DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• DS-260 Formunda anne kızlık soyadı kısmında bir hata yaptım sanırım. bunu düzeltebilir miyim yada büyük bir sorun teşkil ediyor mu?

• @pnarr
    Sorunuzu tam olarak anlayamadım. Ben başka bir e-mail ile formumu doldurdum ve sürecimi o email adresim üzerinden devam ettirdim, KCC’ye neden bilgilendirme maili atacağım ki?

• @Mehmet-ynd temmuz agustos eylulde yukselmis,aynisi olurmu yine

• @ugursway DV çekilişinde kullanılan e-mail adresi ile DS-260 formu için kullanılan e-mail adresinin farklı olması durumunda, KCC'yi bilgilendirmemiz gerektiğini duydum. Aksi takdirde, KCC'nin iletişime geçmek için kullanacağı tek e-mail adresi DV çekilişi için kullanılan e-mail adresi olacağına dair bir söylenti vardı . Bunu deneyimlemiş biri olarak sizin nasıl bir yol izlediğinizi öğrenmek istedim. Herhangi bir bilgilendirme yazılmasına gerek kalmadan, otomatik olarak DS-260 formundaki e-mail adresinden iletişime geçeceklerini sizden öğrenmiş oldum.Teşekkürler

• Ankara'da mülakat alma şansı arttığına dair bir yorum okudum Ankara'da yeni ofis açılmış şeklinde bu yönde bilgisi olan var mı 14 binli rakamlara gelir diyorlar.

• @sevdemimi
    Sanırım yeni açılan ofisin Dv dosyalarıyla ilgilenmeyeceğini söyleyenler olmuştu. Bu yılı bilmem ama seneye ankaranın durumu daha iyi olabilir bazı gelişmeler var insanlar öyle diyor daha doğrusu öyle umuyor tabi ki ben de

• @pnarr
    Siz KCC’den herhangi bir sorguda bulunmadıktan sonra KCC sizinle hiçbir şekilde iletişime geçmeyecektir. Sadece mülakat planlanırsa eğer size bir mail gelecektir, onu da çekişi kazandığınızı öğrendiğiniz sayfaya girerek göreceksiniz. Bunun için mailiden bağımsız, mülakat planlanma tarihinize yakın kendiniz de kontrol edebiliyorsunuz zaten. Söylentileri dinlemek yerine ilgili başlıkları okuyarak sürecinize daha hakim olabilirsiniz.

• Merhaba. Okuduğum kadarıyla, 4 kişilik bir ailenin mülakat aşamasında bankada yaklaşık 30 bin dolar nakit bulundurması gerekiyor. Bu tutar mülakatın hemen öncesinde hesaba yatırılsa olur mu yoksa uzun bir süredir hesapta olması mı gerekiyor? Ne kadarlık bir süre hesapta olması uygun olur? Bu tutar dolar olmak zorunda mı yoksa dolar karşılığı TL de olabilir mi?

• @misha90 Riyad ın performansı gayet iyi gözüküyor. tablodan inleyin

• @alikazl bu rakamlardan ziyade ankaranin performansinin yükselmesi lazım,ayrıca excelden haberi olup giriş yapan kış sayısını toplam kazananların 3/1i gibi düşünün

• ⭐⭐⭐

@yck06, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba;
    DV2025 kazanan tüm talihlilerin vizesini almasını dilerim. Bende kazananlardan biriyim sıra numaram 10XXX lerde. Bu seneye bakarak bize de sıra gelmesinin zor olduğunu sadece tahmin ediyorum. DS260 Formumu doldurdum. Buradan okuduğum kadarıyla bazı arkadaşlar dosya taşıma için mail atmaya başlamış ve oturum ve vize istenmeden kabul alanlar olmuş. Sorum şu henüz bizim mali yıla girmediğimiz için şimdiden taşıma yapılabiliyor mu, yoksa sadece kabul maili alıp ekim itibari ile mi taşınabiliyor.

Aslında sorunuza kendiniz cevap vermişsiniz. Henüz mali yıl başlamadı sizin için ve dosyasını taşıtanlar var.

Mali yılınız başlamadan, current olmadan dosyanızı taşıtabilirsiniz. Dosyanız her nerede olursa olsun, ne zaman taşınmış olursa olsun en erken mülakat alacağınız tarih current olduğunuz ay.

• ⭐⭐⭐

@Mehmet-ynd, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera merhaba bunlar Ankara'dan verilen dv vizeleri. Ve sanırım Toplam rakamları içeriyor.

Evet. O yüzden yanıltıcı. Çünkü Ankara İranlılar için önceki senelere göre çok fazla vize veriyor. Türkler için boş geçtiği aylar varken İranlılara o aylarda vize veriyor.

• ⭐⭐⭐

@alikazl, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese selamlar arkadaşlar, Biliyorsunuz ki dv 2024 için mülakat süreçleri oldukça kötü ilerlemekte, DV-2024 ve DV-2025 excel dosyaları arasında bir karşılaştırma yapma gereği hissettim (Excel'deki veriler biz üyelerin girdiği veriler ile oluyor pek tabiki) Şöyle tespitlerim var ne kadar doğru bir analiz olur bilmiyorum ancak;
    DV-2024 için
    1-4999 aralığında 124 kişi
    5000-9999 aralığında 131 kişi
    10000-14.999 aralığında 124 kişi
    15.000-19.999 aralığında 102 kişi
    20.000- 24.999 aralığında 102 kişi
    25.000- 29.999 aralığında 13 kişi toplam 623 kişi veri girişi yapmış excel e

DV-2025 için
    1-4999 aralığında 66 kişi
    5000-9999 aralığında 58 kişi
    10000-14.999 aralığında 55 kişi
    15.000-19.999 aralığında 60 kişi
    20.000- 24.999 aralığında 72 kişi
    25.000- 29.999 aralığında 44 kişi toplam 355 kişi veri girişi yapmış excel e

Bu veriler bu bir buçuk yıllık süre içinde çok değişiyor mu ? Eğer ki bu veriler çok değişmez bu haliyle kalırsa geçen dv-2024'e göre mülakata giren kişi sayısı cn olarak bakacak olursak oldukça artmaz mı ?
    Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum. saygılarımla

Evet bu sayılar çok değişiyor. Çünkü henüz sürecin başındayız. Özellikle dv22 ve dv23 excellerine bakarsanız önceki senelerden daha çok kişi olduğunu görürsünüz çünkü o senelerde telegram grubu vardı ve gruba giriş yapmak için excele bilgi girmek zorunluydu. Dolayısıyla excele veri girişi daha çok oldu. Foruma yazsa bile excele kendini kaydetmeyen çok kişi oluyor. Bunun yanında kazandığı halde forumdan haberi olmayan, daha sonra forumu keşfeden de çok oluyor.

• ⭐⭐⭐

@sevdemimi, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ankara'da mülakat alma şansı arttığına dair bir yorum okudum Ankara'da yeni ofis açılmış şeklinde bu yönde bilgisi olan var mı 14 binli rakamlara gelir diyorlar.

Kim neye göre hesaplıyor bunları daha sürece dair ufacık bir sayısal kriter bile açıklanmamışken?

Ben anlamıyorum bu insanlar müneccim mi yoksa direkt vahiy falan mı iniyor?

Ayrıca Ankara’nın yeni ofisi ile DV’nin bir alakası yok.

• ⭐⭐⭐

@korayuzayates, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba. Okuduğum kadarıyla, 4 kişilik bir ailenin mülakat aşamasında bankada yaklaşık 30 bin dolar nakit bulundurması gerekiyor. Bu tutar mülakatın hemen öncesinde hesaba yatırılsa olur mu yoksa uzun bir süredir hesapta olması mı gerekiyor? Ne kadarlık bir süre hesapta olması uygun olur? Bu tutar dolar olmak zorunda mı yoksa dolar karşılığı TL de olabilir mi?

Sürece yakın da olabilir önceden de olabilir. Önemli olan konsolosun o paranın sizin olduğuna inanması ve yeterli görmesi. Tabi ne kadar uzun süredir hesabınızda ise konsolosun ikna olması o kadar rahat olur.

TL olarak tutabilirsiniz ama bankadan ekstre alırken dolar karşılığını da yazmalarını isteyin ki konsolos için anlaşılması kolay olsun.

• @yck06
    KCC nin sağı solu belli olmuyor harhangi bir ülkeye taşıma talebinde bulunup olumlu sonuç alabilirsiniz yani bazen de her şey kitabına uygun oluyor taşımıyor değişik ama gerçek çok örneğini okudum.

• @fahriakc
    Ama tabloda sadece EU bölümüne bakarsanız 1 kişiye sadece baktıklarını onunda 1-4k arasında olduğunu görüyoruz. Evet iyi çalışıyor ama EU dan transfer alıyor mu acaba rahatça

• @EzgiLera peki dosyamızı EU bölgesi değilde afrika bölgesine veya asya bölgesindeki ülkelere dosyamızı taşısak yine aynımı bu mülakata çağrılma.

• @rasitcenngiz
    Tam olarak bilememkle beraber aynı olduğunu düşünüyorum. Dosya numarasının current olması lazım

• @serserotek Bende senin gibi düşünüyorum ama EU ya bakınca 1 görüşme yapmış ama kendi ülke vatandaşlarına 40 K ya kadar randevu vermiş. Riyad taşımayı mı kabul etmiyor. oturum mu istiyor. araştırmak gerekiyor. 2024 lerden mail atan birileri varsa bilgi verebilir ne cevap gelmiş.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.2k

| | | |