Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@renksizcocuk, içinde söyledi: Uçuslara İlişkin Yeni Kurallar (AC Covid19)

Testim tekrar pozitif çıktı maalesef. Double check olması için Qatar Airways'in twitter destek ekibine yazdım. Kendi websitelerinde pozitif pcr, seyahat izin mektubu ve attestation form ile seyahate izin verilmesine rağmen destek ekibi negatif testin zorunlu olduğunu şart koşuyor. Anlam veremedim.

evet, eger bu ucak firmasi kabul etmiyorsa o durumda yapabileceginiz bir sey yok. Havayolu sirketleri kendi kurallarini belirleyebilirler...

Ya daha sonra tekrar test yapmayi deneyeceksiniz (negatif olana kadar) ya da bu sekilde sizi kabul edecek bir firmadan bilet alacaksiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EzgiLera, içinde söyledi: Uçuslara İlişkin Yeni Kurallar (AC Covid19)

@yekta, içinde söyledi: Uçuslara İlişkin Yeni Kurallar (AC Covid19)

@renksizcocuk neden asi olmayi tercih etmiyorsunuz ? ben sirf test isleriyle ugrasmamak icin asi olacam :))

Aşı olunsa da PCR negatif görmek istiyorlar diye biliyordum. Aşı olunca PCR zorunlu değil mi?

PCR zorunlu da, bence sayin @yekta hastaliktan koruma anlaminda soyledi onu. Yani eger asi olunmus olsaydi, virusun cogalmasi onlenebilir veya hizli sekilde vucuttan temizlenebilirdi. Bu durumda PCR testinin pozitif cikma ihtimali daha az, ama maalesef sifir degil... Ozellikle de yeni varyantlar... eger asilandiysaniz sizi hastanelik yapmiyor ama hala bir sure vucutta kalabiliyor ve bu surecte PCR testleri pozitif gorunuyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@renksizcocuk, içinde söyledi: Uçuslara İlişkin Yeni Kurallar (AC Covid19)

@yekta merhaba 20 yaşındayım ve aşının benim yaş grubuma açıldığı gün pozitif çıktım...

sanssizlik olmus, eger semptomlariniz cok agir degilse asi olmanizda bir problem yok, bilginize.

• @crazycells nasil yani ? arkadaslarim asi yaptirdigi icin test yaptirmadi ve hepsi thy ile turkiyeye gitti . asi yaptirana test zorunlu degil . asi kartlarini gostermisler ucaga binmeden once

• kaynakta birakayim bari 🙂

• @crazycells amerikaya gidebilirsem eğer bu yaz orada olacağım aşıyı. Türkiye'de hastalığın üzerinden üç ay geçmeden aşı için randevu alınamıyor maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta, içinde söyledi: Uçuslara İlişkin Yeni Kurallar (AC Covid19)

@crazycells nasil yani ? arkadaslarim asi yaptirdigi icin test yaptirmadi ve hepsi thy ile turkiyeye gitti . asi yaptirana test zorunlu degil . asi kartlarini gostermisler ucaga binmeden once

Bu dediginiz sadece Turkiye'ye giris icin gecerli. Diger ulkelerin hicbiri -aktarma icin olsa dahi- sadece asi karti kabul etmiyor su an...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Son zamanlarda ozellikle de Avrupa ulkelerinden vize alacak pek cok kisi vizesinde "NIE" yani "National Interest Exception" yazili bir uyari gorebilir. Bu uyari asagidaki 4 baskanlik kararnamesinden etkilenmemeniz icin vizenize basiliyor...

14 Temmuz itibariyle bu yasaklara dair guncel durumu paylasayim (Yasaklarda herhangi bir degisiklik yok!).

COVID-19 nedeniyle cikan baskanlik kararnamelerine gore son 14 gunde bu 33 ulkede fiziksel olarak bulunduysaniz (transfer ucuslar dahil) ABD'ye giris yapamiyorsunuz: Cin (9984), Iran (9992) , Schengen bolgesi ulkeleri, Birlesik Krallik, Irlanda, Brezilya ve Guney Afrika (10143) ve Hindistan (10199) ...

Fakat bu listedeki kisiler bu yasaklardan muaflar:

• ABD vatandaslari
    • Yasal gocmenler (GC sahipleri)
    • ABD vatandaslarinin ve GC sahiplerinin esleri ve kucuk cocuklari
    • 18 yasindan kucuk ABD vatandaslarinin ve GC sahiplerinin anne/babalari veya yasal vasileri
    • ABD'ye ait bolgelerin insanlari (Porto Riko, Guam vb.)
    • Ucak ve gemi murettabati
    • Diplomatlar
    • ABD hukumeti tarafindan davet edilmis kisiler
    • ABD ordusu calisanlari, esleri ve cocuklari
    • Disisleri Bakani ve Icisleri Bakani tarafindan ulusal cikarlar gozetilerek onay verilen kisiler

Su listedeki kisilere ise Disisleri Bakani tarafindan ulusal cikar gozetilerek onay verilmistir:

• Tum kategorilerdeki gocmen vizeler
    • K vizesi alacak ABD vatandaslarinin nisanlilari ve bu kisilerin cocuklari
    • su sayfada belirtilen F veya M vizesi alacak ogrenciler
    • Cin, Brezilya, Iran, Guney Afrika veya Hindistan'da bulunmus olan yeni ve geri donus yapan ogrenciler ve OPT sahipleri (1 Agustos 2021 veya sonrasinda baslayacak programlari oncesinde max 30 gun once ABD'ye giris yapabilirler)

Bu belirtilen kisilerin disinda eger yasakli ulkelerde bulunuyorsaniz veya bulunacaksaniz ve ayrica vizenizde NIE bilgisi yoksa, bu durumda ABD'ye giriste problemler yasayabilirsiniz. Bu sorunu engellemek icin bazi amaclarla (ozellikle J degisim programlari, I basin vizesi veya H calisma vizeleri) basvuru yapan kisilerin konsoloslukta NIE damgasi almasi mumkun. Bu konularda ayrintili bilgi icin su sayfayi inceleyebilirsiniz:

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/covid-19-travel-restrictions-and-exceptions.html

Turkiye'de bulunan ve bu yasaklardan muaf olmayan bir basvuru yapacak kisilerin ise izleyebilecekleri en ideal yontem, hic bu yasakli ulkelerde aktarma yapmadan direkt ucusla ve alinan vizeyle ABD'ye giris yapmalari olur...

• Merhaba;
    Konuyu yanlış yere açtıysam şimdiden özür dilerim. Bir aksilik yaşanmazsa H2B ile eyllül ayında ABD ye gideceğim inşallah. Yalnız bu aşı durumu biraz kafamı karıştırıyor. Netten araştırma yaptığımda şimdilik zorunlu olmadığını ve negatif test sonucunun yeterli olduğu gibi bilgiler yer alıyor. Emin olamadım.Resmi sitesinden de baktım ama net bilr bilgi göremedim. Şuanlık için aşı olmadım.
    Soruma gelecek olursak; H2B vize türü ile gidecek olursam aşı olmak zorunda mıyım, değil miyim? Yada nereden bunun takibini yapabilirim. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok memnun olurum
    Şimdiden ilginize teşekkür ediyorum

• @orhanozbekk

seyahat edeceginiz icin normalden daha fazla risk altindasiniz o yuzden, ucus icin zorunlu olmasa da asinizi olun. aksi taktirde ABD'de virusu kaptiginizda ya da gelmeden once kapip bir sekilde ABD'ye girdikten sonra hastaligi burada cok agir gecirebilirsiniz. boyle bir riski almamaniz faydaniza olur.

PCR testi yeterli mi?, asi zorunlu mu gibi konularda en guncel bilgileri dis isleri'nin sitesinden takip edebilirsiniz. su an icin PCR negatif veya hastaligi gecirdiyseniz, iyilestiginize dair resmi bir belge sunmaniz gerekiyor. ABD'ye giris icin asi zorunlu degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhanozbekk su an icin PCR testi yeterli, vize almak icin asi olmaniza gerek yok. Ama yakinda bu degisebilir, bilginize. Ilgili haberi asagiya tasiyorum...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Reuters'in haberine gore Biden yonetimi, turizmi acma ve yabanci tum ziyaretcilere "fully vaccinated" olma sartini getirme planlari yapiyor. Yeni kurallar tum ziyaretcileri etkileyebilir.

Beyaz Saray, havayolu ve turizm endustrisine katki icin turizmi asamali olarak acmayi planliyor, Beyaz Saray gorevlisi su sekilde cumleyi kurmus:

a phased approach that over time will mean, with limited exceptions, that foreign nationals traveling to the United States (from all countries) need to be fully vaccinated.

Su an icin hangi asilarin kabul edilecegi veya asilanmis kisilerin hangi kanitlari sunacagina dair herhangi bir netlik yok.

https://www.reuters.com/world/us/exclusive-us-developing-plan-require-foreign-visitors-be-vaccinated-official-2021-08-04/

• @coder İlginize teşekkürler.

• @crazycells İlginize teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐

Miami’de ve çevresinde birçok işyeri & kamu kuruluşu aşı belgesi gösterme yada haftalık PCR istemeye başladı . Bu şu anlama geliyor. Yakında aşı olmayanları büyük zorluklar bekliyor. Yeni kurallar çok yakında yürürlüğe girecek

• @redsat2000 Hocam, bu kis icin Miami'de tatil planliyorduk, simdi asisiz asisiz sakin gelmeyin mi demek istiyorsunuz? 😞

• ⭐⭐⭐⭐

Malesef @MySea 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 Türk ağzıyla konuşalım yaparsın bir güzellik kırma bu güzel insanı 🙂

• Merhaba arkadaşlar

8 kasımdan sonra Biden bir yasa cikartiyor diye duydum ve amerika ya seyahatlerde asi karti isteniyor deniyor. Bu asi karti sadece turist veya diğer vize türleri için mi geçerli. Greencardlilar veya amerikan vatandaşı olanlar için asi zorunlu mu acaba? Yakın zamanda Türkiye ye gidip geleceğim elimizde sadece pcr testi olacak ama emin olamadım.

• Enabiz daki asi karti yetiyor mu, yoksa amerika diger asilarda yaptigi gibi covid asisini da unganlarda olmamizi zorunlu tutar mi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |