Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• bi sorum daha olucak benim green card çıkmama ihtimaline karşı ailecek b2 10 yıllık vizeye başvurmak istiyoruz ailecek her bir aile üyesi için ayrı ayrı olyuor sanırım 18 yaşından küçük kızım için de yapmalı mıyım?

• @aysegul, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@hope34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ahsenaydgdu eşiniz haklı. ben bu sevincimi tek arkadaşımla paylaştım. dillendirmedim hiç bende kimseye söylemeyin sizde. hatta şaka gibi gelecek ama hala ne eşimin ailesi ne benim ailem bilmiyor. ankara mülakattan sonra vizeyi net alınca sürpriz 🙂 gerçekten takıntılı bir halde düşünmeyin ama içinizdeki umudu hiç kaybetmeden günlük yaşantına devam edin derim.

gelecekteki biz :)) yani kimseye birşey söylememe anlamında. Biz ilk başvurumuzda da kimseye tek kelime etmedik, şimdi de. Kazanırsak da muhtemelen vizeyi alana kadar söylemeyiz.. Bence en güzeli, kafalar rahat oh miss 🙂

Aynen bende aynı düşünüyorum.forum ve wattsapp grubu haricinde hiçkimseye söylemeyi düşünmüyorum.izmirli 2020 talihli bir çift arkadaşlarına söylediklerine pişman olmuşlar.ister kıskançlık deyin ister çekememezlik deyin ne derseniz deyin hoş şeyler değil.onların bayağı morali bozulmuş bir video yayınlamışlardı.gerek yok abd gitmek istiyorsanız BENCE vizeyi alınca uçak biletini alın uçmaya 1 kaç gün kala söyleyip vedalaşmak en güzeli olur.Yaşlı tanıdıklarımızı aylarca üzmeyiz diye düşünüyorum.

• ⭐⭐

@clourpoint abi arkadaşları ne yapmış ki kazandıklarını söyleyince

• @haymatlos_ o videoyu bulunca sana yollıyayım bir izle.çekememişler bunlarında morali bozulmuştu.asamların mutlulukları kursaklarında kalmış

• @Miray-S, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

bi sorum daha olucak benim green card çıkmama ihtimaline karşı ailecek b2 10 yıllık vizeye başvurmak istiyoruz ailecek her bir aile üyesi için ayrı ayrı olyuor sanırım 18 yaşından küçük kızım için de yapmalı mıyım?

Evet her aile üyesi için yapıyorsunuz.

• @Miray-S evet herkes için ayrı ayrı başvuru yapılmalı.

• Forumu 207 hazirandan beri - çok aktif katılım sağlamasam da - takip ediyorum.
    Bu bekleme odalarında yoğunluk her sene artıyordu ama bu sene bir başka, 2 gün girmiyorum, son okuduğum sayfanın üzerine 6-7 sayfa konu konuşulmuş.

Ülkedeki mutsuzluk/umutsuzluk seviyesinin çok açık göstergesi gibi geliyor bana..
    Hepimizin hakkında hayırlısı olsun, inşallah herkes hayal ettiği yaşama kavuşur.

• @haymatlos_ bu neredeyse çoğu kazanan için böyle, ve sadece arkadaşlar için de değil akraba eş dost ahbap için de geçerli. Ayrıca sadece kötülük olsun diye, kıskançlıktan da yapılmıyor aslında. Vardır bizim insanımızda malesef bu, hani hep herşeyin kötüsünü düşünmek, kötüsünden örnek vermek gibi.. moral bozan, motivasyonunuzu yerle bir eden çok kişi oluyormuş çevrede, dediğim gibi kazananların çoğundan bu örnekleri duyabilirsiniz. Destek olandan çok lüzumsuz konuşup can sıkan oluyormuş. İşte oralarda yapamazsınız, emin misiniz, kiralar çok yüksekmiş, falancalar gitmiş geri dönmüş, filancalar oradalar hiç gelmeyin diyorlarmış, ötekiler yapamıyoruz diyormuş, orası çok pahalıymış, hayat çok zormuş bıdı bıdı sayamayacağım bir sürü şey işte..

• @VolkanU bu demek oluyor ki 2010 ve öncesi greencard ı bu azimle istesek çıkma yüzdesi oldukça fazla olacaktı..insanların ülkedeki umutsuz durumdan dolayı farklı arayışları ne yazık ki greencard konusunda topyekun şansı azaltmış durumda 😞 olsun pes etmek yok

• ⭐⭐

@aysegul en yakınlarım kardeşim ve annem yapamazsın tuvalet temizleyeceksin oralarda daha neler neler ama bunlar beni daha çok kamçılıyor orası ayrı

• @haymatlos_ varsın tuvalet temizleyelim be abicim ama insanca yaşadığımızı hissedelim..

• ⭐⭐⭐

@aysegul hanım insanlar yakın arkadaş dost bile olsa maalesef kıskanç ev alırsın kıskanır araba alırsın kıskanır iş bulursun kıskanır herşeyi kıskanır yaani yeni bir hayatın biletini eline almışken kat kat kıskanırlar çünkü kıskançlıkları kendi hayatlarından, kendi iç huzursuzluklarından kaynaklanır. Çünkü onlarda cesaret yok risk alacak kapasite yoktur ondan diye düşünüyorum. Ben başvurduğumu herkese söyledim Gc çıksada söylerim,ben göze almışım 100-150 bin tutunamazsamda yakar dönerim iş kurdum battım farzederim, giderkende kıskananlada dialogu keserim beni demorolize etmelerine izin vermem 🤓

• Yalniz bu kiskanma, fesatlik ve cekememe olayi ne yazik ki buradaki Turkler arasindada var.

• ⭐⭐

@MySea amerikalılarda bu yoktur değil mi? peki bu usa vatandaşlarının hiç mi kötü huyu yok 🙂

• @haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MySea amerikalılarda bu yoktur değil mi? peki bu usa vatandaşlarının hiç mi kötü huyu yok 🙂

Genelleme yapmak istemem ama cok fazla temiz ve duzenli degiller. Evlerinin ici ozellikle bu sekilde. Bazilarinin eski esya takintisi var, ne bulurlarsa biriktirirler. Evlerinde adim atacak yer kalmaz. Bunlara "hoarder" deniliyor.

Esnerken agiz kapatma huylari yoktur. Genirme, burun sumkurme ve diger faaliyetleri herkesin icinde yaparlar ve sonrada "excuse me" deyip, hicbirsey olmamis gibi devam ederler.

Ozellikle isyerinde dedikodu olayi Amerikalilardada cok fazla ve yaygin. Biraz samimi oldugunuz zaman hemen digerlerinin neler yaptigini, nasil promotion aldiklarini, ne gibi zaafiyetleri oldugunu falan size hemen anlatmaya baslarlar. Zaten bir sure sonra, isyerinde kimler yalaka, kimler tembel hepsi ortaya cikiyor.

Komsuluk iliskileri cok iyi ve samimi degil. Aslinda, arasira gorusurseniz, sorun yok ama dogal olarak burada herkesin is durumu ve is calisma schedule farkli. Mesela, ben haftasonu evdeyken, komsum ise gidip calisiyor olabiliyor veya ben aksamlari evdeyken, onlar isde olabiliyorlar. O yuzden, bir arada denk gelmek de zor olabiliyor.

• @MySea Delaware desiniz sanırım..vergilerden o kadar bunalmışız ki bundan dolayı amerika hayaline ilk kapıldığımda 1 numaralı eyaletimdi 🙂 şimdi kafam karışık, hele bir çıksında daha sonra etüd ederiz

• ⭐⭐

@MySea bol dedikoducu ve pasaklı desek yanlış olmaz :)) teşekkürler

• Eyvah eyvah doların ateşi sönmüyor arkadaşlar.napıcaz bilmem

• ⭐⭐

@clourpoint abi bu ekonomi ile zaten sönmez sorun dolarda değil tl nin değer kaybetmesinden

• @haymatlos_ bazı ekonomistler 6.25 sonra 6.8 sonra ver elini 8 diyor.bende çok kararsız kaldım.aeabayı satacaktım satsammı acaba.🤔

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

46

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |