Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sedef Hayırlı olsun!

• @Miamili tesekkurler

• hayirli ugurulu olsun @sedef

• ⭐⭐

Bugun son olarak seremoniye katilip esimle beraber sertifikalarimizi aldik ve resmi olarak vatandas olduk. Aslinda ilk interview de vergi yuzunden sorun cikmasa interview sonrasi yemin edip vatandasligi almis olacaktik. O zaman seremoni yoktu. Su an anladik ki seremoni geri donmus.

Seremonide toplam 20 civari insan vardi. Officer normalde bu salonda 100 kisi aileleriyle birlikte 200 kisi oluyor ama covid nedeniyle bu kadariz dedi. Saat 9:30 da seremoni salonuna girdik hersey 20 dakika surdu. Officer fotolarimizi cekti. Iyi dileklerini iletti ayrildik. Bizim uscis ofis den mi kaynaklaniyor yoksa politikalari mi degisti bilmiyorum ama surecin basindan sonuna tum gorevliler cok kibar ve yardimciydi.

• @goodluck gözünüz aydın, tebrikler
    😊

• @goodluck Hayirli ugurlu olsun.

• @goodluck tebrikler 🙂

• ⭐⭐⭐

@goodluck tebrik ederim hayırlı olsun

• merhabalar 2021 talihlisiyiz ! bir sorum olacaktı.. 4 aylık bir bebeğimiz var .. greencart eşime çıktı.. 5 yıl sonra vatandaşlık için başvuru yaptığımız bebeğimiz vatandaş olamayacak mı ? 18 yaşını mı ? eklemesi gerekiyor.
    teşekkürler

• ⭐⭐⭐

• @Malkoç-Ömer cok tesekkur ederim. Darisi sizin de islemlerin biran once bitmesine

• @goodluck gozunuz aydin. Tebrikler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goodluck tebrikler, hayırlı olsun 🙂

• @goodluck Hayırlı olsun ☺

• @sedef Hayırlı olsun ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goodluck hayirli olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Esra-Peker, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

merhabalar 2021 talihlisiyiz ! bir sorum olacaktı.. 4 aylık bir bebeğimiz var .. greencart eşime çıktı.. 5 yıl sonra vatandaşlık için başvuru yaptığımız bebeğimiz vatandaş olamayacak mı ? 18 yaşını mı ? eklemesi gerekiyor.
    teşekkürler

Sorunuzu net anlayamadim sanirim... Neden 18 yasini beklemesi gerektigini dusunuyorsunuz? Bebek ve cocuklar ABD vatandasi olamiyor mu? 🙂

• merhabalar,
    benim ilk girisim 15 Ocak 2016 dolayisiyla greencard da yazan tarih o , bilfiil Amerika`ya tasinmam 16 Mayis 2016
    hic 6 aydan uzun sure Amerika disinda kalmadim, 15 Ocagi baz aldigimizda 18 Ekim tarihi itibari ile basvurabiliyorum
    su an n-400 formunu dolduruyorum (sadece draft olarak save ediyorum, 18 Ekim de submit edicem)

sorularim soyle;

1- yasadiginiz yerler sorusunda dogal olarak Amerika ikametgahi 16 Mayis tan basliyor, Ocak-Mayis arasina Turkiye adresi girdigim de( 15 ocakta Amerika ya girs yapmama ragmen , resmen 16 Mayis`ta tasindim) Turkiye adresine yazdigimda (5 yila tamamlamak icin) eligible olmayabilirsiniz 5 sene Amerika da yasamaniz gerekir falan diye uyari cikiyor, bu konuda ne tavsiye edersiniz

2- son 5 senede 2 eyalette yasadim. bir eyaletten digerine tasinirken arada 2 ay airbnb de kaldim , sistem bosluga izin vermiyor, bir onceki adresimi o 2 ayida kapsayacak sekilde uzatmalimiyim yoksa airbnb adresini de yazmalimiyim?
    cok tesekkurler

• yani 15 Ocak -16 Mayis arasini Turkiye adresi yazmamak mi gerekir? ama o zamanda bu tarih Araligi icin Amerika da yazacak adres yok
    cunku yukarida belirttigim gibi 15 ocakta giris yapip 10 gun civari otelde kalip geri donmustum daha sonra 16 Mayis itibari ile temelli tasindim

• ⭐⭐

@sunny, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

merhabalar,
    benim ilk girisim 15 Ocak 2016 dolayisiyla greencard da yazan tarih o , bilfiil Amerika`ya tasinmam 16 Mayis 2016
    hic 6 aydan uzun sure Amerika disinda kalmadim, 15 Ocagi baz aldigimizda 18 Ekim tarihi itibari ile basvurabiliyorum
    su an n-400 formunu dolduruyorum (sadece draft olarak save ediyorum, 18 Ekim de submit edicem)

sorularim soyle;

1- yasadiginiz yerler sorusunda dogal olarak Amerika ikametgahi 16 Mayis tan basliyor, Ocak-Mayis arasina Turkiye adresi girdigim de( 15 ocakta Amerika ya girs yapmama ragmen , resmen 16 Mayis`ta tasindim) Turkiye adresine yazdigimda (5 yila tamamlamak icin) eligible olmayabilirsiniz 5 sene Amerika da yasamaniz gerekir falan diye uyari cikiyor, bu konuda ne tavsiye edersiniz

2- son 5 senede 2 eyalette yasadim. bir eyaletten digerine tasinirken arada 2 ay airbnb de kaldim , sistem bosluga izin vermiyor, bir onceki adresimi o 2 ayida kapsayacak sekilde uzatmalimiyim yoksa airbnb adresini de yazmalimiyim?
    cok tesekkurler

Bence basvurunuzu tam 90 gun oncesinden yapmayin. En azindan 80 gun once gibi yapin. Ilk adres olarak green cardinizin geldigi adresi yazabilirsiniz. Turkiye adresi yazmamalisiniz. 5 yillik sure icinde Turkiye’ye ziyaret amacli gidebilirsiniz. Adres verince kalici gibi oluyor. Turkiye’de gecirdiginiz sureler 6 ayi gecmese bile nispeten yuksekse bunun nedenlerini aciklamalisiniz. Cunku soruyorlar. Benim toplamda 60 gundu sordular ailemi ziyaret ettim dedim tamam dediler. Ben airbnb adresimi yazmistim onda problem yok. Hatta vatandas olduktan sonra farkettim nj ehliyeti almak icin nj’den adres gostermistim onu yazmayi unutmustum bile. Karsima cikmadi.

Benzer Başlıklar

• 10
  • 80
  • 5
  • 12
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |