DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lumos anladım yani prevıosly employed kısmına üniversite öğrencisı bilgilerimi giricem ve education completed kısmına da sadece lise diplomamın olduğu lise okulunu giricem ve sayıyı da 1 secicem

çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için

• Kazanan herkesi öncelikle tebrik ederim. Benim sorum olucaktı ds260 formundaki aşı kısmına evrağım varı işaretledim. Fakat bununla ilgili evrağa ulaşamadım. Sorun oluşturur mu nasıl bir yol izlemeliyim.

• @Trio heyecanınızı çok iyi anlıyorum ama biraz süreci yaşayın ve sabırlı olmanız kişisel konforunuz için daha iyi olacak. Sizden talep edilecek evraklar (daha önce yurtdışında yaşadıysanız police certificate hariç, konuyu forumda arattırabilirsiniz) 2-3 gün içinde toplayabileceğiniz evraklar…

• Merhabalar,
    İki sorum olacak:

1- Ben ve eşimin 16 yaş sonrası adres bilgilerini çok hatırlamıyoruz. Özellikle Üniversite döneminde ikametgah taşıtmadan kaldığımız kayıp dönemler var. Neredeyse her yıl da bir ev değiştirdik. 🙂
    Geçmiş adres bilgilerini direk e-devlet teki tarihçeli yerleşim yeri raporundaki gibi mi yoksa e-devlette gözükmese de hatırladığımız kadarıyla mı girmeliyiz?

2- Amerikaya daha önce eşimle beraber seyahat ettik ama farklı farklı lokasyonlarda 3 gün 5 gün kalarak gezdik. Bu bilgilere de ulaşmak çok mümkün değil. Tatil yaptığımız dönemde air bnb vs adreslerini tarih tarih girmemiz çok önemli midir?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler, herkese hayırlı olsun.

Dosya Numarasi: 2025EU00035XX
    DS-260 Gonderimi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yyyy

• Merhaba, biz de 2025 talihlisiyiz ancak CN 24binlerde olunca sevinsek mi, üzülsek mi bilemedik. Ankara'nın hali ile Türkiye'den sıra gelmesi sanırım imkansıza yakın. Avrupa'ya vize sorunumuz yok, DV-260'ı doldururken direkt baştan mülakatı başka bir yerden talep etmek, örn Viyana'dan, mantıklı olur mu sizce?
    Herkese hayırlı olsun, hep birlikte Amerika'da keyifle buluşup kahvelerimizi içmek dileğiyle.

• ⭐⭐⭐

@goktug1122 Formu doldurduğunuz andaki bilgilerinizi vermelisiniz.

• ⭐⭐⭐

@beadey Mantikli olmaz, böyle bir şey yaparsanız sistem sizi sürece hiç dahil etmez. Seçebiliyor olmaniz (başka postları) , oraya dosyanızın aktarıldığı anlamına gelmiyor.

O kadar kolay olsaydı herkes yapardı değil mi?
    Bol şanslar.

• @lumos bir sorum daha olacak universite mezunuyum ama Number of Educational Institutions Attended: kısmını 2 yazamıyorum

• Herkese selamlar, DS260 doldururken daha onceki calistiginiz yerlerdeki gorevlerinizi vs. yazdinizmi? Yazmazsak bir sey kaybeder miyim?
    Does this job require at least 2 years of training or experience?

Tesekkurler.

• @mehmet_87
    Selamlar, resmi kayıtlarınız ve hatırlayabildiğiniz uzun süreli ikamet ettiğiniz adreslerinizi yazamanız yeterlidir.
    Turist olarak gittiğiniz adreslerin herhangi bir önemi yok. Ayrıca formunuzda turist olarak bulunduğunuz ülkeleri yazdığınız ayrı bir alan mevcut.

• ⭐⭐⭐

@onuru size sorulan bütün sorulara mümkün olduğu en doğru haliyle cevap vermelisiniz

• @hknyasar35 2024 yılı için şuan yaklaşık 5000. kişiye mülakat verilmiş durumda, ayrıca Excel sayfalarından takip edebilirsiniz 2024 yılı için. Belki size bir fikir verebilir.

• ⭐⭐⭐

@goktug1122 Teknik bir sorun vardır. Başka tarayicidan deneyin.

• @iskorpitx herhangi bir sorun olmayacaktır. Zaten mülakat öncesi Unganlar(Ankara)'dan detaylı sağlık raporu alacaksınız.

• ⭐⭐

@onuru, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese selamlar, DS260 doldururken daha onceki calistiginiz yerlerdeki gorevlerinizi vs. yazdinizmi? Yazmazsak bir sey kaybeder miyim?
    Does this job require at least 2 years of training or experience?

Tesekkurler.

Üniversite mezunuysanız ve bu diplomanızı kullanarak bir işe girdiyseniz bu soruya yes diyebilirsiniz. Çünkü en az 2 yıl eğitim almanız gerektiği anlamına geliyor bu iş için.

Eğer lise ve üstü bir mezuniyetiniz varsa bu soruya hayır demeniz de bir sorun teşkil etmiyor. Çünkü sorunun asıl amacı lise diploması olmayanlar için.

• merhaba dv2025 talihlisiyim 260 formu doldururken 10 yıldan fazladır kullandığım email adresimi kabul etmiyor ne yapmalıyım yardımıcı olabilirseniz sevinirim

• @crazycells cevabınız için teşekkürler peki 10 yıldır kullanmış olduğum email adresimi kabul etmiyor aziz_1985_@ diye başlayan sizce yeni bir email adresi almalımıyım

• Merhabalar, kazanan tüm arkadaşların süreçlerinde şans dilerim. DV25 case number 14XXX olarak bu yıl bana da çıktı. Başvuruyu Türkiye'de yapmıştım fakat eğitim sebebiyle 5 aydır Kanada'dayım. Ankara yerine mülakat adresi olarak Montreal 'i seçmem avantaj sağlar mı? Interview adresi olarak Montreal'i seçmem yeterli oluyor mu? Herhangi bir dosya taşıma işlemi yapmam gerekir mi ek olarak?

İlaveten önceki yıllara ait listelerini kontrol ettiğimde Montreal'den çok fazla katılım göremedim. Daha çok Avrupa ülkelerine dosya taşıma işlemi yapılmış gibi hızlandırmak için. Sizlerin bu durumda öneriniz ne olur?

Şimdiden çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@elvank-isik Tebrikler, mevcut adresiniz Kanada'daysa Montreal secmenizde fayda var. Ankara kadar sorunlu bir yer degil, ama DV gormeye pek alisik olmadiklari icin konuya yabanci olabiliyorlar, yine de Ankara'dan cok cok daha iyi, en azindan ayrimcilik yapip cok az sayida mulakat verme egilimleri yok. Kalabalik olmamasi da avantaj.

• @justdream ben hepsini ingilizce yazdım sorun olur mu ki?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |