Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizkaya, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar merhaba.. Yakında i-20 için başvurularımı yapacağım ve yavaş yavaş vize level'ine yaklaşıyorum 🙂 .. fakat alıp alamamam konusunda endişelerim var. ilk sayfalarda benim bölümüme benzer bir bölüme başvuru yapan arkadaş red almış. Acaba bende de olur mu sizce? Çok emek ve zaman harcadım.

2000 doğumluyum,
    University of South Florida'ya kabul edildim (en iyi 48. devlet üniversitesi) (Computer Engineering undergraduate).
    SAT'den 1470 aldım, en iyi %1'lik dilime girdim.
    USF'den alınabilecek en yüksek burs miktarını aldım. (ödeyeceğim ücretin %66'sı karşılanıyor, böyle olmasa maddi imkansızlık yüzünden gidemezdim)
    Babam polis memuru.
    Gideceğim şehirde (Tampa) kuzenim ikamet ediyor.
    Bekarım, askere gitmedim.
    Daha önce yurt dışına çıkmadım.

Sizce negatif bir profil çiziyor muyum? Biraz yorumlayabilirseniz çok sevinirim!

merhabalar.. öncelikle bu tarz konularda başka insanların red veya onay almasına cok takmayın. Yani ogünkü görüştüğü kişiden tutun , y.dışı tecrübesi, bankasındaki veya sponsor gösterdiği kişinin mal varlığı vb. bir çok etken var.. Soru bile sorulmadan vize alanlar oluyor. Aynı şekilde bankada cok parası olup, ingilizcesi iyi olup, iş ve yurt dışı tecrübesi olup red yiyenlerde oluyor. bu üniversite ve bölümü neden tercih ettiğinizi önden hazırlıklı gidin. Umarım hakkınızda hayırlısı neyse o olur.

• ⭐⭐⭐

@cüneyt-tarıkman sizin okulunuzun adını sormuştum vuneyt bey demediniz bir şey

• @cüneyt-tarıkman Cevap için teşekkür ederim..

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@cüneyt-tarıkman sizin okulunuzun adını sormuştum vuneyt bey demediniz bir şey

dostum arada kaynamış . Columbia Business School New York

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizkaya, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar merhaba.. Yakında i-20 için başvurularımı yapacağım ve yavaş yavaş vize level'ine yaklaşıyorum 🙂 .. fakat alıp alamamam konusunda endişelerim var. ilk sayfalarda benim bölümüme benzer bir bölüme başvuru yapan arkadaş red almış. Acaba bende de olur mu sizce? Çok emek ve zaman harcadım.

2000 doğumluyum,
    University of South Florida'ya kabul edildim (en iyi 48. devlet üniversitesi) (Computer Engineering undergraduate).
    SAT'den 1470 aldım, en iyi %1'lik dilime girdim.
    USF'den alınabilecek en yüksek burs miktarını aldım. (ödeyeceğim ücretin %66'sı karşılanıyor, böyle olmasa maddi imkansızlık yüzünden gidemezdim)
    Babam polis memuru.
    Gideceğim şehirde (Tampa) kuzenim ikamet ediyor.
    Bekarım, askere gitmedim.
    Daha önce yurt dışına çıkmadım.

Sizce negatif bir profil çiziyor muyum? Biraz yorumlayabilirseniz çok sevinirim!

Burs + kendi kaynaklarinizin okumak ve yasamak icin yeterli oldugunu gosterebilirseniz bence vizeyi alma ihtimaliniz yuksek. Bol sanslar.

• @crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Burs + kendi kaynaklarinizin okumak ve yasamak icin yeterli oldugunu gosterebilirseniz bence vizeyi alma ihtimaliniz yuksek. Bol sanslar.

Cevabınız için teşekkür ederim..

• ⭐⭐⭐

@cüneyt-tarıkman florida da mba mı, colombia business new york mu anlayamadım.

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@cüneyt-tarıkman florida da mba mı, colombia business new york mu anlayamadım.

floridadaki okul I-20 formunda sıkıntı yasattı. colombia business new york a gideceğim kardeşim. Tam olarak ne arıyorsun anlamadım ben. https://find-mba.com/schools/usa gir buraya tüm okullar mevcut.

