DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Esrâ-Nur cevabınız için teşekkürler

• @tufank Teşekkürler, evet ikna konusu burada belirleyici olan konu.

• @Sercan-Özüsağlam Ben yerinizde olsam, eğer Türkiye'deki iş bağlarınız sağlam değilse ve ABD'deki işleriniz Türkiye'deki işinize bağımlı değilse şirketi işin içine karıştırmazdım. Zira şirketin yasal işleri için ABD'ye gitmeniz demek sizin ABD'deki işleriniz için ABD'de bulunmanız, bunun için de yatırımcı statüsü elde etmeniz gerektiği intibaını uyandırabilir.

Tabii ki de yukarıda saydığım şartlara karar verecek olan sizsiniz.

• Merhaba 6 mayista esimle gorusmeye girdik vizelerimiz onaylandi dendi, Ceac dan kontrol ettigimizde hala approved olarak gorunuyor. Mayis sonu Abd disinda bi yere seyahatimiz var, pasaportu konsolosluktan geri istetebiliyor muyuz acaba? bide bu hafta gorusmeye girip pasaportu kargoya verilen varmi?

• Merhabalar, bu başlığa mı yazmalıyım karar veremedim ama yanlış yer ise kusura bakmayın şimdiden.Ben emekli devlet memuruyum, eşim de sgk emeklisi, ABD ye turist vizesi için başvuru yapacağız. Çocuğumuzun biri 15 yaşında birisi 17 yaşında, haftaya randevu için başvuru yapacağız, muhtemelen seneye sıra verecek ve 17 yaşındaki oğlumuz 18 yaşında olacak , şubat 2007 doğumlu, eğer şubattan önce randevu alır isek görüşmeye birlikte gireceğiz sanırım, ama şubattan sonra olunca nasıl oluyor bilmiyorum,ailece birlikte görüşmeye girebiliyor muyuz, yoksa herkes tek tek mi girecek, tecrübeli arkadaşların deneyim ve bilgilerine ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐

@EBG Her aile bireyi ayrı ayrı DS-160 formu doldurmalı ve daha sonra AIS üzerinden tek bir hesap açarak tüm aile bireylerini aynı gruba dahil ederek aynı gün / saate randevu alabilirsiniz. Tabi gruptaki kişi sayısı ne kadar çok ise takvimde uygun randevu tarihi bulmak o kadar zor olacaktır. Sürekli takip ederek randevuyu geriye çekmeye çalışmanız gerekecek.

• ⭐⭐

@Sahin-Kaya yoğunluğa, resmi tatillere denk gelmesine göre bazen 2-3 hafta sürebiliyor. Bence biraz daha bekleyin yakında ”issued” olur ve kargoya verilir. Eğer seyahati riske atacak bir durum var ise seyahatten 10 gün önce konsolosluk ile iletişime geçip durumu bildirebilirsiniz. Bu durumda vize basımı daha sonra nasıl ve ne şekilde yapılır açıkçası bilmiyorum.

• @tufank

@tufank, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@EBG Her aile bireyi ayrı ayrı DS-160 formu doldurmalı ve daha sonra AIS üzerinden tek bir hesap açarak tüm aile bireylerini aynı gruba dahil ederek aynı gün / saate randevu alabilirsiniz. Tabi gruptaki kişi sayısı ne kadar çok ise takvimde uygun randevu tarihi bulmak o kadar zor olacaktır. Sürekli takip ederek randevuyu geriye çekmeye çalışmanız gerekecek.
    Çok teşekkür ederim🫶

• @EBG, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar, bu başlığa mı yazmalıyım karar veremedim ama yanlış yer ise kusura bakmayın şimdiden.Ben emekli devlet memuruyum, eşim de sgk emeklisi, ABD ye turist vizesi için başvuru yapacağız. Çocuğumuzun biri 15 yaşında birisi 17 yaşında, haftaya randevu için başvuru yapacağız, muhtemelen seneye sıra verecek ve 17 yaşındaki oğlumuz 18 yaşında olacak , şubat 2007 doğumlu, eğer şubattan önce randevu alır isek görüşmeye birlikte gireceğiz sanırım, ama şubattan sonra olunca nasıl oluyor bilmiyorum,ailece birlikte görüşmeye girebiliyor muyuz, yoksa herkes tek tek mi girecek, tecrübeli arkadaşların deneyim ve bilgilerine ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler

21 yaşına kadar birlikte girebiliyorsunuz diye biliyorum. siz başvurunuzu yapın geri çekersiniz. ben şubatta eşim için randevu aldım temmuz 2025 verdi önce daha sonra ağustos 2024 e çektim.

• @EBG, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar, bu başlığa mı yazmalıyım karar veremedim ama yanlış yer ise kusura bakmayın şimdiden.Ben emekli devlet memuruyum, eşim de sgk emeklisi, ABD ye turist vizesi için başvuru yapacağız. Çocuğumuzun biri 15 yaşında birisi 17 yaşında, haftaya randevu için başvuru yapacağız, muhtemelen seneye sıra verecek ve 17 yaşındaki oğlumuz 18 yaşında olacak , şubat 2007 doğumlu, eğer şubattan önce randevu alır isek görüşmeye birlikte gireceğiz sanırım, ama şubattan sonra olunca nasıl oluyor bilmiyorum,ailece birlikte görüşmeye girebiliyor muyuz, yoksa herkes tek tek mi girecek, tecrübeli arkadaşların deneyim ve bilgilerine ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler

Eşimin iki kardeşi ve eşimin annesi için (3 kişi) tek grup oluşturdum ve Haziran'da o şekilde görüşmeye girecekler. Eşimin kardeşleri 21 yaş üzerindeler.

• Vize başvurusunda yeşil pasaport sahibi olanlar pasaport türünde hangi seçeneği işaretlemeli?

• @mynewlife, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Vize başvurusunda yeşil pasaport sahibi olanlar pasaport türünde hangi seçeneği işaretlemeli?
    Bunu ben de merak ediyorum, ayrıca vize görüşmesine okuyan çocuklarla mı gitmek avantajlı yoksa çocuklara sonra mı randevu almalı

• ⭐⭐

@mynewlife Bordo pasaportta olduğu gibi Regular olarak seçebilirsiniz. Çocuklarla gidip gitmemenin bir avantaj / dezavantaj sağladığını düşünmüyorum. Eğer seyahati çocukla yapacaksanız dürüst olarak belirtmeniz yeterli. Beraber katılabilirsiniz görüşmeye.

• B1-b2 için randevuyu öne almak istiyorum
    Arada sırada bakıyorum fakat rendevuların açıldığını haber veren bir sayfa instagram veya telegram gibi kanallar var mı ?

• @Aas20
    Hayır yok, bulunduğunuz forumda bazen haber veriyor insanlar. Sık sık, günde 5-7 defa farklı zamanlarda kontrol etmek en iyi çözümlerden biri. Daha vahim durumlarda öne çekme ile ilgili pro yardım eden çözümler forumda mevcut.

• abd'ye girişte pasaportun 6 ay geçerli olması gerekliliği, giriş tarihinden itibaren 6 ay mı planlanan dönüş tarihinden itibaren 6 ay mı? eğer dönüş tarihine göreyse 5 ay kalmış olacak sorun olur mu

• merhaba bir sorum olucaktı. turist vizemiz varken amerikada dil okulu için öğrenci vizesine türkiyeden başvurmak sorun olur mu? red alınma durumunda turist vizesi iptal olur mu yada daha sonra abd ye girerken bu red dolayısıyla sıkıntı çıkar mı? abd içinde COS yapınca türkiye ye dönmek sıkıntı oluyor, daha doğrusu türkiyeye gelip tekrar abd ye dönmek . Benzer durumu yaşayan var mı yada konuyla ilgili bilgisi olan

• Merhabalar, annem için B2 vizesi almaya çalışıyoruz. Ds160 formunu doldurduk, mülakat randevusu almak ve ücreti ödemek için belirli bir son tarih var mıdır? 3 gün içinde yapmalısınız, 30 gün içinde yapmalısınız vs gibi..

• @Aas20 h2bden red aldim, b1e dokunmadilar.
    Zannetmem yani. Kategoriler farkli

• ⭐⭐

@herdem Ödeme dekontu 1 sene boyunca geçerli. 1 sene dolmadan bir randevu almanız lazım. Randevunun tarihi 2 sene sonrası bile olabilir sorun değil, önemli olan size tanınan süre içerisinde bir randevu almış olmanız. Daha detaylı açıklama için şu iletiyi inceleyebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

42.6k
Users

4.5k
Topics

434.9k

| | | |