DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@freelander klavye türkçe olmasına rağmen bende sorun çıkmadı birtek türkçe karakterinin kullanılmaması ve büyük harf ile yazılması yeterli olacaktır. Sorun capslock açık olmamasıdır. Sistem kücük harf ile de yazsan bile sistem büyük yazıyor. Eğer caplock açık olmadığı zaman bazen error veriyor.

• @crazycells merhaba arkadaşlar. DS 260 formunu doldurdum submit etmeden aklıma takılan birkaç şey var, onları da netleştirip submit etmek istiyorum.
    1 - benim ağustos 2020 ye kadar geçerli pasaportum var, foruma bu pasaport bilgilerini yazdım. Eşimin ve kızımın şuan geçerli pasaportları yok.
    Formu doldururken eşim ve kızım için OTHER TRAVEL DOCUMENT seçip devam ettim. Mülakata girmeden onlar için pasaport almış oluruz.
    Benim pasaportumun süresi ve eşimle kızımın pasaport durumları sorun olur mu?
    2- Açıköğretim üniversitesinde devam eden bir eğitimim var. Bunun için bir bitiş tarihi yazmam gerekiyordu 01 JUN 2018 yazdım, girmiş olmak için. bu sorun olur mu?
    3- Silah eğitimi aldınız mı gibi bir soru vardı. Ben de "Zorunlu askerlik hizmetinde temel silah eğitimi aldım" gibi bir şey yazdım, ingilizce olarak. bu bilgi sorun çıkarır mı?
    4- Ben askerliğimi jandarma olarak yaptım. "Branch of Service: TURKISH GENDARMERIE" "Rank/Position: GENDARME PRIVATE" olarak yazdım. bu bilgi doğru mudur?
    5- Daha önce çalıştığım yerlerde, geriye dönük 10 sene önceki bilgiler isteniyor. Doldurduktan sonra farkettim ki ben 15 sene önceye gitmişim. 10 sene sonrası için girdiğim bilgileri silmeme gerek var mı?
    6- 1 yaşında bir kızım var, aşı karnesi mevcut. Forumda aşı karnesi var olarak işaretledim. Soruda ABD kanunlarına göre geçerli gibi birşey yazıyor. Bizim aşı karnemizi geçerli kabul ederler mi?
    Sorularıma yanıt bulabilirsem sevinirim.
    Bu sitedeki bilgilendirmeler için emeği geçen herkese teşekkürler, çok faydalı bir hizmet veriyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lilsam DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells merhaba arkadaşlar. DS 260 formunu doldurdum submit etmeden aklıma takılan birkaç şey var, onları da netleştirip submit etmek istiyorum.
    1 - benim ağustos 2020 ye kadar geçerli pasaportum var, foruma bu pasaport bilgilerini yazdım. Eşimin ve kızımın şuan geçerli pasaportları yok.
    Formu doldururken eşim ve kızım için OTHER TRAVEL DOCUMENT seçip devam ettim. Mülakata girmeden onlar için pasaport almış oluruz.
    Benim pasaportumun süresi ve eşimle kızımın pasaport durumları sorun olur mu?
    2- Açıköğretim üniversitesinde devam eden bir eğitimim var. Bunun için bir bitiş tarihi yazmam gerekiyordu 01 JUN 2018 yazdım, girmiş olmak için. bu sorun olur mu?
    3- Silah eğitimi aldınız mı gibi bir soru vardı. Ben de "Zorunlu askerlik hizmetinde temel silah eğitimi aldım" gibi bir şey yazdım, ingilizce olarak. bu bilgi sorun çıkarır mı?
    4- Ben askerliğimi jandarma olarak yaptım. "Branch of Service: TURKISH GENDARMERIE" "Rank/Position: GENDARME PRIVATE" olarak yazdım. bu bilgi doğru mudur?
    5- Daha önce çalıştığım yerlerde, geriye dönük 10 sene önceki bilgiler isteniyor. Doldurduktan sonra farkettim ki ben 15 sene önceye gitmişim. 10 sene sonrası için girdiğim bilgileri silmeme gerek var mı?
    6- 1 yaşında bir kızım var, aşı karnesi mevcut. Forumda aşı karnesi var olarak işaretledim. Soruda ABD kanunlarına göre geçerli gibi birşey yazıyor. Bizim aşı karnemizi geçerli kabul ederler mi?
    Sorularıma yanıt bulabilirsem sevinirim.
    Bu sitedeki bilgilendirmeler için emeği geçen herkese teşekkürler, çok faydalı bir hizmet veriyorsunuz.

DS260 formuyla ilgili sorularinizi surada sorabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari

• @redsat2000
    evet tespitiniz doğru
    capslock açık olmadığında ingilizce klavyede de ufak tefek sorunlara sebep oldu...

• Arkadaslar Merhaba,

Sesiniz odanin disina kadar geliyordu, kapidan gecerken kulak misafiri oldum ve konustugunuz konulara bende katilmak istedim :). Oncelikle sunu soylemek isterimki forumun adi yesilkart ama yesil karttan cok cok daha fazlasi sitede mevcut emegi gecen herkese cok tesekkur ederim. Izninizle bende ortaya bir soru sorup yorumlarinizi ve fikirlerinizi paylasmanizi rica ederim.

Benim esim Iran vatandasi, kendisi yaklasik 4 senedir Turkiye'de yasiyor (Elbette zaman zaman Iran'a gidip geliyordu) . Yuksek lisansini burada okudu. 2017 Agustos ayinda evlendik. 2018 Subat ayinda Iran'a 2 haftaligina seyahat ettik. Belli ki AP'ye dusmek farz oldu bizim icin :). Okudugum bir cok form'da Travel Ban uygulanan ulke vatandaslarindan genelde hanimlarin erkeklere oranla AP sureci daha az surmekte veya AP'ye hic kalmamakta. 21*** olan case numaram olurda 2019 Haziran Temmuz gibi Current olur ve biz uzun bir AP surecine tabi tutulursak yandı canım keten helva :). Benim durumumda olan veya benim durumuma yakin arkadaslarin degerli yorumlarini okumaktan mutluluk duyarim. Bu arada GC talihlisi benim ve Turk vatandasiyim.

Herkese mutlu gunler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alfredo DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaslar Merhaba,

Sesiniz odanin disina kadar geliyordu, kapidan gecerken kulak misafiri oldum ve konustugunuz konulara bende katilmak istedim :). Oncelikle sunu soylemek isterimki forumun adi yesilkart ama yesil karttan cok cok daha fazlasi sitede mevcut emegi gecen herkese cok tesekkur ederim. Izninizle bende ortaya bir soru sorup yorumlarinizi ve fikirlerinizi paylasmanizi rica ederim.

Benim esim Iran vatandasi, kendisi yaklasik 4 senedir Turkiye'de yasiyor (Elbette zaman zaman Iran'a gidip geliyordu) . Yuksek lisansini burada okudu. 2017 Agustos ayinda evlendik. 2018 Subat ayinda Iran'a 2 haftaligina seyahat ettik. Belli ki AP'ye dusmek farz oldu bizim icin :). Okudugum bir cok form'da Travel Ban uygulanan ulke vatandaslarindan genelde hanimlarin erkeklere oranla AP sureci daha az surmekte veya AP'ye hic kalmamakta. 21*** olan case numaram olurda 2019 Haziran Temmuz gibi Current olur ve biz uzun bir AP surecine tabi tutulursak yandı canım keten helva :). Benim durumumda olan veya benim durumuma yakin arkadaslarin degerli yorumlarini okumaktan mutluluk duyarim. Bu arada GC talihlisi benim ve Turk vatandasiyim.

Herkese mutlu gunler.

Sayin @Alfredo hosgeldiniz. Dediginiz gibi sizin dosyanizda pek cok bilinmez var. Maalesef esinizin vize alamamasi (direkt red almasi), uzun ya da kisa sureli AP'ye kalmasi ve DV2019 sureci bittigi takdirde hakkini kaybetmesi veya hic sorun olmadan vize almasi mumkun. Benim tahminim direkt onay almayacagi ve en azindan bir AP durumu soz konusu oldugu yonunde, ama ne olacagini zaman ve daha da onemlisi konsolos gosterecek 🙂 Daha once ABD vizeleri var mi esinizin? Cok kesin olmasa da belki bu durum yardimci olur. Bilginize.

• @crazycells Merhaba,

Hayir esimin daha onceden Amerika vizesi hic olmadi. Kendi ulkesi disinda sadece Turkiye'de bulundu. Eger esim red alirsa bu durumdan ben etkilenmiyorum degil mi? Onceki yazimda da belirttigim gibi hanimlarin sanslari erkeklere gore biraz daha yuksek oluyor bu yuzden umudumu kaybetmemeye calisiyorum :). AP'ye de girsek sicilimiz temiz ne bulacaklar? :). Elbette Amerika konsoloslugu bu her an hersey olabilir :). Zamani gelince ogrenecegiz Nurtopu gibi bir AP'mi yoksa yanaklari dolgun bir RED'de mi sahip olacagimizi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Merhaba,

Hayir esimin daha onceden Amerika vizesi hic olmadi. Kendi ulkesi disinda sadece Turkiye'de bulundu. Eger esim red alirsa bu durumdan ben etkilenmiyorum degil mi? Onceki yazimda da belirttigim gibi hanimlarin sanslari erkeklere gore biraz daha yuksek oluyor bu yuzden umudumu kaybetmemeye calisiyorum :). AP'ye de girsek sicilimiz temiz ne bulacaklar? :). Elbette Amerika konsoloslugu bu her an hersey olabilir :). Zamani gelince ogrenecegiz Nurtopu gibi bir AP'mi yoksa yanaklari dolgun bir RED'de mi sahip olacagimizi 🙂

dogrudur 🙂 birden fazla ihtimal var, hangisinin olacagini ben de bilmiyorum.

Eger esiniz red alirsa siz talihli oldugunuz icin bundan etkilenmeyeceksiniz. Su durumda ABD'ye giris yapip Gren Card alip daha sonra F2A ile esinize basvuru yapabilirsiniz. Eger AP'den sorun cikmazsa ve zamaninda yetisirse vizeyi alirsiniz, benim korkum esinizin Iran vatandasi oldugu icin direkt 212(f) presidential proclamation reddi almasi. Bu durumda maalesef Trump'in gidip executive order'inin reverse edilmesini bekleyeceksiniz ya da siz ABD vatandasi olduktan sonra IR1 basvurusu yapacaksaniz ve konsolosun esinize waiver hakki tanimasini bekleyeceksiniz. Fakat bunlar karara gore sonraki asamalar, su an sadece mulakat zamanini bekleyip mulakata girmeniz disinda yapilabilecek bir sey yok.

• @crazycells Belki de bizim interview'a kadar Travel Ban kalkarda vizeyi sorunsuz aliriz.

Simdi sizi biraz dusundurecek bir soru soracagim 🙂

Iran kanunlarina gore kadin evlendikten sonra hic bir sekilde erkegin soy ismini alamamakta. Evlendikten sonra esim kendi Iran pasaportunu suresi bittigi icin yeniledi ancak pasaportunda sadece kendi soy ismi bulunmakta. Bizim Turk evlilik cuzdaninda kendi soy ismi yaninda benimde soy ismim yazmakta. Bildiginiz uzere ulkemizde yasayan yabanci uyruklu vatandaslara ikamet karti verilmekte. Bu tezkere kartinda da sadece kendi soy ismi yazmakta.

Ozetlemek gerekirse.. Benim soy ismim sadece Turk makamlarin verdigi evlilik cuzdaninda gozukmekte. Onun disinda hic bir yerde esimin soy isminin yaninda benim soy ismim mevcut degil ( Iran Pasaportu, Turk ikamet karti )

İkamet kartinin verildigi goc idaresine bizzat giderek konuyu acikladim. İkamet kartinda benim soy adimin neden olmadigini sordum.

Kendilerinden aldigim cevap, İkamet karti ustundeki isim ve soy isim pasaporta gore olmak zorunda dedi. Ne zaman ki yabanci uyruklu vatandas Turk vatandasi olur o zaman Turk makamlar tarafindan verilecek her belge (Nufus Kagidi vs.) benim soy ismimide icerecekmis.

DS-260 Formunu doldururken esimin soy ismini pasaportta oldugu gibi yazdik yani benim soy ismim yazilmadi.

Forumda bir ibare vardi evlilik oncesi soy adi diye. Iran kanununa gore konuyu ele aldigimizda kadinin evlenmeden once ve sonra soy adi ayni kalmakta.

Formu doldururken nasil doldurmaliydik sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Belki de bizim interview'a kadar Travel Ban kalkarda vizeyi sorunsuz aliriz.

Simdi sizi biraz dusundurecek bir soru soracagim 🙂

Iran kanunlarina gore kadin evlendikten sonra hic bir sekilde erkegin soy ismini alamamakta. Evlendikten sonra esim kendi Iran pasaportunu suresi bittigi icin yeniledi ancak pasaportunda sadece kendi soy ismi bulunmakta. Bizim Turk evlilik cuzdaninda kendi soy ismi yaninda benimde soy ismim yazmakta. Bildiginiz uzere ulkemizde yasayan yabanci uyruklu vatandaslara ikamet karti verilmekte. Bu tezkere kartinda da sadece kendi soy ismi yazmakta.

Ozetlemek gerekirse.. Benim soy ismim sadece Turk makamlarin verdigi evlilik cuzdaninda gozukmekte. Onun disinda hic bir yerde esimin soy isminin yaninda benim soy ismim mevcut degil ( Iran Pasaportu, Turk ikamet karti )

İkamet kartinin verildigi goc idaresine bizzat giderek konuyu acikladim. İkamet kartinda benim soy adimin neden olmadigini sordum.

Kendilerinden aldigim cevap, İkamet karti ustundeki isim ve soy isim pasaporta gore olmak zorunda dedi. Ne zaman ki yabanci uyruklu vatandas Turk vatandasi olur o zaman Turk makamlar tarafindan verilecek her belge (Nufus Kagidi vs.) benim soy ismimide icerecekmis.

DS-260 Formunu doldururken esimin soy ismini pasaportta oldugu gibi yazdik yani benim soy ismim yazilmadi.

Forumda bir ibare vardi evlilik oncesi soy adi diye. Iran kanununa gore konuyu ele aldigimizda kadinin evlenmeden once ve sonra soy adi ayni kalmakta.

Formu doldururken nasil doldurmaliydik sizce?

Iran'da kullandigi soyismini yazmaniz yeterli.

Kisiler farkli ulkelerde farkli isim ve soyisimlere sahip olabilirler, bu bir sorun degil. Zaten resmi belgelerde gorunecek butun isimler. Siz vizenin basilacagi pasaportta ne yaziyorsa oyle doldurun DS260 formunu.

DS260 ile ilgili sorularinizi su konuda sorabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari

• @crazycells cok tesekkur ederim.

• Merhabalar. eşim ile ben 2019 GC talihlilerindeniz. Benim bir kaç sorum olacak eğer cevaplandırırsanız onur duyarım.

1. 19xxx sıradayız ds 260 formunu hala doldurmadık bir sorun teşkil edermi?
      2)Amerika'ya eşim ile aynı zamanda girmem mecburimi (yani vizemiz cıktıktan sonra sarı zarf ile birliklte önden ilk ben gitsem aradan 1 2 ay sonra eşimi almaya gelsem olurmu?
      3)Eşimi aldım diyelim tekrardan ABD ye döndüğümüzde ben ülke vatandaşı kontrolunden mi gececeğim yoksa yine yabancı vatandaş kontrolünden mi?
      4)Ben Orman Yüksek Mühendisiyim. Acaba Amerika da kendi mesleğimi yapabilirmiyim? Eğer yeterlilik söz konusu değil ise ne yapmam gerekiyor ki mesleğimi icra edebileyim.
      Şimdiden çok teşekkürederim dinlediğiniz için.

• Merhabalar arkadaşlar greencard eşime çıktı .Biz Turkiyedeki bütün işlemleri hallettikten sonra ben eşimden önce abd ye gidip orada iş ve ev işlerini halletmek için eşimden 2 3 ay önce gidebilir miyim, eşim olmadan ?

• Merhabalar arkadaşlar greencard eşime çıktı .Biz Turkiyedeki bütün işlemleri hallettikten sonra ben eşimden önce abd ye gidip orada iş ve ev işlerini halletmek için eşimden 2 3 ay önce gidebilir miyim, eşim olmadan ?

• @pusat malesef öyle bir şansınız yok . kazanan kişi mutlaka gitmesi gerekiyor . ama giriş yaptıktan sonra dönebilir geri ..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstfylmz32 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhabalar. eşim ile ben 2019 GC talihlilerindeniz. Benim bir kaç sorum olacak eğer cevaplandırırsanız onur duyarım.

1. 19xxx sıradayız ds 260 formunu hala doldurmadık bir sorun teşkil edermi?
    2. Amerika'ya eşim ile aynı zamanda girmem mecburimi (yani vizemiz cıktıktan sonra sarı zarf ile birliklte önden ilk ben gitsem aradan 1 2 ay sonra eşimi almaya gelsem olurmu?
    3. Eşimi aldım diyelim tekrardan ABD ye döndüğümüzde ben ülke vatandaşı kontrolunden mi gececeğim yoksa yine yabancı vatandaş kontrolünden mi?
    4. Ben Orman Yüksek Mühendisiyim. Acaba Amerika da kendi mesleğimi yapabilirmiyim? Eğer yeterlilik söz konusu değil ise ne yapmam gerekiyor ki mesleğimi icra edebileyim.
      Şimdiden çok teşekkürederim dinlediğiniz için.

Merhabalar,

1. hic problem degil. 2019 yili gelmeden gondermenizi tavsiye ederim.
    2. Cekilis talihlisinin kim oldugu onemli. Cekilis talihlisi ABD'ye girmeden diger aile uyeleri giris yapamazlar. Ya hep beraber gireceksiniz, ya da cekilis talihlisi onden gidecek ve diger aile uyeleri vize sureleri bitmeden ardindan gelecekler.
    3. Permanent Residents and US citizens kismindan gireceksiniz.
    4. Ben tam olarak mesleginizin icerigini ve gorevlerini bilmiyorum, size tavsiyem forumdaki meslekler kismina bu soruyu aktarmaniz, ayrica suradan kendinize en uygun meslegi bulup soruya eklerseniz bence katkisi olur.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@pusat DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhabalar arkadaşlar greencard eşime çıktı .Biz Turkiyedeki bütün işlemleri hallettikten sonra ben eşimden önce abd ye gidip orada iş ve ev işlerini halletmek için eşimden 2 3 ay önce gidebilir miyim, eşim olmadan ?

Sayin Yekta'nin dediklerine ek olarak beraber giris yaptiktan sonra esiniz geri donebilir, siz ABD'de kalabilirsiniz.

• Teşekkürler Arkadaşlar

• merhaba arkadaslar,
    dv-2018in son ay rakimi aciklandi az önce ve malesef case number avrupa bölgesi icin bu sene asiri düsük oldu 23.325, dolaysiyla green card i kazanipta gidemeyen
    sanssiz arkadaslar oldu forumda. En son buna benzer bir durum 2005 de olmustu, umarim bu sene böle tatsizlik yasanmaz. Benim merak ettiyim konu sürecin iyi veya kötü gittigi hangi aylarda belli oluyor, benimde numaram yüksek oldugundan dolayi bu sene green card cikmasinin sevincini tam olarak yasiyamadim ya yine bu kadar kötü giderse, kafamda bir sürü sorular geciyor malum her talihlinin vize alma garantisi yok malesef, siz ne düsünüyorsunuz bu konuda ?

• @ca213 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

merhaba arkadaslar,
    dv-2018in son ay rakimi aciklandi az önce ve malesef case number avrupa bölgesi icin bu sene asiri düsük oldu 23.325, dolaysiyla green card i kazanipta gidemeyen
    sanssiz arkadaslar oldu forumda. En son buna benzer bir durum 2005 de olmustu, umarim bu sene böle tatsizlik yasanmaz. Benim merak ettiyim konu sürecin iyi veya kötü gittigi hangi aylarda belli oluyor, benimde numaram yüksek oldugundan dolayi bu sene green card cikmasinin sevincini tam olarak yasiyamadim ya yine bu kadar kötü giderse, kafamda bir sürü sorular geciyor malum her talihlinin vize alma garantisi yok malesef, siz ne düsünüyorsunuz bu konuda ?

izninizle kucuk bir duzeltme: henuz DV2018 icin aciklanacak bir vize bulteni daha var ve son ay olan Eylul 2018 icin cutoff bilgisini o zaman gorecegiz..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

242

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.6k

| | | |