Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@yalta anlıyorum, tamam arayayım ama bu progressive iptal eder mi ortasında olayın?

Sigortayı yaptırdıktan sonraki günde bile iptal etseniz kalan tutarı iade olarak alırsınız. Şimdiye kadar hiçbir sigorta şirketinin bu konuda sıkıntı çıkardığını duymadım.

Hatta çoğu sigorta şirketi bu iptal başvurusunu sizin adınıza yapıp işinizi daha da kolaylaştırıyor. Siz sadece yeni şirketten poliçe alıyorsunuz, gerisini onlar hallediyor. Root benim için böyle yapmıştı.

• @knnrn root mu iyi diyorsun?

• Progressive i telefonla aradım, ancak discount yapmıyorlar. bende iptal etmeyeyim şimdi diyorum, kazık mı yemiş olacağım acaba, iptal konusunda ücretsiz iptal edebilirsiniz dediler. Ne yapılmalı bilmiyorum. Ayda 137 dolar ödüyorum (yol yardımı dahil)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Progressive i telefonla aradım, ancak discount yapmıyorlar. bende iptal etmeyeyim şimdi diyorum, kazık mı yemiş olacağım acaba, iptal konusunda ücretsiz iptal edebilirsiniz dediler. Ne yapılmalı bilmiyorum. Ayda 137 dolar ödüyorum (yol yardımı dahil)

Yeni US ehliyetinin TR ehliyetinden pek bir farkı yok. Yaklaşık 1 yıl boyunca biraz yüksek ücretler ödeyeceksiniz. Sigortanızın kapsamı nedir bilmiyorum ama 137 dolar fena değil gibi. Ben 2 araç 2 sürücü için 6 aylık 1000 dolar ödüyorum. GEICO 930 teklif etti ama Root ile memnunum, şimdi değiştirmek istemedim.
    Yol yardımı önemli (fiyatı etkileyen) bir şey değil. Kapsamın ayrıntılarını bilmek, aracınızın değeri vs gerekir. Sigorta başlığı altında ben kendi poliçemi paylaşmıştım. Sorularınız araç almakla ilgili olmadığından şu konuya incelemeniz ve devamında soruları yine orada sormanız daha uygun olur:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1659/abd-de-araba-sigortası?page=1

Burada benim Root ile ilgili paylaştığım şeyler de var.

• @knnrn tamam çok teşekkürler

• @knnrn, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Progressive i telefonla aradım, ancak discount yapmıyorlar. bende iptal etmeyeyim şimdi diyorum, kazık mı yemiş olacağım acaba, iptal konusunda ücretsiz iptal edebilirsiniz dediler. Ne yapılmalı bilmiyorum. Ayda 137 dolar ödüyorum (yol yardımı dahil)

Yeni US ehliyetinin TR ehliyetinden pek bir farkı yok. Yaklaşık 1 yıl boyunca biraz yüksek ücretler ödeyeceksiniz. Sigortanızın kapsamı nedir bilmiyorum ama 137 dolar fena değil gibi. Ben 2 araç 2 sürücü için 6 aylık 1000 dolar ödüyorum. GEICO 930 teklif etti ama Root ile memnunum, şimdi değiştirmek istemedim.
    Yol yardımı önemli (fiyatı etkileyen) bir şey değil. Kapsamın ayrıntılarını bilmek, aracınızın değeri vs gerekir. Sigorta başlığı altında ben kendi poliçemi paylaşmıştım. Sorularınız araç almakla ilgili olmadığından şu konuya incelemeniz ve devamında soruları yine orada sormanız daha uygun olur:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1659/abd-de-araba-sigortası?page=1

Burada benim Root ile ilgili paylaştığım şeyler de var.

Kenan merhaba merak ettigim bir sey var, ben teksasda bulundugum sirada gecici sureli ehliyet aldim fakat bu ehliyet surus sinavina girmeden evvel verilen bir nevi ogrenci ehliyeti gelecekte abd de yeniden ehliyet aldigimda bunun bana bir faydasi olacak mi yoksa surus sinavina girmedigim icin bir anlami yok mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DustyBlue Sigorta başvurusu sırasında ABD'de ehliyet alınan yaşı soruyor, o nedenle yararı olabilir.

• arkadaslar onumuzdeki yilin basinda yeni bi araba almam gerekecek, 2015 ve sonrasi 50k mile ve altinda kia sportage'lara bakiyorum 12-13$ civari geziyor hatta biraz pazarlik da yapilabilir. kullanan var mi onerir misiniz? bilmedigim bir kronik sorunu vs var mi?

• @goodluck Nissan Sentra'nin 2018 modelini kullaniyorum. Neredeyse 2 sene olacak bir sorunla karsilasmadim. Arabaya daha cok A noktasindan B noktasina goturen araclar olarak baktigim icin cok anlamam icinden disindan, o yuzden sorunuzu cok detaylandiramayacagim 🙂 Diyecegim tek sey cok memnunum. Kisa surede degistirmeyi dusunmuyorum ama degistirecek olursam Nissan'in suv'lari cok hosuma gidiyor. Servis icin gittigimde showroom'da goruyorum, aracimi beklerken biraz gezme firsatim da oldu. Bir dahaki arac icin de Nissan almayi dusunuyorum 🙂

• Merhaba, 2012 Ford Focus aracımız 75bin milde transmission arızası vermişti. Tamirciye bırakmıştım. Tamir edilemeyeceğini dual clutch'ların komple değişmesi gerektiğini söyledi ve 5.400$ fiyat verdi (sıfır). O kadar para veremeyeceğimi zaten arabanın o fiyatlarda olduğunu söyledim. İkinci el transmission opsiyonlarının olup olmadığını sordum. Bugün ikinci el bir tane ile değişimini 4.000$'a yapacaklarını söylediler. 36.000mil garantili olacakmış. Mecburen yaptırıyorum. Arabayı hurdaya da çıkarsam yine para etmiyor.
    Kısacası arabanızın transmissionı arızalanırsa başınıza neler geleceği burda güzel bir örnek olarak bulunsun. Bana da geçmiş olsun.

• ⭐⭐

@Civil_Engineer, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@goodluck Nissan Sentra'nin 2018 modelini kullaniyorum. Neredeyse 2 sene olacak bir sorunla karsilasmadim. Arabaya daha cok A noktasindan B noktasina goturen araclar olarak baktigim icin cok anlamam icinden disindan, o yuzden sorunuzu cok detaylandiramayacagim 🙂 Diyecegim tek sey cok memnunum. Kisa surede degistirmeyi dusunmuyorum ama degistirecek olursam Nissan'in suv'lari cok hosuma gidiyor. Servis icin gittigimde showroom'da goruyorum, aracimi beklerken biraz gezme firsatim da oldu. Bir dahaki arac icin de Nissan almayi dusunuyorum 🙂

Ben de 2019 nissan rogue var memnunum bi sikintisi yok. Benim gibi arabadan hic anlamayip memnun olani gormek sevindirici 😁😁

• @goodluck, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@Civil_Engineer, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@goodluck Nissan Sentra'nin 2018 modelini kullaniyorum. Neredeyse 2 sene olacak bir sorunla karsilasmadim. Arabaya daha cok A noktasindan B noktasina goturen araclar olarak baktigim icin cok anlamam icinden disindan, o yuzden sorunuzu cok detaylandiramayacagim 🙂 Diyecegim tek sey cok memnunum. Kisa surede degistirmeyi dusunmuyorum ama degistirecek olursam Nissan'in suv'lari cok hosuma gidiyor. Servis icin gittigimde showroom'da goruyorum, aracimi beklerken biraz gezme firsatim da oldu. Bir dahaki arac icin de Nissan almayi dusunuyorum 🙂

Ben de 2019 nissan rogue var memnunum bi sikintisi yok. Benim gibi arabadan hic anlamayip memnun olani gormek sevindirici 😁😁

Bende de 2017 Nissan Altima var ve memnunum, normal maintenance haricinde hic sikintisi yok. Benim simdiye kadar elimden cok fazla arac gelip gecmesine ragmen, motor falan hic anlamam. Hic test surusu falan yapmadan, sadece calisiyor mu diye bakarak bile daha once arac almisligim var. 😃 Ama anlayan tanidiklarim var ve simdilik onlarla, isim duserse, hallediyorum.

• ⭐⭐

@MySea bende 3 araba degistirdim. Ilk arabami sansa cok iyi bi deal ile sifir civic almistim. Galerici dedi ya bi tur atmayacak misin dedi. Birak simdi zaten alacagim arabayi baska sansim yok vakit kaybetmeye gerek yok demistim 😀

• Lexus LS400 kullanıcısı var mı hiç?

• @mara, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Merhaba, 2012 Ford Focus aracımız 75bin milde transmission arızası vermişti. Tamirciye bırakmıştım. Tamir edilemeyeceğini dual clutch'ların komple değişmesi gerektiğini söyledi ve 5.400$ fiyat verdi (sıfır). O kadar para veremeyeceğimi zaten arabanın o fiyatlarda olduğunu söyledim. İkinci el transmission opsiyonlarının olup olmadığını sordum. Bugün ikinci el bir tane ile değişimini 4.000$'a yapacaklarını söylediler. 36.000mil garantili olacakmış. Mecburen yaptırıyorum. Arabayı hurdaya da çıkarsam yine para etmiyor.
    Kısacası arabanızın transmissionı arızalanırsa başınıza neler geleceği burda güzel bir örnek olarak bulunsun. Bana da geçmiş olsun.

Keşke yakın olsaydınız bize... Biraz daha araştırın derim... Ben yerinizde olsam o işi yaptırmam o fiyata ...

4 cebinizde.... Arabayı koyun offee uptan falan kaça gidiyorsa satın geçin... 1-2 arası veren çıkar elinde parçası olanlardan... Yani bir nevi arabayı 5-6 arası satmış gibi olursunuz... 6 ya gidip başka bir araç alın...

• @mara değerli Mara, öncelikle geçmiş olsun. Canınız sağolsun. Ben de Semavi'ye katılıyorum. OfferUp, Letgo gibi uygulamalar üzerinden satılığa çıkarın aracınızı. Sırf motorunun mali değeri olabilir. Parca parca da satabilirsiniz. Major parçalar haricinde, hic aklınıza gelmeyecek bir parçanın taliplisi cikabilir. Bagaj kilidi, ecu, cam motoru, regülatör. vs. Internetten çıkma parcalarin satış fiyatına bakarak, fiyatlandirmada bir fikir edinebilirsiniz. Ugrasamam derseniz, aracınızı olduğu gibi satın alan internet siteleri de var. Webuycars.com gibi. O paraya çıkma bir transmision yerine, Focus'tan alacağınız parayı da ekleyip baska bir araba almaya çalışın.

• @mara bence hic biri olmazsa junklari da arayip fiyat alabilirsiniz belki iyi bir fiyat verirler.

• @mara https://www.cashcarsbuyer.com/clutch-replacement-cost/

Size fazla fiyat çekmişler gibi gözüküyor.

• Merhaba, evet fazla fiyat çektiler farkındayım. Önce onay verdim bu tarz işlerle tecrübem yok uğraşmak istemedim. İkinci el transmission siparişini gectiler kargo cuma gelecek dediler. Yarın gidip iptal edebileceksem etmeyi planlıyorum. Bir kaç yerden tamir ücreti fiyatı alacağım. Aynı zamanda da satılığa koyacağım. Bu arada her halükarda benden 500dolar alacaklar. Sökme takma tanı koyma falan ücretiymiş. Burdan isim vermem sorun olur mu bilmiyorum firma "Eagle transmission".

• Açıkçası başka bir araba olsaydı yardımcı olmak isterdim. Oradan çekici ile getirirdik çok sorun olmazdı. Lakin aynı arabadan Bir tane de bende var arkadaş şanzıman bekleyen 🙂 yani sorun şu ki yeni bir şanzıman taktığımızda onun ne kadar gideceği de garanti değil. 500 dolar ile kurt arıyorsanız kurtarın çünkü 4500 korkunç bir rakam. Ederi olsa bile arabayi düşündüğünüzde mantıksız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

50

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |