DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Hyller Ben de sırf çocuk çin istiyorum . Arkadaş New Jersey de kocaman bahçesi var bir kütük ev koyarım bahçeye ona göre dedim 🙂

• @HAYAT New Jersey'de çok Türk var gidilmez oralara.

• Yasaklı

@HAYAT, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Hyller Ben de sırf çocuk çin istiyorum . Arkadaş New Jersey de kocaman bahçesi var bir kütük ev koyarım bahçeye ona göre dedim 🙂

Hahahaaha @Hyller Benim kulübe olayına dönmüş olay. 😃

@HAYAT bende @Hyller in bahçeye kulübe atarım esprisi yapıyorum uzun zamandır. 😃 😃 😃

• @Rhonster Biz de hala bekliyoruz öğretmenler aşı olacak diye

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG askerlik için soruyorsan kendine sorman gereken birşey ama IT alanında çalışmana engel değil IT alanında çalışan yığınla göçmen var böyle bir sorun olsa en başından hiç göçmen almazlar ya da git başka alanlarda çalış vatandaşlığı al öbür vatandaşlığını terk et öyle gel derler.

• @Ali-Ege-Can-0 Ben aslında New York da yaşamak istiyorum. Ev New Jerseyde olsa da çift vergi veririz am en azından kira ucuz olur. ( New York da bir tersane bulduğum için istedim iş için yani)

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG askerliği de forumdaki asker arkadaşlara sor bir dönem araştırdığımda kökeninden kaynaklı seni o bölgeye görevlendirmiyorlar o kadar diye okumuştum başka problem olacağını sanmıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@HAYAT Tampa'da 2 ilan bulmuştun 45 dolardan benim maaştan yüksek söyleyeyim 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@HAYAT new york ta var mı bilmiyorum ama bir çok eyaletin vergi anlaşması var

• @Rhonster Evet onlara da bakıyorum başvuru da yapacağım green card olsun olmasın
    çalışma vizesi ile bile bir şeklide halledeceğim inşallah

• @Rhonster varmaalesef eğer ev ve iş farklı eyaletlerde olursa çift vergi veriyorsun

• ⭐⭐⭐⭐

@HAYAT kötü olmuş anlaşmalı eyaletlerde sadece 1 eyalete vergi ödemesi yapıyorsunuz.

• Yasaklı

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ping-PONG askerlik için soruyorsan kendine sorman gereken birşey ama IT alanında çalışmana engel değil IT alanında çalışan yığınla göçmen var böyle bir sorun olsa en başından hiç göçmen almazlar ya da git başka alanlarda çalış vatandaşlığı al öbür vatandaşlığını terk et öyle gel derler.

Bak clerance denen bişey var. Eğer yapmak istediğin iş Top Secret Clearance istiyorsa sana git konsolosluğuna vatandaşlıktan çıkış dilekçeni ver bize getir diyorlar.

IT alanında, Network ve Siber güvenlik dallarıda bunun içinde (benim mesleğim)
    Dedektif olamazsın.
    Ajan olamazsın.
    Askeriyede zamanında subay olmak isteyen veya IT nin Top secret isteyen MOS larına geçmek isteyenlerden pasaportlarını yakmalarını istemişler. Şu anda vatandaşlık terki istiyorlar.

Clerance olaylarını eğer sizin mesleğinizi etkiliyorsa araştırmanızı öneririm.

Bazı durumlarda sizi ilgilendirmiyorken bir anda ilgilendiredebilir hatta.
    Mesela @HAYAT ın yaptığı iş için gerekmiyor iken eğer Savunma sanayiine gemi tasarlamaya başlar ise (kendini geliştirip, sertifikasını alıp, şartı ne ise artık) hoooppp Top Secret a ihtiyacın var derler.

Çok basit diye düşündüğün bazı işlerde bile bu durum olabilir veya çalıştığın yerin etkisi olabilir.

Neyse Clerance konusunu biraz araştır. ABD' nin tam anlamıyla çifte vatandaşlığa sıcak bakmadığını görürsünüz.

Ben mesela ABD pasaportunu aldıktan sonra TC vatandaşlığımdan Alamancılar gibi ayrılıp mavi kart statüsüne inmeyi düşünüyorum. Mavi kart statüsünde TR deki bütün haklarınız devam ediyor ve istediğiniz zaman vatana ihanet gibi suçlarınız yoksa vatandaşlığa geri dönebiliyorsunuz. Siz dönmesenizde sizden sonraki 3 göbek Türk vatandaşlığını alabiliyor.
    Şu an Bulgar göçmenlerinin yapmaya çalıştığı şey.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG o yüzden kendine sor dedim 😃 çok iyi biliyorsun ki askerlik benim zerre ilgimi çekmiyor onu da üst düzey derken kastetmiştim zaten.

• arkadaşlar greencard çıkarsa hiçbir şekilde baska ülkelerden baslatamıyormuyuz süreci ? Atıyorum turistik vizemizle ameikaya gidip orada baslatmak gibi?

• Yasaklı

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ping-PONG o yüzden kendine sor dedim 😃 çok iyi biliyorsun ki askerlik benim zerre ilgimi çekmiyor onu da üst düzey derken kastetmiştim zaten.

Sadece askerlikle alakalı değil bu durum onu anlatmaya çalışıyorum.
    Silikon vadisinde vatandaşlığını bırakan zibilyon tane IT ci var.

• ⭐⭐⭐⭐

@cüneyt-tarıkman hayır başlatamazsınız turist vizesiyle.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG sadece saydığın bir kaç dalı buna dahil onlarda dediğim gibi bir şekilde ülke politikası.

• Yasaklı

@cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

arkadaşlar greencard çıkarsa hiçbir şekilde baska ülkelerden baslatamıyormuyuz süreci ? Atıyorum turistik vizemizle ameikaya gidip orada baslatmak gibi?

Ben bu soruyu uygun başlık altında sordum. Turist olarak bulunduğunuz ülkede olmadığını söylediler. Hatta dil okulu için bulunurken bile zor olduğunu söylediler. Okul amaçlı bulunmayı sordum onun cevabını pek anlamadım. Ama anladığım kadarı ile yine zor.

Bulunduğunuz ülke de GC gibi PR ınız felan olması lazım 😃

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

olmadığını söylediler. Hatta dil okulu için bulunurken bile zor olduğunu söylediler. Okul amaçlı bulunmayı sordum onun cevabını pek anlamadım. Ama anladığım kadarı ile yine zor.
    Bulunduğunuz ülke de GC gibi PR ınız felan olması lazım

MBA yapıyorsak 3 yıllık sırf bu kart için ülkeye dönmek cok mantıklı gelmiyor . Demekki kurallar böyle anlasıldı..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

43.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

438.7k

| | | |