Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ehliyetim iki yıldan az, sıfır araç için full coverage, collision comprehensive 500 usd deductuble, rideshare uygulamalarını da kapsayacak sekilde, 1200 dolar 6 aylık olarak aldım. En iyi teklifi progressive firması yaptı.
    Yalnız kiralık araç opsiyonu çıkardım. Aracım hasar aldığında sigorta şirketi araç vermeyecek yani, fiyatı ciddi anlamda düşürüyordu.
    Sigorta kişinin yaşına, adresine, ehliyet geçmişine, kredi skoruna, geçmişte yapılan kazalara gibi onlarca kritere göre belirleniyor. Kiralık araç seçeneği benim için gözardı edilebilir bir durumdu sizde kendiniz gerekli ayarlamaları yaparak fiyat ayarlaması yapabilirsiniz.
    Progressive’den teklif almadan sigorta yapmayın derim en rekabetçi fiyat gördüğüm kadarıyla onlarda.

• Bu arada delivery yapanların kesinlikle rideshare yapacaklarını sigorta alırken belirtmelerini tavsiye ederim, normal sigorta yaptırıp bu uygulamalarda çalıştığınız tespit edilirse, sigortasız kazaya karışmış muamelesi görebilirsiniz.
    Uber kendi de sigorta yapıyor aracınızı ama ona da pek guvenmemek gerek ilk 2500 doları yanlış bilmiyorsam karşılamıyor.
    Aylık 20-30 usd fazla ödeyin kafanız rahat olsun.

• ⭐⭐⭐

@ahmetkocyigit policenizdeki “Transportation Network Companies (TNC)” ile ilgili kisimlari paylasmaniz mumkun mu?

• @ahmetkocyigit, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Ehliyetim iki yıldan az, sıfır araç için full coverage, collision comprehensive 500 usd deductuble, rideshare uygulamalarını da kapsayacak sekilde, 1200 dolar 6 aylık olarak aldım. En iyi teklifi progressive firması yaptı.
    Yalnız kiralık araç opsiyonu çıkardım. Aracım hasar aldığında sigorta şirketi araç vermeyecek yani, fiyatı ciddi anlamda düşürüyordu.
    Sigorta kişinin yaşına, adresine, ehliyet geçmişine, kredi skoruna, geçmişte yapılan kazalara gibi onlarca kritere göre belirleniyor. Kiralık araç seçeneği benim için gözardı edilebilir bir durumdu sizde kendiniz gerekli ayarlamaları yaparak fiyat ayarlaması yapabilirsiniz.
    Progressive’den teklif almadan sigorta yapmayın derim en rekabetçi fiyat gördüğüm kadarıyla onlarda.

sigorta bedelinin belirlenmesinde sadece kisisel bilgileriniz degil, aracin fiyati, durumu, yasadiginiz sehir gibi faktorlerde hesaba katilir. Benzer gecmise sahip iki surucu ayni model arac icin farkli sehirlerde , degisik fiyatlar alacaktir. Eyatletlere gore degisik sigorta firmalari daha uygun fiyat verebilmekte, bir kac farkli yerden fiyat almakta fayda var herzaman.

• @ahmetemre Lease yapmak ya da araci sifir almak arasinda araca gore, sizin yilda yapacaginiz mile gore cok buyuk farklar cikabiliyor. Bu degiskenlere gore internette arastirin. Baya detayli tablolari falan var guzel fikir verir. Benim tercihim her zaman satin almaktan yana, zaten sifir araclarda genelde 60-100bin'e kadar ucretsiz bakim secenegini sunuyorlar. Sigorta full coverage olayini bilmiyordum enteresan.
    Sifir arac icin %10 asiri yuksek bir oran, arkadaslarin dedigi gibi bankanizdan car loan icin teklif alabilirsiniz. Sansinizi deneyebilirsiniz.

• @ahmetkocyigit benim de durum benzer, 2 yillik USA ehliyeti, iki surucu, collision comprehensive 500$ deductuble, sifir arac 2021 Vw Tiguan; 6 aylik 390$. Firma State Farm. Dallas/Tx'te yasiyorum. Enteresandir vw'lere ucuz full coverage cikiyor benim bolgemde. Daha once 2014 pasat'im vardi ona da 55-60 civari oduyordum.

• @keysnambır hocam öyle bir seçenek göremedim malesef.

• ⭐⭐⭐

@ahmetkocyigit Bir ara allstate'den sigorta yaptirmistim. Sigorta basvurusu sirasinda rideshare icin kullanilacak mi diye soruyordu. Ben de herhalde policeye dahil edecekler diye dusunup evet diye yanitlamistim. (siz de benim gibi yanildiniz mi acaba diye dusundum) Daha sonradan police detaylarini inceledigimde kapsanmadigini gordum. Belki de sadece sigorta ucretini artirmak icin sormuslardi.

Progressive'in kisisel sigorta planlarinda bu kapsami verip vermedigini bilmiyorum ama ride share kapsayacak tarzda commercial bir plan icin quote aldigimda sizinkine gore yuksekti.

• @mara, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@ahmetkocyigit benim de durum benzer, 2 yillik USA ehliyeti, iki surucu, collision comprehensive 500$ deductuble, sifir arac 2021 Vw Tiguan; 6 aylik 390$. Firma State Farm. Dallas/Tx'te yasiyorum. Enteresandir vw'lere ucuz full coverage cikiyor benim bolgemde. Daha once 2014 pasat'im vardi ona da 55-60 civari oduyordum.

Turkiyede de buna benzer durumlar olabılıyor.son zamanlarda fiyatlar artsada bir arac modelinı kullanan belirli profildeki kişiler diğerlerine gore istatistiki olarak anlamlı miktarda daha az kaza yapıyorsa o arac modelınde belirli bir profildeki kisler daha dusuk sigorta primi odeyebilir.

Sizin bulunduğunuz yas grubu meslek oturdığunuz yer kullandığınız arac markası modeli medeni durumunuz vs herseyi değerlendirir sigorta sirketiniz.Muhtemelen volkswagen alanlar o bolgede araclarına daha iyi bakıp daha az kaza yapan profildedirler ve tabiki volkswagen arac sayısıda mustang vs kadar değildir bölgenizde az prim ödersiniz dolayısyla.

• @keysnambır
    Hocam poliçe dediğiniz bir id kart var, onda da hiçbir detay yok zaten. Ama progresive nin uygulamasında rideshare yapabileceğim yazıyor.
    Başka nereden bakabiliriz ki detaylara?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jinglebells 12 yıllık sigortacı tecrübesi ile cevap veriyim. Dediklerin de çok haklısın ama bunu nasıl yapıyorlar. Aktüerya diye bir iş dalı duydun mu yada araştırdın mı işte bu kişiler her yıl aralık ayında sigorta bilgi merkezi sistemin adı tramer buradan Türkiye de ki tüm il - ilçelerde oluşan kazaların bilgilerini çekerler. Bunları ayırırlar.
    marka - model - cinsiyet- yaş işte bu veriler ışığında önümüzde ki yıl için 3 ay - 6 ay ve yıl bazında hedefler koyarlar. Yaptıkları ödemeler ne kadar çok ise ona göre sigortanın primlerini oluşturan çarpanlarını yüksek tutuyorlar. Bir de bu 3ay - 6 ay gibi hedefleri tutmuyorsa bu sefer kampanya yapıyorlar. Her sigorta şirketin de sigortacısı vardır. Genelde bu şirketler yurtdışı olanlardı şimdi Türkiye de kuruldu. Bu şirketlere reasürans şirketleri denir. Bu reasürans şirketleri ile görüşülür ona göre fiyatlandırma yapılır.

• miami garden bölgesi için araç konusunda yardımcı olabilecek birileri var mı?

• @ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@jinglebells 12 yıllık sigortacı tecrübesi ile cevap veriyim. Dediklerin de çok haklısın ama bunu nasıl yapıyorlar. Aktüerya diye bir iş dalı duydun mu yada araştırdın mı işte bu kişiler her yıl aralık ayında sigorta bilgi merkezi sistemin adı tramer buradan Türkiye de ki tüm il - ilçelerde oluşan kazaların bilgilerini çekerler. Bunları ayırırlar.
    marka - model - cinsiyet- yaş işte bu veriler ışığında önümüzde ki yıl için 3 ay - 6 ay ve yıl bazında hedefler koyarlar. Yaptıkları ödemeler ne kadar çok ise ona göre sigortanın primlerini oluşturan çarpanlarını yüksek tutuyorlar. Bir de bu 3ay - 6 ay gibi hedefleri tutmuyorsa bu sefer kampanya yapıyorlar. Her sigorta şirketin de sigortacısı vardır. Genelde bu şirketler yurtdışı olanlardı şimdi Türkiye de kuruldu. Bu şirketlere reasürans şirketleri denir. Bu reasürans şirketleri ile görüşülür ona göre fiyatlandırma yapılır.

:)) acente teknik personeli lisansım var.şuan polıce kesmesemde .çok detaya girmek istemedim.sadece @ahmetkocyigit arkadasımıza bunun neden nasıl olduğunu bir miktar acıklamaya calıstım.

• Merhaba, ilk defa araba alicam. Sadece asamalari teyit etmek icin yaziyorum. Saticidan sadece title i aliyoruz. DMV ye gidip bunu kayit ettirip plakayi basvuru islemini yapiyoruz/aliyoruz? Merak ettigim 2. soru saticidan arabayi aldiktan sonra insurance i arabanin dmv giderken mi yapilmasi lazim(online olarak yapilabilinirmi)? Son olarak turk ehliyeti ile insurance yapilabilirmi? Tesekkurler

• Bu ileti silindi!

• Title saticidan aliyorsunuz.

DMV'e gitmeden once insurance yaptirmaniz gerekiyor. Insurance firmasina gore degismekle birlikte online veya telefon ile yapabilirsiniz.

DMV de islem yapmadan once, eyaletine gore, arabayi inspectiondan gecirmeniz gerekebilir.

Inspection tamamsa, DMV de title islemlerini halledeceksiniz ve register yapacaksiniz. Size yeni plaka verecekler ve islem tamamlanmis olacak.

• @hope34, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

miami garden bölgesi için araç konusunda yardımcı olabilecek birileri var mı?

yeni yildan sonra ben de almayi dusunuyorum, sifir mi alsam 2. el mi kararsizim, miami

• @Manwe6265 Ikinci el arac fiyatlari oldukca yukselmis durumda. O yuzden, sifir yeni arac almak daha mantikli ve uygun olabilir.

• @MySea evet ben de öyle dusunuyorum

• Title address kismina airbn de ki adres yazilabilir mi?

Benzer Başlıklar

• 22
  • 10
  • 5
  • 29
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

50

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |