygilar

Benzer Başlıklar

• 8
  • 1
  • 16
  • 36
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |