Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

dün tarih 24.01.2020 peki 01.01.2020 dan beri düne kadar ki konuşulan Türkiyede ki konuların tamamını alt alta yazın karşılığında da DEPREM koyun peki ne kadar boş ve gereksiz olduğunu ASIL ilk önceliğimiz bu konu olduğunu anlamamız için neden hep başımıza gelince aklımıza geliyor. Japonyadan 5 yaşında ki bir öğrenciyi getirin depremle ilgili sorular sorun bizden çok daha ikna edici dolu dolu bilgi verir.

• @ayvalik10 kesinlikle katılıyorum, balık hafızalı bir toplum olduk çıktık..ölümlere farkında olmadan o kadar alıştırıldık ki 3 gün bile sürmüyor yasımız..bütün bunlardan ders almak ve daha güçlü ayağa kalkmak yerine birşeyleri düzeltmek için adım bile atmıyoruz..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aayhann
    Adsız.jpg

suriye libya kanal havaalanı gibi konularda herkes konuşuyor. Bu resim için neden olarak kim açıklayabilir. Suçlu müteahhit dimi. Kocaeli depreminde de müteahhit deniz kumu kullanmıştı sonuç serbest burada böyle olacak. araları 3-5 metre 10 bina ayakta 1 bina yok oluyor. Şu anda amerika da bu resim meydana gelse yıkılan evi yapan - inşaatı kontrol eden - onay veren kişiler ne olur.

• @ayvalik10 diyecek söz yok..sistem tamamen kokuşmuş durumda..bu konuları eleştirince de devlet düşmanı oluyoruz..daha acımız yeni deprem yeni olmuş kızılay 10 lira dileniyor..ulen sen niye varsın demezler mi adama..suriye ye ırak a vs yardım ediyoruz diye övünen kızılay elazığ depreminin altından kalkamıyorsa vay halimize...ateş düştüğü yeri yaktı çok üzgünüz çok 😞

• Basvuru sartlarinda minimum lise mezunu sarti koyduklari icin Green Cardli olarak Amerika'ya girince lise mezunu gibi mi muamele goruyoruz? Yoksa GED testine mi girmemiz gerekiyor? Mesela High School or equivalent gerekliligi olan islere ek islem yapmadan basvurabiliyor muyuz?

• ⭐⭐⭐

@area51yolcusu, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Basvuru sartlarinda minimum lise mezunu sarti koyduklari icin Green Cardli olarak Amerika'ya girince lise mezunu gibi mi muamele goruyoruz? Yoksa GED testine mi girmemiz gerekiyor? Mesela High School or equivalent gerekliligi olan islere ek islem yapmadan basvurabiliyor muyuz?

Başvurunun lise mevzunu üniversite mezunu olmakla bir durum olduğunu düşünmüyorum. En hassas konu
    1-yalan beyan olmaması
    2- Amerika’da devlete yük olmadan yaşamını sürdürmen için gereken para miktarı

• @fetihy, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Basvuru sartlarinda minimum lise mezunu sarti koyduklari icin Green Cardli olarak Amerika'ya girince lise mezunu gibi mi muamele goruyoruz? Yoksa GED testine mi girmemiz gerekiyor? Mesela High School or equivalent gerekliligi olan islere ek islem yapmadan basvurabiliyor muyuz?

Başvurunun lise mevzunu üniversite mezunu olmakla bir durum olduğunu düşünmüyorum. En hassas konu
    1-yalan beyan olmaması

Cevabiniz icin tesekkurler ama benim demek istedigim is arama konusunda.

Mesela Universite mezunuyuz diyelim. Cikti ve yerlestik. Turkiyedeki universite doplamamiz gecersiz olacak.
    High school gerekliligi olan islere basvurmak istiyoruz diyelim. Bizim GED sinavina girmemize gerek var mi yoksa Amerikan hukumeti zaten basvuru sirasinda sadece lise veya ustunu aldigi icin bizi de buna istinaden en asagi lise mezunu biri gibi mi goruyorlar?

• @area51yolcusu bu şartı aradıkları için muhtemelen en aşağı lise mezunu olarak görüyorlardır fakat bu sadece belli bir eğitim seviyesinde olmanızı istedikleri için ...haricinde diplomayı resmiyette tanımadıkları kesin

• Beyler grup kuran var mı ? Varsa beni alabilir misiniz ? Green card topluluğu adı altında 😊

• ⭐⭐⭐

@recepjeam, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Beyler grup kuran var mı ? Varsa beni alabilir misiniz ? Green card topluluğu adı altında 😊

Bildiğim kadarıyla @Oktay-İbiş abi veya @vakkas-altiner bey ile irtibata geçmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐

@area51yolcusu böyle bir sınav olduğunu bilmiyorum ancak sayın @crazycells @Muhtaradana ve @ayvalik10 cevaplarını beklemenizi öneririm

• ⭐⭐⭐⭐

Geçen yılın bekleme odasını 2000 mesaj farkla geçmişiz. Daha mayısa aylar var. Mayıstan sonra da bir şeyler yazılacaktır. Kral Tertip mi oluyoruz ne?

• ⭐⭐⭐⭐

@area51yolcusu Bitirilen tüm okullar diploma denkliğine tabidir. Sen lise mezunuysan ona göre üniversite mezunuysan ona göre muamele görürsün. GES den diploma onayını alırsın. 4 yıllık bölüm mezunusun, orada mastırını da tamamlarsın, mesleğine göre çalışırsın. Ayrıca lise mezunu olmayanlara da mesleğine göre GC veriliyor. GED e onların ihityacı olursa olur. Sen zaten lise mezunu ve ya üniversite mezunusundur. Her meslek Usa da bir karşılık bulur. Yalnız TIP müstesna. O konuda orada başka dersler alıp oradan diploma alması gerekir doktorların.

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Geçen yılın bekleme odasını 2000 mesaj farkla geçmişiz. Daha mayısa aylar var. Mayıstan sonra da bir şeyler yazılacaktır. Kral Tertip mi oluyoruz ne?

Hocam nasipten öteye yol yok derler. Gönül isterki forma üye olan arkadaşlarımızın tamamı kazansın ümit ediyorum ancak sizde bilirsiniz ki bu durum mümkün olmayacak gibi görünüyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@fetihy, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

olan arkada

Elbette mümkün değil. Ama geçen yıl tanıdıklardan hiç çıkan olmadı diye hatırlıyorum. Bu sene odadan 5-10 kişiye çıksa ne güzel olur.

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

olan arkada

Elbette mümkün değil. Ama geçen yıl tanıdıklardan hiç çıkan olmadı diye hatırlıyorum. Bu sene odadan 5-10 kişiye çıksa ne güzel olur.

Hakkımızda hayırlısı diyorum hocam herşey gönlünüzce olsun 🙏

• ⭐⭐⭐⭐

Buradaki diploma geçersiz demek mümkün değil. Aksi halde lise mezunları üniversite okumaya, üniversite mezunları master yapmaya ellerindeki diplomalarla gidemezlerdi. Bu sözden anlaşılması gereken mana şu: Türkiyede ODTÜ ya da İTÜ mezunu birinin diploması nasıl ki Mustafa Kemal Üniversitesi mezunu birinin diplomasına göre daha geçerliyse, bizlerin de elindeki diploma orada pek rağbet görmeyecek diplomalar olacak. Ama lise mezunu biri orada mı mezun olmuş burada mı mezun olmuş çok önemli değil. Daha branşlaşmış, özellikle mühendislik mimarlık gibi işlerde bu belirgin fark ortaya çıkacaktır.

• @area51yolcusu
    lise diplomalarında sıkıntı yok, bazı üniversite bölümlerin diplomalarının ya denkliğini almak çok zor yada mümkün değil, tıp, veterinerlik gibi eğitim almışsanız bu bölümleri bildiğim kadarıyla neredeyse tekrar okuyorlar gibi bir süreç var, hukuk zaten mümkün değil ve çok karmaşık ve zor sınavları var, mimarlık içinde zor sınavlardan bahsediliyor

Ama siz hangi bölüm mezunu iseniz onun için forumda arama yapmalısınız

Eğer eğitiminize devam etmek istiyorsanız
    Lise mezunları herhangi bir sınava tabi tutulmadan community collegelere başlayabiliyorlar bildiğim kadarıyla(küçük bir dil sınavı ile ölçülüp buna göre bir sınıfa yerleştiriliyorsunuz),
    bizdeki üniversitelerin lisans bölümleri için ise hem toefl gibi bir sınavda yeterli dil başarısı sağlamanız hemde sat sınavından başarılı olmanız gerekiyor diye biliyorum
    Bu konuya sayın @MySea ve @knnrn daha hakim size daha net ve doğru cevaplar vereceklerdir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

1-yalan beyan olmaması

Cevabiniz icin tesekkurler ama benim demek istedigim is arama konusunda.

Mesela Universite mezunuyuz diyelim. Cikti ve yerlestik. Turkiyedeki universite doplamamiz gecersiz olacak.
    High school gerekliligi olan islere basvurmak istiyoruz diyelim. Bizim GED sinavina girmemize gerek var mi yoksa Amerikan hukumeti zaten basvuru sirasinda sadece lise veya ustunu aldigi icin bizi de buna istinaden en asagi lise mezunu biri gibi mi goruyorlar?

Türkiye'den alınan lise diploması ABD'de geçerli. Üniversite diploması da geçersiz demek doğru değil ama bazı meslekler için ABD dışında alınmış eğitimle iş bulmak zor olabilir. Ben de eşim de Türkiye'de aldığımız eğitimle burada aynı meslekleri yapabiliyoruz. Geçen yıl mezun olduğum İstanbul Üniversitesi yüksek lisansım da burada geçerli oldu. Bu konuda genel ifadelerden kaçınmak daha doğru olur.

• Ben lise mezunu değilim ama geçerli bir mesleği yapıyorum 2 yıldır , problem olmaz değil mi ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

144

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |