DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@basri-ensari, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Öncelikle herkese merhaba bende başvurumu yaptım.

Fakat aklıma takılan bir kaç soru var, çok yakın bir tanıdığım (akraba değil) ABD Manhattan'da yaşıyor ve bende gelmek istiyorum yanına dediğim zaman ilk bir GC başvurusu yapalım dedi.

Başvuruyu yaptık 21 yaşındayım, şuan ülkenin durumu malum çalışmıyorum da, 5 Mayısta sonuçlar açıklanacak bu adam bana görüşmeye gideceğin zaman benim evimin adresini vereceksin ve kesinlikle hiç bir şekilde yalan söylememem gerektiğini her şeyin ne derece kötü veya iyi olursa olsun olduğu gibi anlat dedi.

Başvuru ücretlerini ödeyebilirim, hatta biraz bankada parada gösterebilirim ama çok uçuk miktarlarda değil bankada param olmadığı için red yermiyim?

Son olarakta ben Lise mezunuyum ve üniversite okumak istiyorum eğer orada imkanlarda el verirse bunu oradaki görevliye bildirmemin bir sakıncası olur mu?

Ayrıca tanıdığımın adresini vereceğim için sponsorluk vb. belge hazırlamam gereklimi?

Şimdiden bilgi verecek herkese teşekkür ediyorum ve herkese bol şanslar diliyorum...

Öncelikle bol şanslar.
    1- Evet görüşmede ve doldurduğunuz formlarda yalan beyanda bulunmamanız gerekiyor. Mülakatta da sorulan sorular belli zaten iyi ya da kötü ekstra bir şey söylemeniz gerekmiyor. Sorulara cevap vermeniz yeterli.

2- Gösterilmesi gereken miktar konusunda daha sağlıklı fikir edinmek için 2020 mülakat deneyimlerini takip etmenizi tavsiye edebilirim.

3- Herhangi bir sakıncası olacağını sanmıyorum.

4- Adres belirtmek için sponsorluğa gerek yok.

• Yasaklı

Hesapta gösterilmesi gereken para miktarı diye birşey yok, şunu bi netleştirin artık. Hiç para göstermeden kart alan birini tanıyorum. Ayrıca en basit örnek Can Çolpan, adam hesapta para bile göstermemiş. Siz yine tavsiye olarak geçinebileceğiniz kadar miktar gösterin sorun olmaması için. Olay bu. İlla ki 15.000 dolar gerekiyor diye bir standard yok. Forumda 7000 dolara gidende var

• @bidünya muhtemelen 🤗

• Alandayım! Herkese bol şans 🙂

• @basri-ensari, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Öncelikle herkese merhaba bende başvurumu yaptım.

Fakat aklıma takılan bir kaç soru var, çok yakın bir tanıdığım (akraba değil) ABD Manhattan'da yaşıyor ve bende gelmek istiyorum yanına dediğim zaman ilk bir GC başvurusu yapalım dedi.

Başvuruyu yaptık 21 yaşındayım, şuan ülkenin durumu malum çalışmıyorum da, 5 Mayısta sonuçlar açıklanacak bu adam bana görüşmeye gideceğin zaman benim evimin adresini vereceksin ve kesinlikle hiç bir şekilde yalan söylememem gerektiğini her şeyin ne derece kötü veya iyi olursa olsun olduğu gibi anlat dedi.

Başvuru ücretlerini ödeyebilirim, hatta biraz bankada parada gösterebilirim ama çok uçuk miktarlarda değil bankada param olmadığı için red yermiyim?

Son olarakta ben Lise mezunuyum ve üniversite okumak istiyorum eğer orada imkanlarda el verirse bunu oradaki görevliye bildirmemin bir sakıncası olur mu?

Ayrıca tanıdığımın adresini vereceğim için sponsorluk vb. belge hazırlamam gereklimi?

Şimdiden bilgi verecek herkese teşekkür ediyorum ve herkese bol şanslar diliyorum...

Sayın @bidünya nın yazdıklarına ilave olarak;
    *Bankada paranız olmadığı için değil de maddi yeterliliğiniz olmadığı için vize alamazsınız size verilen süre içinde bu eksiği tamamlamazsanız.
    *Maddi yeterlilik için sponsorluk veya job offer bulamıyorsanız evet bankada bir miktar nakit para bulundurmanız gerekiyor, net. Bu sene bu konuda katılar.
    *Adres belirtme ve sponsorluk başka konular. Gc ve ssn in teslim edileceği adresi vermekse konu sponsorluk belgelerine gerek yok tabiki ama maddi yeterliliği kanıtlamak konusunda size sponsor olacaksa bu belgeleri hazırlamanız gerekecek tabiki.

Bu forumdaki bazı ana başlıkları biraz inceleseniz sürece bu kadar yabancı olmazsınız.

• @metn güncel bilgi ve deneyimleri haiz olmadan bu kadar kesin konuşmamalı, forum okuyucularının yanlış yönlenmesine sebebiyet vermemelisiniz.

• Yasaklı

@aysegul teşekkür ederim fakat şartlardan birinde en az 15.000 dolar banka hesabınızda olmalı diye bir ibare göremedim. En az 15.000 dolar gerektiğini gösteren resmi herhangi bir kaynağınız varsa görmek isterim açıkçası. Sonuçta Türkiye'de yaşayan biri için bu çok ciddi bir rakam. Herkes kafasına göre şu kadar gerekli vs. diyor. Ama resmi kaynaklarda buna dair birşey göremiyorum. Resmi herhangi bir kaynak gösterirseniz hem ben hemde diğer kişiler birşey öğrenmiş olur.

• Günaydın arkadaşlar hayırlı işler bol kazançlar

• ⭐⭐⭐

selamunaleyküm cümleten günaydın hayırlı işler bol kazançlar. hayırlı Cumalar.

• ⭐⭐⭐

@kaankocer, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese bol şans diliyorum 2. Başvurum olacak herkesin farklı bir hayli var ama benimki çok farklı inşallah çıkar da gider isem orada birkaç sene çalışıp tedavim yaptırcam ve yürüyebileceğim

ALLAH hakkında hayırlısını nasip etsin kardeşim. Yaradan istediğin arzu ettiğin bütün güzellikleri sana yaşatsın ve ne arzun muradın varsa nasip etsin inşallah önündeki engelleri birer birer kaldırsın inşallah mutlu olursun kardeşim.

• ⭐⭐⭐

sabah sabah şu videoyu izleyipte gururlanmamak elde değil emeği geçenlerden ALLAH razı olsun. arkalarında milyon dolarlık fonlar yada dernekler yo tamamen ALLAH rızası için yapılan bir şey tebrik ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metn 2020 mülakat deneyimlerini tamamını anlayarak okudun mu çünkü anlamamışsın can çolpan 6 yıl önce gitti 7k ile giden 2 yıl oldu bu sene ekimden itibaren başlayan tüm MÜLAKATLAR GEÇMİŞTE YAPILAN MÜLAKATLARIN dışında yapılıyor. Sağlık sigortası var kişi başı 4k iki kişi 7 k gibi parayı yok sayıyon. İlk girişte ypılacak masrafları konusunu oludun mu ilk girer girmez kaç bin dolar gidecek. Buradan ahkam kesmeden önce meslek ve hangi eyalet gideceğini yazar mısın 15k sana yetip yetmeyeceğini söyleyim ayrıca züğürtsen amerika zaten seni istemiyor ki Türkiye şartları diyorsun açmış kucağını gel ne olursun demiyor ki zaten paran yoksa girmicen bu işe bastıracaksın oturacaksın amerika parasız olup besleueceği elemanı zaten istemiyor ondan bana mesleğini ve eyaletini yazmanı bekliyorum

• ⭐⭐

günaydın can beyin yanlış değilsem evi sattık yanımızda 10 k para vardı gibisinden videolarda sözü vardı yani beş parasız gitmedi

