Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@denizkaya, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar merhaba.

F-1 vizesinin yakın gelecekteki ve güncel (Fall 2021) durumu hakkında bilgi verme şansınız var mıdır? Lisans programı için University of South Florida'ya kayıt başvurumu yaptım. Vize konusunda bir sorun yaşama ihtimalim nedir? Önüme nasıl engeller çıkabilir?

Teşekkür ederim 🙂

Universite okuyacaklara ayricalik taniniyor, I-20 ile basvurunuzu yapip bir mulakat tarihi aldiktan sonra konsoloslukla iletisime gecip mulakat tarihinizi one cekmeye calisin.

Üstad merhaba. MBA programı için randevu aldım 2022 winter diye geçiyor MBA programı ancak sanırım en gec aralıkta okulda olmam gerekiyor resmi kayıtlar için. Bahsettiğiniz gibi mail atıldığında olumlu veya olumsuz dönüş yapılıyor mu ? Yılların verdiği tecrübelerinize dayanarak soruyorum 🙂

Evet, olumlu veya olumsuz donus yapiliyor 🙂 bol sanslar, ama eger okulun baslamasina cok uzun sure varsa -ki sizin durumunuz o sekilde- pek olumlu donus yapmiyorlar gibi, bilginiz olsun... 🙂 isterseniz oncelikle mulakat tarihi alin, Aralik ayindan 3-4 ay once konsolosluga ulasirsiniz, daha uygun olur.

Üstad son bir sorum daha olacak. Okula I-20 formunu hazırlaması için verdiğim pasaportumun süresi dolmak üzere. Ben haftaya yeni pasaport çıkartacağım. http://fmjfee.com/ üzerinden I-901 service fee yi öderken ve DS 160 ı doldururken , mecburen eski pasaport bilgilerini mi girmem lazım ? Randevuya ikisini de götürmem gerektiğini biliyorum ancak merak ettiğim konu yeni pasaport numaram elime geçtiği için service fee ve DS 160 ı doldururken kullanırsam okul ile match olmama durumu söz konusu olabilir mi ? Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar merhaba.

F-1 vizesinin yakın gelecekteki ve güncel (Fall 2021) durumu hakkında bilgi verme şansınız var mıdır? Lisans programı için University of South Florida'ya kayıt başvurumu yaptım. Vize konusunda bir sorun yaşama ihtimalim nedir? Önüme nasıl engeller çıkabilir?

Teşekkür ederim 🙂

Universite okuyacaklara ayricalik taniniyor, I-20 ile basvurunuzu yapip bir mulakat tarihi aldiktan sonra konsoloslukla iletisime gecip mulakat tarihinizi one cekmeye calisin.

Üstad merhaba. MBA programı için randevu aldım 2022 winter diye geçiyor MBA programı ancak sanırım en gec aralıkta okulda olmam gerekiyor resmi kayıtlar için. Bahsettiğiniz gibi mail atıldığında olumlu veya olumsuz dönüş yapılıyor mu ? Yılların verdiği tecrübelerinize dayanarak soruyorum 🙂

Evet, olumlu veya olumsuz donus yapiliyor 🙂 bol sanslar, ama eger okulun baslamasina cok uzun sure varsa -ki sizin durumunuz o sekilde- pek olumlu donus yapmiyorlar gibi, bilginiz olsun... 🙂 isterseniz oncelikle mulakat tarihi alin, Aralik ayindan 3-4 ay once konsolosluga ulasirsiniz, daha uygun olur.

Üstad son bir sorum daha olacak. Okula I-20 formunu hazırlaması için verdiğim pasaportumun süresi dolmak üzere. Ben haftaya yeni pasaport çıkartacağım. http://fmjfee.com/ üzerinden I-901 service fee yi öderken ve DS 160 ı doldururken , mecburen eski pasaport bilgilerini mi girmem lazım ? Randevuya ikisini de götürmem gerektiğini biliyorum ancak merak ettiğim konu yeni pasaport numaram elime geçtiği için service fee ve DS 160 ı doldururken kullanırsam okul ile match olmama durumu söz konusu olabilir mi ? Şimdiden teşekkürler.

Okul, sistemdeki bilgiyi degistirebilir diye dusunuyorum. Eger su an guncel pasaport elinizdeyse okulla hizli sekilde iletisime gecip guncel pasaportun numarasini verin, sisteme o sekilde girsinler.

I-20 belgesini size gonderdiler mi?

Arkadaşlar merhaba.

Teşekkür ederim 🙂

Okul, sistemdeki bilgiyi degistirebilir diye dusunuyorum. Eger su an guncel pasaport elinizdeyse okulla hizli sekilde iletisime gecip guncel pasaportun numarasini verin, sisteme o sekilde girsinler.

I-20 belgesini size gonderdiler mi?

Merhabalar, kabul mektubu gibi bir şey attılar . http://fmjfee.com/ bu sitede ödeme yapabilmem için sevis school file numberımı verdiler. I-20 için süreci baslatıyoruz seni haberdar edeceğiz dediler. Tüm evraklarımı teslim ettim ben. Orj diploma ve transkriptimi bile dhl ile yolladım. Şimdi okula sordum bakalım ne diyecekler. P.tesiye randevumu aldım pasaport için. 2-3 güne teslim edileceğini düşünürsek. Çarş- perş gibi teslim alırım diye düşünüyorum.

• @cüneyt-tarıkman vize randevusu almadiniz sanirim henüz ?

• @EmreGdk, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@cüneyt-tarıkman vize randevusu almadiniz sanirim henüz ?

almadım henüz. Geç tarihe verselerde master programları için mail atılıp rica edilebiliyormus. I-20 yi alınca yapacağım.

• Herkese merhabalar. Türkiye'deki konsolosluklar uzun bir süre daha açılmazsa, Ukrayna ya da Bulgaristan gibi ülkelerdeki Amerikan konsolosluklarından vize randevusu almak sizce mantıklı olur mu? Ve bu durum vize reddi alma ihtimalini artırır mı?

• ⭐⭐⭐

Amerikadan beklediğim güzel haber mailini aldım, okul arıyordum okula ihtiyac kalmadı suan mesleki ingilizce veren bir dil kursu arıyorum. Türkiyeden araştırırken aradığımdan çok alakasız şeyler çıkıyor amerikadan gönderebileceğiniz linkler varsa çok memnun olurum🙏🏼 @Edelweiss chicagoda bildiğiniz bir kurs varmı oraya geleceğiz çünkü konsolosluklar bi açılsa 🙏🏼

• @ahsenaydgdu sanki kesin vize vereceklermiş gibi konuştunuz Ahsen hanim 🙂 umarım alabiliriz kolayca...

• ⭐⭐⭐

@EmreGdk benim alacağım vize öğrenci vizesi fakat muhasebe denkliğini sağladım. Sınava kabulum geldi onun için, Dil okulu için vize değil. Bu nedenle öğrenci vizesi konsolosluk açılsa kuvvet ve muhtemel alabileceğimi düşünüyorum. Umarım alırızda

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yugen, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Herkese merhabalar. Türkiye'deki konsolosluklar uzun bir süre daha açılmazsa, Ukrayna ya da Bulgaristan gibi ülkelerdeki Amerikan konsolosluklarından vize randevusu almak sizce mantıklı olur mu? Ve bu durum vize reddi alma ihtimalini artırır mı?

Ankara'daki ABD konsoloslugu gibi diger konsolosluklar da sadece ulkede bulunanlara vize vermek isteyebilirler, bilginize. Yani basvurunuzu degerlendirmeye bile almayabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

USCIS bir güncelleme yayınladı I-765 formunu online doldurulabileceğini bildirdi.

@yugen, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Herkese merhabalar. Türkiye'deki konsolosluklar uzun bir süre daha açılmazsa, Ukrayna ya da Bulgaristan gibi ülkelerdeki Amerikan konsolosluklarından vize randevusu almak sizce mantıklı olur mu? Ve bu durum vize reddi alma ihtimalini artırır mı?

Ankara'daki ABD konsoloslugu gibi diger konsolosluklar da sadece ulkede bulunanlara vize vermek isteyebilirler, bilginize. Yani basvurunuzu degerlendirmeye bile almayabilirler.

Çok teşekkürler yanıtınız için. Türkiye'deki konsoloslukların açılmama ihtimaline karşı bir B planı olarak düşünüyorum aslında. Çünkü bu gidişle güz dönemine bile yetişemeyeceğiz.

• Merhabalar okuldan I-20 formumu teslim aldım. Aşağıdaki yazıda belirtilen SEVIS fee bedelini ödemeden DS 160 'ı doldurup randevu alabilir miyim ? Bu bedeli ödemem gerektiğini biliyorum ancak malum şimdilik hemen randevu alamayacağımı bildiğim için parayı açıkcası bağlamak istemiyorum. Kesin randevu tarihim belli olunca mülakata gitmeden ödeyebilir miyim bedeli ?

Please ensure you read your admission letter (attached) for your reference as well as how to apply for a Visa. However, to pay the SEVIS fee, please click this link: https://www.fmjfee.com/i901fee/index.html.

• @cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhabalar okuldan I-20 formumu teslim aldım. Aşağıdaki yazıda belirtilen SEVIS fee bedelini ödemeden DS 160 'ı doldurup randevu alabilir miyim ? Bu bedeli ödemem gerektiğini biliyorum ancak malum şimdilik hemen randevu alamayacağımı bildiğim için parayı açıkcası bağlamak istemiyorum. Kesin randevu tarihim belli olunca mülakata gitmeden ödeyebilir miyim bedeli ?

Please ensure you read your admission letter (attached) for your reference as well as how to apply for a Visa. However, to pay the SEVIS fee, please click this link: https://www.fmjfee.com/i901fee/index.html.

Randevu almak için SEVIS ücretini ödemenize gerek yok, bildiğim kadarıyla randevudan 4-5 gün önce ödemeniz yeterli oluyor. Konsolosluk sistemden ödediğinizi görmesi açısından ayrıca ödedikten sonrada faturanızın çıktısını da almanız gerekiyor vize görüşmesi için.

• @cengizzhan, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

5 gün önce ödemeniz yeterli oluyor. Konsolosluk sis

sağolasın abim. Ödemek sıkıntı değilde . Malum süreç ortada. Parayı oraya yatırıp 1 yıl sonra mülakata girmekte var. cok mantıklı gelmedi ondan dolayı sordum. Ben ozaman suan DS160 ı doldurup randevu alabilirim heralde. I-20 nin pdf i geldi. Hard copy olarak kargoladılar. Randevuyu hemen vermeyecekleri için beklememe gerek yok heralde kargoyu.

• ben SEVİS ücreti ödedim inşallah boşa gitmez bakalım 😃

• @EmreGdk, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

ben SEVİS ücreti ödedim inşallah boşa gitmez bakalım 😃

Ne zaman ödediniz? Ödendiğine dair belge kaç günde elinize ulaşıyor onu merak ediyorum.

• @cengizzhan tam hatırlamıyorum ama 1-2 hafta sürüyordu sanki, benim biraz oldu ödeyeli, randevu da aldım ama dediğiniz gibi vize randevuları şuanda 2022 mayısa kadar uzadı...

• Randevumu aldım bugün. 22 Mayıs 2022 . Evlat acısı gibi 😃 yazın keşke düzelse piyasalar . Çok can sıkıcı oldu artık.. Aralık 4 gibi okulda olmam lazım. Eylülde olmadı mail atarım artık öne aldırmak için. İnş olumlu yaklaşırlar.

• ben demiştim 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.4k

| | | |