Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, 2019 yılında F1 vizesi başvurusu yaptım ve 5 yıllık vize aldım. Yaklaşık 5 ay dil eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye geri döndüm. Yani hala vize sürem dolmadı, aynı vizeyle tekrar dil okuluna kayıt olup gidebilir miyim yoksa tekrar vize mi almam gerekiyor? Bilgisi olan veya daha önce bu şekilde tekrar giden varsa ve bilgilendirirse sevinirim.

• @sahrud

ABD'ye Yeniden Girmeden Önce ABD Konsolosluğuna Gitmem Gerekir mi?

1. Geçerli Vize Mührü: Vize damgasının süresi dolmadığı ve öğrencinin yeni bir I-20 ve diğer destekleyici belgeleri olduğu sürece, öğrenci üzerinde eski okulun adı bulunan eski vize damgasını kullanarak yeniden giriş yapabilir. Kendinizi bir giriş limanında sunarken finansal destek kanıtı da almak her zaman iyi bir fikirdir.

• @sahrud I-20 devam ettiği sürece F1 vizesi sadece ABD'ye giriş çıkışla ilgili. Esas olan I-20'deki PROGRAM END DATE'dir. Ayrıca SEVIS'inizin aktif olması gereklidir. Dil okulunda SEVIS yapıyorlar mı bilmiyorum ama üniversitede master doktora için bu şekilde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sahrud, içinde söyledi: Süresi bitmemiş F1 vizesi ile ABD'ye tekrar gitmek

Merhaba, 2019 yılında F1 vizesi başvurusu yaptım ve 5 yıllık vize aldım. Yaklaşık 5 ay dil eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye geri döndüm. Yani hala vize sürem dolmadı, aynı vizeyle tekrar dil okuluna kayıt olup gidebilir miyim yoksa tekrar vize mi almam gerekiyor? Bilgisi olan veya daha önce bu şekilde tekrar giden varsa ve bilgilendirirse sevinirim.

Okul yeni bir I-20 formu hazirlayacak. Yeni ve gecerli bir I-20 formuyla ve suresi gecmemis vize ile ABD'ye giris yapabilirsiniz.

• Peki 5 yıllık geçerli bir f1 vizesi ile 6 aylık dil okulu aldığımızda, 6 aylık sürenin sonunda hiç Amerika'dan çıkmadan süreyi yasal olarak uzatabilir miyiz. Yani dil okulunun 6 aylık eğitimi bitince aynı ya da farklı bir dil okuluna 1 yıl için tekrar yazılıp yeni bir i-20 ve sevis kaydı düzenletsek. Hiç çıkış yapmadan kalma imkanımız olacak mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mhtdmr dünyanın hangi ülkesine gidersen git dışarıya çıkmadan ülke içinde statü değiştirmek o kadar basit oluyor ki ondan yeterki bir ülkeye giriş yap gerisi çorap söküğü geliyor evet statü değiştirebiliyorsun

• Çok teşekkür ediyorum. Aralık ayında gideceğim inş. Heyecanla bekliyorum. İyi günler dilerim.

• Merhaba benim sorum da şu ben dil okulu için geldim. Okulum mayısta bitti ama ben çoktan ocakta evlenmiştim ve eşimle süreci başlatmıştım. Aksilikler dolayısıyla aos um kabul edilmedi. Ama 2027ye kadar f1 vizem var. Şu an herhangi bir dil okuluna başvursam veyahut master yapsam f1 güncellenir mi out of status durumu kalkar mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |