Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Bildiğiniz gibi pandemiden bu yana J1 de dahil olmak üzere bazı vize türlerinin posta yoluyla mülakatsız yenilenmesi şeklinde bir uygulama yapılmakta. Ancak posta yoluyla başvuru yapılabilmesi için Türkiye'de bulunmak gibi bir şart konmuş. Eğer ais sisteminden Türkiye'de bulunmadığınızı beyan ederseniz randevu tarihi seçip görüşmeye gelmeniz isteniyor. Türkiye'de olduğunuzu beyan ederseniz evraklarınızı postayla göndermeniz isteniyor.

Sorum şu: Ben şu J1 Research Scholar statüsüyle ABD'de bulunuyorum, daha önce yasal statümü uzattım fakat vizemin süresi dolmuş durumda. Yani ABD'den çıktığım takdirde geri dönemiyorum. Evraklarımı Türkiye'deki aileme gönderip postayla başvuru yapabileceğimi umuyordum fakat durum yukarıda anlattığım gibi.

Bir seçenek vizenin çıkmama riskini alıp randevu tarihi seçerek Türkiye'ye gelip mülakata girmek. Bu durumda vize verilmezse çok zor durumda kalacağım, evim, işim, vs. Diğer bir seçenek Türkiye'de olduğumu beyan ederek evraklarımı yollayıp posta yoluyla vize başvurumu yapmak. Bu durumda Türkiye'de olmadığım anlaşılır mı, anlaşılırsa ne gibi bir sonuçla karşılaşırım, vize vermedikleri gibi güncel statümü de iptal edebilirler mi? Siz ne önerirsiniz?

Çok teşekkür ederim.

• Konu biraz acil, yorum yapabilecek olan var mıdır?

Teşekkürler.

• @cbk, içinde söyledi: J1 Vizesini Amerika'dan Posta ile Yenilemek

Merhaba,

Bildiğiniz gibi pandemiden bu yana J1 de dahil olmak üzere bazı vize türlerinin posta yoluyla mülakatsız yenilenmesi şeklinde bir uygulama yapılmakta. Ancak posta yoluyla başvuru yapılabilmesi için Türkiye'de bulunmak gibi bir şart konmuş. Eğer ais sisteminden Türkiye'de bulunmadığınızı beyan ederseniz randevu tarihi seçip görüşmeye gelmeniz isteniyor. Türkiye'de olduğunuzu beyan ederseniz evraklarınızı postayla göndermeniz isteniyor.

Sorum şu: Ben şu J1 Research Scholar statüsüyle ABD'de bulunuyorum, daha önce yasal statümü uzattım fakat vizemin süresi dolmuş durumda. Yani ABD'den çıktığım takdirde geri dönemiyorum. Evraklarımı Türkiye'deki aileme gönderip postayla başvuru yapabileceğimi umuyordum fakat durum yukarıda anlattığım gibi.

Bir seçenek vizenin çıkmama riskini alıp randevu tarihi seçerek Türkiye'ye gelip mülakata girmek. Bu durumda vize verilmezse çok zor durumda kalacağım, evim, işim, vs. Diğer bir seçenek Türkiye'de olduğumu beyan ederek evraklarımı yollayıp posta yoluyla vize başvurumu yapmak. Bu durumda Türkiye'de olmadığım anlaşılır mı, anlaşılırsa ne gibi bir sonuçla karşılaşırım, vize vermedikleri gibi güncel statümü de iptal edebilirler mi? Siz ne önerirsiniz?

Çok teşekkür ederim.

Hocam aynı durumda biri olarak işin içinden çıkamadım siz ne yaptınız acaba? Başka bir yerde posta işe başvuru yaptığınızı okudum. Tr’ye gitmeden mi başvurdunuz? Aileniz vs sizin adınıza mı postaladı belgeleri?

• Herkese merhaba; J1 vizesini Türkiye'ye gelip posta ile yenileyenler var mıdır? Deneyimlerinizi öğrenmek isterim. Teşekkürler.

• @ozenrame ben J1 research scholar olarak, posta yoluyla vize yenilemeyi 2023 eylulde yaptim, cok kolay oluyor. benim tek problemim, fotografi ABD deyken hazirlayip, turkiyeye indigim an pasaportumu ve belgelerimi konsolosluga postalamistim. Ancak, tabi ki ABD'de biyometrik ya da vesikalik cektirmek zaten cok problemli oldugu icin, Turkiye'deki ABD konsoloslugu fotografimi begenmemisti, o yuzden iki hafta kadar gecikmisti vizem. onun disinda surec cok kolay oldu. ayrica not, mumkunse Turkiye'ye seyahat oncesinde, DS-2019 formunu mumkun olan en uzak son kullanim tarihi olarak guncelleyin. bu durumda yeni J1 vizesi de o tarihler arasinda maksimum surede olacaktir.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 15
  • 1
  • 380
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |