Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sharm Teb karitinizi Amerika'da Bofa Atm'sine taktiginizda dolar yatırmanıza izin vermiyor. Sadece para çekme opsiyonu calisiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@morpenguen Günaydın döndünüz demek amerikaya selam söylersin eşine bu bilgi için teşekkürler para yatırmak için herkes kendi kartını istiyor demek ama mantıklısı da bu bence

• @ayvalik10 Ben de şimdi biraz araştırdım fena değil gibi duruyor.
    İşe yarar birçok işlem için sınırsız hesaba geçmek gerekiyor.
    Yakın zamanda Amerikaya gideceğim hem Tr- Amerika hem de Amerika - Tr arası deneme transferi yapacağım.
    Deneyim sahibi olan varsa yazabilir belki.
    Olmadı ben yazarım.
    Sevgiler.

• Daha once yazildi mi kontrol edemedim ama sanirim New York'ta Ziraat ve Vakif bankasi subeleri varmis. Boyle olunca aklima birsey takildi Turkiye'ye para gonderimi icin. Bilgisi olan var midir asagidaki dusunce hakkinda:

New York'taki Ziraat bankalarindan hesap acabiliyoruz diye tahmin ediyorum. Bu actigimiz hesap Turkiye'deki bir banka hesabi gibi mi oluyor? Yani aslinda merak ettigim su; diyelim ki ben burada Ziraat bankasindan bir hesap actirdim. Banka kartimi da Turkiye'de kardesime gonderdim diyelim adresime geldigi zaman.

Daha sonra burada subeye gidip hesabima para yatirdigimda Turkiye'den banka kartim ile bu para cekilebilir mi komisyon odemeden?

Yani eger boyle bir islem yapilabiliniyorsa New York'a yakin Turkler icin cok kullanisli bir Turkiye'ye para gonderme yontemi olurdu bu. Bu konu hakkinda bilgisi olan var midir?

• @eire Ziraat ve Vakıf hakkında bir bilgim yok fakat Albaraka Türk'te kısa dönem bir staj yaptığımda onların da Irakta 2 şubeleri olduğunu öğrenmiştim ve şubeler Türkiyedeki diğer şubelerle aynı statüdelerdi. Yani Iraktan Türkiyeye veya tam tersi olacak şekilde havale işlemleri yapabiliyorlardı masrafsız. Belki bu bankalarda da aynı durum geçerlidir. Tabi tecrübe eden biri bizleri aydınlatırsa güzel olur 🙂

• Kendi tecrübemi aktarayım
    Wells fargoda hesabım var. Aynı şekilde teb bankasında da tl ve dolar hesabı.
    Western unionda hesap açıp, bu hesabi wells fargoya tanımladım adresle beraber. Her ay 1 dolar masrafla 5000 dolara kadar yollayabiliyorum, max. 4 iş gününde geliyor. Lakin düzenli şekilde yüksek miktarlar yollanırsa ne ayaksın sen belge göster diyebiliyorlar.
    Benzer şekilde wells fargodan hesap açtıktan 6 ay sonra international wire transfer yapabiliyorsunuz. Bunda da gönderme limiti günlük 25bin dolar, 1 günde hesaba geçiyor, ücreti 45 dolar. Ayrica belli saatler arası yollayabiliyorsunuz(haftasonu çalışmıyorlar, online olsa bile).
    Aradaki fark şu, western uniondan para yollandığında sadece tl hesabına gidiyor ve kur biraz daha düşük. Wells fargodan yollandığında direk dolar hesabına atabiliyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Şimdi gelen yapı kredi güncellemesiScreenshot_20221228-194138_Google Play Store.jpg

• Wise ile Türkiye'ye bir miktar USD gönderdim. Cuma işlem yaptım, Pazartesi günü hesaba geçti.

• Para transferinde TR'den yabancı ülkelere 50.000$ kıstası gelmiş zannedersem, 50.000 $ üzeri tutarlarda bir takım bilgiler mi verilmesi gerekmekte Türk bankalarına ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123 bu haberi bulamadım kaynak var mı zaten senin bu paranı göndermek istersen MASAK kurumundan sana ulaşırlar. Bu kuruluş bizim sigorta şirketlerini ve bankacılık kuruluşlarını inceler. Terörle bir bağlantı yada uyuşturucu gibi yasa dışı bir yere mi gidiyor şeklinde ondan en sağlıklısı bu kuruluşa telefon etmektir.

• @ayvalik10 , yukarıda başka bir kullanıcı arkadaş linki paylaşmış

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123 büyük bir yanlış anlama var. Sana para gönderemezsin demiyor ki orada sen parayı ne için hangi amaçla gönderdiğinin belgesini istiyor. Oradan aldığım yazıyı koyuyorum

"ödeme mahiyetinin belirtilmesi ve işlemlerin niteliğini teşvik eden belgelerin zorunlu hale getirildiği belirtildi."

Para transferi değil sadece para dışında ki transferler durdurulmuş.

"Bankalar ayrıca müşterilerine “yurt dışı emanet hesaplarına virman yoluyla yapılacak menkul kıymet” (eaurobond, bono özel sektör tahvili) transferinin de durdurlduğunu açıkladı."

• Teb üzerinden komisyonsuz bank of dan para transferine imkan sağlayan başka banka var mı acaba? Kesintisiz en az kayıpla hangi Türk ve hangi ABD bankaları öneriyorsunuz?

• @morpenguen
    Bilgilendirme icin tesekkurler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mexido Türkiye de olup amerikada ortak çalışan başka banka yok belki garanti olabilir. BBVA diye geçiyor o kadar

• @ayvalik10
    Anladim hcam tesekkurler👍

• Bu ileti silindi!

• Amerika'da da Türkiye'de olduğu gibi aynı bankanın farklı şubesinden para çekmek için ciddi komisyonlar ödemek gerekiyor mu acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baytt, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Amerika'da da Türkiye'de olduğu gibi aynı bankanın farklı şubesinden para çekmek için ciddi komisyonlar ödemek gerekiyor mu acaba?

Hayır, bankanın ABD'deki tüm ATM'lerinden ücretsiz para çekebilirsiniz. Hatta bazı online bankalar başka bankaların ATM'lerini de ücretsiz kullanma imkanı veriyor.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 4
  • 6
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.5k

| | | |