• ⭐⭐⭐

@cüneyt-tarıkman bi öyle dediniz bi böyle o yüzden, tamam sağolun bakacağım

• ⭐⭐ Banned

Abd de kanada gibi community college sonrasi calisma izni veriluyormu

• ⭐⭐⭐

@Calibraturbo vermiyor fakat opt olayı var sayısal bölümlerde 2 - sözel bölümde 1 sene kalıp iş aranıyor diye biliyorum ben tabi daha iyi bilen biri varsa yanıtlarsa bende faydalanmak isterim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Calibraturbo, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Abd de kanada gibi community college sonrasi calisma izni veriluyormu

su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3778/opt-community-college-hakkında-soru

• Biden Ermeni soykırımını kabul edecekmiş.. Varsayalım ki bizim reis Biden ile atışıp ortalığı ayağa kaldırdı. Sizce bu durum öğrenci vizelerine yansır mı?

• @denizkaya, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Biden Ermeni soykırımını kabul edecekmiş.. Varsayalım ki bizim reis Biden ile atışıp ortalığı ayağa kaldırdı. Sizce bu durum öğrenci vizelerine yansır mı?

vallahi türkiyede yaşadığımız için rahip'i tutmamız bile nelere sebep oldu. "hiçbirşey olmasa bile kesinlikle birşeyler olabiliyor" kısacası.. yasayıp göreceğiz.

• Banned

Dil okulu için f1 vizesini uzatmada bir süre sınırı var mı? Ayrıca başlık açmak istemedim ama bulamadım da. 8 yıl diye biliyorum toplamda...

• ⭐⭐⭐

@katafalk F1 vizesi 5 yıllık değil mi bende öyle biliyordum. 8 i hiç duymadım avukat remzi beyden duymuştum youtube da varya ondan

• vize suresini 5 yildan fazla uzatmak icin gecerli bir sebebiniz olmali. Diyelimki ilk vizenizi 4 yillik bir uni icin aldiniz sonrasinda master a yazildiniz ona gore 5 yil uzerine uzatma yapabilirsiniz ancak suresi okulun verdigi I-20 deki tarihe gore uzatilir.Bu islemi Tr deki konsoloslukla yapabilirsiniz. Bir diger secenek olarak abd icerisinde ise 10 yil boyunca I20 ile ogrenci olarak yasal bir sekilde hayatiniza devam edebilirsiniz eger gecerli vizenizi uzatamazsaniz .

• Banned

@vedat-ARSLAN, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

vize suresini 5 yildan fazla uzatmak icin gecerli bir sebebiniz olmali. Diyelimki ilk vizenizi 4 yillik bir uni icin aldiniz sonrasinda master a yazildiniz ona gore 5 yil uzerine uzatma yapabilirsiniz ancak suresi okulun verdigi I-20 deki tarihe gore uzatilir.Bu islemi Tr deki konsoloslukla yapabilirsiniz. Bir diger secenek olarak abd icerisinde ise 10 yil boyunca I20 ile ogrenci olarak yasal bir sekilde hayatiniza devam edebilirsiniz eger gecerli vizenizi uzatamazsaniz .

Bu daha mantıklı bir bilgi sanırım. 10 yıllık olduğu bilgisi nerede geçiyor peki hocam?

• Merhabalar , bir soru takıldı kafama. bildiğiniz üzere suanda f1 vizeleri için randevu alabiliyoruz ileri tarihli olarak. Geçen sene de böylemiydi ? Yani 2020 Mart ile 2021 Ocak arası da aynı mıydı durum ? Eğer aynı ise tarihi gelen adaylara nasıl bir mesaj gidiyor ? Erteleme tarzı mı yoksa iptal mi oluyor randevu ?

• @katafalk I20 ile 10 yil boyunca yasal kalabilirsiniz .Soyleki ; mesela bir okulda 4 yillik I20 niz var, bitiminde ya uzatirsiniz farkli bir bolume kayit olarak yada baska bir okula transfer alarak . Boylelikle 10 yila kadar I20 ile yasal oturum hakkinizi korumus olursunuz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |