DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @texasyoga 2. başvurumda nasip oldu

• @TughanTug merhaba bir önceki iletide sorunuzun bazılarına cevap verdim⬇
    DV2021 Bekleme Odası https://yesilkartforum.com/forum/post/138698

Ama bazı kısımları açıklığa kavuşturalım, Dv kategorisinde toplam 55 bin vize var, bunun genellikle 5 binini Nacara proğramı için ayırıyorlar (son yıllarda kullanılan düşük vize sayılarında dolayıda dv loto talihlilerine tekrar tahsis edebiliyorlar). Ama bunu bir Dv döneminde doa ve kcc karar verip değiştirip kullanılmayan kısmını dv talihlilerine verebilir, eğer bu şekilde olursa kabaca 55 bin vizenin %7 si 3850 yapıyor, İran 2013 te 3802 dv vizesi almış 2008-2017 arası en yüksek issued sayısı (2013 te İran-Abd ilişkilerine bakmak lazım, bu kadar vize tahsis etmeleri gerçekten şaşırtıcı) ama 3850 yi geçmediği için yine normal

Son kısımda bahsettiğiniz durum ise pek mümkün değil, konsolosluklara vize tahsisini kcc yapıyor, sınırı aşma gibi ve bunu bilmeme durumu söz konusu olamaz, tüm Amerika dışı dv sürecini Kcc ( Kentucky consular center) dos ve konsolosluklarla birlikte koordineli yürütüyor, bültendeki bölgelerin numaralarının belirlenmesinde bile birlikte bir karar mekanizması işlettikleri düşünülüyor

Eğer %7 sınırını esnetirlerse bölgesel adaletsizlikler oluşur

• Arkadaslar merhab cok merak ettigim bir sorum olucak...mesela greencard cikti..mulakata cagrilmak icin garanti kac binlerde olmak gerikiyor...tabi katilimci sayisina elenene bagli faktorler ama ..yani herturlu garanti cagrilsirsin diyebileceginiz bir numara varmi..saygilar

• ⭐⭐⭐⭐

@Ryback, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Ryback o zaman bir Adanalı olarak bize uyar, şu göllerdeki timsah işinede çözüm bulabilirsek 😁

Ben 2-3 kez gittim Tampa, Miami ve Orlando'ya, hic timsah gormedim 🙂 Gol kenarinda degil, okyanus kiyisinda gezmek lazim demekki 🙂

tampa nasıl tampa 😃

• @this-time89
    gece 3 gibi deneyin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sayin @ayvalik10 diger forum kullanicilarina hakaret etmeyin. Nasil Turkiye'yi sevmeyen bir kisinin aslinda ulkeyle bir problemi yoksa ve Turkiye kelimesiyle asil kastettigi "Turkiye hukumeti" ise, Amerika'yi sevmeyen ya da elestirenler de genel anlamda Amerika'dan bahsetmiyor...

Dolayisiyla Amerika'nin x'ini elestiren herkese "Amerikayi sevmiyor" yakistirmasi yapmaniz dogru degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@heleniki, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@tanti, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@heleniki, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Pickles, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@arnblt, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Pickles merak etmeyin, fotoğraftan dolayı elenmezsiniz. Bizim senemizde bir sene öncesinin fotoğrafını kullanan, fotoğrafın üzerinde oynama yapıp arka fonu değiştiren arkadaşlar var ve bu arkadaşlar vizelerini aldı. Talihli olmazsanız bunu fotoğraf olayına yormayın. Fotoğraftan elenme sadece mülakat sırasında konsolosun tasarrufu ile olur. Ankara da hiç olmadı.
    2018 yılı tecrübelerini formdan takip edebilirsiniz. Fotoğraftan elenme işi danışmanlık şirketlerinin bir pazarlama tekniği.
    Bir elenme örneği belirteyim. Örneğin 3 kişilik ailesiniz ve fotoğrafları karıştırdınız o zaman elenirsiniz.
    Yada sizi hiç bir şekilde yansıtmayan bir fotoğraf koyarsınız elenirsiniz. Bu iki tecrübede 2018 de başka bir ülkede yaşandı.

Teşekkür ederim bilgileriniz için eğer çıkmazsa zaten çıkma ihtimali çok düşük olan bir çekilişi fotoğrafa bağlamanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Tamamen hayırlısı olduğunu düşüneceğim şuan imkanlarım el veriyor ama belki seneye çıkacak ve çıktığında imkanlarım çok daha el verecek. Dediğim gibi daha ilk başvurum ve yaşımın daha çok genç olmasından dolayı biraz daha fazla törpüleyebiliyorum kendimi. Tecrübelerinize göre sahte fotoğrafla başvuruları engellemek için fotoğraf konusunda keskin uyarılar yapıyorlar büyük ihtimalle ama benim bir kaç iletidir tek anlatmak istediğim başvurunuzu yaptığınız tarihten sonuçların açıklanacağı tarihe kadar aklınızda hiç bir soru işareti olmaması için fotoğraf ve pasaport konusunu tamamen usulüne uygun tamamlamak sonra ister çıksın ister çıkmasın. Başvurumda da kesinlikle kendimi olduğundan farklı gösterecek bir fotoğrafla başvurmadım her yüzünde alnında kızarıklık bulunan insanlara yaptığı rutin oynamalardan yaptığını düşünüyorum fotoğrafçının. Herhangi bir yapay zeka yoksa iş konsoloslukta bitiyorsa hiç bir sıkıntı olmayacaktır umarım hakkımda ve herkesin hakkında en hayırlısı olur. çok fazla aynı konuda aynı muhabbeti döndürdüğüm içinde bu konuyu okuyan arkadaşlar kusuruma bakmasın. Size de verdiğiniz bilgiler için tekrardan teşekkür ediyorum amerikadaki hayatınıza her zaman en güzel şekilde devam etmenizi umuyorum.

Rotuşlü fotoğraftan bile lotoyu kazanıp vize alanlar olduğunu yazmış zaten sayın @crazycells . siz kazanında iş mülakata gelsin.mülakata giderkende az bir fondoten sürüp gidersiniz 🙂 inşallah hep beraber kazanırız mülakatta da denk gelirsek rötüş işini bana bırakın 🙂

🐊 😂

istediğin kadar timsah gönder bana eğer kazanırsak yinede florida'ya gidicez 🙂 ben kazanıpta gidersem ama sen burada kalırsan sana bol bol resim atarım 🙂 sayın @crazycells Florida' da gerçekten çok timsah var mı?

maalesef oyle 🙂 Otobusle Florida'da bir sehirden baskasina giderken ustunden gectigimiz kucuk bir nehirde bile gormustuk timsahlari 🙂 dolayisiyla yasam alanlari cok uzak degil insanlara... Florida'da yasayan arkadaslarin kisisel deneyimleri olmustur diye dusunuyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@doganomer, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese merhaba arkadaşlar. Foruma arada bakıyordum. Artık kayıt olma zamanı gelmişti. 20 yaşındayım ilk başvurum bu sene oldu. Ablam ile beraber inceleyip son 1 haftayı bekliyoruz. Benim en büyük sorum teminat gösterilmesi istenen 15 bin dolar. Yani 15 bin dolar zorunlu mu? 5 bin 10 bin dolarla kabul edilen yok mu? Biliyorum bin kere konuşulmuştur burda. En kötü bana açıklayıcı bi link verirseni çok mutlu olurum. Umarım herkesin istediği gibi olur.

Mulakat deneyimi konusunu incelerseniz daha ayrintili bilgi edinebilirsiniz.

Ayrica suradan "Vize icin gerekli maddi birikim" sekmesini de inceleyebilirsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tanti, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Başkan @crazycells bugün yapılan bakımla forumun 55.000 bakımları yapıldı sanırım. Daha önce DV sitesi gibi erişimde zorlanıyorduk foruma, açıklandığı gün. İzdiham yaşanır yine. 😂

Aynen sayin @tanti , sayin @FreeWoRLD sayesinde forum bu yil eskisine kiyasla cok daha hazir; lakin unutmayin ki her yil hem cekilis hem de forumumuz daha da populerlesiyor, o nedenle her gecen yil sayimiz da artiyor 🙂 umuyorum ki erisim sikintisi yasamayacagiz 🙂 Yasarsak da bilin ki, her yazilanin kaydi aliniyor olacak; dolayisiyla kisa bir sikintinin ardindan hicbir bilgi kaybi olmadan kaldigimiz yerden devam edecegiz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serdal, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaslar merhab cok merak ettigim bir sorum olucak...mesela greencard cikti..mulakata cagrilmak icin garanti kac binlerde olmak gerikiyor...tabi katilimci sayisina elenene bagli faktorler ama ..yani herturlu garanti cagrilsirsin diyebileceginiz bir numara varmi..saygilar

25.000 alti genelde sikinti yasamiyor...

https://yesilkartforum.com/bulten/

Bu yil da en son vize alan arkadaslar ~25.000 civarinda...

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Ryback o zaman bir Adanalı olarak bize uyar, şu göllerdeki timsah işinede çözüm bulabilirsek 😁

Ben 2-3 kez gittim Tampa, Miami ve Orlando'ya, hic timsah gormedim 🙂 Gol kenarinda degil, okyanus kiyisinda gezmek lazim demekki 🙂

tampa nasıl tampa 😃

Tampa guzel ama gezmeye gitmekle tam anlasilamayabiliyor 🙂 Bir arkadasim yasiyordu, gayet memnundu.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

tampa nasıl tampa 😃

Tampa guzel ama gezmeye gitmekle tam anlasilamayabiliyor 🙂 Bir arkadasim yasiyordu, gayet memnundu.

tanışmak lazım foruma davet etsene sana zahmet 😃 deneyimlerini anlatsın. ula arkadaş ne yüzsüz oldum ha 😃

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

tampa nasıl tampa 😃

tanışmak lazım foruma davet etsene sana zahmet 😃 deneyimlerini anlatsın. ula arkadaş ne yüzsüz oldum ha 😃

Estafurullah. Kendisi isle ilgili bazi talihsizlikler yasayip, Turkiye'ye dondu. Foruma gelecegini sanmam 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

tampa nasıl tampa 😃

Estafurullah. Kendisi isle ilgili bazi talihsizlikler yasayip, Turkiye'ye dondu. Foruma gelecegini sanmam 🙂

tüh bi Tampa'lı buldum diye seviniyordum hevesim gursağımda kaldı. şaka bi yana umarım şimdi mutludur.

• Benim anlamadığım pasaportu bir şekilde değişen (yıpranma, yenilenme veya sahte) kişi mülakatta eski pasaportu getirmiyor mu? Veya orijinal olduğuna dair bir yazı almıyor mu? Veya ABD konsolosluğu böyle bir şey istemiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐

@omondoles, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Benim anlamadığım pasaportu bir şekilde değişen (yıpranma, yenilenme veya sahte) kişi mülakatta eski pasaportu getirmiyor mu? Veya orijinal olduğuna dair bir yazı almıyor mu? Veya ABD konsolosluğu böyle bir şey istemiyor mu?

eskisini götürmek zorundasınız.

• ⭐⭐⭐

selamunaleyküm uzunca bi süre yoktum ailevi sebeplerden dolayı belki bi müddet daha olmayacam tanıyan tanımıyan herkese selamlar ALLAH herkesin gönlüne göre versin. bu arada 2 kişiye ciddi ciddi gönül koydum onlar kendilerini bilirler yarı yolda adam bırakılmaz !

• ⭐⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

selamunaleyküm uzunca bi süre yoktum ailevi sebeplerden dolayı belki bi müddet daha olmayacam tanıyan tanımıyan herkese selamlar ALLAH herkesin gönlüne göre versin. bu arada 2 kişiye ciddi ciddi gönül koydum onlar kendilerini bilirler yarı yolda adam bırakılmaz !

hoşgeldin abi bir an önce hallolur umarım.

• ⭐⭐⭐

@Rhonster inşallah kardeşim haftaya kırıkkaleye gidicem biladerin yanına 4 ay oldu göremedim bendeki sinir stres inanki tavan yaptı birde şu corona olunca tuzu biberi oldu.

• Artık son mutsuz umutsuz Pazartesi olsun ve gercekten hayatımıza bır heyecan gelsın dıyenler burada ıse mukemmel bır hafta dılıyorum ve ınanın enerjınızı guzel gonderın bu haftayı mukemmel mutlu kapatacagız pazar gecesı sadece ınanın

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.0k

| | | |