Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, katar airwaysle dun geldik dallasa. 3 hafta turkiyede tatil yapmistik.
    Sabiha gokcen-doha birinci ucus , ikinci ucusta doha-dallas oldu.
    Iki ucus arasi 2 saat vardi, biraz havalimanini da gezmis olduk cok guzel ve buyuk bir havalimani var katarda.
    Iki ucusumuzda da sorun yasamadik, hostesleri de cok guleryuzlu ve servisleri iyiydi. Iki ucumuzda da nerdeyse tum koltuklar doluydu bu arada.

• @Murat-Yılmaz Murat bey cevabınız için teşekkürler. Bavullar aktarmalı yolculuk olduğu için direk aktartıldı dimi, kusura bakmayın bende şuan bilet bakıyorum bugün alacağım ama 2 saat aktarma süresi bir çok kişi az diyor, korktum açıkçası.

• @MySea işim gereği hakemler, sporcular için il sağlık müdürlüğüne pcr testleri yapılması için yazı yazıyordum ancak bir süre sonra il sağlık müdürlüğünden yalnızca yurt dışına çıkacak vatandaşlar için test uygulaması yapılacağına dair bir cevap gelmişti.. bu yüzden yakınlarınız il sağlık müdürlüğü ile de iletişime geçsin mutlaka..

• ⭐⭐⭐

@MySea İstanbul Havalimani’nda da yaptırılabiliyor PCR testi. 2-3 saate sonuçlanıyor.

https://www.istairport.com/tr/duyurular/istanbul-havalimani-test-merkezi-7-24-hizmetinizde

• @Sono Evet bunu duymustuk. Istanbulda yaklasik 4 saatlik layover var. En kotu ihtimalle orada hallederler. Tesekkurler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gezzio, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Selamlar. Yazılanlardan net bir fikir edinemedik sanırım; DV ile ilk gidişte (yani GC ile değil pasaporttaki DV vizesiyle) AB havalimanlarında (frankfurt, lizbon, varşova, paris vs.) pasaport kontrolden geçmeden (yani AB bölgesine giriş yapmadan) aktarma yapmak mümkün mü değil mi, bilen var mı? Çok teşekkürler.

Evet, teorik olarak aktarmada sorun yasamamaniz lazim. DOS, tum gocmenlere "NIE" uyguluyor...

https://yesilkartforum.com/forum/post/220418

• @crazycells çok teşekkür ederim ☺

• @MySea, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@Sono Evet bunu duymustuk. Istanbulda yaklasik 4 saatlik layover var. En kotu ihtimalle orada hallederler. Tesekkurler!

Ucus istanbul aktarmali olacak ise mesela Adana-Istanbul-NY gibi, ilk ucusu baslangic kabul edip ucaga binmeden test isteyebilirler. Bu konuyu netlestirin bence eger istanbul hava alaninda test yaptirmaya karar verirseniz.

Bu covid seyahat protokollerini cok vurdu. Neyin ne oldugu belli degil. Her ihtimali dusunmekten insanlar yakinda cildiracak herhalde🤷🏻♂

• @sigmoidalmammal Anladim. Evet haklisiniz, buyuk ihtimalle Adana'da kontrol edebilirler.

• Arkadaşlar Avrupa aktarmalı biletlerde F-1 öğrencileri sorun yaşıyor mu?

• Silinmis Mesaj.

• @Nothing-Man evet final destinasyon dallas oldugu ve connect ucuslar oldugu icin valizi sabiha gokcenden verip dallastan teslim aldik. Connect flight oldugu icin herhangi bir problem olacagini dusunmuyorum olasi bir basit rotarda sizin icin diger ucagi da bekletebilirler bir muddet, ayrica 2 saat yeterli bir sure, herhangi bir kontrolden gecmiyorsunuz sadece kapi degistiriyorsunuz.

• @Murat-Yılmaz, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@Nothing-Man evet final destinasyon dallas oldugu ve connect ucuslar oldugu icin valizi sabiha gokcenden verip dallastan teslim aldik. Connect flight oldugu icin herhangi bir problem olacagini dusunmuyorum olasi bir basit rotarda sizin icin diger ucagi da bekletebilirler bir muddet, ayrica 2 saat yeterli bir sure, herhangi bir kontrolden gecmiyorsunuz sadece kapi degistiriyorsunuz.

Connecting flight varsa ve ayni havayolu sirketi ile ucuyorsaniz, valizlere ugrasmiyorsunuz. Ama ucuslarin herhangi bir ayaginda baska havayolu sirketi ile ucuyorsaniz, connecting sirasinda valizleri alip, tekrar obur sirket ile check-in yapmaniz gerekiyor. Bizim daha once basimiza geldi bu, o yuzden artik ucuslarin tum ayaklarini ayni sirketten aliyoruz.

• @MySea, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@Murat-Yılmaz, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@Nothing-Man evet final destinasyon dallas oldugu ve connect ucuslar oldugu icin valizi sabiha gokcenden verip dallastan teslim aldik. Connect flight oldugu icin herhangi bir problem olacagini dusunmuyorum olasi bir basit rotarda sizin icin diger ucagi da bekletebilirler bir muddet, ayrica 2 saat yeterli bir sure, herhangi bir kontrolden gecmiyorsunuz sadece kapi degistiriyorsunuz.

Connecting flight varsa ve ayni havayolu sirketi ile ucuyorsaniz, valizlere ugrasmiyorsunuz. Ama ucuslarin herhangi bir ayaginda baska havayolu sirketi ile ucuyorsaniz, connecting sirasinda valizleri alip, tekrar obur sirket ile check-in yapmaniz gerekiyor. Bizim daha once basimiza geldi bu, o yuzden artik ucuslarin tum ayaklarini ayni sirketten aliyoruz.

@MySea nin dedigi codeshare (ortak) ucuslar icinde gecerli. Mesela Lufthansa ve United codeshare ucuslar yapiyorla. Bu durumda ucuslar sanki ayni havayolu firmasi tarafindan gerceklestiriliyor gibi dusunebilirisniz. Buna ek olarak Amerika ici aktarmalarda, ABD'ye giris yaptiginiz ilk hava alani gumruk noktasidir. Burada pasaport kontrolunden gecip, valizleriniz alip gumrukten gecmeniz gerekir. O nedenle ABD ici aktarmaniz var ise sureyi bunu gozeterek degerlendirmeniz gerekir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizkaya, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Arkadaşlar Avrupa aktarmalı biletlerde F-1 öğrencileri sorun yaşıyor mu?

F vizeleri de artik sorun olmuyor:

https://yesilkartforum.com/forum/post/220418

• @sakaryalı93 Katar Doha üzerinden New Yorka geldim, Doha'da bir görüşmem olduğu için bu güzergahı kullandım. Qatar airways bugüne kadar kullandığım en iyi havayolu diyebilirim ki THY, KLM dahil bir çok Avrupa havayolu firmasını kullanmış olabilirim. Uçaklar rahat ama yolculuk uzun ve yorucu, başka bir sıkıntı yaşamadım. Greencard ve yeşil pasaport sahibi olduğumu da ek bilgi olarak vereyim.

• arkadaşlar buradan amerikaya giderken bagaj çantamda (kabin değil) yeni rakı götürebilir miyim ? 🙂 🙂 🙂 🙂 THY kurallarına baktım sorun yok gibi ama oraya vardığımda sıkıntı cıkartırlar mı bana 🙂 ?

• @cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

arkadaşlar buradan amerikaya giderken bagaj çantamda (kabin değil) yeni rakı götürebilir miyim ? 🙂 🙂 🙂 🙂 THY kurallarına baktım sorun yok gibi ama oraya vardığımda sıkıntı cıkartırlar mı bana 🙂 ?

Yasal sinir 1 lt imis. Cok abartmadiginiz surece sorun cikmaz. Gittiginiz sehirde rakiyi daha ucuz bulma olanagida var. Buyuk sehirlerde liqour shoplar satiyor.

• @cüneyt-tarıkman 1lt limit var . Turkiyede raki pahali bu arada 🙂 Duty free den alip sırt cantanizda cikarmak daha ucuza gelebilir. Sagliginiza.

• @cnpist, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@cüneyt-tarıkman 1lt limit var . Turkiyede raki pahali bu arada 🙂 Duty free den alip sırt cantanizda cikarmak daha ucuza gelebilir. Sagliginiza.

amerika ici fiyatlar 23-25$ civari gozukuyor. Tr fiyati da 190 tl civari sanirim. Son zamanlarda Duty Free de pahalandi. Amerikadan almak en hesaplisi olabilir.

Benzer Başlıklar

• 11
  • 9
  • 50
  • 16
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

47

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |