DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Busra-Dezen lütfen öncelikle vize türününüz açıkça belirtin. bulunduğunuz başlık çeşitlilik vizesi için, lütfen farklı vize türleri için bu başlığı kullanmayın.

ayrıca bu ülkede abd konsolosluğu'ndan zarfla gelen bir mulakat bildirimi olmaz genelde.
    gelen ya mahkeme celbi ya da trafik cezası oluyor genelde; ama yine de siz bilirsiniz..

• ⭐⭐⭐

@rasitcenngiz, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Belirttiğiniz X ülkeleri vatandaşları için mülakat planlanır ile ilgili bilgileri konsolosluk sayfasında hangi başlık altında bulabiliriz.

Her konsolosluk için farklıdır muhtemelen. Konsoloslukların sitelerine girip biraz kurcalayın. Tabi Greencard, çekiliş gibi başlıklar varsa onlara yoğunlaşın.

• ⭐⭐⭐

@fahriakc, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera
    Bu detayı da dikkate alıp ona göre araştırma yapacağım. teşekkür ederim.
    Garantiye almak tabi istiyorum ama bunun yanında Konsolosluğa öncelikle sorup onay almak istememin amacı dosyayı taşıyıp emrivaki yapmış olmamak. olumsuz hava yaratıp hiç randevu da vermeyebilirler..

Tabi ki her şey mümkün. Ancak zaman kısıtını da unutmayın.

• @gorkemuz Merhabalar, ilk sorunuzu cevaplamadığımı fark ettim.

1. Hiç geç değil. Dosya taşıma yapacaksanız dahi size mülakat maillerinin geleceği en erken tarih Ağustos olacağı için eşinizle evlenmiş olacaksınız zaten.
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Vildan 0 Vildan 0 

• Geçen hafta Tiflis Gürcistan a gönderdiğim dosya taşıma talebine yalnızca Azerbaycan ve Gürcistan oturumlu kişilerin dosyalarına baktıklarını yazarak olumsuz yanıt verdiler.

• @fahriakc kazananı olduğunuz DV2025 sürecinde mali yıl 01.10.24 tarihinde başlayacak bu dönemin kazananı olarak.

Bu mali yıl başlangıç tarihinden önce ve/veya sahip olduğunuz CN cut off olmadan konsolosluklara hitaben yapacağınız dosya taşıma taleplerinizin tümü beyhude ne yazık ki, aksi düşünen forum yöneticisi veya deneyimli kullanıcı var ise düzeltecektir.

Bu zaman içerisinde geçmiş deneyimlerden yola çıkarak, dosya taşımak istediğiniz konsolosluğun ülkesine göre o ülkeden yasal oturma izni / çalışma izni / turistik vize (örnek Kanada) alarak KCC aracılığıyla taşımak sahip olduğunuz CN doğrultusunda süreciniz adına daha doğru olacak düşüncesindeyim. Son karar tabii ki sizin, bol şans 🍀

• mülakat dağıtımları tamamen random mu yapılıyor? geçen forumda gezinirken dv 2024 talihlileri için ağustosta mülakat dağıtıldığını gördüm. yoksa belirli bir takvim falan mı var?

• bu sene (2025)cut off olmadan yururlukteki bir degisiklikten dolayi dosya tasima yapanlar oldu diye lanse edildi ama napicamizi sasirdik .kimi cut off u beklenmesini kimide suan tasima yapildigini paylasti.ancak dusuncem su benim varsayalim tasidik bir yere cut off zamani konsolosluk oturum vs gibi seyler isterse iste o zaman sıkıntıya girecegiz zannedersem.ben cut offu beklmeden bu ay icinde yapmayi planliyordum ancak durumu öngöremiyorum 😕

• Merhaba https://dvprogram.state.gov/ESC/ sitesine baktigim sirada ds260 ile alakali su yazilarin yazildigini gordum "Your case will not be scheduled for an interview appointment until a visa number is available and the principal applicant/selectee has submitted a complete and valid DS-260 application. You will need to provide all other documentation at the time of interview. You can see a list of required documents that you will need to provide at https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html. If you are scheduled for an interview, you will receive an e-mail notification message. These important e-mails will be sent to the email address you provided on your initial application. Notify KCC at [email protected] if your e-mail address changes to ensure you receive all notifications regarding your Diversity Visa case." bu ne anlama geliyor hicbir bilgim yok yardim edebilecek birisi var mi ? ds260 formumun iptal olmasi anlamina mi geliyor cunku Your case will not be scheduled for an interview appointment diyor lutfen yardim edebilecek birisi varsa yazsin

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   btek14 btek14 

• @Cansu-mer
    Selamlar. Hiç birimiz öngöremiyoruz. Ama bu sıra ile ankaradan mülakat gelme şansı var mı? Hayır.
    O zaman kaybedecek bir şey var mı, hayır.
    Yani en kötü ihtimalle taşıdığımız yerden tekrar taşıtmaya çalışırız başka yere. Sıra aktif olduktan sonra konsoloslukla taşıtmak çok çok zor, 2024 başlığından görüyoruz bunu. Fırsat varken kcc ile taşıtılabilinirse, oturum, turist vizesi, okul vizesi vs sonra çaresine bakmak daha mantıklı gözüküyor.

• @rezanclz Dağıtımlar için beklerken her ayın 15-25'i arası gibi düşünüyoruz. Kesin bir tarih yok.

• ⭐⭐⭐

@Iricss Endise edilecek bir mesaj degil bu merak etmeyin, herkese icin gecerli proseduru aktariyorlar sadece. Once mulakat almaniz icin size bir vize numarasi atanir, mulakati basarili gecmeniz halinde de yesil kart almaniz icin gerekli olan gocmenlik vizeniz basilir. Siz formunuzu (DS-260) gonderdiyseniz mulakat bekleyeceksiniz artik.

• ⭐⭐⭐

@Cansu-mer Tavsiyem gercekten bir sebeple seyahat etme ihtimaliniz olan bir yer icin tasimaya odaklanmaniz yonunde olacaktir. Unutmayin KCC tasisa bile konsolsoluk karar verir bu tip durumlarda o da onaylamalidir, bu onay icin de ( bu ihtimalleri oturumsuz, okametsiz tasima icin soyluyorum) konsololukla simdi iletisime gecmeniz sureciniz baslamadigi icin bir sonuc veremeyecektir.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A ATS16 
  • ⭐⭐⭐

@rezanclz, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

mülakat dağıtımları tamamen random mu yapılıyor? geçen forumda gezinirken dv 2024 talihlileri için ağustosta mülakat dağıtıldığını gördüm. yoksa belirli bir takvim falan mı var?

Belirli bir takvim yok ancak her ay yeni bülten açıklanıyor. Genelde bülteni takip eden hafta içerisinde de birçok konsolosluk mülakat dağıtımını yapıyor. Ama bültenden çok sonra mülakat dağıtan veya o ay hiç dağıtmayan veya aynı ay birkaç kez dağıtım yapanlar da olabiliyor.

• @talha-ç
    Sıranızın düşüklüğüne yada yükseliğine güvenmeyin. DV24 süreci bitmek üzere hala 5800 seviyeleri ağustos ayına sıra alabildi. Tabi arada bosluklar var eylüldede o boşlukları kapatsa en iyi ihtimalle bile 6500 ü geçemeyecek durumda.

Ankara hersene DV vize konusunda mülakat sayılarını düşüren bir konsolosluk oldu. Sebebini bilmiyorum kendilerince vardır bir sebebleri.

DV25 süreci başlayınca elinizdeki imkanlar ile ankara dışındaki opsiyonları değerlendirme imkanınız varsa, bu opsiyonu değerlendirmenizi öneririm. Kesin gelir diye düşünmeyin. Zira biz aynı hatayı yaptık çok stresli bir süreç geçirdik. Büyük üstad @gucarslan bey inde dediği gibi "ankaraya güvenmeyin"

• kazanan arkadaşlar bu forum askerlik gibidir acemi kibirli gelir stres ve endişeyle gerçekleri anlarsinız tamam çıktı şanslısınız ama şanslılar içindede bir kaç kere şanslı olmak gerekiyor bence sizden öncekilere yazarken saygı gösterin ve onların yaşadıklarından ders çıkarın hangi eyalete gideceğim söyle yaşayacağım gibi hayallerden sıyrılın geçmiş dönemde yaşanan deneyimleri okuyun her aklınıza geleni sormayın arama motoru var her sorunun cevabı orda birde cn düşük bana sıra gelir rahatlığına girmeyin 2023 13000 cn 2024 6500 aşamayacak gibi gözüküyor numaram 6000 içinde bana gelir dersen numarada atlıyorlar her sene oluyor çıkmadan önceki yaşantınızı değiştirmeyin çıktığını az kişiye söyleyin bu arada birikimlerinizi arttırmaya çalışın ev araba vs sakın satmayın vize alırsanız o zaman düşünürsünüz bu süreçte arkadaşlarınızı kırmayın onlar size abd de arkadaş olacak türkiyedede elinizden geldiğince işinize odaklanın sabırla bekleyin numaranız yüksekse dosya taşıma deneyimlerini okuyup hazırlanın süreçte başarılar hayalleriniz gerçek olsun

• Ankara’da vize mülakatı için son tarih nedir teşekkür ederim

• Herkese selamlar, Suanda Avustralya'da öğrenciyim ve Green Card talihlisiyim. Başvuru sürecinde istenen belgeler arasında eski pasaport ve lise, üniversite diplomaları bulunuyor. Şu anda bu belgelere ulaşmam cok zor, bu yüzden diplomaları e-devlet üzerinden almamın bir sakıncası olur mu? Yoksa mülakatta orijinallerini mi istiyorlar? eski pasaportun fotoraflarini goturup mulakatta kendimi aciklasam nasil karsilarlar ?Bu durumu yaşayan ve bana yol gösterebilecek biri var mı?

• Arkadaşlar merhaba 2024 sürecinin bu denli sıkıntılı ilerleyişini gördükten sonra kafamda bazı sorunlar oluştu ve sizlere sormak istedim. Bu cn sırası ile kız arkadaşımızla dosya taşıma durumunu düşünmeye başladık. Fakat 2025 sürecinin başlamasını bekleyip verilere göre haraket etmek mi mantıklı yoksa şuandan itibaren KCC üzerinden dosya taşıma işlemi yapmak mı mantıklı bilemedik. Sizce nasıl bir yol izlemeliyiz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

43.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.6k

| | | |