• @ayvalik10 bu kadar agresif yanıt vermeye ne gerek var? sağlık sigortasına carta curta para gidecek elbette ama direkt o kadar para harcama gibi bir durum yok, yanlış yönlendirmeyin insanları. kimse sizden "hop hemşerim, sökül bakayım 7k sağlık sigorta ücreti" demiyor. züğürt insan gidemez diye de bir şey yok, vizeyi aldıktan sonra uçağa bindiyse paşa paşa gider. insanların elbette kendine göre planları vardır. hemen bir iş bulur, bir oda kiralar, gereksiz harcama yapmadan düzenini kurmak için çabalar. 15k az bir miktar değil başlangıç için, insanların gözünü korkutmayın. elbette nyc gibi eyaletleri yok sayarak söylüyorum bunu. orlando gibi bir şehirde bir oda kiraladınız diyelim (600 usd). diğer masraflarıyla birlikte kabataslak 1k-1.2k gibi bir miktarla hayatını sıkıntısız yaşayan insanlar var. (

) tam anlamıyla fikir sahibi olmadığınız konular hakkında çok rahat konuşuyorsunuz.

• Gunaydin mutlu sabahlar. Huzurlu gunleriniz olsun. 🙏

• @ayvalik10 eyalet sehir meslek onemli ama aralarda o kadarda ucurum yok. Mesleginiz gecerli bir meslek bile olsa burada sıfırdan baslayacaginizi goz ardi etmeyiniz. Benim $10k kadar belgeleyebildigim param vardi. Ancak bu maceraya $3K ile basladim. Bu paranin cogu da ev kirasi ve is bulana kadar yeme icmeye harcandi.(bekar) Eger araba, ev esyasi mobilya gibi seyleri hemen alacaksaniz(ki aile icin onemli bunlar)$ 8-10k tutarında bir parayi gozden cikariniz. Saglik sigortasi gibi legal harcamalari karsilayacaginizi da hesaba katarsak $15k kadar butce gosterebilmelisiniz. Ama burada yasamaya baslamak icin $15k olacak diye bir kural yok. Ornegin 2 ay icinde is bulabilirseniz is bulma surecine kadar olacak harcamalar sizin esas masraflariniz olacaktir. Hersey yolunda giderse (araba olmadan) $2-3k ile yavas yavas duzen kurmaya baslarsiniz. Ama konforunuz icin yapacaginiz diger harcamalari (araba-mobilya-arac sigortasi-saglik sigortasi) katarsak en az $10k ile baslamalisiniz.

• ⭐⭐⭐

@kaankocer, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese bol şans diliyorum 2. Başvurum olacak herkesin farklı bir hayli var ama benimki çok farklı inşallah çıkar da gider isem orada birkaç sene çalışıp tedavim yaptırcam ve yürüyebileceğim

İnşallah sana çıkar ve sağlığına kavuşursun... Tüm dileklerim hep daha çok ihtiyacı olan için..Konu sağlıksa en önce sana çıksın 🙏

• @roccorocco, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ayvalik10 eyalet sehir meslek onemli ama aralarda o kadarda ucurum yok. Mesleginiz gecerli bir meslek bile olsa burada sıfırdan baslayacaginizi goz ardi etmeyiniz. Benim $10k kadar belgeleyebildigim param vardi. Ancak bu maceraya $3K ile basladim. Bu paranin cogu da ev kirasi ve is bulana kadar yeme icmeye harcandi.(bekar) Eger araba, ev esyasi mobilya gibi seyleri hemen alacaksaniz(ki aile icin onemli bunlar)$ 8-10k tutarında bir parayi gozden cikariniz. Saglik sigortasi gibi legal harcamalari karsilayacaginizi da hesaba katarsak $15k kadar butce gosterebilmelisiniz. Ama burada yasamaya baslamak icin $15k olacak diye bir kural yok. Ornegin 2 ay icinde is bulabilirseniz is bulma surecine kadar olacak harcamalar sizin esas masraflariniz olacaktir. Hersey yolunda giderse (araba olmadan) $2-3k ile yavas yavas duzen kurmaya baslarsiniz. Ama konforunuz icin yapacaginiz diger harcamalari (araba-mobilya-arac sigortasi-saglik sigortasi) katarsak en az $10k ile baslamalisiniz.

Allah yolunuzu açık etsin, inşallah bize de nasip olur da geliriz fakat @ayvalik10 un demek istediği zaten bu parayla ABD ye gireceksiniz değil, bu sene ki mülakatlarda konsolosluğun duruşu biraz daha katı, örneğin daha önceden evim var arabam var vizeyi verirseniz satarım gibi durumlara onay verilirken bu sene yanlış hatırlamıyorsam bir arkadaşa "satıp satmayacağınızı nereden bileyim bankada nakit olarak göstermedikten sonra" gibi bir düşünce yapısındalar. Onun için önemli olan mülakatta yeterli teminatı vermek önemli geriye kalan ister 3k ile git ister 50k ile git. o senin yaşam standardını belirler orada.
    Siz tecrübelisiniz orada yaşıyorsunuz mümkün olduğunca (kendini zora sokmayacak ölçüde) fazla parayla gitmekte fayda var.

• ⭐⭐⭐

@BlackNess, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ayvalik10 bu kadar agresif yanıt vermeye ne gerek var? sağlık sigortasına carta curta para gidecek elbette ama direkt o kadar para harcama gibi bir durum yok, yanlış yönlendirmeyin insanları. kimse sizden "hop hemşerim, sökül bakayım 7k sağlık sigorta ücreti" demiyor. züğürt insan gidemez diye de bir şey yok, vizeyi aldıktan sonra uçağa bindiyse paşa paşa gider. insanların elbette kendine göre planları vardır. hemen bir iş bulur, bir oda kiralar, gereksiz harcama yapmadan düzenini kurmak için çabalar. 15k az bir miktar değil başlangıç için, insanların gözünü korkutmayın. elbette nyc gibi eyaletleri yok sayarak söylüyorum bunu. orlando gibi bir şehirde bir oda kiraladınız diyelim (600 usd). diğer masraflarıyla birlikte kabataslak 1k-1.2k gibi bir miktarla hayatını sıkıntısız yaşayan insanlar var. (

) tam anlamıyla fikir sahibi olmadığınız konular hakkında çok rahat konuşuyorsunuz.

Sayın @ayvalik10 dediğide bu zaten uçağa binmek için vize almanız, bunun içinde Amerikada kendi kendinize yetip devlete yük olmayacağınızı ispatlamanız lazım. Ben yine 2020 mülakat deneyimlerini herkesin takip etmesini tavsiye ediyorum. Bu yıl o kadarda esnek davranılmıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BlackNess oldu sizler bize kafa tutacak gibi daha konuya hakim olmadan yazılar yazın sonra biz size cevap yazınca hemen şikayet edin kaldıramayacaksanız yazmayın o zaman. Güncel bilgileri takip etmediğin belli. Mülakat deneyimlerinde 7k ben kafamdan söylemiyorum. Orada bir ailenin aldığı fiyatı söylüyorum. Bana gönderdiğin kişi zaten spor akademisndne mezun gider gitmez zaten işi hazırdı. Sen ona bakarak uçağa binince iş bulacak mısın. 15k ile yok sayarak demişsin neden yok sayıyon yetmez dimi peki mülakat deneyimlerini oku bakalım hangi bölgeleri söylemişler de sponsor istemişler hangi eyalet giderse vizeyi aldı. Önce bunu idrak et sonra cevap yaz. Amcam 1996 yılından beri amerika da matematiğin vardır dimi kaç yıl olduğunu hesaplayabilirsin. Ayrıca geçen sene gidenlerle sürekli konuşuyoruz. Benim hakkımda ailemi tanımıyon böyle konuşmazsan sevinirim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.7k

| | | |