DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@melisa2020 Şayet Ds160 formunuzda değiştirecek bir şey olmayacaksa bu sürede şehir farkından dolayı bir sıkıntı çıkmayacaktır. Şayet başka bilgilerinizde değişiklik oldu ve bir değişim hakkını da kullandıysanız, formu değiştirip kapıdaki görevliden güncelleme rica etmeniz gerekecek. Kapıdaki görevli çoğunlukla güncelleme yapıyor.

• Amerika'da kalış süresi 1 takvim yılında 180 gün olarak biliniyor. Bununla ilgili internet de bir bilgiye ulaşamadım. Bu bilginin gerçek olup olmadığını nasıl doğrulayabilirim?

• @Kef14 Turist vizesi ile ABD'de bulunmanızın üst sınırı son 1 sene içerisinde 180 gündür ve buna kapıdaki pasaport görevlisi karar verir. Girişte pasaporta mühür vurulmadıysa kalış süresi 180 gün olarak belirlenmiştir.

• @selamibasaran ais’ten güncelleme yaptığım formu görevlilere belirtmem mi gerekli? Zaten onlar bilgisayardan güncelleme yapıldığını bilmezlermi?

• ⭐⭐

@melisa2020 Bir kere değişiklik hakkınızı kullandınız.Bir daha değiştirmek isterseniz barkod numarasını kapıdaki görevli güncelleyebilir.Onu demek istedim.

• @selamibasaran hımmm şimdi anladım🙂çok teşekkür ederim … Ben sizden bi görüş rica etsem, ben geçen sene oğlumla başvurdum red oldu ama görüşmem çok uzun sürdü .. profilim evliyim ve kendimize ait şirket ve bir oğlum var yurt dışı geçmişim yok… ne için gideceksiniz dedi yeni yılda oğlumla disneyi görmek dedim.. yurt dışı geçmişim olup olmadığını sordu hayır dedim tekrar sordu hayır dedim…sıradan soruların yanı sıra kadın gitti gelmedi uzunca dakikalar sonrasında yanında bi bayanla birlikte geldi ve gelen bayan daha önce parmak izi verdinizmi dedi hayır dedim ama Irak’a gitmiş görünüyorsunuz dedi aaaaa evet dedim ama yaklaşık 20 yıl önceydi (ben bile unutmuştum) dedim… sizlere hizmet ettik dedim şirketimiz vardı dedim…neyse bunu söyleyen kadın gitti.. görüşme yaptığım kadın üzgünüümmm bu sefer size veremiyorum dedi… şimdi eşim işyerini bırakamadığından tekrar 4 yaşındaki oğlumla başvurdum bişeylerin değişmesi açısından annem emekli 72 yaşında onuda ekledim…buarada Fransa için başvurmuştum onaylanmadı.. yani bi shengenimde yok 🙂

• ⭐⭐

@melisa2020 Görüşten ziyade şahsi fikirlerimi söyleyebilirim. Ben de vize alamadım bu arada. Vize geçmişi bu noktada önemli. Neden ilk yurt dışı seyahatinizi Amerika'ya yapacağınızı sorgulayacaklardır. Yapabiliyorsanız 1-2 ülke görün mülakatınıza kadar. Benim tavsiyem bu olur.

• @selamibasaran evet yaa bende aynısını düşünüyorum ama shengen çok zorlaştı tatil turu dahi satın almıştım vize çıkmadı… neyse artık kısmette varsa olacak.. cevabınız için çok teşekkür ederim 🙏

• Merhaba, 6 Haziran’da kendim ve bebek oğlum için B1/B2 vize mülakatına katıldım ve vizeniz onaylandı kağıdı aldım. Eşim daha önce vize almıştı ve mülakat tarihinden 1 gün sonra PTT’ye iletilmişti pasaportu. Fakat bizim statümüz ceac.gov’da hala approved şeklinde, sizce bu süreç neden uzadı? Bayramdan sonraya kalır mı ? Çünkü bayramda başka bir seyhatimiz var

• @melisa2020 hayir cevabi verdiginiz icin red yediniz.

• @ayskem, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba, 6 Haziran’da kendim ve bebek oğlum için B1/B2 vize mülakatına katıldım ve vizeniz onaylandı kağıdı aldım. Eşim daha önce vize almıştı ve mülakat tarihinden 1 gün sonra PTT’ye iletilmişti pasaportu. Fakat bizim statümüz ceac.gov’da hala approved şeklinde, sizce bu süreç neden uzadı? Bayramdan sonraya kalır mı ? Çünkü bayramda başka bir seyhatimiz var

bu ara ciddi bir yoğunluk var.

• @charon ama şu varki gerçekten hatırlamadım , dediğim gibi 20 yıl oldu gideli.. inşallah bu kez olur..annemi eklemem sizce nasıl bi etki yapar bilemedim?

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.6k

| | | |