Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@quikless, içinde söyledi: Pandemi devam ederken F-1 vizesi alabilen var mıdır?

@crazycells önceliğim mesleğim için dil öğrenmek. sonra ki asıl amacım yurt dışında bulunup network edinmek. master/doktora eğitimleri maddi sebeplerden dolayı ikinci planda kalıyor. dil okulunu orada bulunmak için kullanacağım bir nevi. üzerinde maddi varlık olmayan yeni bir mezun olarak turist vizesi alamayacağımı düşünüyorum. o sebepten dil okulu aracılığıyla gitmeyi düşünüyorum.

hangi sektorde calisiyorsunuz, hatirlatir misiniz? ingilizce ogrenince daha iyi isler bulacaginiz bir pozisyonda calisiyorsunuz degil mi?

• @crazycells inşaat mühendisiyim. teşekkürler zaman ayırıp cevap veriyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@quikless, içinde söyledi: Pandemi devam ederken F-1 vizesi alabilen var mıdır?

@crazycells inşaat mühendisiyim. teşekkürler zaman ayırıp cevap veriyorsunuz.

bu durumda, amaciniz ingilizce ogrenip Turkiye'deki uluslararasi hizmet veren sirketlere mi gecmek?

• @crazycells amacım tam olarak türkiye de çalışmak değil. bizim sektörümüz rusya-arap emirlikleri ve bazı avrupa ülkelerinde iş imkanı olan bir meslek. oralarda çalışmak için ingilizce olmazsa olmaz. yaşım henüz gençken kanada express entry de denemek istiyorum. yani aslında biraz göçmenlik amacıyla öğrenmek istiyorum. belki dil okuluyla orada bulunduğum sürece amerika'da iş imkanı bulabilirim diye de düşünüyorum. her kapıyı zorlayacağım 🙂

• Merhaba,
    University of Texas at Austin okulunda 8 aylık ingilizce kursundan kabul aldım. Vize randevusuna başvurduğumda randevum 2022 mayısa verildi, okulum 2021 ekimde başlıyordu, erken randevu talebinde bulundum reddedildi. Okulumu 2022 ocak ayına erteledim ve tekrar erken randevu talebinde bulundum ama yine reddedildi. 21 yaşındayım, İstanbul teknik üniversitesinde petrol mühendisliği öğrencisiyim ve aynı zamanda Antalya'da 5 yıldızlı bir otelde mağazam var, ingilizcemin mükemmel olması gerekiyor. Eğer kursa ocak ayında başlayabilirsem ağustosta döneceğim ve ne okulumdan geri kalmış ne de mağazamdan uzak kalmış olacağım. Bugün konsolosluğa bu şartları içeren bir mail attım, mail haricinde başka yapabileceğim öneriniz var mı?
    Yurt dışından vizeye başvurmayı araştırıyorum ama normal şartlarda kabul eden ülkeler pandemi dolayısıyla oturma izni olmayan yabancı vatandaşlara vize verilemeyeceğini söylüyor. Son olarak Umman'a mail attım dönüş bekliyorum. Bu konuda bilgisi olup yardımcı olabilecek var mı?
    Şimdiden teşekkürler.

• @uzunikibin @uzunikibin birebir aynı durumdayız bende eylülden beri randevu bekliyorum, acil vize randevusuna red aldım hala bekliyorum. Yapabileceğiniz randevu sistemini sürekli kontrol etmek (ankara eylülden beri hiç açılmadı istanbul a bakın o yüzden) başkada beklemekten başka çaremiz yok 😞

• 2022 Yılı İçin F-1 Vizesindeki Son Durum

Herkese merhaba foruma yeni kayıt oldum konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. Los Angeles'da bir dil okuluna başvuruda bulundum yaklaşık 3 aylık bir eğitim alacağım okul ile ilgili kayıt ve evrak işlemlerimi 2021 aralık ayı sonunda bitirdim önceden de böyle bir başvuru yapmadığım için hata yapmamak adına ds-160 formunu vize danışmanı ile 2022 ocak ayında doldurdum ancak halen bir haber çıkmadı tarih ile alakalı danışmanımı arayıp sorduğumda tarih verilmesi bazen 1 ayı bulabiliyor dedi bu sürecin işleme şekli nasıl oluyor tam olarak bana konsolosluğun gün vermesini bekliyoruz dedi danışmanım. Okul önümüzdeki eylül ayının 16'sında başlayacak F-1 başvurusu yapan başka arkadaşlar var ise onların durumu nedir bilgilendirirlerse sevinirim yada okulun başlama tarihine göre konsolosluk bir kaç ay sonra tarih veriyor olabilir mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cengizhan-KILIÇ, içinde söyledi: Pandemi devam ederken F-1 vizesi alabilen var mıdır?

2022 Yılı İçin F-1 Vizesindeki Son Durum

Herkese merhaba foruma yeni kayıt oldum konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. Los Angeles'da bir dil okuluna başvuruda bulundum yaklaşık 3 aylık bir eğitim alacağım okul ile ilgili kayıt ve evrak işlemlerimi 2021 aralık ayı sonunda bitirdim önceden de böyle bir başvuru yapmadığım için hata yapmamak adına ds-160 formunu vize danışmanı ile 2022 ocak ayında doldurdum ancak halen bir haber çıkmadı tarih ile alakalı danışmanımı arayıp sorduğumda tarih verilmesi bazen 1 ayı bulabiliyor dedi bu sürecin işleme şekli nasıl oluyor tam olarak bana konsolosluğun gün vermesini bekliyoruz dedi danışmanım. Okul önümüzdeki eylül ayının 16'sında başlayacak F-1 başvurusu yapan başka arkadaşlar var ise onların durumu nedir bilgilendirirlerse sevinirim yada okulun başlama tarihine göre konsolosluk bir kaç ay sonra tarih veriyor olabilir mi ?

Su basligi inceleyin isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/97/f-m-öğrenci-vizeleri/

Mulakat tarihini sizin (daha dogrusu danismanin) almaniz lazim; uzun bir sure sonrasina da olsa mulakat tarihi alip, daha sonra takvimde bos yer buldukca one cekebilirsiniz.

• F-1 Acil Randevu Talebi Hakkında

Hepinize İyi Günler Dostlar.
    23 Nisan tarihin de I-20 dosyam ile beraber DS-160 dosyasını doldurdum. En erken görüşme tarihi olan 7 Mart 2023 tarihine ise randevu aldım. Lakin benim okulum 15 Ağustos 2022 de başlayacak. Bundan ötürü ise Acil Randevu Talebi oluşturdum. Talep sayfasında ki bütün bilgileri vermeme rağmen ve okulumun bahsettiğim tarihlerde açılacağını bahsetmeme rağmen (Acil Randevu Katagorisinde) başvurum olumsuz sonuçlandı. Konsolosluk sitesin de ise yeniden acil randevu için mail atmayın diyor. İki gündür ise sistemden randevu tarihini daha geri bir tarihe çekmek için uğraşıyorum. Şuan sizce ne yapmam lazım. O tarihlere gelir mi? Yoksa boşuna umut bağlamayayım mı? Bilgileriniz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |