Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Miamili, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@googlegibiherif Houston ve San Francısco'da (Malkoç Ömer) bu kadar uzun süre beklendiğini bilmiyordum. Florida da eskiden en fazla 6 ay bekleniyordu. Bu günlerde bu süre 9-15 ay arasında.

Ben de Florida Fort Myers’dayim. Bizim ofis isleri cok hizli ilerletiyor. Covid olmasa 2-3 ayda vatandasligi almis olacaktim

• Delete..

• @goodluck hayırlı uğurlu olsun darısı bizim başımıza biz 7 şubatta başvurduk, biometrikleri şubat sonunda verdik bir daha ne ses var ne de seda. bekliyoruz.

• San francisco bay area da yaşayan bir tanıdık vatandaşlık başvurusunu 2019 yılı ekim ayının ilk haftası yapmış, biometric i vermiş ve hala sınav için tarih bekliyor. 10 gün sonra başvurularının 1. yılı doluyor ne mülakat için randevu tarihi belli ne de başka birşey. ekim 2019 da başvuran kişiye sıra daha gelmemişse, ben şubat 2020 de başvurdum daha çoooook beklerim. belli ki bizim vatandaşlık sınavı işi 2021 yılına kaldı. hayırlısı artık.

• ⭐⭐

@Malkoç-Ömer, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

San francisco bay area da yaşayan bir tanıdık vatandaşlık başvurusunu 2019 yılı ekim ayının ilk haftası yapmış, biometric i vermiş ve hala sınav için tarih bekliyor. 10 gün sonra başvurularının 1. yılı doluyor ne mülakat için randevu tarihi belli ne de başka birşey. ekim 2019 da başvuran kişiye sıra daha gelmemişse, ben şubat 2020 de başvurdum daha çoooook beklerim. belli ki bizim vatandaşlık sınavı işi 2021 yılına kaldı. hayırlısı artık.

Covidden dolayi 5 ay civari hicbir ofis calismadi. Sizin hesaptan bu sureyi düsün bence

• Merhaba,

Ilk girisimi 2015 Subat’ta yaptim.
    2016 Aralik ayina kadar 180 gun kuralini bozmayacak sekilde dort kez giris cikis yaptim.
    2016 Aralik ayinda tamamen Kaliforniya’ya tasindim ve self-employed olarak calismaya basladim.

1- 2015-2016 yillarinda Amerika’da calismadigim ve Turkiye’de de buyuk bir kazancim olmadigi icin vergi beyani yapmadim. 2017/2018/2019 yillarinda yine gelirim yuksek olmasa da vergi beyani yaptim. Part 12 - Q17’deki ‘Have you EVER not filed a Federal, state, or local tax return since you became a lawful permanent resident?’ Yes mi No mu demem dogru olur? (If you did not earn enough and did not have to file, answer YES demisler bir yerde).
    2- Ilk girisimde bir arkadasimda kalmistim ve 2016 sonunda tamamen tasinana kadar iki yil boyunca onun adresini Amerika’daki adresim olarak kullandim. Giris cikip yapiyordum ama Turkiye’de yasiyordum. Part 5-C bolumundeki physical address’lere gecmis 5 yil boyunca sadece Amerika’daki adreslerimi mi yazacagim yoksa Turkiye’deki adresimi de yazacak miyim? Eger yazacaksam ilk iki yil icin tarihler birbine girmeyecek mi?
    3- Bedelli askerlik yapip hic egitim gormediysek ‘did you ever serve in a military unit?’ ve ‘military training’ sorularina ne cevap vermek dogrudur?
    4- Is olarak son 5 yildaki her gun belirtilmek zorunda mi? Yani Aralik’ta tasinip Mart’ta ise basladiysam o aradaki zamani gunu gunune unemployed olarak mi gostermeliyiz?

Cevaplariniz icin simdiden cok tesekkurler!

• ⭐⭐

@saitsan, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba,

Ilk girisimi 2015 Subat’ta yaptim.
    2016 Aralik ayina kadar 180 gun kuralini bozmayacak sekilde dort kez giris cikis yaptim.
    2016 Aralik ayinda tamamen Kaliforniya’ya tasindim ve self-employed olarak calismaya basladim.

1- 2015-2016 yillarinda Amerika’da calismadigim ve Turkiye’de de buyuk bir kazancim olmadigi icin vergi beyani yapmadim. 2017/2018/2019 yillarinda yine gelirim yuksek olmasa da vergi beyani yaptim. Part 12 - Q17’deki ‘Have you EVER not filed a Federal, state, or local tax return since you became a lawful permanent resident?’ Yes mi No mu demem dogru olur? (If you did not earn enough and did not have to file, answer YES demisler bir yerde).
    2- Ilk girisimde bir arkadasimda kalmistim ve 2016 sonunda tamamen tasinana kadar iki yil boyunca onun adresini Amerika’daki adresim olarak kullandim. Giris cikip yapiyordum ama Turkiye’de yasiyordum. Part 5-C bolumundeki physical address’lere gecmis 5 yil boyunca sadece Amerika’daki adreslerimi mi yazacagim yoksa Turkiye’deki adresimi de yazacak miyim? Eger yazacaksam ilk iki yil icin tarihler birbine girmeyecek mi?
    3- Bedelli askerlik yapip hic egitim gormediysek ‘did you ever serve in a military unit?’ ve ‘military training’ sorularina ne cevap vermek dogrudur?
    4- Is olarak son 5 yildaki her gun belirtilmek zorunda mi? Yani Aralik’ta tasinip Mart’ta ise basladiysam o aradaki zamani gunu gunune unemployed olarak mi gostermeliyiz?

Cevaplariniz icin simdiden cok tesekkurler!

1-Yes demelisiniz ve o yila ait neden vergi bildirimi yapmadiginiza dair belgeleri online account a yukleyebilirsiniz. Ayrica yaninizda da goturun.

2- Turkiyeden adres yazmayacaksiniz. Green card in amaci Abd’de yasamak. Turkiye’ye ziyaret amacli gitmis olmalisiniz. Zaten zaman kuralini astiysaniz vatandas olamazsiniz.

3-Egitim almadiysaniz bunun cevabi hayir. Ben de ayni durumdaydim.

4-Evet tarihler arasinda bosluk olmamali

• @Ege Merhaba, benim de benzer bir durum var, size danismak istedim. No dediginiz icin interview'da bunu size sordular mi?
    2015-2016 yillarinda Amerika’da calismadigim ve Turkiye’de de buyuk bir kazancim olmadigi icin vergi beyani yapmadim. 2017/2018/2019 yillarinda yine gelirim yuksek olmasa da vergi beyani yaptim. Part 12 - Q17’deki ‘Have you EVER not filed a Federal, state, or local tax return since you became a lawful permanent resident?’ Yes mi No mu demem dogru olur? (If you did not earn enough and did not have to file, answer No demisler bir yerde).

• Arkadaslar benim self employment ile alakali bir sorum var. Is gecmisini doldururken Self Employed olarak calistigim donemde ayni anda 3-4 ayri is yaptim (Amazon Flex, Uber, Lyft). Ayni anda hepsi self employed oldugu icin ben bu kisma bir adres girmedim. Yoksa tek tek her firma icin ayri giris mi yapmaliyim?

Ayrica Have you EVER not filed a Federal, state, or local tax return since you became a lawful permanent resident? sorusuna 2015 yilinda tax doldurmadigim icin Yes cevabi verdim ve aciklama olarak "I did not filed tax return for 2015 because of unemployment" yazdim. Sizce bu aciklama yeterlimidir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@F-Ayt, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Arkadaslar benim self employment ile alakali bir sorum var. Is gecmisini doldururken Self Employed olarak calistigim donemde ayni anda 3-4 ayri is yaptim (Amazon Flex, Uber, Lyft). Ayni anda hepsi self employed oldugu icin ben bu kisma bir adres girmedim. Yoksa tek tek her firma icin ayri giris mi yapmaliyim?

Ayrica Have you EVER not filed a Federal, state, or local tax return since you became a lawful permanent resident? sorusuna 2015 yilinda tax doldurmadigim icin Yes cevabi verdim ve aciklama olarak "I did not filed tax return for 2015 because of unemployment" yazdim. Sizce bu aciklama yeterlimidir?

tek tek yazmaniz daha dogru olur.

cumle yeterlidir. Eger tum yil boyunca issiz kalmadiysaniz ve bir miktar da olsa gelir elde ettiyseniz, isterseniz aciklamayi "...because of unemployment and not earning enough" diye tamamlayabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saitsan, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@Ege Merhaba, benim de benzer bir durum var, size danismak istedim. No dediginiz icin interview'da bunu size sordular mi?
    2015-2016 yillarinda Amerika’da calismadigim ve Turkiye’de de buyuk bir kazancim olmadigi icin vergi beyani yapmadim. 2017/2018/2019 yillarinda yine gelirim yuksek olmasa da vergi beyani yaptim. Part 12 - Q17’deki ‘Have you EVER not filed a Federal, state, or local tax return since you became a lawful permanent resident?’ Yes mi No mu demem dogru olur? (If you did not earn enough and did not have to file, answer No demisler bir yerde).

Sorunun fotosunu cekip buraya atin isterseniz.

• Ben de basvurumu Haziran 7 tarihinda tamamladim fakat hala bir gelisme yok gorunuyor dosyamda. Daha parmak izi randevusu bile gelmedi. New Jerseyden basvurdum. Dosya tamamlanma tarihi Nisan-2021 gozukuyor. Umarim daha erken tamamlanir. Beklemedeyiz. Selamlar.

• @goodluck Bizim bölgeden (Florida, Palm Beach) bir arkadaşım Şubat 2020 de başvurmuştu. Mart ayı ortasında Biometrics'i verdi. Interview gününü bekliyor, bugüne kadar bir ses yok.

• ⭐⭐

Ayni zamanda basvurmusuz ama benim biometric hemen 1 hafta sonra geldi. Arkadasinin biometric i tam covid nedeniyle uscis ofisler kapanmadan onceymis. O yuzden gecikmistir diye tahmin ediyorum

• Arkadaslar bir guncelleme yapayim 7 Mart 2020 de 13 yasindaki ogluma vatandaslik sertifikasi icin basvurmustuk. Yani n-600 formunu online yollamistik 1170$ odemistik. Bugun USCIS ten arandik ve carsamba gunu yani 7 Ekim 2020 de direk elden teslim alacagiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sedef, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Arkadaslar bir guncelleme yapayim 7 Mart 2020 de 13 yasindaki ogluma vatandaslik sertifikasi icin basvurmustuk. Yani n-600 formunu online yollamistik 1170$ odemistik. Bugun USCIS ten arandik ve carsamba gunu yani 7 Ekim 2020 de direk elden teslim alacagiz.

hayirli olsun 🙂

• @crazycells Tesekkur ederiz 😊

• ⭐⭐⭐

@sedef, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Arkadaslar bir guncelleme yapayim 7 Mart 2020 de 13 yasindaki ogluma vatandaslik sertifikasi icin basvurmustuk. Yani n-600 formunu online yollamistik 1170$ odemistik. Bugun USCIS ten arandik ve carsamba gunu yani 7 Ekim 2020 de direk elden teslim alacagiz.

Hayırlı olsun tebrik ederim

• @fetihy cok Tesekkur ederiz

• Arkadaslar ceviri ile ilgili daha once bir arkadasimiz paylasmisti, size de referans olmasi icin ben nasil yaptigimi paylasmak istedim.
    Konsolosluk noter hizmetleri vermekte. Ben Los Angeles i aradim ulasamadim ve mesajima 2 gun sonra donduler posta yolu ile yapilmakta.
    New York u aradim posta yolu ile yapmiyorlarmis. Miami konsoloslugunu aradigimda yapabileceklerini soylediler. Evlilik cuzdani ve nufus kaydi (Kizim icin birth exract) icin toplam 27 dolar odedim arti posta ile birlikte bu iki evrak 42 dolar tuttu ve yaklasik 1 hafta icinde elime gecti. 29 Eylul de basvurumu tamamladim. Dun odeme ile ilgili bilgilendirme elime ulasti. Biometrics icin anladigim kadariyla uzun bir sure beklememiz gerekiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

41

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |