Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hulyaek @crazycells çok teşekkürler belki ayrı ayrı gitmek daha az riskli bir durum olabilir, cevaplarınız için tekrar teşekkürler

• Herkese merhaba, bugün Uscis’e girdim belgelerimiz onaylanmış case closed olmuş. NVC bölümüne geçtik. Sanırım ordan bir belge gelcek bu süre ne kadar sürer. Bu süreçle ilgili bilgimiz yok vize zamanına ne zaman geçebiliriz? Şimdiden teşekkür ederim.

• @mervetk hayirli olsun. Yaklasik 1 hafta - 10 gun icerisinde NVC den bir mail aliyor olursunuz. Maildeki yonlendirmelere gore once fee odemesi, sponsorluk ve diger evraklari in yuklemesini yapiyor olacaksiniz. Tum evraklar yuklenirse ve ek bir evrak talep etmezlerse yaklasik 3 ay sonra DQ alirsiniz. Sonrasi randevu tatihi bekleme, randevunun ne kadar sureecegini su annkimsa tahmin edemiyor ama maalesef 😞

• @mervetk merhaba hayırlı olsun..ne kadar sürdü onay süreciniz merve hanım

• @ecom Merhaba teşekkür ederim. 27 Kasım 2019’da başvurduk. Belgeleri yükledik. 3 aralık 2019 İncelemeye alındı. Nisan ayında pandemiden dolayı durdu. 21 Ocak 2021’de ek kanıt istendi. 3 şubatta yükledik. 9 şubatta ellerine geçtiğine dair mail aldık. 10 şubatta incelemişler. 11 şubatta kabul edildi.

• @mervetk cok teşekkürler bilgi için umarım en kısa sürede sorunsuz sonuçlanır başvurunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipeke, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Bir de bu sürede Amerikada bebeğimiz doğdu onun doğum belgesini de göndereceğiz ama Türkiyede henüz vatandaşlık kaydı yok o yüzden benim nüfus kayıt örneğimde çıkmıyor bir sorun olur mu sizce?

Problem olmaz, hangi ulkede dogduysa dogum belgesini o ulkeden almaniz lazim zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipeke, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@hulyaek haklısınız ama adli sicil kaydı harici diğer evrakların ingilizcelerini alamıyoruz e-devletten tekrar çeviri gerektiriyor aslında o yüzden sordum. Bir de vukuatlı nüfusu doğum belgesi olarak istiyorlar o yüzden e-devletteki geçerli değil diye biliyorum nüfus müdürlüğünden doğum belgesi olarak almıştım ben ingilizce açıklamalı.

Eger Ankara'da mulakata girecekseniz, o durumda belgelerin dili Turkce veya Ingilizce olabilir.

• merhaba, NVC ye yukledigimiz dokumanlardan yurtdisi Police belgesi haric hepsi approved olmus, Sadece yurtdisi polis belgesi reject olmus. Dogru birimden alinmis belgeyi tekrar submit edin gibi bir ibare vardi sitede. Belgeyi alinmasi gereken makamdan, icisleri bakanliginin ilgili dairesinden almistik. Benim icin daha once kabul edilen belge esim icin reject edilmis sebebi ne olabilir acaba? @crazycells tecrubesi olan var midir?

• Ayrica reject edilip tekrar istenen belgenin approve (veya reject) edilmesi yine bu kadar ( 2 ay ) uzun mu surer?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meltemerva, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

merhaba, NVC ye yukledigimiz dokumanlardan yurtdisi Police belgesi haric hepsi approved olmus, Sadece yurtdisi polis belgesi reject olmus. Dogru birimden alinmis belgeyi tekrar submit edin gibi bir ibare vardi sitede. Belgeyi alinmasi gereken makamdan, icisleri bakanliginin ilgili dairesinden almistik. Benim icin daha once kabul edilen belge esim icin reject edilmis sebebi ne olabilir acaba? @crazycells tecrubesi olan var midir?

Hangi ulkeden aliyorsunuz?

Su basligi incelediniz mi?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

Belgenin dili ingilizce mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meltemerva, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Ayrica reject edilip tekrar istenen belgenin approve (veya reject) edilmesi yine bu kadar ( 2 ay ) uzun mu surer?

belli olmaz ama genelde o kadar surmuyor, 1 haftada bile geri donus yapabilirler.

• ben anlamadım, nebraska şuan 2015 tarihli f2b davalarını ele almış, ne güzel nisan 2020 gidiyorlardı, ama mesela teksas ise 30 temmuz 2020 yılına gelmiş çok entresan, şimdi ben sadece onay için beş yılmı beklemek gerekicek, yoksa tekrar yakın tarihtekileri ele alırlarmı?

• @gokhan_fb07 tarihler şu sıra çok oynuyor. Pandemi yüzündende aşırı derecede yavaşlamıştı. Biden’ın göçmen tasarısından sonra herkes inşallah büyük bir ilerleme bekliyor.

• Merhabalar,
    Eş durumundan başvuru da;I-130 formu doldururken evlilik cüzdanı, doğum bölgesi gibi evrakları direk noter tasdikli çevirip mi yüklediniz acaba? Türkiye'den başvuruda? birde ödeme konusunda nasıl ilerlemeli? kredi kartını yurtdışına açtırıp mı? yoksa limit yükleyip tek seferlik ödeme gibi mi? tecrübeli olanlardan bilgi almak isterim.

Teşekkürler.

• @hope34 selamlar, hayır noter tasdikli olmasına gerek yok.

Ödemeyi yurtdışında eşimin hesabından yaptık, kredi kartı kullanan bir başkası cevaplayacaktır.

• @historian hocam ikimizde f2b yiz vallahi işimiz çok zor, benim PD ise seninkinden tam bir sene sonra bu aileye dayalı green card süreci resmen ömür yiyor, 4-5 yıl beklemek nedir gerçekten, jupiteremi gidiyoruz abdyemi? Biden'in göçmen tasarısı bizim bu f2b süreçlerinde çok fazla etkin olacağını düşünmüyorum fakat olsa harika olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope34, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhabalar,
    Eş durumundan başvuru da;I-130 formu doldururken evlilik cüzdanı, doğum bölgesi gibi evrakları direk noter tasdikli çevirip mi yüklediniz acaba? Türkiye'den başvuruda? birde ödeme konusunda nasıl ilerlemeli? kredi kartını yurtdışına açtırıp mı? yoksa limit yükleyip tek seferlik ödeme gibi mi? tecrübeli olanlardan bilgi almak isterim.

Teşekkürler.

"certified translation" yaptirmaniz yeterli, noter onayina gerek yok.

Dediginiz gibi kredi kartinizi yurtdisina actirip ve karttan dolar cekilebilecegine emin olup odemeyi yapabilirsiniz.

• @gokhan_fb07 Şöyle söyleyeyim vize verme sayıları 23binden 70bin küsüre çıkacakmış f2b içinde . Neredeyse 2 katı. Hızlanıcak güzel düşünelim iyi şeyler olsun..

• @hulyaek teşekkür ederim cevap için 🙂

Benzer Başlıklar

• 116
  • 58
  • 1
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

214

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.8k

| | | |