DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ollqher, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

herkese selamlar 14000 li sira numarasi nasil sizce sia gelir mi ?

son 3 yıldır gelmiyor mesela..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gizem-Arslan verilen linkte açıkça anlatıldı aslında konu.
    ilgili kurallara uyuyorsanız almalısınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@deryaasan sizden beklenen bütün birikiminizi göstermeniz. nakit, ev, araba, diğer taşınmazlar vb..
    4 kişilik bir aile için geçmiş yıllarda gösterilen miktarlar 15K ~20K$ arası değişti.
    5K$ gösteren de oldu, 1M$ ile mülakata giren de. göstereceğiniz miktarlar her zaman sizin abd'de yaşamayı planladığınız hayatla ilişkili..
    bu yüzden bütün birikiminizi gösterin, sizden beklenen bu..

• @gucarslan çok teşekkür ederim. Daha önce özelden yazdığım için kusura bakmayın lütfen nasıl yapacagimi bilmediğim içindi. Bilgi ve tecrübelerinden ileriki zamanlarda yine faydalanmak isterim. Güzel günler dilerim size .

• @ugursway çok teşekkür ederim Uğur bey

• @gucarslan son 3 yildir gelimiyor dediniz ya buna nasil bakiliyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ollqher geçmiş yılların excel listelerine bakabilirsiniz.
    yüksek cn'lerde mülakat alanlar göreceksiniz, çoğu dosya taşıma işlemi yapıp başka yerde mülakat alanlar.

güncel olarak DV2024'te halen CN5000'ler mülakat alamadı.

• selamlar. DV2025 açıklanmadan 2 saat önce eşim adına B1/B2 vizesine başvurmuştuk benim zaten vizem vardı (green card başvurusunu unuttuk ve açıklanmasını filan arkadaşımız uyarınca aklımıza gelip kontrol ettik). DV2025 de eşim talihli olarak kazandı ama biz B1/B2 vizesini başvurup 15 Ağustos 2025 için randevu tarihi oluşturmuştuk bile. Sorum şu case number düşük sayıda muhtemelen ekimde açıklanır ve mülakat tarihi geldiğinde AIS üzerinden randevuyu kontrol etmek için B1/B2 vizesine başvurduğumuz hesabı mı kullanmak zorunda mı kalıcaz? iki vize türü için giriş kısımları farklı birisi nonimmigrant diğeri immigrant ama mail adresimizle immigrant kısmına girdiğimizde sayfa boş görüküyor. Bu kısım mülakat mailinden sonra mı aktif olacak?

• @mrt01 4k ya ekimde sıra gelmez

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrt01 temmuz'da halen CN5000 mülakat alamadı DV2024'te.
    siz mülakat alın da AIS kaydı teferruat.
    ayrıca mülakat tarihi için bir yer kontrol etmeyeceksiniz, size yeri ve saati bildirecekler eğer mülakat alabilirseniz.
    sonra ais'e girip kayıt yapacaksınız, bir mülakat kovalamanıza gerek yok yani.

• @hsn-kartal ekimde case number current olur mülakat 2025'e sarkabilir onu sormuyorum zaten.

• @mrt01 ekimde case number current olur derken? Süreç bana şunu öğretti,sizin istediğinizle onların size verdiği çok farklı..

• @hsn-kartal geçmiş senelerin hepsinde Ekim ayında CN 0-5000 arası current oluyor. Sonrasında verilen mülakat tarihleri farklı. Mülakat tarihi konusunda katılabilirim yazdıklarına.

• @gucarslan Yurt disinda mulakata girenler nasil yapiyor . turist vizesi ile oluyor mu ?
    d-260 formunu doldurduktan sonra girilcek konsolosluk degistiriliyor mu ?

• @mrt01 2019 ve 2018 i incelemeni tavsiye ederim

• @crazycells Vize tarihimiz henüz netleşmedi. Green card kazanmışsınız neden Türkiye'ye geri dönmek istiyorsunuz bu hakkınızı kullanmayacak mısınız? gibi bir soru gelebilir mi acaba?

• @gucarslan polonya varşova da giricem

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmeterol1912 hesaplarınızın olduğu ülkeden temin edeceksiniz bu dökümanları.
    ıslak imzalı ve kaşeli olmasına, aynı zamanda yeminli terücme yaptırmayı unutmayın.

• @gucarslan lehçe olan evrakları da yaptırmam gerekiyor mu türkiye bankamı aktif kullanmıyorum polonyadaki bankadan almayı planlıyorum

• @hsn-kartal pandemi öncesi ile karşılaştırma yapmak çok doğru olmayabilir. Pandemi öncesinde mülakat kotaları KCC tarafından ilgili konsolosluklara talimat ile veriliyordu. Pandemiden sonra KCC konsoloslukların kendi iş yüklerine göre ayarlama yapmaları konusunda serbestlik tanıdı. 2023-2024 yıllarındaki istatistik daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.4k

| | | |