Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sir-altan, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

@MySea, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

@sir-altan, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

@lntcko, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Hayir aslinda Türkiye’den aldigimiz sigaralari valizimize koymustuk, kur dolayisiyla burada ilk etapta cok pahali gelecegi icin ve sigara da ictigimiz icin getirebildigimiz kadar yanimizda getirelim diye dusunduk. Forumdan ve baska yerlerden okuduklarima nazaran 10 paket getirebiliyorduk biz de oyle yaptik. Kimisi tarhana getirir kimisi sigara. 🙂 Bir problem de olmadi neyse ki. @sir-altan @crazycells

..bu anda australyada 20 tanelik en ucuz sigara 35 dolar,devlet bana haftalik 350 dolar emekli maasi oduyor,10 paket sigara benim bir haftalik maasim eder.biraz konu disi oldu,22 yil evvel sigarayi biraktim,maddi ve saglik bakimindan kazancim cok oldu, sigara kullanirken adeta nefes darligi ceken astmali insan gibiydim,,bir abi tavsiyesi olarak en kisa zamanda o lanet sigara icmeyi birakin derim,hem kendinize hemde yakinlarinizdaki kisilere zarar vermekten kurtulmus olursunuz.tum sigara kullananlar icin diyorum...

Sir, sizin emekli maasi bana biraz dusuk geldi. Bazi kesintiler falan mi oluyor? Yoksa Avustralya'da normali bu sekilde mi?

..burda yuksek devlet gorevlileri haric herkes devletten emekli oluyor,hayatinda hic calismamis vergi odememis insanda 65 yasina gelince emekli oluyor,evli cifler icin 16 yasindan asagi cocuk yoksa normal bir cetvel var,,biz kari/koca emekliyiz, hatun topu topu 3 yil calisti ama yasi 65 olunca oda emekli oldu,,,2 kisi olarak haftada 700 dolar aliyoruz,hatunun kalp problemi var ben ayni anda bakicisi olarak haftada 65 dolar filan ekstra para aliyorum,normal aileler icin emekli maasi herkes icin aynidir.......eslerden bir vefat etmis olursa veya emekli yasinda bosanmislarsa,tek kisilik emekli haftaligi 500 dolar filan olabilir.simdilik ikimizin 1 haftalik emekli maasi 711,80 $ olmus,,,ev kira degilse borc harc yoksa rahat rahat yeter ve tasarruf yapilabilir.

Sn @sir.altan, eger hic calismamis birisi bile 65 yasina gelince emekli olabiliyorsa, senelerce calisip 'superannuation fund' larina para odemis kisilerin emeklilikte nasil bir avantaji oluyor? Aldiklari emeklilik maasi daha mi yuksek oluyor vs? Avustralya disinda kalis surelerinde onlar icin de ksiitlama var mi?

• @newman, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

@MySea, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

@lntcko, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Hayir aslinda Türkiye’den aldigimiz sigaralari valizimize koymustuk, kur dolayisiyla burada ilk etapta cok pahali gelecegi icin ve sigara da ictigimiz icin getirebildigimiz kadar yanimizda getirelim diye dusunduk. Forumdan ve baska yerlerden okuduklarima nazaran 10 paket getirebiliyorduk biz de oyle yaptik. Kimisi tarhana getirir kimisi sigara. 🙂 Bir problem de olmadi neyse ki. @sir-altan @crazycells

..bu anda australyada 20 tanelik en ucuz sigara 35 dolar,devlet bana haftalik 350 dolar emekli maasi oduyor,10 paket sigara benim bir haftalik maasim eder.biraz konu disi oldu,22 yil evvel sigarayi biraktim,maddi ve saglik bakimindan kazancim cok oldu, sigara kullanirken adeta nefes darligi ceken astmali insan gibiydim,,bir abi tavsiyesi olarak en kisa zamanda o lanet sigara icmeyi birakin derim,hem kendinize hemde yakinlarinizdaki kisilere zarar vermekten kurtulmus olursunuz.tum sigara kullananlar icin diyorum...

Sir, sizin emekli maasi bana biraz dusuk geldi. Bazi kesintiler falan mi oluyor? Yoksa Avustralya'da normali bu sekilde mi?

..burda yuksek devlet gorevlileri haric herkes devletten emekli oluyor,hayatinda hic calismamis vergi odememis insanda 65 yasina gelince emekli oluyor,evli cifler icin 16 yasindan asagi cocuk yoksa normal bir cetvel var,,biz kari/koca emekliyiz, hatun topu topu 3 yil calisti ama yasi 65 olunca oda emekli oldu,,,2 kisi olarak haftada 700 dolar aliyoruz,hatunun kalp problemi var ben ayni anda bakicisi olarak haftada 65 dolar filan ekstra para aliyorum,normal aileler icin emekli maasi herkes icin aynidir.......eslerden bir vefat etmis olursa veya emekli yasinda bosanmislarsa,tek kisilik emekli haftaligi 500 dolar filan olabilir.simdilik ikimizin 1 haftalik emekli maasi 711,80 $ olmus,,,ev kira degilse borc harc yoksa rahat rahat yeter ve tasarruf yapilabilir.

Sn @sir.altan, eger hic calismamis birisi bile 65 yasina gelince emekli olabiliyorsa, senelerce calisip 'superannuation fund' larina para odemis kisilerin emeklilikte nasil bir avantaji oluyor? Aldiklari emeklilik maasi daha mi yuksek oluyor vs? Avustralya disinda kalis surelerinde onlar icin de ksiitlama var mi?

..superannuation kisca super deriz,benim calistigim yillarda is yeri%9 oduyordu calisanda ne kadar isterse kendi maasindan oduyor ve bu para isletiliyor,para cogaliyor.2008 krizinde super cok para kaybetti.calisan sahis 58 yasina gelince superde biriken parayi alabilir,veya emekli olduktan sonra toplu parasini alir,65 yasdan emekli olan kimse icin gelir testi yapilir,evli ciftlerin 289 bin dolara kadar evleri haric mal mulk paralari olabilir,daha fazla mal mulk olursa devlet kesintiye gider,acikcasi cok zengin olan kendi cebinden emekli olur,super parayi isletip cogaltiyor,emekli olunca maas vermiyor,emekli ikramiyesi gibi toplu para veriliyor.emekli olan sahsin haftada galiba 70 dolara kadar para kazanma durumu var.diyelimki sahis 500 bin$ super para almis,devlet saglik hizmetlerini karsilar,paran varsa basinin caresine bak der.,..emekli australya disinda yasiyacagim derse problem olmaz,emekli ayligi odenirken biraz telefon ve elektrik yardimi yapilir,yan yardimlar kesilir,bazi ulkelerle saglik bakim tedavi edilme anlasmalari olabilir , emekli sahis turkiyede yasamak isterse saglik hizmetlerini kendi cebinden oder yada turkiyede ozel sigorta olur.

....misal olarak..bir kisi belediyede temizlik islerinde calismis 65 yasinda emekli olmus.diger kisi elektrik muhendisi oda buyuk bir sirkette calismis emekli olmus,devletin odeyecegi emekli ayligi her iki sahis icinde aynidir....bilmedigim konu askeri subaylar,hakimler yuksek polisler,yani yuksek mevkideki devlet memurlari ne kadar maas alirlar..

• @Maggo, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Merhaba Arkadaşlar,
    Bizde İstanbul - New York(JFK) tecrübemizi paylaşmak istedik.(2 kişi)
    27 Şubat Cumartesi günü saat 08:35 uçağına binmek için İstanbul Havaalanında yolculuğumuz başladı. Öncelikle covid’den dolayı sıkı önlemler vardı. Havaalanına girişimizi yaptıktan sonra check in sırasına girdik. Gözen pasaport ve uçak biletlerimizi kontrol etti, CBP ile görüşerek onay aldılar ve dv vizelerinin yasağının kalktığını ve her DV numaralarının CBP’ye sorulmasını söylerken duydum. Sonra check in yaptık,pcr testine baktılar ve büyük boy valizlerimizin hepsi 26 kilo olmasına rağmen sorun etmeden check in işlemimizi bitirdik.
    Sonraki adım pasaport kontrol, sıra gelince vezneye ilerledik ve bankodaki polis arkadaş harç pulu konusunda “hiç bir şekilde göçmen vizelerinin muafiyeti olmadığını ve bu paranın kesinlikle ödenmesi gerektiğini söyleyerek diretti.” Ben resmi cumhurbaşkanlığı sitesindeki yazıyı göstermeme rağmen kaba bir şekilde diretmeye devam etti ve bende yetkili kişiyle görüşmek istediğimi söyledim. Beni amir masasına yönlendirdi, gidip konuştum. Şunu söylerek “kesinlikle ödenmesi gerekiyor diyen arkadaşa gidip bu bileti göster( uçak biletinin üzerine görüldü damgası vurdu)” diyerek onayı verdi. Aynı vezneye gidip baya uzun şekilde birşeyler bulmaya çalıştı ama hiç bir açık bulamadı ve sonunda pes edip o da onayı verdi 🙂
    Sonrasında uçuş için uçuş kapısına doğru ilerledik.
    Neredeyse 10:30 saatlik JFK uçuşundan sonra sarı zarfları teslim etmek için sıraya girdik. Sıra bize gelince CBP pasaport ve sarı zarflarımızı aldı. İlk sorduğu soru” neden bu kadar geç geldiniz “ bizde cevap olarak çünkü başkanlık yasağı vardı dedik. İkinci sorusu Türkiye’de ne iş yapıyorsun, elektrik teknisyeniyim. Üçüncü sorusu üzerinizde kaç dolar var, 10 bin dolar. Dördüncü sorusu yanınızda hiç yemek var mı, bizde kuru yiyecekler vardı ama hayır dedik.
    Beşinci soru ise hangi ülkenin vatandaşısınız.
    Sorulardan sonra bizi başka bir CBP aldı ve özel bir banka veznesi gibi olan bir alana götürdüler. Valizlemizi girişte kenara koyup oturmamızı söyledi. Sonrasında isim olarak seslendiler ve vezneye gittik. İlk sorusu kâğıttaki adresiniz doğrumu, evet doğru NJ. İkinci sorusu üzerinizde kaç dolar var, 10 bin dolar. Burdaki işlemimizde bitti sonrasında başka bir CBP pasaportlarımızı alarak kaç valiziniz var dedi, 4 valiz dedik. Valizlerinizi aldıktan sonra bir yeri göstererek gelip pasaportlarınızı oradan alın dedi. Valizlerimizi aldık, gösterdiği bankoya doğru ilerledik. Bankoda başka bir CBP yine farklı sorular sordu. Üzerinizde ne kadar dolar var, 10bin dolar ve ısrarla tam mı diye belirtti. Bize bir form doldurtup bazı yerlere imza attırdı. Ve nihayet pasaportları uzatarak bütün işlemlerimizi bitirmiş olduk. Çıkış kapısına doğru ilerleyip çıkışımızı yaptık.

Uçağa binmeden önce maksimum 3 gün öncesinden PCR tesi yapılması gerekiyor. Biz İstanbul Mecidiyeköy'de bulunan düzen laboratuvarını tercih ettik. Sabah saat 08:20'de testimizi olduk ve aynı gün saat 14:10'da sonucumuzu mail yoluyla ingilizce olarak aldık. Ayrıca enabız'dan ingilizce ve türkçe olacak şekilde de çıktı aldık.
    Düzen laboratuvarı saat 09:00'a kadar verilen PCR testi sonucunu aynı gün saat 18:00'a kadar vermektedir. Ücreti 250TL kişi başı.

Bu yaşadıklarımızın hepsini basit bir ingilizce temeliyle hallettik.
    Diğer arkadaşlara tecrübelerimizi aktarmak istedik, umarım yazdıklarımız gelecek olan arkadaşlara yardımcı olur. Şimdiden herkese bol şanslar.

DV 2021’liler sıra sizlerde.. Görmek istediğimiz postlar 🗽

• Dv2020 Kazananların hikayelerini soluksuz okudum.. İnsan ister istemez gözünde canlandırıyor.. Kazananlar adınada çok mutlu oldum. Umarım istedikleri hayal ettikleri herşeye kavuşurlar.. Tüm isteyenlerin kazanması ümidiyle 🗽

• Sayin @crazycells SSN nin tarafımıza ulaşmış olması USCIS in dosyamızı aldıgı ve processing yaptigi anlamına geliyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ebc, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Sayin @crazycells SSN nin tarafımıza ulaşmış olması USCIS in dosyamızı aldıgı ve processing yaptigi anlamına geliyor mu?

Evet, USCIS bilgilerinizi SSA'ya aktarmis demek.

• @esranboylu merhaba bızde houston dan san antonıa ya gelmeyı dusunuyoruz orda konaklayıpmı gecelım dersınız yoksadırek araba kıralayıpmı tavsıyelerınız nedır yada gıtmısken kadır beyden 1 arabada bızmı alsak 🙂 nasıl olsa alınacak bu araba yolları ne kadar bılmesekte 🙂

• ABD sınırından girdim diyelim, GC'ım adresime gelene kadar ve SSN elime ulaşana kadarki süre ne kadardır?

Sınırdan girdikten sonra elimde temporary bir GC olacak mı , yani ilk haftamda işe başvurabilir miyim?

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dontoliver , içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

ABD sınırından girdim diyelim, GC'ım adresime gelene kadar ve SSN elime ulaşana kadarki süre ne kadardır?

Sınırdan girdikten sonra elimde temporary bir GC olacak mı , yani ilk haftamda işe başvurabilir miyim?

Teşekkürler

GC icin resmi bekleme suresi 120 gun, SSN icin 21 gun... Pasaporttaki giris damgali vizeyi GC yerine 1 yil boyunca kullanabilirsiniz.

Cogunlukla islere hala basvuru yapabilirsiniz, ama alip almamak isyerine bagli. Hem SSN'yi hem de GC'yi gormek isteyebilirler... bu konuda cesitli deneyimler var...

• @lntcko banka hesap açarken adres konusunda sorun çıkarmadı mı? Otel yada airbnb adresi kabul ediliyor mu?

• ⭐⭐⭐

@broker nasil green card’iniz icin guvenli bir adres verdiyseniz banka’ya da guvenli bir adres vermenizi tavsiye ederim.

• @keysnambır Verilen adrese ait herhangi bir belge istemiyorlar mı, fatura gibi?

• ⭐⭐⭐

@broker ilk hesabi acarken bir tanidigimizin adresini vermistik. adres kaniti istememislerdi diye hatirliyorum. 1 hafta sonra kadar kendi evimizi tutunca guncellemistik.

• @keysnambır eski konuları biraz okudum. Şubeye bankaya göre değişebiliyormuş. Teşekkür ederim.

• Herkese selamlar. Mülakat deneyimimden sonra yaşadığım süreci de paylaşmak isterim, belki vereceğim bazı bilgiler birilerinin işine yarar.

12 Ağustos Perşembe günkü mülakatımdan dört gün sonra, 16 Ağustos Pazartesi sabahı vizeli pasaportum PTT şubesine ulaştı. Bundan sonraki planım, bulabildiğim en ucuz ve yakın tarihli biletleri alıp ABD’ye giriş-çıkış yaparak Green Card ve SSN kart basım süreçlerini başlatmaktı. Pasaportumu teslim alır almaz kredi kartımla USCIS’e 220 USD kart ücretini ödedim ve iki üç gün sonrasına bilet aramaya koyuldum.

Çok yakın tarihli biletler, özellikle THY ve Avrupalı taşıyıcılarınkiler inanılmaz pahalı, 1500 USD civarında dolanıyorlar malumunuz. Ama bazı OTA (online travel agency) sitelerinde bazı havayollarının boş koltukları doldurmak için fiyatları 24 saat kala filan indirdiği biletler olduğunu duyardım ama bunlara nasıl ulaşabileceğimi, hangisinin güvenilir olduğunu vs. hiç araştırmamıştım.

Ertesi gün (Salı) gözümü kararttım, yurt dışı seyahatte geçerli PCR testi yapma yetkisi bulunan yakındaki bir hastaneye (Yeditepe Üniv. Hastanesi) gidip test yaptırdım, akşam 6’da teslim almak üzere sözleştim. Eve döndüm, ETS’ye bağlı ucuzabilet.com’da ABD’deki herhangi bir noktaya en ucuz son dakika biletlerini kovalamaya başladım. Gerçekten de sabah 12 bin TL civarında fiyatlanan bazı biletler öğleden sonra 8 bin TL’ye filan geriledi. Covid testi üç gün geçerli olacağı ve biraz daha zamanım olduğu için bileti hemen almadım, akşama kadar fiyatların biraz daha düşmesini bekleme riskini almaya karar verdim. Akşam 18.00’de gidip negatif test sonucumu teslim aldım ıslak imzalı, damgalı, İngilizceli vs.

Ucuza bilet nasıl bulunur?

Eve geldim, aynı siteye girdim, ertesi gün 13.20 kalkışlı, Doha’da uzun süre beklemeli Qatar Airways İstanbul-Doha-Boston bileti buldum; 18 Ağustos gidiş, 20 Ağustos dönüş olmak üzere toplam 6260 TL’ye (735 USD) geldi. New York biletlerinin düşüp düşmeyeceğinden emin olmadığım için bu bileti kredi kartıyla alarak sırt çantamı hazırlamaya başladım. (Üzücü bilgi: New York bileti de 2 saat kadar sonra 6,600 TL’ye düştü, ama düşmeyebilirdi.)

Ertesi gün birer paket çerez ve bisküvi, tişört, çamaşır, tablet, laptop, şarj kabloları, pasaport, konsolosluğun verdiği zarf ve belgeleri sırt çantama tıkıştırıp İstanbul Havalimanı’na yol aldım. Sıra yok gibiydi, havayolu şirketi yetkilisi vizeye baktı, telefonuyla PCR testinin fotoğrafını çekti, check-in üç dört dakikada bitti. Katar, TC vatandaşlarından vize istemiyor; sadece aşı kartı veya test kafi.

Dört saatlik uçuşla sorunsuz şekilde Doha’ya vardım. Oradaki 12 saatlik bekleme biraz yordu elbette ama havalimanı içinde bulunan beş altı adet Quiet Room'daki şezlonglarda az da olsa uyuma şansınız var. Havalimanında WiFi ücretsiz ve ara ara duraklasa da genelde sorunsuz çalışıyor. Quiet Room'da uyurken çantanızı bir şekilde emniyete almayı unutmayın. Doha Hamad havalimanı ultra lüks markalarla dolu, ticaret odaklı ve çok pahalı bir havalimanı. Öncesinde mutlaka atıştıracak şeyler alın, uçaktayken az da olsa plastik su şişelerinizi doldurmaya çalışın. Zira havalimanında maske dışında hemen tüm Covid-19 tedbirleri kaldırılmış, alışveriş mağazalarda ve ultra pahalı restoranlarda tam gaz devam ederken nedense su sebilleri kapalı! (Boston’da hepsi açıktı). 500ml su dükkanlarda 4-5 USD! Qatar Airways belli ki asıl işine, yani yolcuyu emniyetli, rahat ve sağlıklı şekilde taşımaya değil daha çok para basmaya odaklanmış. Nitekim özellikle dönüşte Doha-İstanbul seferi tam bir kepazelikti. (Aşağıda biraz daha detaylandırdım. Özeti “Best airlines in the world, my ass!")

Boston’a varış ve beklenen an!

Boston uçağına boarding ve 14 saatlik uçuş genelde sorunsuz geçti, Boston'a indik. İşin en heyecanlı, vizenizin tek bir damgayla Green Card’a dönüştüğü an nihayet gelmek üzereydi. 😀 Pasaport polisi özellikle öğrencileri oldukça zorluyordu. Güney Asyalı (Hint, Paki, SriLankalı vs.) iki kişinin yaklaşık 15’er dakika sorguya çekildiğine, aynı sorunun defalarca farklı şekilde sorulduğuna (ne okuyacaksın, neden?), yakınlarının, okulunun telefonlarının adreslerinin birkaç kere istediğine, sonunda da “siz şurda bekleyin” diye farklı bir yere alındığına bizzat şahit oldum. Malum Boston üniversite şehri (MIT, Harvard, Tufts, Emerson vs. 35 tane üniversite, "kolej" ve partnerleriyle beraber 200 binden fazla öğrenci nüfusu), o yüzden öğrenci trafiği oldukça yüksek. Ama bu kadar ürkünç ve sorgulayıcı olabileceklerini sanmıyordum. 😄

Başka bir öğrencinin arkasında uzun süre bekledikten sonra sıra bana geldi. Pasaportumu uzattım, “fresh immigrant here” dedim, iyi ki maske vardı da pişmiş kelle gibi sırıttığım görülmedi. 😁 Eleman vizeyi hızlıca inceledi, maskeyi indirtip kameraya baktırıp fotomu çekti, o esnada önündeki monitörde fotoğraflarım, parmak izlerim ve tüm diğer bilgilerimin olduğu ekranı göz ucuyla gördüm. Vize numarasını girer girmez bütün hayatınız ekranda önüne düşüyor yani elemanın.

Genel deneyimlerden farklı olarak benim bütün işlemlerimi o kabindeki arkadaş yaptı, başka bir odaya vs. götüren olmadı. Verdiğim konsolosluk zarfını açtı, tek tek belgeleri ayırdı, bir süre sarı doktor raporunu aradı, işaret ettim buldu, açtı baktı vs. Toplam 3-4 dakika sürdü hepsi; vizeme “Admitted” damgasını bastı, boş kısımlara Registration Number’ımı ve DV1 yazdığı anda artık Legal Permanent Resident olmuştum.

Sonrasında hangi posta adresini kullanacağımı sorunca aklıma geldi DS260 formundaki adresi değiştireceğim (arkadaşım taşındı, adresi değişti); yeni adresi cep telefonumdan gösterdim, aldı formalarda bir yerlere not etti. Sonra da bütün postaların bu adrese geleceğini, Green Card altı ay içinde gelmezse mutlaka USCIS’e bildirmem gerektiğini, altı aydan sonra seyahat edeceksem ve kart hala yoksa USCIS’ten seyahat izin belgesi almam gerektiğini, aksi halde hayatımın zorlaşabileceğini filan anlattı gayet dostane şekilde. Bu arada adresim New York olmasına rağmen neden Boston’dan giriş yapıyor olduğum sorulmadı, sorulmasını da beklemiyordum zaten.

Qatar Airways? Never again!

Boston’da bir hostelde kaldım bir gece için 89 USD ödeyerek. Pahalı bir şehir ama güzel, bir gece idare edilebilir. Ayrıca son 10-15 yıldır bu kadar rutubetli (%80-90 arası) bir şehirde herhalde bulunmamışımdır. Hem jetlag hem uykusuzluk yüzünden akşam 9 gibi duş alıp uyudum, ertesi gün sabah 8 gibi kalktım, hostelde kahve içtim, check-out yapıp şehri gezdim, akşam 10 uçağına bindim ve Doha’ya geri döndüm. Doha’da bu kez 2.5 saatlik kısa bir beklemeden sonra hayatımın en berbat uçak yolculuğuna çıktım. Havalandırması bozuk bir uçağa bile bile tüm yolcuları aldılar. Biz havalandırma açılacak herhalde diye beklerken üstüne 1 saat 15 dakikalık rötar da yiyerek, yaz zamanı, Doha’da havalandırması olmayan çelik bir zindanın içinde tam 2 saat inanılmaz sıcak (40 derece civarı) ve sağlıksız bir ortamda bekledik! Havalandıktan sonra da bu kez yüksek irtifadaki aşırı soğuk havayı içeri bastılar; millet battaniyelerle korunmaya çalıştı. Qatar Airways herkesi hasta etmek konusunda bir hayli iddialıydı yani. Yemekler de oldukça vasattı, hem Boston hem İstanbul seferlerinde.

Özetle Qatar Airways çok ışıltılı, petro-dolarlarla şişirilmiş, ama asli işini iyi yapmayan ve yapmaya da niyeti olmayan, insana saygısı namevcut tam bir islamo-kapitalist oluşum. Bu kafayı biz de Türkiye’de son 20 yıldır çok iyi biliyoruz. “Bir daha asla” diye söylenerek İstanbul’a gecenin bir vakti ayak bastım, E-10 ile evin yolunu tuttum.

Bu anlattığım üç günlük serüven bana biletler dahil toplam 850 dolara mal oldu. Şu an hem mutlu hem de bundan sonraki eşya satma ve taşınma sürecinin yorgunluğunu şimdiden hissetmeye başlayan bir US Permanent Resident olarak sözlerime son veriyorum. Süreç hassas olduğu ve ben de gaza geldiğim için yazı uzun oldu kusura bakmayın. Ayrıca ihtiyacınız olan bir eşya varsa mesaj atın, belki bende vardır 😁

Forumdaki tüm “dreamer”lara sevgiler, yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐

@Gezzio hayırlı olsun herşey gönlünüzce olsun 🤚

• @Gezzio tebrik ederim. Yeni hayatınızda başarılar. Bol şanslar

• ⭐⭐⭐

@Gezzio Zorlu bir DV2021 sürecinden sonra yeni hayatınıza adım attınız, tebrikler 🙂 İnşallah bundan sonra en zorlu hatırlayacağınız anılar DV2021 ile sınırlı olur ve hayatınızda mutluluk, huzur ve sağlık eksik olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gezzio deneyimlerinizi aktardığınız için minnettarız.
    yeni hayatınızda tekrardan mutluluk ve sağlık diliyorum.

• @Gezzio deneyiminizi bizlerle paylaştığınız için çook teşekkürler. Yeni hayatınızda bol şans 🙂 👏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |