Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek

• Merhaba,
    Amerika'da 2 yıldır çok yakın bir akrabam yaşıyor. Normalde GreenCard'ın gelmesi için onun evinin adresini yazmıştım ama 2 bebeğimizle birlikte insanların evinde 1-2 ay kalıp onlara da yük olmak istemiyorum. Acaba kendi adlarına bizim için +1 ev daha kiralasalar ve biz oraya gittiğimizde direk olarak o eve geçsek olur mu? (Kredi skoru ve ilk etapta ssn olmadığı için olmaz benim adıma tutamazlar diye düşünüyorum) Burada ki "olur mu?" dan kastım, kira sözleşmesi benim adıma olmayacak fakat o evde ben yaşıyor olacağım, acaba ev sahibi sıkıntı çıkartır mı ya da yasal olarak cezai bir yaptırımı var mıdır?

Bir diğer sorum da Co-Signer ile ilgili olacak. SSN i alır almaz bir ev bulsam ve akrabamı Co-Signer göstersem. Ev sahipleri/emlakçılar bunu kabul eder mi?

Birçok videoda ilk etapta kredi skorumuz 0 olacağı için en büyük sorunun barınmada yaşanacağı söyleniyor. Bu yüzden bu konuyu olabilecek en problemsiz şekilde atlatabilmek için farklı bir öneriniz var mıdır?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emreoztrk, içinde söyledi: Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek

Merhaba,ben ds260 formunda istenen adrese Amerikadaki bi arkadaşımın adresini yazdım,Amerikaya ilk girişimde 1hafta kadar kalmayı plalıyorum bu süre içinde greencard gelmemış olur adrese muhtemelen,arkadaşım greencartım geldiğinde posta yoluyla gönderebilir mi bana kartı sorun olur mu acaba daha önce bu şekilde deneyimleyen var mı

gonderebilir. tracking code ile gondermeyi unutmasin, en azindan takip edebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ege-berk-yeşil, içinde söyledi: Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek

İyi günler, Ben 2022 green kart kazananlarındanım Mülakatı da geçtim fakat hala okulum devam ettiği için vize sürem dolmadan green kartı ve ssn'i alıp tekrar dönüp okulumu bitirip amerikaya yerleşmeyi düşünüyorum. Ağustos ayından Eylül ortasına kadar Amerika'da olacağım o süre içinde ssn ve green kartı almış olmak istiyorum. DS260 formunda babamın bir arkadaşının adresini vermişti fakat benim Amerika'da olduğum vakitte o yurtdışında olacakmış. O yüzden bende airbnbden ev aramaya başladım 1 ay kalmak için acaba DS260 formuna yazdığım adresi nereden değiştirebilirim ve Airbnbde kalacağım yerin adresini vermem güvenilir olur mu ? Onun dışınsa bide posta kutusu kiralama varmış galiba o nasıl oluyor acaba bilgisi olan biri yardımcı olabilir mi lütfen.

Cok kisa sure kalacaginiz bir adresi vermemeniz ve guvenilir birinin adresini yazmaniz daha dogru olur. Zaten adresi yazsaniz da 1 ayda gelmeme ihtimali hala yuksek, Green Card'in varmasi 90 gunu bulabilir, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dev, içinde söyledi: Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek

@RaVeNx, içinde söyledi: Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek

@crazycells bu ipostal1 gibi virtual adresler için görüşünüz nedir ?

Ben USPS denemedim, ancak UPS posta kutusu denedim. Bankalar ve bunun gibi pek cok kurum posta kutusunu adres olarak belirmenize engel oluyorlar (en azindan benim kullandiklarim)

Bu durumda USPS posta kutulari icin yapacak bir sey yok. Ancak UPS posta kutusu daha cok adres gibi gorunuyor. Bu sebeple birkac deneme ile adresi biraz farkilastirarak bu sorunu cozmeniz mumkun olabiliyor.

Ancak ben hizmet aldigim UPS hizmetinden cok memnun degildim ve 6 ay kadar sonra hizmeti sonlandirdim. Umarim siz benden daha iyi bir deneyim yasarsiniz.

Bazi USPS lokasyonlarindaki kutulari da normal adres olarak yazabilirsiniz, fakat USPS'ten box kiralayabilmek icin adres kaniti gerekiyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@teqnoloq, içinde söyledi: Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek

Merak ettiğim konu şu. Googlemapsten rastgele bir adres yazsak mülakat zamanı güncellemek istesek problem olur mu ?

Rastgele bir adres vermenizi kesinlikle tavsiye etmem.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ridetowild, içinde söyledi: Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek

Merhaba,
    Amerika'da 2 yıldır çok yakın bir akrabam yaşıyor. Normalde GreenCard'ın gelmesi için onun evinin adresini yazmıştım ama 2 bebeğimizle birlikte insanların evinde 1-2 ay kalıp onlara da yük olmak istemiyorum. Acaba kendi adlarına bizim için +1 ev daha kiralasalar ve biz oraya gittiğimizde direk olarak o eve geçsek olur mu? (Kredi skoru ve ilk etapta ssn olmadığı için olmaz benim adıma tutamazlar diye düşünüyorum) Burada ki "olur mu?" dan kastım, kira sözleşmesi benim adıma olmayacak fakat o evde ben yaşıyor olacağım, acaba ev sahibi sıkıntı çıkartır mı ya da yasal olarak cezai bir yaptırımı var mıdır?

Bir diğer sorum da Co-Signer ile ilgili olacak. SSN i alır almaz bir ev bulsam ve akrabamı Co-Signer göstersem. Ev sahipleri/emlakçılar bunu kabul eder mi?

Birçok videoda ilk etapta kredi skorumuz 0 olacağı için en büyük sorunun barınmada yaşanacağı söyleniyor. Bu yüzden bu konuyu olabilecek en problemsiz şekilde atlatabilmek için farklı bir öneriniz var mıdır?

Teşekkürler.

Onlarin kiraladigi evde oturabilirsiniz, cogu zaman durum sizinle ev sahibi arasindaki iletisime kalmis. Ama pek cok ev sahibi parasini aldiktan sonra baska birinin yasamasini dert etmeyecektir.

Ev sahipleri co-signer olarak akrabanizi kabul ederler.

Green Card'larinizi ve yasadiginiz adresi hala kendi adresleri olarak gostebilirsiniz. Siz kalici bir yer bulana kadar adresiniz orasi kalir.

Fakat hicbir bolge ve cevreyi kendiniz gormeden uzun sureli bir ev kiralamamak daha iyi olabilir diye dusunuyorum. Isterseniz oncelikle cevreyi tanimak icin airbnb yapabilirsiniz.

• arkadaşlar merhaba, daha önce sorulmuş olabilir ama tam net bir cevap göremedim. 2024 green card talihlisiyim, adres olarak bir arkadaşımın arkadaşının adresini yazdım, ancak amerikaya giriş yaptığımda o adreste kalmayacağım.
    kart o adrese gidese, bu ortak arkadaşımız benim adıma kartı alabilir mi?

• ⭐⭐

@Kerem-Turgut Alabilir tabii. zaten herkes öyle yapıyor. Gitmeden yerleşmeden bir adresiniz olamaz. Verdiğiniz adres bir tanıdığınızın adresi, kartlar oraya geliyor.
    Adres sahibinin adının başına "c/o" ekleniyor (care of) dikkatine anlamında.
    Siz de o kişiden gidip alıyorsunuz.

• Referenced by  trtl trtl 

• new york icin airbnb konusunda bir takim kisitlamalara gidildi. planlama yapacak arkadaslarin dikkat etmesi gerekebilir.

kalacak kisinin register olma zorunlulugu gibi bir takim kisitlayici durumlar var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Günaydın bu kişi ile gitmeden irtibata geçilebilir en azından fikir edinirsiniz

• Merhaba arkadaslar,
    Ben Avrupa da calistigim icin. Greencardi alma surecim biraz degisik oldu. Gerci olan oldu ama yine de sormak istedim.
    Amerikada adresim veya tanidigim oomadigi icin bir virtual adres satin aldim Planetexpress uzerinden greencardin teslim adresini ordaki sanal adres olarak gosterdim. Dokumanlari teslim etmek icin yakin zamanda Amerikaya gir cik yaptim ve ulkeme geri dondum. Greencardin o sanal adrese teslim edilmesini ve ordan benim su anki Avrupadaki adresime teslim edilmesini planliyorum.
    Greencardi teslim aldiktan sonra 5 ay icinde kalan islerimi halledicem ve Amerikaya temelli olarak yerlesicem. Bu surec ile ilgili tecrubesi olan var mi her hangi bir problem ongoren birileri var mi?
    Tesekkurler simdiden.

• @Serapp merhbalar, adres sahibinin başına "c/o" ne zaman ekleniyor? ds-260 formu doldururken eklememiştim, sadece o adreste yaşayan kişinin adının yazmıştım

• ⭐⭐

@Kerem-Turgut Vizenizi basan konsolosluk size sarı bir zarf veriyor. Bu zarfın üzerindeki adresin başına c/o ekliyorlar zaten. Zarfı ABD'ye ilk girişte havaalanı polisine teslim ediyorsunuz. Eğer, adres değişikliği yapacak olursanız bir kağıda yeni adres ve kişi ismi yazıyorsunuz, bu durumda ismin başına c/o siz eklersiniz.

• Referenced by  gucarslan gucarslan 

• 2025 için bekliyorum ben de, kazanırsam en büyük sorun ev adresi olucak. bu konu için avukatlardan destek alabiliyor muyuz? hiç bu yolu deneyen var mı? iş yerine gönderilmiyormuş ama avukatın adresine yönlendirsek falan?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nurcaglar2 öncelikle hoşgeldin diyelim. Bu forum da avukat danışmanlık gibi isimlerle çalışma yapalım yada yapan varsa gibi kelimeler kullanmak yasaktır. Çünkü biz burada aileyiz bahsettiğin olaylar en basit olaylar. Biz burada herkes her konuda yardımcı olur bu adres konusunda da dahil. Lütfen başka forumlardan yalan yanlış bilgileri okuyup buraya gelmeyin. Tam tersi buraya gelip öğrenip gidip biliyorum diye hava atanlar var. Sen öncelikle 2025 sohbet odasına gelirsen linki aşağıdadır. orada herkes sen yoksun sadece tüm olayların planı krokisi çiziliyor. Bu forumda sadece vize basılmaz geriye kalan tüm işlemlerle ilgili olarak dolu dolu bilgi alabilirsin.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/6413/dv2025-sohbet-odası/9769

• @LordBolton posta kutusuna isminizi yazmanızı tavsiye ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aykut-Yankaya @LordBolton ikinci bir yol adı soyadı yazdığın kişinin isminin başına "c/o" olarak yazabilirsin. Ozaman o kişiyi seninle ilgili evrakları alma hakkını vermiş oluyorsun. Yetkilendirmiş oluyorsun.

• @ayvalik10 kusura bakmayın yasak olduğunu bilmiyordum. forumun bu kadar yardımsever olduğunu da bilmiyordum teşekkür ederim. başlığı inceliyorum

• @Ahmet-Ahmet-0, içinde söyledi: Green Card ile ABD'ye giriş yapmadan ev kiralamak/adres belirlemek

Merhaba arkadaslar,
    Ben Avrupa da calistigim icin. Greencardi alma surecim biraz degisik oldu. Gerci olan oldu ama yine de sormak istedim.
    Amerikada adresim veya tanidigim oomadigi icin bir virtual adres satin aldim Planetexpress uzerinden greencardin teslim adresini ordaki sanal adres olarak gosterdim. Dokumanlari teslim etmek icin yakin zamanda Amerikaya gir cik yaptim ve ulkeme geri dondum. Greencardin o sanal adrese teslim edilmesini ve ordan benim su anki Avrupadaki adresime teslim edilmesini planliyorum.
    Greencardi teslim aldiktan sonra 5 ay icinde kalan islerimi halledicem ve Amerikaya temelli olarak yerlesicem. Bu surec ile ilgili tecrubesi olan var mi her hangi bir problem ongoren birileri var mi?
    Tesekkurler simdiden.

Merhaba,
    sanal adres kiralama kısmını biraz araştırdım. Oldukça mantıklı görünüyor, fiziksel posta hizmeti ve posta yönlendirme hizmeti ilgimi çekti.
    Sanal adres gösterip, daha sonra Abd'ye geçtiğinizde orada 1 aylık airbnb evi tutup, sanal adresten bulunduğunuz airbnb evine yönlendirme yapabilirsiniz.
    Bu şekilde daha önce forumda hiç deneyim okumadım. Hatta deneyiminizi paylaşırsanız bir çok insana yardımcı olabilirsiniz.

Ben chatgpt yi aktif olarak kullanıyorum. Bu konuyu kabaca ona da sordum şimdi. Benim düşündüğüm gibi birşeyler çıkardı burada sizinle paylaşayım 🙂

Sorum : "green card kazandım ve amerikada sanal adres gösterip green cardın bu sanal adrese gelmesini sağlayabilir miyim. Daha sonra bu adresden o an tuttuğum airbnb evine posta yönlendirmesi yapmayı düşünüyorum."

Chatgpt cevabı:
    °Evet, Green Card kazandıktan sonra ABD'de sanal bir adres gösterip Green Card'ınızın bu sanal adrese gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Daha sonra bu adresden o an tuttuğunuz Airbnb evine posta yönlendirmesi yapmanız da mümkündür.

Dikkat edilmesi gereken bazı noktalar:

Sanal adres sağlayıcısının seçimi: Bir sanal adres sağlayıcısı seçerken, USPS (Amerika Birleşik Devletleri Posta Servisi) tarafından kabul edilen bir adres olduğundan emin olun.
    Adres doğrulama: Green Card başvurunuzda (DS-260) sanal adresi girdiğinizde, adresin USPS tarafından kabul edildiğinden emin olun. Bunu, USPS'nin web sitesindeki adres doğrulama aracını kullanarak yapabilirsiniz: https://pe.usps.com/BusinessMail101?ViewName=CheckTheAddresses.
    Posta yönlendirme: Sanal adres sağlayıcınızın posta yönlendirme hizmeti sunup sunmadığını kontrol edin. Çoğu sağlayıcı, posta ücretinin karşılığında postanızı istediğiniz adrese yönlendirebilir.
    Güncelleme: ABD'ye taşındıktan sonra, USCIS'e (Amerika Birleşik Devletleri Göçmenlik ve Vatandaşlık Servisi) gerçek adresinizi bildirmeniz önemlidir. Bunu, USCIS web sitesindeki "Adres Değişikliği" formunu kullanarak yapabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/667/amerika-da-adres-değişikliği-yapmak-uscis-ar-11-form.
    Sanal adres kullanmanın bazı avantajları:

Fiziksel bir adrese ihtiyacınız olmadan ABD'de bir adresiniz olur.
    Postanızı istediğiniz yere yönlendirebilirsiniz.
    Gizliliğinizi korumaya yardımcı olabilir.
    Sanal adres kullanmanın bazı dezavantajları:

USPS tarafından kabul edilmeyen bir adres seçerseniz, Green Card'ınız size ulaşmayabilir.
    Posta yönlendirme ücreti ödemeniz gerekebilir.
    Bazı kurumlar sanal adresleri kabul etmeyebilir.
    Sonuç olarak, Green Card kazandıktan sonra ABD'de sanal bir adres kullanmak mümkündür. Ancak, bu seçeneği kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.°(information text)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Darko forumda sadece vize basılmaz geriye kalan tüm işlemler için başlık vardır. Sanal adres yada yapay zekaya gerek yok aşağıdaki linkten kanlı canlı adres temin ediyorlar sana

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3468/ds-260-göçmenlik-formu-ve-dv-süreci-danışmanlığı-turquoise-horizon

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |