DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lawyergirl
    🙂 benim ilacım bu, istemiyorsan atmam ama senimi kırıcam

• ⭐⭐

@Mesut-Hakyemez Benim de arkadaşlarım var çok yurtdışına gitmek istiyordu biri. O kadar hatırlattım başvur başvur diye zahmet edip başvurmadı bile. En sonunda ben vicdan yaptım dedim at fotoğrafını bilgilerini ben başvurayım dedim son 5 dk kala attı resim hata verdi başvuruyu gönderemedim. Bazı insanların cidden nasibinde olmuyor böyle şeyler

Bir diğer arkadaşıma da zorla başvuru yaptırmıştım bu sene yine başvurmadı o kadar başvur dememe rağmen. Diyor çıksa da gitmem kpss çalışıyorum. Ne dersin ki

• @newbie97

Artık şaşırmıyorum.

Market çalışanı bir tanıdığa başvur dedim yapmadı.

Hergün düzenlediği ürünlerin resmini çekip marketin whatsapp grubuna atıyor.

Bölge sorunlusu şöyle diyormuş rafları düzenleyip resim atmayan işi bıraksın.

Ben buna 2 yıldır başvur dedim.

Sonra her şeyden şikayet ediyorlar.

Bu saatten sonra umrumda değil.

Kendi düşen ağlamaz.

Bir de kamuda memur olan biri iltica etmiş.

Newyork'tan resim atıyor elemanın keyfi yerinde.

Ne desek boş. Bu millet birlik olmaz , iflahta olmaz.

• @newbie97

Sene 2017 ' de çalıştığım işyerindeki mühendise greencard a başvur demiştim.

Sonra her gün buna soruyordum başvurdun mu diye .

Cevabı şu oldu: Derbi maçı vardı unutmuşum dedi.

Sonra da yalap şalap başvurdum dedi.

Bende , Sen bu kafayla gidersen hayattan daha çok gol yersin dedim.

O zamanlar detaylı araştırmadığım için sadece üniversite mezunları başvuruyor sanıyordum.

İşte yaptığım basit bir hata beni bu hallere düşürdü.

Hem geç hem de güç oldu.

• @Mesut-Hakyemez biz geleceği düşünerek hareket ediyoruz. onlar ise daima bugünü düşünerek hareket ediyorlar. bugüne göre yaşamak insana defalarca hata yaptırır.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@Mesut-Hakyemez Ben başvuruyu ücretli sanıyordum yoksa 18 imde başlardım başvurmaya.

Bu sene kimseye demeyeceğim başvur diye, sosyal medyada felan çok sözedilmezse belki daha da düşer başvuran sayısı

• @Birgariphayat, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

@rnc 2021 yılında olanlar büyük bişey değildi sadece yasama sevincimi kaybetmiştim asıl olay bundan sonra başlamıştı.Hayat her zaman ki gibi güllük gülistanlıktı hiçbir problem yok gibiydi sonra 12 yaşındaki kardeşim de bazı sağlık problemleri seyir gösterdi sebepsiz yere bayilmaya başladı.Apar topar hastaneye götürdük epilepsi tanısı konmuştu ve bu beni çok üzmüştü derin derin bundan sonra ne olacağını düşünüyordum.Sonra o felaket başımıza geldi,deprem.Teyzemler de bizdeydi annem,babam iki kardeşim,ben,teyzem ve kuzenim bizim evdeydik.Ben oturduğum yerden(sebebini hatirlamiyorum) ayağa kalkmıştım sonra bir ses geldi televizyon başıma uçtu ve gözüme perde indi her yer karanlik olmuştu.Sonra başımıza taşlar yağmaya başladı fay hatti evimizin tam altından geçiyordu ve evi sallamak kenara dursun tam anlamıyla patlatmıştı.Kardeşimin biri kolumun altina düşmüştü diğeri evin diğer ucunda bazen çığlıkları geliyordu.Telefon elimde olduğu için arayabildigimi aradim tabi başta şebekeler yoktu sonradan geldi.Herkes çığlık atıyordu kardesim elimin altında boğuluyordu ve bir süre sonra can verdi.Ben çığlık attim ağladım ama elden bişey gelmiyordu.6 saatin sonunda yardima geldiler ve bizi çıkardılar ben,annem,babam ve kuzenlerim sağ çıktık (kiz kuzenim yolda vefat etti)beni surukleyerek götürdüler arabaya benim böbrekler ve akciğer gitmişti 1 ay hastanede yattim o an olanların farkında değildim çıkınca ah dedim.Onları cok özlüyorum ama elimden bişey gelmiyor.Ha beni hayata bağlayan bişey isterdim mesela bir kız çocuğum olsun ama bu acıya dayanmak istemiyorum artik.

Hocam inan ne diyecegimi bilemiyorum... Yani sevdigin birilerini kaybetmek tarif edilemez.. Ben sevdiklerime aşiri önem veriyorum kaybettigimde ise aklimdan hiçbir zaman çikmiyor.
    Sevdigim kuşum vardi hala oturur zaman zaman üzülürüm aradan 7 yil geçmesine ragmen... Belki de sorun bendedir kim bilir...
    Hayat böyle işte 1 dakika önce gülerken 1 dakika sonra agliyabiliyoruz. Herşey basit miş gibi görünüyor ama malesef öyle olmuyor.
    Ne yapalim? yaşamaya çalişiyoruz... Gidenler malesef geri gelmiyor keşke geri gelse..
    Sabredemiyorsun hayat çekilmez oluyor bununla yaşamaya çalişiyorsun... artik nereye kadar yaşiyabilir isen...

• ⭐⭐

Sahi bizim forumdan niye kazanan çıkmıyor 2 senedir bu olayı çözmemiz lazım 😁

• @newbie97

Virginia'da yaşayan bir tanıdığım var.

Ara ara memlekete gelir ona desem bir yol göster diye uğraşacağını sanmıyorum.

Kendisiyle yüz yüze hiç görüşmedim.

Bu zamana kadar ondan bir şey istemedim , istememde.

Irkı lazım değil elemanın biri şöyle bir şey demişti: Ben memlekete gidecek ev yapacak , olmadı ben avustralya ya gidecek. Akrabalar çağırıyor.

Yine "birlik" olmanın önemini daha iyi anlıyoruz.

Anlayacağınız "bireysel " olarak başarmak zorundayız.

Bende sizin gibi düşünüyorum , uğraşmam artık.

• @yasinyasa

Yine bizler vicdan sahibiyiz.

Bu forumun kuruluş maksadı yurt dışında " birlik , beraberlik , birbirine yardım etmekti.

Bu forumda destek almış sosyal medyada ünlü olmuş birilerinin son mesajları yıllar öncesinde yazılmış.

Forum yöneticilerini tebrik etmek lazım.

Şahsen ben bu kadar sabırlı olamam.

Bir atasözü der ki: Pişmeyen aşa tuz neylesin , akılsız başa söz neylesin.

• ⭐⭐

@Mesut-Hakyemez Hocam zaten ister yurtdışına olsun ister sıradan bir işe olsun kimseden yardım almayıp kendin girmen lazım. Bizim insanımız sever öyle yıllar sonra bu olayı başına kakmayı

O yüzden bir yolunu bulup bir şekilde kendimiz bireysel olarak başarmalıyız. Özellikle Türkler yurtdışına Türkleri istemiyor ve sezmez de. Seven çok nadir öyle söyleyim. Yoksa önüne taş koymaktan başka bir şey yapmazlar

Mesela youtube da Can Harmanşah var çok takdir ediyorum Türklere karşı çok yardımsever her konuda yardımcı oluyor iş veriyor ehliyet veriyor çoğu işlerini görüyor ister yasal ister illegal gitsin. Ama giden çoğu Türk aman başka Türk gelmesin istiyor.

Ben hiç abd de yaşayan meksikalıların meksikalılar gelmesin diye bir tutumlarını görmedim mesela bu sadece bizim memlekete özgü. İnsanımızın kanında böyle kıskançlık dolaşıyor. Yahu senin nenen köyde 2 çuval bulgur için 12 saat tarla biçiyordu bu ne özgüveni anlamıyorum. Dağdan gelmiş bağdakini beğenmiyor çoğu

• @newbie97

Olay şu: Aslı , nesli belli olmayanlar ortalığı karıştırıyor.Türklerde bunlara inanıyor.Bunun sebebi eğitimsizlik , düşmanını tanımamaktan ve küçümsemekten kaynaklanıyor.

Can Harmanşah niye başarılı olamayacak , işte bu yüzden.

Ortalığı karıştıranlara Dna testi yapılsın çoğunun Türk olmadığı anlaşılır.

Haluk Tatar'ın dünyayı kim yönetiyor serisinde bunların detayları var.

Söz meclisten dışarı, Hiçbir ülke elinin altındaki diğer ülkelerin yükselmesini istemez.

Maalesef bunları bireysel olarak düzeltmeye ne gücümüz ne de zamanımız var.

O yüzden 1 tane ömrümüzü faydalı bir şekilde yönetmek çabasındayız.

Bu ülkede her şey yolunda gitsin hiç kimse terketmez , dünya üzerinde böyle güzel bir ülke yok.

• ⭐⭐

Herkese merhaba, çok uzun bir süre foruma girmeyeceğim, çekilişten de umudu kestim zaten. İyi forumlar herkese ✋

• ⭐⭐

@lawyergirl Bende gidiyorum yakında valla kalan arkadaşlara başarılar dilerim başvuru döneminde ortaya çıkarım yine 😁

• @rnc Hayatın gerçekleri bu ne yazık ki özlesen de öldüm desende bir şekilde yaşamaya devam ediyorsun farkında olmadan.Çok fazla insan gitti hayatımdan haddinden fazla hemde.Kimisini toprağın altına gömdüm kimisini kalbime..Ve tüm bunları yaşadıkça ister istemez kibarlaştım,yardimsever oldum, insanlari kırmaktan korkar olduğum gibi.. Toprağın aldıklarını toprak incitmesin,hayatimdan gidenlerin yolu açık olsun,mutlu bir hayat sürsünler

• @newbie97 Bir yere gidemezsin😌gitti mi napti jdjdjfjekwkskco

• @Birgariphayat, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

@rnc Hayatın gerçekleri bu ne yazık ki özlesen de öldüm desende bir şekilde yaşamaya devam ediyorsun farkında olmadan.Çok fazla insan gitti hayatımdan haddinden fazla hemde.Kimisini toprağın altına gömdüm kimisini kalbime..Ve tüm bunları yaşadıkça ister istemez kibarlaştım,yardimsever oldum, insanlari kırmaktan korkar olduğum gibi.. Toprağın aldıklarını toprak incitmesin,hayatimdan gidenlerin yolu açık olsun,mutlu bir hayat sürsünler

Ama şunuda fark ediyorsun... İnsanlara ne kadar iyi yaklaştikça en çokta onlarin seni üzdüğünü... Ne kadar aci değil mi?
    Yılın başında bir arkadaşim kaza geçirdi malesef öldü... Yıllar önce üniversite ye giden bir arkadaşim balkondan kendisini atti intihar etti. Birkaç yıl önce bir arkadaşim da gene eşinin "para" hırsından dolayi intihar etti. Böyle çok örnekler var..

Yaşamaya çalişiyoruz. Birşeylerden mutlu olmaya çalişiyoruz.. Sevilmiyoruz ama olsun o iyi olsun bana yeter...

• @newbie97 Evet maalesef yurtdışındaki türkler (genelde avrupadaki 60 larda giden işci sınıfı nesli) avrupaya gitmemizi istemiyor. bizzat yaşadım. nedenini tam olarak bilmiyorum. ya bizden daha iyi olmaları hoşlarına gidiyor ya da geçmişte bir sürü eziyet çektikleri için bizlerin eziyet çekmeden gitmesini kabul edemiyorlar. başka sebeplerde olabilir tabi. ama bu insanlığa sığmaz. sen daha kendi milletine yardım edemiyorsun sonra kalkmış ben müslümanım diyorsun. burda bir terslik var. almanya ile türkiyenin temel farkı almanyada orta sınıf çok yaşlı ve acil şekilde orta sınıf kesmi yenilemeleri gerekiyor. yoksa elde etmiş oldukları refah düzeninde bozulma meydana gelecektir. türkiyede ise orta sınıf çok kalabalık genç nüfus fazla olduğu için genç nesil istedikleri hayatı elde etmekte çok zorlanıyorlar. çünkü yerlerini dolduracak bir sürü insan var. bunun en büyük nedeni 60 lı yıllarda doğurganlık oranının 6 ya kadar çıkmasıdır. türkiyeden almanyaya gitmenin en büyük zorlu kısmı dil ve denklik süreçleriydi. almanya 1 mart 2024 te denkliği kaldırdı. artık türkiyeden denklik almaya gerek yok bunu almanya ya gittikten sonra yapabiliyoruz. dil meselesine gelince aslında hiç dil istemiyordu yasa tasarısı ilk açıklandığında fakat sonradan a1 temel olmak zorunda gibi bir ibare geldi. yani a1 seviyesinde dil biliyorsanız puan alamazsınız ama temel şartı karşılarsınız. öğretmen, doktor, eczacı vs meslekler hariç çünkü bu mesleklerde dil önemli. daha üst seviye bir dil istiyor ve bu meslekler regüle edilmiş sınıfta. 1 haziranda ise alman yönetimi fırsat kartını tanıtacak. aşağı 60 yıllarda almanyaya giden türk insanların belgeselini koyacağım.
    germany vs turkey.png

• @rnc Arkadaşlarınız için çok üzgünüm başınız sağolsun.İnsanlar uzaklaşıyor diye karalar bağlayacak değiliz hocam,benim hatalarım yok mu elbette var ama bende insanım sonuçta kusursuz değilim.Mesela en son kaybettiğim birini henüz yeni yeni tanıyordum onun iyiliği için konuşmuştum (istemeyerek biraz kalbini kırdım düşünmeden konuştum)ama tamamen onun zarar görmesini istemediğim içindi.Arkadasi(erkekmis ve siradan bir arkadaşıymis)bir şaka yapmış,hoşuna gitmemiş ağır çıkmış biraz sonra arkadaşı bunu engellemiş.Bu da özür dilemek için (ne alaka artik bilmiyorum) sürekli aramaya çalışmış ama ulaşamamış.Bende ondan uzaklaşmasını söyledim çünkü basit bir şaka değildi işler kötüye gidebilirdi.Başta tamam aramam dedi sonra mesaj atmaya başlamış bende biraz üzerine gittim bunun aramaman gerek diye.Netice de benden soğumuş kız canı sağolsun ben sadece iyiliğini istemiştim netice de alakam olmamasına rağmen bu hikayede yanan ben oldum biraz.Yinede ona değer veriyorum umarım onun peşinden gidip daha fazla üzülmez.Kız sevilmeyi ve mutlu bir hayatı fazlasıyla hak ediyor.Dilerim peri masalı gibi bir hayatı olur...Bana kırılsaydı gönlünü alırdım ama o soğumuş bunu değiştirmeye benim gücüm yetmez.Ah Helen.. umarım yolun buraya düşmez ve bunlari okumazsın bana karşı nötr olduğunu söylemiştin bunlari okuduktan sonra benden nefret edeceğine eminim.Beni heryerden engelledin ama telegrami unuttun.Lütfen ordan yazdıklarımı okumadan siler misin😌

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.5k

| | | |