Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba ben greencard hakkımı kazanabilmek için bu yılın Ağustos ayında Amerikaya giriş çıkış yaptım.Tekrar gireceğim zamanla birlikte toplam 5 sene sonra vatandaşlık hakkım doğuyor bildiğim kadarıyla.Vatandaş oldum diyelim Amerika'ya tekrar girmezsem veya Amerika'da yaşamazsam vatandaşlığım elimden alınır mı greencard da olduğu gibi ? (5 sene sonrasında başka ülkede yaşamak istersem diyelim)
    Teşekkürler , başlığı yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.

• ⭐⭐⭐

@Laçin-Boz, içinde söyledi: Greencard Aldıktan Sonra Vatandaşlık Almak

Merhaba ben greencard hakkımı kazanabilmek için bu yılın Ağustos ayında Amerikaya giriş çıkış yaptım.Tekrar gireceğim zamanla birlikte toplam 5 sene sonra vatandaşlık hakkım doğuyor bildiğim kadarıyla.Vatandaş oldum diyelim Amerika'ya tekrar girmezsem veya Amerika'da yaşamazsam vatandaşlığım elimden alınır mı greencard da olduğu gibi ? (5 sene sonrasında başka ülkede yaşamak istersem diyelim)
    Teşekkürler , başlığı yanlış yere açtıysam kusura bakmayın

1. böyle bir başlık var.
    2. bildiğim kadarıyla Amerikada toplam yaşadığın süreye bakıyorlar ve giriş çıkış sürelerindeki fazlalığa dabakıyorlar örnek veriyorum 6 ay ordasın 6 ay Türkiye de pek istedikleri bir durum değil.
    3. vatandaşlığı aldıktan sonra kimse nerde kaldığını sormaz bir daha
  • ⭐⭐⭐

@Laçin-Boz Merhaba bakmanız gereken başlık şu :
    ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Vatandaş olduktan sonra giriş çıkışlarda süre sorunu olmuyor. Ama vatandaş olmak için 5 yılı orada geçirmeniz gerekiyor.

Benzer Başlıklar

• 13
  • 2
  • 26
  • 10
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |